Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 19 hónapos kisfiamnak hasmenése van már harmadik napja, voltunk ovosnál, diétázunk, hidrasecet kap, mit tehetünk még? fórum

19 hónapos kisfiamnak hasmenése van már harmadik napja, voltunk ovosnál, diétázunk, hidrasecet kap, mit tehetünk még? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 9. 19:43
afedim tea de kérdezd meg a gyógyszerészt mennyit igyon belöle .
2009. aug. 9. 17:12
grapefruit mag csepp!!
55. Arnica
2009. aug. 3. 01:14
Öreg motoros vagyok már 4 gyerek anyuja. Ha javasolhatom borsmenta teát 6 éves kora előtt ne adj a kisfiadnak (nem tudom miért, több gyógynövényes könyv is írja ezt.) Ellenben a görcsölő pocira nagyon jó az édeskömény és az ánizs. A HIPP rizsnyákos italát egyszer mi is próbáltuk - elég régen volt, már vagy 7 éve, nem igazán emlékszem másra, csak hogy nem volt olcsó. De ilyen hatású italt szinte fillérekből te is főzhetsz neki. 4 dkg barnarizst főzz 1 liter vízben 30 percig, szűrd le és a folyadékot langyosan magában kortyoltasd a gyerekkel. Kellemes is, folyadékot is pótol, valóban segít hasmenés és bélgyulladás esetén, olcsó és ártalmatlan.
54. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 53. - Ildiko0914)
2009. júl. 29. 15:09

Kívánom, ne is találkozzatok vele!

Nekem sokáig nem mondta sem a védőnő, sem az orvos, hogy ne magában adjam az antibiotikumot.:(

A másik kettőt azért írtam, hogy létezik jobb is, mint a Normaflor, csak ezeket nem reklámozzák, sokan azért nem ismerik. Több komponensűek, (a Lactív egy százasal kerül többe, a Protexin sajnos drágább.:(), viszont sokkal hatékonyabbak.

53. ildiko0914 (válaszként erre: 47. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 13:17
Antibiotikum mellé szoktam adni bélflóravédőt, de akkor nem árt, ha máskor is adunk. Én rettegek a hányás-hasmenéstől, ha gyerekről van szó
52. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 51. - Ében11)
2009. júl. 29. 11:34
Inkább vegyenek vissza és ne legyen beteg a fiad! Ez lenne a legjobb megoldás!
51. ében11 (válaszként erre: 50. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 11:05
ha nem vesznek vissza melózni, akkor itthon maradok vele többet ha beteg lenne,valamelyest úgy kivédhetem hogy folyton beteg legyen.
50. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 49. - Ében11)
2009. júl. 29. 10:59

Sajnos a rota a felnőtteken is végigmegy.:( Tapasztalat.:(

Az oviban pedig nem akarlak elkeseríteni, de gyakoribb, mint a megfázás.

Az a gond, hogy sok szülő úgy viszi vissza a gyerekét, hogy még nem gyógyult meg teljesen és újrafertőz.:(((((

49. ében11 (válaszként erre: 47. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 10:56

én is gondoltam rá óvi kezdésnél adok neki ilyesmit.

nekünk is volt tavaly nyáron egy hányásos-hasmenéses vírus-az egész család kidőlt-és szedtük a normafloret.

2009. júl. 29. 10:56

Közben megérdeklődtem a BabaPatika szerkesztőségénél az új készítmény nevét.

Protexin Restore. Bemásoltam, mit írtak róla.

A készítmény granulátumai csecsemők és kisgyermekek részére összeválogatott 7 probiotikus törzset tartalmaznak. Azon törzseket választották ki, melyek a legjobb megtapadási és elszaporodási arányt mutatják a bélflórában, serkentve ezzel a helyi és keringési immunitást, támogatva a csecsemők és kisgyermekek optimális anyagcseréjét.

A Protexin Restore elszaporodó probiotikumai megőrzik és helyreállítják az egészséges bélflórát, csökkentve ezzel a megbetegedések esélyét. Egyes élethelyzetekben fokozott a jelentőségük, például első vagy újabb közösségbe beszoktatás, legyengült állapot (pl. tél végén ), sorozatos fertőzések, utazás alkalmával. Különösen fontos lehet antibiotikus kezelések után (az antibiotikum elhagyása után még 1 hét Protexin Restore kúra javasolt).

Fertőzéses és antibiotikus kezelés után jelentkező hasmenések csillapítására, megelőzésére is használhatjuk.

Figyelem: a probiotikumok szedése előnyös tulajdonságaik ellenére nem teszi feleslegessé az egészséges táplálkozást, illetve az orvos által előírt diétát!

Ára: kb. 2700 ft / 15 tasak

47. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 46. - Ildiko0914)
2009. júl. 29. 10:52

Csak ezért adom.:)Ha egészséges a bélflóra, kisebb az esélye, hogy valami fertőzés lép fel náluk. A nagyobbik lányom két éves koráig csak rota és kalici vírus szedett össze(mindkettőt a férjem hozta haza), ezek viszont nem immunredszerfüggőek. Még megfázva sem volt. Ahogy bölcsibe került 3 hónap alatt 6x! volt beteg.:(

Antibiotikumos kezelés után egy hétig lehet adni a Normaflort és a Lactívot is, sőt ezekkel együtt javasolják az antibiotikumok szedését, így nem teszi tönkre a gyógyszer a pici gyomrát.

46. ildiko0914 (válaszként erre: 42. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 08:30
Ősztől tavaszig milyen elgondolásból adod a Normaflore-t, azon kivül még, hogy rendbe tartja a pocit?
2009. júl. 28. 12:01

És van még egy nagyon jó szer gyerekek számára, ami kezeli a hasmenést...és nem jut eszembe a neve...a Patika magazinban olvastam. Egészen új!

Ha valaki ismeri, írja meg! Köszi!

44. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 43. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 28. 12:00
gyógyszerpártit akartam írni:)
43. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 40. - Tappancsmama)
2009. júl. 28. 11:59

A legtöbb doki sajnos tisztában sincs vele, mit ajánljon, azt írja fel, amit az orvoslátogató révén megismer. És sajnos a védőnők többségénél is ugyanez a helyzet.

A gyerekorvosunk elég tájékozott, csak nagyon gyógyszerpárt.:(

Legtöbbször a gyógyszerészt kérdezem meg (szerencsére a családunkban is van pár:)), eddig ők adták a legjobb tippeket.

2009. júl. 28. 11:57

A Normaflornál már van sokkal hatásosabb szer is a hasmenés ellen, illetve a bél egyensúlyának visszaállítására. Míg a Normaflor csak két komponensű, a Lactívban 5 hatóanyag található. Árban kb. hasonlóak, ugyanúgy adható pici babáknak is, cseresznyeízű, a gyerkőcök szívesen megisszák. Amire figyelni kell, reggel éhgyomorra kell beadni és a kupakjában található a por, amit bele kell keverni az üvegbe, így összerázni. Sokkal hamarabb eredményes.:) Próbáljátok ki, de kívánom inkább ne legyen rá szükség!

A Normaflorból én a lányaimnak minden két hétben, ősztől tavaszig hetente egy ampullát adok, rendben tartja a pocit.:)

41. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2009. júl. 28. 11:52
Hipp ORS200 a neve.:)
40. tappancsmama (válaszként erre: 38. - Ildiko0914)
2009. júl. 28. 10:13
Szerintem a dokiknak eszükbe sem jut sokszor az ilyen.Rá kell kérdezni,de én például a védőnéninkkel szoktam az ilyeneket általában megbeszélni,Ő jobban oda figyel az emberre és több ideje van talán meghallgatni az embert,így jobban tud segíteni,ha csak abban is hogy a doktor nénitől mit kérdezzen az ember.De ez védőnéniktől függ és a kettőtök viszonyán természetesen.Nekem szerencsére nagyon jó a viszonyom Vele és nagyon szeretjük a gyerekekkel együtt. :))
2009. júl. 28. 10:12
az enyém se javasolta-másik ismerősömnél meg az antibiotikum mellé mondta hogy mindenképp egye a gyerek a normaflore-t.de a patikában is mikor kiváltottam az antibiotikumot a gyógyszerész mondta sok joghurtot is adjak a gyereknek.nem egyformák a dokik.
2009. júl. 28. 10:07
Az az igazság, hogy én csak úgy magamtól nem szoktam vagyis nem merek semmit adni a gyerekeknek, ezért is van az, hogy mindig igyekszem a dokihoz vele.De azt nem értem, hogy miért nem javasolják az orvosok ezeket a szereket, normaflore, biotics baby stb.Azt tudom, hogy antubiotikum mellé szoktam adni a biotics babyt és nagyon jó volt, a tegnap is vártam ,hogy a doki nem -e javasolja, de nem, mert azért úgy gondolom,hogy jó lett volna adjam, lehet nem lett volna ilyen hosszas a dolog
37. ében11 (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2009. júl. 28. 09:53
igaz a normaflore nagyon jó-nekünk is ez segített amikor a főtt krumpli stb. már nem hatott.szépen visszaállítja a bélműködést.nekem a patikus ajánlotta a doki nem mondta-bár elmondtam neki és annyit mondott jól tettem hogy adtam neki.lényegében olyan mintha nagyon sok joghurtot kapna.
36. ildiko0914 (válaszként erre: 33. - Tappancsmama)
2009. júl. 28. 09:48
Nekem a drnő mondta, h menta teát adjak
2009. júl. 27. 22:01

Sziasztok!

Nem olvastam végig a fórumot, de leírom, nekünk mit mondott a doktornénink, mikor Kiarámnak ment a hasa.

Ne adj neki tejterméket. Anyatejet kaphat, attól nem lehet baja. Egyen sok almát, banánt, de az elkészítésére is figyelj. Ezen kívül pedig ehet még főtt krumplit és sárgarépát, kevés sóval. De jobb, ha tudod párolni.

Nyugodtan adhatsz neki Normaflore-t, még akkor is, ha a doki nem tudja/mondja. Az egy probiotikum, nem okoz semmi gázt. Akkor is ajánlott, ha antibiotikumot szed az ember... Újszülöttkortól adható.

Lehet még kapni a gyógyszertárban a Hipp által gyártott ivólevet, ami sárgarépa és rizsnyák döntő részben, a nevét sajnos nem tudom. Arra emlékszem, hogy valami betű-szám kombináció. :)Először csak 1 üveggel vegyél, ha veszel, mert mi nem bírtuk meginni...:)

34. ében11 (válaszként erre: 33. - Tappancsmama)
2009. júl. 27. 22:00
nekem a herbária boltban mondták-hogy gyógynövényes teából nem szabad mindegyiket-mert a kicsik sokkal jobban reagálhatnak rá-pl. a citromfűvet sem ajánlotta,pedig van olyan babatea amiben van.az enyém 3 éves, de még nem főztem neki csak édesköményt hársfát bodzavirágot csipkebogyót.nem tudom a bolti teák mennyire tömények én gyógyszertáriból főzöm őket.
33. tappancsmama (válaszként erre: 24. - Ildiko0914)
2009. júl. 27. 18:15
Én úgy tudom,hogy menta teát és mentás dolgokat 7 éves korukig nem kaphatnak a gyerekek,mert a veséjük meg a májuk még nem fejlődött ki hozzá eléggé.
32. ildiko0914 (válaszként erre: 30. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 27. 18:08

De jó, hogy ezt mondod, mert nem tudtam és biztos be pánikoltam volna, mert sajnos hajlamos vagyok effélékre, amúgy nagyon aggódós vagyok.

Köszi Neked még egyszer!

Gondolom már lassan rendbe jövünk, ma már negyedik napja

2009. júl. 27. 17:43
nálunk mikor fiamnak ilyen problémája volt banánt és kekszet adtunk neki!nekünk ez vált be!
30. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 27. - Ildiko0914)
2009. júl. 27. 17:26
A kalciumkarbonáttól elszíneződhet a széklete, ne ijedj meg, normális jelenség.:)
29. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 27. - Ildiko0914)
2009. júl. 27. 17:24

Nagyon köszönöm, igazán aranyos vagy!:DDDDDDD

Bármilyen módszer mellett is döntesz, az a lényeg, hogy legalább 4-5 napig csak azt alkalmazd, ne váltogasd, mert csak így hatásos.:) Utána ha nem hozott eredményt, megpróbálhatod a következőt, de őszintén remélem, nem lesz rá szükség.

A nagyobbik lányomnál tavaly tavasszal a rota két hétig elhúzódott, mégsem csináltak vele semmit...sem a dokink, sem a kórházban, pedig két naponta szurira hordtuk, mert pluszban hányt is.:(

Én is szét tudom aggódni az agyam, ha hasmenéses a gyerek (2x volt rotánk és egyszer kalici vírus, azóta mindig ezekre gondolok), pedig pontosan tudom, mit kell adni nekik, meddig, milyen mennyiségben. Ha már másnap nincs javulás, ideges vagyok. De az anyasághoz minden jó mellett ez is hozzátartozik.:)

28. ildiko0914 (válaszként erre: 26. - Jázminka)
2009. júl. 27. 15:59
Ismerek pár homeopátiás szert. A nagy lányomnál többet is alkalmaztam belőlük,igaz csak léguti megbetegedések esetében. Nem mondom, h nem hiszek bennük, de azt sem tudom el mondani, hogy csodát műveltek volna.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook