Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ölelj meg egy fát! fórum

Ölelj meg egy fát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ölelj meg egy fát!

1 2
2010. júl. 7. 12:28

[link]

Lehet csatlakozni . De a legfontosabb , hogy a hétkoznapokban mindent megtegyél amit csak tudsz.

Szelektív hulladék , stb....

36. Gwendolin (válaszként erre: 32. - 5a5c6c6a02)
2010. júl. 6. 17:01
Nem értek Veled egyet.Mert megteszem a természetért amit megtehetek . Nem vagyok egyedul ezzel.Tudom , hogy nagyon sokan gondolkodnak így . Nem 30-100 ember .
35. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 34. - Boszi1968)
2009. szept. 15. 08:45
Ez tetszik. Még nem hallottam róla, de van a kertünkben diófa, szal majd kipróbálom. :)
34. boszi1968 (válaszként erre: 2. - Vereskati)
2009. szept. 10. 22:54

a fáknak valójában van gyógyító erejük.minden embernek meg van az asztrológiai fája.a diófa például minden féle időbe megél,ami annyit jelent

hogyha nem tudsz valahova be illeszkedni,vagy bántodás ér átölelsz egy diófát és önbizalmat fog adni.

2009. szept. 8. 18:31
Hát ez tényleg durva! XD Én is lelkes természetvédő vagyok és minden vágyam a környezetemet is azzá változtatni valamennyire, de amit írsz az emberről, az nem igaz. Az ember csak változatos. Vannak olyanok, akiket önzőek és buták, de ugyanakkor vannak szeretetreméltóak és igazságosak is. Nem szabad általánosítani, ugyanis bár némelyikben egyik-másik tulajdonság túlteng, attól még nem választhatók szét két csoportra. Sokan pusztítják az állatokat, az embereket, a növényeket és önmagukat, de vannak olyanok is, nem is olyan kevesen, akik ezt próbálják ellensúlyozni. Hiszen mennyi szervezet van a világon, ami a globális felmelegedés ellen tüntet vagy amelyik az állatokat és az erdőket védi...Az ember nincs tervezve semmire. Viszont folyamatosan fejlődik...mégha közben károkat is okoz.
32. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 31. - Gwendolin)
2009. aug. 30. 00:07
Szia! értem, hogy mire szeretnél kilyukadni! ha valamit kapunk, azt viszonozni is kéne, csak egy a baj, mármint nem baj, csak kevesek vagyunk mi igy hozza kb 30an, vagy tobben...ez egy olyan dolog, hogy ha egy ember megcsinalja, hogy nem dohányzik, nem jár autoval hanem biciklivel kozlekedik, szelektiven gyujti a hulladékot, nem használ dezodort stb akkor azt lerombolja másik 10 vagy tobb ember helyette, tehát még rosszabb helyzetben is van a kornyezet, természet...sajnos ezen a természeten nem lehet változtatni, kiirták az esoerdoket meg minden! De 1 dologgal, jo ha tisztában van az ember, hogy a természet bosszuálló, de NAGYON!!! sőt, mi mint emberek kevesek vagyunk ahhoz, hogy megfékezzuk, sőt nem is tudjuk! Durva lesz amit irok, de arra van tervezve az ember, hogy pusztítson, mind a saját faját, mint az állatokat, mind a természetet!de ez visszájára fordul egyszer....
2009. aug. 25. 20:53

Azt gondoltam mindenki aki olvassa ezt a fórumot , elmeséli , hogy mit tett a természtért , cserebe a nyugalomért és harmóniáért , amit kapunk .

?????????Anyák , nagymamák , a gyerekeiteknek , unokáitoknak mit adtok tovább orokul ?

2009. aug. 9. 02:18
kamaszkoromban kijartam egy kozeli ligetbe, ahol mindig megoleltem a kedven famat. :) igen, van lelkuk a novenyeknek, meghozza gyonyoruszep lelkuk.
2009. júl. 31. 14:59

Sziasztok:) a novenyek valoban rendelkeznek pozitiv rezgesekkel, amit szivesen at is adnak, foleg ha kered hogy toltsenek fel es meg meg is koszonod. Az aurajuk is merheto, es erzik ha letorod, leteped oket. Sok mindent mutatnak is pl a viragok. Ha a fuben feltunoen tobb virag van egy helyen es meg sarga is, vagy szebb a fu, ott erdemes uldogelni egy kicsit. A lenyeg hogy mikor atoleljuk, leulunk stb probaljunk meg azonosulni vele. Nem veletlen hogy mikor bemesz egy erdobe, kimesz egy retre, sokkal jobb kedved lesz, feltoltodsz, es onfeledten tudsz gyonyorkodni a termeszetben.

Csak ennyit szerettem volna megosztani....:)

28. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 26. - Gwendolin)
2009. júl. 29. 00:52
ez igaz sajnos, mi várunk valamit, de nem feltétlen viszonozzuk!pedig a lenne a normális, ha mi is tennénk érte!
2009. júl. 28. 23:21
Kihagytad a fenyőt ami nagyon jó gondűző, nyugtató hatása van.Kipróbáltam!!!
26. Gwendolin (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2009. júl. 28. 11:10

Jó érzésu emberek megbotránkoznak,de vajon lehajolunk-e,ha leejtunk egy papírzsebkendot,vagy megvárjuk amíg a szél tovafujja.

Mindannyiunknak,eloszor saját magában kellene rendezni a szemét kérdést.

Más sem veszi fel,más is otthaggya, és a tobbi.

Szeretem a természetet és mindíg van nálam egy zacskó amibe a szemetet rakom,ha mégsincs a zsebem is megteszi.

Még egy gondolat-amikor átoleljuk azt a fát,kapunk valamit ,amit nyugalomnak,harmoniának nevezunk.

-Mi , mit adunk annak a fának cserébe? A szemetet és egyéb hulladékot amit még az eso sem tud elmosni?

25. anyuca66 (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2009. júl. 27. 12:09
Igen azon kellene " botránkozni ", hogyha valaki ott hagyja a nézjegyét. Mellesleg ha háttal nekitámaszkodunk, tenyerünket ameddig tudjuk kinyújtjuk, az se lehet rossz...
24. anyuca66 (válaszként erre: 22. - Gwendolin)
2009. júl. 27. 12:04
Igen az jó lenne... :)))
2009. júl. 27. 10:13

Hallottam már erről a témáról régebben egyik TV csatornán Csongrádi K. buzdított rá, hogy aki tud és akar öleljen át egy fát.

Én kipróbáltam, hatott vagy nem?.... viszont jó érzéssel tölti el az embert.

A külvilág mit gondol erről teljesen mindegy, ha nevetnek nevessenek, legalább nekik is jó napjuk lett. Nem nagyon érdekel mit gondolnak az emberek, mi rossz van abban ha egy fához támaszkodsz, simuszl stb.

Az a baj mára már elfogadhatóbb lett ha valaki a tövében végzi kis és nagydolgát :( ezen nem ütköznek meg annyian.Fel sem tűnik, de ha átöleled már gyagyásnak néz 1-2 ember. Velük nem kell foglalkozni.

2009. júl. 27. 09:26

Kedvesem ,Én inkább egy férfit olelnék, Aki képes úgy visszaolelni,hogy minden gondom ,bajom menten szertefoszlik.:-)

Lehetne ezt hosszútávon alkalmazni!!

21. Binky (válaszként erre: 20. - 5a5c6c6a02)
2009. júl. 27. 02:45
Nem a cikkedet szólom le azzal, hogy a témához szólok hozzá.
20. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 18. - Binky)
2009. júl. 26. 20:07
senki nem mondta, hogy kotelezo, nem azért irtam a cikket, hogy egybol mindenkinek megmondjam, hogy mit csinaljon, nehogymár le×××sz egy cikk miatt! én azért irtam, mert szoktam ilyet csinalni, mondtak, hogy mire jo; és megosztottam az emberekkel,nem kotelezo semmi sem, ahogy a megjegyzések sem
19. anyuca66 (válaszként erre: 14. - 17f9e7ca46)
2009. júl. 26. 19:41
Igen de inkább a páromat :-)
18. Binky (válaszként erre: 17. - 5a5c6c6a02)
2009. júl. 26. 16:39

Világéletemben erdő mellett/erdővel szemben laktam, így tudom milyen megnyugtató a közelükben lenni. De az, hogy más-más gyógyírt 'gyógyítanak' fajtájuktól függően...óriási botorság lenne kijelenteni...

ennyi erővel csak azért, mert rám nyugtatóan hatnak a nyulaim, mindenki neveljen nyulakat, ha ki akarnak szakadni a depiből.

Nem szeretem, ha valami adott dolgot, ami önmagában hatásos, mert dejólesett felnagyítunk és túlmisztifikálunk, sőt, egész terápiát építünk köré.

Valóban, sétálj egyet az erdőben, de nem hiszem, hogy mindenkinek kötelező jelleggel kéne fákat ölelgetni. Bár mondjuk az arrasétálóknak tuti jókedvük lesz.

17. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 13. - Binky)
2009. júl. 26. 16:33
A legjobb szerintem amikor valaki az erdoben sétal, én szoktam és ott olelgetek fákat!
16. winny
2009. júl. 26. 16:12

Ez nagyon jó cikk!

Megyek az udvarba és megölelem a gesztenye fánkat:)

15. Binky
2009. júl. 26. 15:27

Javaslom, hogy mindenki ölelje meg egy barátját/családtagját/gyerekét/kutyáját/macskáját/nyusziját.

Hatásos.

2009. júl. 26. 15:19
az utcán hatásosabb ölelni :D
13. Binky
2009. júl. 26. 15:13

Persze, hogy a fák nyugalmat árasztanak, de nem kell semmiféle misztikus erőt tulajdonítani nekik.

Sétáljon mindenki egyet, ahelyett, hogy hülyét csinálna magából. Ha mégis ölelgetni támad kedve, azt azért mindenképpen csak saját kertben.

2009. júl. 26. 13:21

Számomra a virág is egyfajta megnyugvást jelent.

De a puszta erdei séta is jó. És persze a cikk is.

2009. júl. 26. 12:53
Sztem is! teljesen más mintha egy embert olelnél meg, nekem jobban bejon ilyen téren, egy ember nem tud ugy feltolteni energiával sztem!
10. copfos66 (válaszként erre: 9. - 5a5c6c6a02)
2009. júl. 26. 12:51
Szia! Ezt Én is hallottam ,de csak ősfákkal.Ki is próbáltam Szigetváron és tényleg van benne valami.
2009. júl. 26. 12:41
Sziasztok! Örülök, hogy tetszik a cikk, én minden héten megölelek egy fát, és tényleg jobban érzem magam tőle! remélem hasznosnak bizonyult az írásom, és sok embernek fog segíteni!
2009. júl. 26. 12:39
Nagy szükségem van rá !!Úgyhogy du elkapok 1 fát:))Leginkább a lelki erő kellene!!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook