Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki igényelje a gyes-t, ha visszamegyek dolgozni? fórum

Ki igényelje a gyes-t, ha visszamegyek dolgozni? (beszélgetős fórum)


12. Jucás (válaszként erre: 5. - Judita79)
2009. aug. 6. 13:38

Szia!


Megkérdezte a párom a munkahelyét, és azt mondták neki, hogy csak akkor mehet el ő táppénzre, ha ő igényli a gyes-t, különben nem. Most akkor hogy is van, mert mindenhol mást mondanak? Segítség!

2009. júl. 29. 14:39
nincs mit! :D
10. Jucás (válaszként erre: 9. - Judita79)
2009. júl. 29. 13:47
Köszi a segítséget! Egyenlőre nincs több kérdésem!
2009. júl. 29. 10:48

a gyest a mák folyósítja! tőlük is kell igényelni

a www.oep.hu oldalon a letölthető nyomtatványok között találsz gyes igénylőt is, kitöltési útmutatóval együtt! :) kitöltöd és a területileg illetékes mák-hoz beküldöd! Ennyi!

8. Jucás (válaszként erre: 7. - Judita79)
2009. júl. 29. 10:06

Ez jó hír! Igen, több mint 180 napja van. Szóval nem érdemes a nagyinak igényelnie a gyest.

És még egy kérdés: Hol kell igényelnem? A gyed-et a munkahelyemen keresztül kapom.

2009. júl. 28. 14:12

Így van!

hát attól függ hogy mióta dolgozik az apa! ha több mint 180 bérezett napja van az előző évben abban a jogviszonyában, akkor igen célszerű az apának elmenni tp-re! és a 84 nap kettőtökre vonatkozik! Rád és rá együttesen a gyerek szülinapjától a következő szülinapjáig tart az egy év, tehát nem naptári évre kell figyelni!

6. Jucás (válaszként erre: 5. - Judita79)
2009. júl. 28. 12:59
Köszi a hozzászólást. Akkor ha jól értettem: ha én igénylem a gyest, akkor is mindketten elmehetünk táppénzre, ha beteg lesz, de célszerű apának mennie táppénzre, mert ő nem a minimálbér után kapja majd a tp-t. Azt tudom, hogy 3 éves korig 84 nap lehet max.
2009. júl. 27. 21:35

Szia!


Csak azt akarom mondani, hogy ha Te veszed fel a gyest, attól még nyugodtan elmehetsz a gyerekkel Te is meg a férjed is tp-re! Mindkettőtöknek jár! Tök mindegy ki veszi fel! Az megy tp-re a gyerekkel aki akar!! csak annyi, hogy ilyen címen egyrészt korlátozott a napok száma kettőtöknek összesen jár, másrészt meg amelyikőtök gyes melletti munkaviszonyos lesz, annak olyan mintha új biztosítási jogviszonya lenne, ergo lényesegen kevesebb lesz a tp összege! ha mondjuk a gyerek megbetegszik a gyeses jogviszony 2. hónapjában akkor a minimálbér alapján kapsz tp-t, nem pedig az előző évi béred lesz az alap! Egyedül ennyi a hátránya, de ez vonatokzik rád is,ha Te veszed fel a gyest, és a férjedre ha ő veszi fel!

Remélem értetted, ha van kérdésed nyugodtan keress meg! ok?

4. Jucás (válaszként erre: 3. - E799f80651)
2009. júl. 27. 09:27
Köszi. Mi is gondolkodunk ezen. De még nem döntöttünk.
2009. júl. 26. 16:24

nekem a sógórnőmáknél hasonló volt a helyzet és a férje maradt a gyerekkel otthon, mert ő kevesebb fizetést kapott

csak ennyit tudok, azt hogy a nagyszülőkkel ez hogy megy abban nem vagyok jártas

2009. júl. 26. 14:11
Aki hasonló cipőben van, hogy csinálta?
2009. júl. 26. 14:10

21 hónapos a lányom. Visszamegyek dolgozni, ő megy bölcsibe. Ki igényelje a gyest? Én, apa vagy a nagyszülő?

Ha én kérem, ott a védettség 3 éves koráig, de én nem tudok mindig táppénzre jönni.

Ha apa kéri, akkor én nem jöhetek vele táppénzre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook