Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zöldségek, gyümölcsök kontra emésztés fórum

Zöldségek, gyümölcsök kontra emésztés (beszélgetős fórum)


15. ae0bfddd7a (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2009. szept. 11. 10:17
Az általad leirtakkal én is egyet értek,nekem is hasonló gondjaim vannak,élelmiszer allegiával tarkitva.A nyers dolgokat én sem birom,sőt van amelyik még főtt állapotban is puffaszt.Úgy nézek ki sokszor,mint aki lenyelte a medicinlabdát.Aztán jönnek a csalánkiütések,a többit már nem is sorolom.Mivel a gyümölcsök is savasitanak,ezért azok fogyasztása esetén még jobban felerősödnek a tünetek.Most a lúgositó étrendet követem,ez állitólag segit.
2009. júl. 29. 20:56
utifűmag héj=psyllium pelyva?
13. töhöske (válaszként erre: 12. - Nezike)
2009. júl. 29. 14:46
Köszönöm.
12. nezike
2009. júl. 28. 10:26
Lenmagolajat, estleg egy béltakarítást ajánlok utifű maghéjjal.
11. 2d5a00656a (válaszként erre: 10. - Töhöske)
2009. júl. 26. 20:18
Először csakis a háziorvos,utána a szakrendelés.
10. töhöske (válaszként erre: 9. - 2d5a00656a)
2009. júl. 26. 19:17

Nem voltam még soha ilyen vizsgálaton. A gyomortükrözést mondták már de attól nagyon félek.

Letettem 4 éve a cigit feljött 15kg és nem tudom leadni. Háziorvoshoz fordulhatok ezért a vizsgálatért?

9. 2d5a00656a (válaszként erre: 4. - Töhöske)
2009. júl. 26. 18:50
Egy belgyógyászati/gasztroenterológiai/kivizsgálást azért megérne,ha még nem voltál,hogy mitől ilyen érzékeny a béltraktusod,és ha csak elromlott,az idők folyamán ,nincs szervi baja ,akkor lehetne "felfejleszteni":)
8. töhöske (válaszként erre: 6. - E799f80651)
2009. júl. 26. 18:27
Kitartást és sok sikert a kúrához. Igyekszem kevés édességet enni(túrórudi,néha 1 gombóc fagyi stb) szénsavas dolgokról is leálltam több mint egy hónapja. Vizet iszom egész nap + valamilyen fogyitea. Kávét is csak reggel egyet.
2009. júl. 26. 16:29
ha tudod hogy melyik nem jó azt ne egyél
2009. júl. 26. 16:28

mi most kezdunk egy 1 hetes méregtelenítő dinnyekúrát, el van savasodva a szervezetünk

semmi mást nem lehet enni csak dinnyét

ne egyél cukros dolgot( finomított cukrot), hanyagold a kávét a szénsavas dolgokat

2009. júl. 26. 15:55
Némelyik gyümölcs nekem is gond!pl.őszibarack
2009. júl. 26. 14:13

Köszönöm a gyors választ. Igen zöldséglevest szoktam enni szeretem nagyon,de jóformán csak répával készítem. De majd igyekszem több zöldséggel készíteni,csak már elment a kedvem,hogy folyton fáj a hasam.

A felsorolt gyümik közül csak a görögdinnyét,és az őszibarackot(pucolva) tudom enni. A sárgadinnye felfúj(pedig szeretném) az almától már vagy egy éve hányingerem van.(fogalmam sincs miért)

2009. júl. 26. 13:48
//Bocsi a szóközökért ,de akölköcskéim kikoptatták játékkal,így elég esetleges:)/
2009. júl. 26. 13:46

Ha puffaszt és felfúj a zöldség ,azt jelenti hogy gondok vannak az emésztéseddel,nem tudja bontani a rostosabb táplálékot.

Ha ez van akkor sem kell lemondanod az efféle táplálkozásról,kezdd krumli-répa alaú levesfélékkel,amikbe egyre több karakteresebb zöldfélét csempészel.Valószínűleg a nyerskoszt még távol áll tőled,de ha szépen növeled a zöldfélék arányár a bélrendszered is alkapmazkodni fog.

A gyömikkel pedig gondolom a citrusféléken kívül amik savasnak tünnek a béltraktusnak/bár nem azok:)/a többi lúgosító hatású,és hátpont mostpedig el vagyunk eresztve velük rendesen,dinnyék,barackok ,almák ...mindent amit akarsz:)

Ha van mégkérdésedkérdezz bátran:)

2009. júl. 26. 13:41

Sziasztok!

Segítsetek nekem légyszi. Mindenhonnan azt hallja az ember a fogyókúrához sok zöldség gyümölcs..! Oké,de hogyan? A legtöbbjük engem puffaszt, felfújódok és fáj tőlük a gyomrom.

Van valakinek hasonló gondja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook