Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan legyünk szép kismamák? fórum

Hogyan legyünk szép kismamák? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 30. 18:27
Ami a kisugárzást illeti, és nem tudom megmondani, mikor volt utoljára önbizalmam..Két hét múlva lakodalomba megyünk egy nagyon kedves barátunkhoz, de már félek előre mit vegyek fel,mert tudom, hogy nem fogom jól érezni magam semmiben sem..
2009. júl. 29. 09:34
Örülök hogy adtam egy kis támaszt talán. Egyébként az elején én is ettem, aztán valahogy átalakult az egész dolog. Semmi nasi nem volt itthon, még véletlen sem vettem, de joghurt meg gyümi mindig volt(van) a hűtőben, hogy tudjak mihez nyúlni. És meg is tölti a pocit, pedig eddig soha nem bírtam ilyen módon még fogyózni se (gyümi, joghurt stb). Hátha nálad is átalakul az egész, majd a picúr intézi :-) hogy mire van szüksége. Ja, a kisugárzás dologba meg igaza van mindenkinek, ha te szépnek érzed magad, az is leszel másoknak is (súly ide vagy oda).
2009. júl. 28. 14:20

monizsofi, ircsi, olyan jokat irtatok nekem :-)

Sajnos az utobbi idoben, nem vagyok a legjobban, eleg sok gondom van, de majdcsak ha atmegy rajtam ez az idegallapot,akkor jo lesz minden..

Az anyu is meselte, hogy o 11oenvalahany kg volt, majdnem gurult, de annyira boldog volt, hogy csak no...

NAgyon szeretnem ha en is igy lennek..

Ircsi, amit te irtal ennek meg kulon orulok, mert kulonben ketfele dolgot hallottam azokrol akik nagyobb sulyrol indulnak..Vagy, hogy iszonyatosan sokat meghiznak meg, vagy pedig hogy igy ahogy te irod, csak par kg megy fel.

Nagyon jo lenne, ha en is igy lennek mint te..

2009. júl. 28. 08:22

Én is nagyon nagy súlyról, 110kg-ról indultam. Pontosan attól féltem, amitől te, hogy majd megkezdődik a véget nem érő zabálás, meg majd +20kg, de hál istennek inkább csökkent az étvágyam. Most 28. hétben vagyok és még mindig "csak" 114kg. Szerintem ez nagyon jó, ad egy kis erőt is, hogy nem változtam nagyon. Ami kicsit rossz érzés, hogy a pocak nem látszik olyan szépen, mint a csini kismamiknál, de a benne ugra-bugráló kárpótol :-)

Amúgy olyan szinten nincs étvágyam, hogy szinte minden nap csak gyümit, meg joghurtot kívánok. Főtt kaját nem nagyon, fűszereset pláne, sütit szinte soha (előtte azért ezek nagyon mentek). Úgyhogy nagyon jól érzem magam a bőrömben, ezt a pici is biztos érzi :-) Most nem is gondolok arra, hogy túlsúlyos vagyok, tehernek sem érzem. Sok sikert!

2009. júl. 27. 15:13

A szépség belülről fakad.Ha jól viseled a terhességet,az kívülről is látszik.Sosem tartottam magam szépnek,nem is nagyon mondták.De amikor várandós lettem sokan megjegyezték,hogy mennyire megszépültem,sugárzok.

Egy melegítőben is lehetsz szép.A lényeg,hogy lássák:jól érzed magad,elégedett vagy!

23. Heni86 (válaszként erre: 21. - Buhu bahu)
2009. júl. 27. 12:42

Köszönöm szépen, aranyos vagy! :)

Azért aki látott előtte megmondja ám! :) Még kb.15kg maradt de most a szoptatás az első aztán jöhet a fogyás.

22. buhu bahu (válaszként erre: 17. - 5e48d37001)
2009. júl. 27. 11:49

Most neztem a te kepeidet is.A te kislanyod (mostmar nem is olyan kicsi) is nagyon edes :-)

Te meg milyen vekony vagy...Juuu

Tenyleg nekifogok enis ennek a Rubint Rekanak :-)

21. buhu bahu (válaszként erre: 18. - Heni86)
2009. júl. 27. 11:45

Heni, milyen edes a picifiad:-))))))))

MEg te is nagyon csini vagy, nem mondanam, meg rolad, hogy nemreg szultel..

NAgyon cukika a pici tenyleg

20. buhu bahu (válaszként erre: 18. - Heni86)
2009. júl. 27. 11:43

HAt ez eszembe se jutna..Jo, hogy mondod..

Mennyi minden van, ami az eszembe sem jutna magamtol..

19. buhu bahu (válaszként erre: 17. - 5e48d37001)
2009. júl. 27. 11:42
:-))
18. Heni86 (válaszként erre: 16. - Buhu bahu)
2009. júl. 27. 10:04
Na meg az jutott eszembe, hogy a terhességi vitamin is sokat nyom a latba a dokim szerint... Mindenkire minden más márka másképp hat szóval nem árt körüljárni. És az sem mindegy mennyire leszel vizes a végén. :( Az elég kellemetlen tud lenni sajnos és tudom. 15kg ment le a szülés utáni 2 hétben... Remélhetőleg ezt megúszod. Én mindenesetre drukkolok! :)
17. 5e48d37001 (válaszként erre: 16. - Buhu bahu)
2009. júl. 27. 07:25

Az az hozzászóló is én voltam:)

Próbáld ki,mert tényleg csak 6 kg-ot hízott az ismerősöm,plusz ez a réka torna:)

16. buhu bahu (válaszként erre: 15. - 5e48d37001)
2009. júl. 27. 07:03

koszonom szepen..

Igen csak te irod, hogy 56 rol kezdted en meg epp azert felek mert 98 rol.

De most toltok le epp Rubint Reka kismamatornat, ahogy javasolta a fentiekben az egyik hozzaszolo.

Koszi mindenkinek a tippeket es jokivansagokat

15. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - Buhu bahu)
2009. júl. 27. 06:34

Szia:)

Egyetértek az előttem szólókkal,ne foglalkozz túl sokat ezzel,hiszen nem tehetünk róla,hogy így szaladnak a kilók,ilyenkor a baba a legfontosabb.Minden kismama szép,én szó szerint megszépültem,a hajam olyan gyönyörű lett mint előtte sohasem.

Nálam sz összes súlygyarapodás 16.5 kg volt a tehesség alatt.Én 54.6kg.-mal indultam,és a baba születése után 65-tel tértem haza a kórházból.Abban a hittben élve,hogy majd ez úgy is lemegy a szüléssel nem is foglalkoztatott ez a téma annyira.Csak hát az előírt 7-8 kg helyett,csak 4.5kg. ment le:-(Ebben benne van a gyerkőcöm súlya2950g+a méhlepény,magzatvíz,rólam eltávozó víz.

Sajnos szoptatás alatt nem lehet diétázni,ilyenkor a baba a legfontosabb,és az sem igaz,hogy a szoptatás fogyaszt)legalábbis nem nálam) a szervezetem annyira ragaszkodott a zsírraktáraihoz ,hogy szörnyű.A hozzátáplálással együtt elkezdtem én is kicsit máshogy táplálkozni.Norbi módszerével,le is ment 2.5kg.

Az igazi áttörés a szoptatás abbahagyása.16 hónapig szoptattam,miután abbhagytuk 2 hónap alatt lement magától diéta nélkül 8 kg.

Nem volt rá szüksége a szervezetemnek,mert a prolaktin tejtermelő hormon visszaállt normálisra, és szépen lebontotta zsírraktártaimat.:-)

De eléggé lógott a bőröm ezért elkezdtem tornázni,Rubint Réka dv-éire.Aminek hatására most 52 és 53kg. között mozog a súlyom.

Szóval ne nagyon keseredj el mert a szoptatás befejeztével újra a régi lehetsz.

Sok egészséget neked és a babának is!:-)

14. Cepheus (válaszként erre: 5. - Benvik)
2009. júl. 27. 04:35

Ezt ügyesen összeszedted, minden lényeges benne van.

(Én mondjuk nem bírom megállni a nasit.)

13. Heni86 (válaszként erre: 10. - Buhu bahu)
2009. júl. 26. 22:47
Én mondjuk 65-kg-ról indultam de szülni 95kg-mal mentem és akkor pont ugyanannyi voltam mint a párom. :)) Viszont ha nem híztam volna ennyit akkor valószínüleg a kisfiam is jócskán kisebb méretekkel jött volna a világra. Így 3550g volt. Szóval legelőször nézd az ő érdekeit (persze mértékkel) és utána ha megszületett még mindig nagyon sok időd lesz, hogy letornázd magadról azt a pár kilót. Ja! És nekünk is 2 évre jött a manónk... :)
12. buhu bahu (válaszként erre: 11. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 26. 17:28
Koszonom !! :-)
11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Buhu bahu)
2009. júl. 26. 17:26

Minden kismama gyönyörű!:)

Egyél azt ami jól esik, csak mértékkel. Ilyenkor nem szabad diétázni, inkább a változatos táplálkozásra kell ügyelni, és nem kell kettő helyett enni.:)

Problémamentes terhességet és szülést kívánok neked!

2009. júl. 26. 17:18

Koszonom szepen mindenkinek a tanacsot, es a jo kivansagokat:-)

Heni - en is az ilyen 30 kgs tulsulytol felek,mert eleve 98 rol indultam..

Anonima - erdekel, hogy hogy fogytal le.Ha van kedved es nem esik nehezedre ird le, legyszives.

Ezt a Rubint Reka kismama dvdt meg megprobalom beszerezni.

koszi mindenkinek!!

Pancs, mi a baj nalatok? Nagyon szurkolok, hogy osszejojjon, es egy szep kis babocat szulj!

Egyebkent mi ket evet probalkoztunk mire meglett, mar nagyon elvoltunk keseredve..Es a megoldas nalunk, csak a fenek ala jo nagy parna volt..

2009. júl. 26. 17:10
Szia ez szerintem a génektöl is függ,testaklattol,de ne idegeskedj ezen,lényeg hogy a babonak jo legyen,de persze megértelek,probálj sétállni keveset nasizni,sok gyümi,mást nem tudok javasolni. Szép Babavárást.
2009. júl. 26. 15:26

Nekem az első pár hónapban inkább lefelé mentek a kilók. Már riogatott a védőnő és az orvos, hogy baj lesz ha nem hízok. Pedig a szó szoros értelmében zabáltam. Csak a hasam árulkodott a terhességemről. Aztán talán félidőben megindult a gyarapodás és 30kg-ot szedtem fel. 30-at! :)))

Szóval ez egy nagyon nehéz kérdés mert nagyon alkat, genetika függő. De csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy nyáron gyümivel kell jóllakni. :) Szép babavárást és sok boldogságot kívánok. És ne feledd a gyermekednek pont úgy leszel gyönyörű ahogy vagy!

7. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - Buhu bahu)
2009. júl. 26. 15:09

Szia:)

Én mikor kismama voltam az 5. hónaptól ,még a levegőtől is híztam.Vizilónak éreztem magam mikor kijöttem a korházból.Sajnos minden szervezet más és más,mi így reagálunk a terhességre.

De ha ez vigasztal majd,akkor leírom,hogy hipp hopp eltüntek a kilók,most már vékonyabb vagyok mint a terhesség előtt:)

Van Rubint Rékának kismama dvd-je.Szerintem próbáld ki,az egyik ismerősöm 6 kilót gyarapodott a dvd mellett.De azért kérdezd meg az orvosodat javasolja-e.

2009. júl. 26. 14:53
Ket evvel ezelott magam is igy gondolkodtam. Ma azonban mar azt sem bannam, ha 100 kg-ot hiznek, csak jonne mar ossze vegre mind a 9 honap es egy egeszseges kisbaba :((((((((((((((((.... Nem erdekelne mar, hogy nezek ki. Utana ugyis leadok minden extra kilot.
5. benvik (válaszként erre: 4. - Buhu bahu)
2009. júl. 26. 14:41
Sok párolt zöldség, sok gyümölcs, párolt husik, semmi cukros dolog, teljes kiörlésű péksüti. És ha lehet, akkor sok séta, kismamatorna. Nem lehetetlen, hogy csak annyit hízzon az ember, amennyi a baba és a víz súlya. Csakhát a kívánosságot sokszor nehéz legyűrni. Én is ébredek arra éjszaka, hogy ennék egy falat csokit. Eddig még nem tettem meg egyszer sem. Ittam egy pohár ásványvizet és kész. Mindig van itthon valami gyümölcs, ha nagyon édességet kívánok, akkor eszem pl dinnyét. Márha a lányom hagy nekem belőle.-)
2009. júl. 26. 13:47

Probalok en is arra torekedni, hogy ilyen dolgokat egyek fokent..Ez most tudom,hogy csunyan hangzik, de nem szeretnek trampli 130-40 kgs lenni..Tudom, hogy csunyan hangzik, de igysem ereztem jol magam a boromben, a babanak orulok is nagyon, szo sincs arrol, csak szeretnem ha nem kellene magamtol undorodnom..

Annyi szep kismama van,akinek csak a pocakja nol,hogy csinaljak?

2009. júl. 26. 13:43
Most nyáron könnyű telerakni a pocakot:) Sok a zöldség és gyümölcs. Finomak, rostosak és nem hízlalnak:)
2009. júl. 26. 13:37
Testalkatra gondolok.Eleve nagy súllyal estem teherbe, és még csak 8 hetes terhes vagyok, de ha nem diétázom akkor hízok, es mar elkezdtem szepen gyarapodni.
2009. júl. 26. 13:33
Hogyan legyünk szép kismamák?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook