Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ajánlotok ilyen esetben szorulásra? fórum

Mit ajánlotok ilyen esetben szorulásra? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 28. 12:36

Nálunk is voltak ilyen gondok.:( Sőt a kicsinél még most is előfordul néha.

A gyógyszertárban a Duphalac nevű székletlazítót ajánlották, nálunk bevált. Bármeddig adható, de azért ne szokjon hozzá. Ha más nem használ, próbáljátok meg.

Az a lényeg, hogy rostgazdag étrendet kell biztosítani neki (banán nuku). Őszi, sárgabarack, korának megfelelő főzelékek,(a sütőtök, sárgarépa inkább hasfogóként ismert) levesek, sok folyadék, nagyon jó a vilmoskörte ivólé is. Már adhatsz neki joghurtot is, jól rendben tartja a gyomrát és a beleket.

A gyógyteákról nem tudok mit írni, nekem fel sem ajánlotta gyógyszerész és orvos sem.:(

Ha van otthon szilvalekvárotok...ez lenne a legjobb...nyalogathatna belőle...:)

2009. júl. 28. 09:27
és mit eszik iszik még?
11. ében11 (válaszként erre: 10. - Peppelínó)
2009. júl. 28. 09:23
az édeskömény kellemesebb ízű-pici cukorral.pohárból sem iszik?ha simán gyümölcspürét kap az is jó lenne szerintem(sárgabarack szilva őszibarack)nálunk a narancslé is meghajtotta picit.
10. Peppelínó (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. júl. 28. 09:20
Eddig itta az őszilevet (max. 40 ml-t alkalmanként), de rájött, hogy tud vele játszani, ezért kifújja a kanálból. A Mecsek bébit adtam volna neki, de nem fogadja el.
9. ében11 (válaszként erre: 6. - Peppelínó)
2009. júl. 28. 09:16
enyém se evett, de elfogadta a híg pürés dolgokat,édeskömény teát adhatsz, esetleg pici kamillát is.semmilyen gyümölcslevet nem iszik meg?
8. Peppelínó (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2009. júl. 28. 09:16
Vettem gyógyteákat is, de egyiket sem issza.
2009. júl. 28. 09:15
A kamilla teát szokták ajánlani, remélhetőleg elfogadja az ízét!
2009. júl. 28. 09:15
Két hét múlva lesz 8 hónapos. A sütőtökös-csirkehusit, és a sárgarépás-csirkehúst eszi, de mióta elindult nála a fogzás, sokszor alig eszik valaminnyit délben.
2009. júl. 28. 09:15
teában az édesköményt használtam erre, de 1 éves kora után bodzavirág hársfavirág is székletlazító.
2009. júl. 28. 09:14
Lehet venni a gyógyszertárakban Infacol nevezetű szirupot. Próbáld meg azt, nekünk az mindig bevált. Ha abszolút nem tud kakilni a babád, akkor van kúp. Ha nagyon muszáj!
3. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2009. júl. 28. 09:14
Bizonyára van a korának megfelelő gyógytea. Érdeklődj patikába
2009. júl. 28. 09:13
mennyi idős és mit eszik?
2009. júl. 28. 09:11
Szerintem a fogzás miatt van most székrekedése a babámnak. Már 2 hónapja adok neki szilárd ételt délben, de csak azóta van szorulása, mióta kibújtak az első fogai. Próbáltam adni neki őszilevet kanállal, de játszik vele, kibugyborékolja a kanálból, cumisüvegből semmit nem fogad el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook