Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A páromnak fáj a füle...mit tegyünk? fórum

A páromnak fáj a füle...mit tegyünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. zebracsikó (válaszként erre: 53. - Kiss Orsika)
2011. szept. 16. 21:18
és miért kell ehhez krumpli?? egy kislábast is le lehet fedni tölcsérrel!
54. abeni (válaszként erre: 52. - Daryl64)
2011. szept. 16. 20:58
De ha az nincs, akkor a vöröshagyma leve is megteszi. Sőt, szerintem az jobb is!
2011. szept. 16. 20:40
Egy fül-orr-gégész ajánlotta, de azt mondta, hogy ha elmondom, letagadja, hogy Ő adta a tanácsot:Főzzél meg egy krumplit hajában, törd ketté, borítsd le egy tölcsérrel, és ezt a meleg gőzt a tölcsér csövén át vezesd be a fülbe. Nálam működött.
2009. dec. 6. 21:25

Kövirózsa levelének a kipréselt leve.

A fülbe kell cseppenteni,nem túl kellemes,mert olyan recsegő érzést fog okozni,de másnapra kutya-baja az embernek.

2009. dec. 6. 21:11
A Páromnak nem maradt vissza semmi.
2009. dec. 4. 19:02
ez szép magyar mondat volt:)
2009. dec. 4. 19:01

Szia!


Hát talán mintha kezdene lejjebb menni, de nagyon lassan, nem fáj vagy ilyesmi, csak nem akarom hogy betokosodjon vagy ilyesmi.

2009. dec. 3. 21:43
Szia! Van valami változás?
47. levendula6 (válaszként erre: 46. - Hdaniel)
2009. dec. 1. 23:23
:(
2009. dec. 1. 23:22
Azt én is, most egy időre elég volt a kínzásokból...:(
2009. dec. 1. 23:16
Szívesen. Remélem, javul az állapotod szúrás nélkül is.
2009. dec. 1. 23:11

Rendben, köszönöm szépen, akkor még kicsit várok, és ha nem megy le a csomó, akkor elmegyek orvoshoz. De az aloe-s sampont kipróbálom.


Köszönöm a segítséget!

2009. dec. 1. 23:05

De biztos jócskán megy a füledbe hab és víz. Ezt nem szabad! A fület nem kell agyba-főbe mosni és fülpálcikázni!

Ja, és azóta kizárólag aloe-s sampont használ.

2009. dec. 1. 23:00
nem:) én tusolok, és úgy öblítem le.
41. levendula6 (válaszként erre: 40. - Hdaniel)
2009. dec. 1. 22:58
Kb 1hét alatt. Te is locsolod magadra a sampont és a kádba merülve mosod le azt?
2009. dec. 1. 22:54
Köszönöm szépen a gyors választ, igazából már szinte nem is fáj,csak attól a csomótól félek, hogy nem múlik el, vagy szúrni kell, vagy ilyesmi, a párodnak mennyi idő után múlt el? mert nekem kb 4-5 napja változatlan
39. levendula6 (válaszként erre: 38. - Hdaniel)
2009. dec. 1. 22:42
Az én Páromnak ugyanez volt. Elment a dokihoz, az meg nem kímélve Őt, össze-vissza tekergette, birizgálta a fülét. Semmi finomkodás, merthogy állatok vagyunk, ugye. Vissza kellett volna mennie, hogy felszúrják, de Ő idő hiányában és félelemmel telve, hogy megint kontár nyúl hozzá, inkább nem ment. Fájdalomcsillapítót szedett és pár nap múlva megszűntek a panaszai. A dudor is eltűnt. Persze mindenki egyedi eset..
2009. dec. 1. 22:37

Sziasztok!


Nekem olyan problélám lenne, hogy pár nappal ezelött elkezdett fájni a bal füle, először azt hittem huzatot kapott, gondoltam ha borogatom javulni fog, de aztán azt vettem észre, hogy a fülemben egy dudor kezdett kialakulni, és pár nap alatt annyira megnőtt, hogy már szinte az egész hallójáratomat eltömi, pár napja fájt is, de aztán az ügyeletes orvos felírta rá a Garasone fülcseppet, és kb azóta nem fáj, viszont az a csomó ugyan akkora, és nem tudom, hogy mit lehetne vele kezdeni, jó lenne ha nem szúrnák fel, mert a fogammal nemrég szenvedtem elég sokat, gyökér kezelték gyulladtan, hát azt az érzést az ellenségemnek sem... nem szeretnél ezt újra átélni a fülemmel...

37. Cand Ida (válaszként erre: 8. - VTünde)
2009. júl. 26. 21:29
Hallójáratgyulladásnál mindkettő tilos. Rosszabb is lesz tőle. Fülészet, mert itt más a gond...a medencétől a hallójáratba a vízzel baktérium kerülhetett, ami feláztatta az érzékeny hallójáratot, s így megtelepedett.
36. Cand Ida (válaszként erre: 4. - VTünde)
2009. júl. 26. 21:26
Ez bizony hallójáratgyulladás, tuti! Jobbulást neki és menjen a fülészetre. Gézcsíkot tesznek bele, ha gennyes leszívják és krémet is kap a csíkra.
35. Cand Ida (válaszként erre: 2. - 9933e6cc1b)
2009. júl. 26. 21:25

Ez csak középfülgyulladásnál jó, hallójáratgyulladásnál mindkettő tilos. Nekem épp gennyes hallójáratgyulladásom van. A hideg jó rá és valami fertőtlenítés, baktérium, gomba/ekcéma ölő és semmi víz. Fájni viszont nagyon tud és láz is épp úgy lehetséges!

Én is kisérletezgettem vele egy ideig, de a végén fülészet lett belőle. Már 3 hete húzom.

34. youlcsi (válaszként erre: 32. - VTünde)
2009. júl. 26. 12:55

ha baj van, menni fog.

amint írtam, 3 éve volt utoljára gond a fülemmel. majdnem másfél év kellett, mire teljesen rendbe jött.

2009. júl. 26. 12:51

Én csak óvatosan üzenem Neki, hogy nem játék!!!! Ezzel el kell menni!!!!

Engem is kezeltek 3 hétig, már nem fájt csak be volt dugulva! Nem is akartam visszamenni kontrollra de még szerencse, hogy elmentem!

Azonnal a műtőbe akartak vinni, mert már a gyulladás miatt a csont annyira meg volt süllyedve, hogy húzodott az agyamra!!!!Nem akarok senkit ijesztgetni de nem játék!!!!!!!!!

2009. júl. 26. 12:44

Sziasztok!


Vettünk Otipax fülcseppet, remélem hat.

A Páromat nem egyszerű ám orvoshoz küldeni:(((

2009. júl. 26. 12:15
Rögtön fülészet! Nem kell beutaló sem! A háziorvos ( persze ez az én véleményem ) azonnal elküldi fülészetre! Így elég egy helyre menni!
2009. júl. 26. 11:18

mindenképpen orvos, akár ma is, fül-orr-gégén van ügyelet!

lehetnek belőle nagyon csúnya dolgok... akár néhány óra alatt rá tud menni a középfülre, akkor meg már sokszor csak a felszúrás segít.

nem riogatni akarok, de 3 éve nekem csak bedugult délelőtt a fülem, semmi más panaszom nem volt. délutánra már szédültem, hányingerem volt... örülhettem, hogy egy nagyon kedves doki volt ügyeletben (aki már gyerekként is végigkísérte nem egyszer a strandolásból lett középfülgyulladásomat).

szóval sztem ne barkácsoljatok!

29. Nívea
2009. júl. 26. 11:02

mi fülgyertyáztuk a fülemet, mert kimosás után ugyanúgy bedugult. Jó is volt rá a gyertya. De mindig bedugult újra, és megint gyertya. Egy évre rá úgy eldugult, hogy nem használt semmi. Fájt is nagyon. Akkor próbáltam ki a kőrózsát és a sót. Nekem segített, de ki tudja, hogy neked mi a bajod.

Szerintem a gyertyától nem lehet semmi bajod, mert az csak a vákummal segít. Egy próbát megér. De lehet, hogy inkább orvos.

28. a00173b1f9 (válaszként erre: 27. - VTünde)
2009. júl. 26. 10:37
Fülészet.
2009. júl. 26. 10:35

Köszönöm Mindenkinek!


Ha nem javul, szerintetek fülészet vagy először elég a háziorvos? Munkából nem akar kimaradni, most volt itthon szabin:(

26. VTünde (válaszként erre: 16. - Sünciné)
2009. júl. 26. 10:32

Fulunkulus...nem hallottam még Róla.

Mi az?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook