FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - A páromnak fáj a füle...mit tegyünk? (2. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2
25. bajusz92009-07-26 10:15
[link]

24. szomorkás2009-07-26 10:13
A patikában lehet kapni vény nélküli fülcseppet. Otipax és oticur a nevük. Én mindig ezeket veszem,ha fáj a fülem és már első nap használ. Bajt nem csinálsz vele!

23. bajusz92009-07-26 10:11
Igencsak hallójárat gyulladás. Az szokott strandolás után jelentkezni. Ha nagyon fáj, akkor fájdalom csillapító, még délelőtt ügyelet. Ki fogják tisztítani, antibiotikum, fülcsepp, esetleg párakötés (a fül felől indulva: nedves vatta, nylon vagy celofán darab, száraz vatta, és azt a fülre tenni kötni). De orvos nélkül nem gyógyul meg ha már nagyon elindult.
A mi orvosaink nagyon nem szeretik a kövirózsát.

22. Emma*2009-07-26 10:04
Mindennemű beruházás előtt orvossal nézetném meg! Felnőttként lettem fülfájós, tudom milyen az.:((

21. Emma*2009-07-26 10:01
Ajaj, erről egy fülész rosszat mondott nekem!
(válasz Roncsderby 2. hozzászólására)

20. gitta682009-07-26 10:00
Audi spray...Otosporin fülcsepp,és Cataflan fájdalom csillapító.Jobbulást kívánok!

19. bared2009-07-26 09:30
na..apa orvos, most hívott épp..azt mondja irány a doki, de ha várni akartok holnapig, van egy Otipax nevű vény nélkül kapható fülcsepp, az nagyon jó, valószínűleg átmenetileg segít..
én nem tudok rá mit mondani, nem használtam, antibiotikumot szedtem rá((

18. eva032009-07-26 09:21
A huzatra, megfázásra valóban jó a meleg só, de ebben az esetben a fül valószínű be van gyulladva. Ilyenkor csak ront rajta, mert a meleg hatására még jobban begyullad. Ezen csak antibiotikumos fülcsepp segít. Ha nincs otthon a gyógyszerek közt, akkor csak orvos írhat. Ha van esetleg ismerős gyógyszerész ő is tud segíteni.Nekem a garasone fülcsepp mindig "raktáron" van.
Gyakorlott fülfájós vagyok. :-((
(válasz tnori78 6. hozzászólására)

17. bared2009-07-26 09:20
igen, ilyen nekem is volt... 9 hét alatt majdnem 30szor szúrták fel, és burow csík volt benne végig... és a fájdalom... soha nem lehet elfelejteni((
(válasz Courage 10. hozzászólására)

16. Sünciné2009-07-26 09:18
Teljes mértékben egyetértek Veled!
Mindenképpen menjetek el ügyeletre!!! A fül nem játék!!! Nekem sajnos két éve műtötték!!!
Ez lehet hallójáratgyulladás, középfülgyulladás! Az egyikra jó a melegsó a másikra viszont nagyon rossz!!! Nem akarak ijesztgetni de fulunkulus is lehet a víztől!
Hidd el legjobb ha látja orvos!!!!
(válasz Courage 10. hozzászólására)

15. JuditMiskolc2009-07-26 09:15
Én voltam két éve egy repülőgépes nyaralás, plusz búvárkodós nyaralás előtt fülfájással fül-orr-gégészeten, mert nagyon fájt a fülem (huzatot kaptam), és az orvos azt mondta semmi gond, ne repüljek és ne menjek vízbe (normális?!?!) és írt fel orrcseppet!!! Hát használtam, aztán talán segített is egy kicsit, de a meleg párna és a fülgyertya sokkal jobban, nah meg amit nem ajánlott: a meleg tengeri sós levegő:). De ha nem múlik azért érdemes orvoshoz menni, bár én elég orvosellenes vagyok...

14. vereskati2009-07-26 09:09
Jó a meleg só:) De orvos is kell!!!!!! Mert a gyulladást ki tudja mi okozta! Szóval menjetek el az ügyeletre!

13. JuditMiskolc2009-07-26 09:07
Én is csatlakozom: Meleg só, melegítő párna, kövirózsa, ha már nincs begyülladva, de még el van dugulva (esetleg arcüreg is fáj, nyomás alatt van), akkor érdemes a fülgyertyát is kipróbálni, én rendszeresen használom a téli megfázások utókúrájaként.

12. Gyémántlány:)2009-07-26 09:05
[link]
[link]

Ez a fülcsepp jutott még eszembe, még régebben használtuk a fiamnak! Ha nem javúl a párod, érdemes beruházni!
(válasz VTünde 8. hozzászólására)

11. buboka2009-07-26 09:05
az orvos ?? talán ??? felületi kezeléssel lehet, hogy nagyobb bajt teszel.
ha fáj, az később ugy is ORVOSI segítséget igényel.

10. Courage2009-07-26 09:05
Szia!
Én mint nem szakértő annyit mondok, hogy inkább menjetek el vele dokihoz. Csak saját pédát tudok felhozni, aminek már pár éve, de még mindig élénken él bennem a fájdalom pedig nem vagyok egy hisztis. Ha én azt mondom fáj, akkor már rohadtul fáj:) Ugyanis nekem is egy ilyen medencézés után kezdett el fájni, jött a kövirózsa meg a meleg só és csak nem múlt. Már vagy 3-4 napja szenvedtem és akkor éjjelre Abyu bevitt az ügyeletre, mert azt hittem kiszakada fejem. Kiderült, hogy a kellemes meleg só hatására végig begyulladt a hallójáratom és kezdett ráhúzodni a dobhártyámra...mindkét fülemet kb az agyamig betömték vmi irtó büdös-ecetes szagú vattacsíkkal és ezt naponta cserélték. Szóval csak óvatosan...Nem akarok vészmadár lenni, csak a fülfájásra én rögtön ugrok, mert tudom mennyire tud fájni. Szóval jobbulást!:)

9. bared2009-07-26 09:04
össze kell törni kövirózsát,és belecsepegtetni...ennél jobb nem kell...
ha pedig van villanypárnátok, meleg só helyett teljesen jó...

8. VTünde2009-07-26 08:59
Köszi mindenkinek! Ezek szerint a meleg só a fő megoldás? Azt sokszor lehet?

Valamilyen fülcsepp?

7. VTünde2009-07-26 08:58
Szia!

Tudom, melyik a kövirózsa, de nincs :(

Honnan vegyek?

Valamilyen kivonat erre nincs gyógyszertárban?

Dugja be vattával?
(válasz Roncsderby 2. hozzászólására)

6. tnori782009-07-26 08:57
Gyerekkoromban sokszor fájt a fülem -érzékeny volt a szélre, huzatra-, nekem a meleg só segített...zokniba tettük, megmelegítettük, és az volt a kispárnám :o), remélem, Nektek is segít!

5. Gyémántlány:)2009-07-26 08:57
Én csak melegíteném infralámpával, vagy felmelegített sóval! A kövirózsa is jó, de ha sürün használják halláskárosodást okoz! Jobbúlást!

4. VTünde2009-07-26 08:56
Valószínűleg pár napja medencézés közben mehetett bele a víz, mert tegnap már fájt és éjjel nem sokat aludt. Este tett rá meleg sót. Mit javasoltok?

3. denny2009-07-26 08:56
Meleg só

2. Roncsderby2009-07-26 08:55
Kövirózsa levét csöppentsd bele.És melegítsd a fülét.

1. VTünde2009-07-26 08:54
SOS segítségre lenne szükségem! A páromnak fáj a füle...

1 2