Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tefál edények - Te melyiket használod és mire? Elégedett vagy vele? fórum

Tefál edények - Te melyiket használod és mire? Elégedett vagy vele? (tudásbázis kérdés)

2010. okt. 24. 07:43
Nekem palacsintasütőm és egy sütőlapom van. A palacsintasötővel annyira nem vagyok megelégedve, de a sütőlap nagyon klassz.
2010. jún. 2. 11:16

Sziasztok!

Rég volt már ide bejegyzése bárkinek is, de azért beírom, hogy nekem WOK serpenyőm és palacsintasütőm van TEFAL márkájú, s nagyon jónak tartom én is ezt a márkát, szeretem ezen termékeit használni nagyon ezen a területén a főzésnek.:-)

2009. júl. 27. 15:20
A nagyobb méretű palacsinta sütőt használom,meg van egy lábosom és egy fazekam.Imádom!!!!!
19. Heni86
2009. júl. 26. 15:19
Nekem is ingenio készletem van. Egyszerűen imádom. Semelyik másik lábasomat nem használom mindent ezekben főzök. Szó szerint!
2009. júl. 26. 13:28
Nekem egy wook van és imádok benne főzni. Szinte mindenre alkalmas. Nem ég le semmi és könnyen tisztán tartható.
17. benvik (válaszként erre: 15. - Safirah)
2009. júl. 26. 11:06
Amúgy is egyszerre max 4-et tud használni az ember. Legalábbis nekem ennyi fér rá a tűzhelyre:-) Viszont nekem a kerámialaposhoz főleg beváltak, már rég elzártam, amikor még mindig fő benne az étel, mert annyira tartja a meleget az alja, így nem használok annyi áramot. Tehát bejön elég hamar az árkülönbözet is egy vékony falu edényhez képest.
2009. júl. 26. 10:38

Nekem is vannak tefál edényeim....inginio lábas készlet , szeletsütők, palacsintasütő és fazekam is van 5-l-es.

mindet nagyon szeretem...

15. Safirah (válaszként erre: 14. - Benvik)
2009. júl. 26. 10:19
Nekem is az a tervem, hogy szép lassan minden edényt lecserélünk majd Tefalra!:D Inkább legyen kevesebb edényem, (egyszerre úgysem főzök 15-ben), de azok legyen jó minőségűek!:D
14. benvik
2009. júl. 26. 10:14
Nekem csak Tefál edényeim vannak szintem, imádom mindet. Van Ingenio kiskészlet, wok, palacsintasütő, tojássütő, most a pontokon meg még egy csomó fajtát vett a férjem. A nagy serpenyőt, a 24-es serpenyőt, a párolót, a kis nyelest. Imádom őket, tényleg szuper. A kis nyelesben pl életem legjobb rántása készült. De a fényes lábosaim is Tefálok. Az is szuper. Sőt van egy tefál szakácskésem is. Első alkalommal magamat is aprítottam vele ugyan, de egy álom azóta is. Úgy vág mindent, mintha csak vaj lenne. Szép lassan lecseélődnek a régi edényeim, mert tényleg megéri beruházni rájuk. Tartósabbak, hamarabb kész az étel, és szép egyenletesen melegszik, nem ég le stb.
2009. júl. 26. 08:50

Tegnap megvettük a pároló edényt és ma ki is lesz próbálva!:D Sajnos a kis nyeles lábas nem volt, de talán még hoznak, amíg az akció tart!

Ahhoz képest, hogy amikor elkezdődött ez a pont gyűjtögetés azt mondtam, hogy nem fogom beváltani a pöttyöket, mert még így fél áron is drágák az edények, már megvettük a 20 cm-es serpenyőt + a párolót és még szeretném a kis nyeles lábast ugye..... És régebbről meg van egy palacsintasütőm is, amit bő 1/2 éve kaptam a Férjemtől!:D

12. emagdi (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2009. júl. 25. 15:21

:))))

a jó munkamegosztás fontos:))

2009. júl. 25. 15:15

A legelső Tefal serpenyőmet egy nyereményjátékon nyertem. Ez a középméret. Nagyon szeretem! A sorozat megvásárlásától egyedül az ára tartott vissza, nem olcsók.:( A Tescos pontgyüjtéssel végre hozzájutottam egy palacsintasütőhöz, és a pároló edényhez, mindkettő szuper! A wokot nem ismerem, nekem másfajta van, azt is ritkán használom, de a serpenyőkbe még beruházok.:)

A nyeles lábaska max. tejforralónak lehet(ne) jó, ahhoz nem kell fedél, és nem ég le...vagy tejbegríz, tejberizs főzéséhez...

10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2009. júl. 25. 13:50
Nna, jó, ez így nem igaz, mert én is ki tudnám sütni, ha kb. a harmadiknál a lányom nem kapna hisztirohamot... Nem bírja elviselni, ha főzök vagy mosogatok. Ezeket mindig az ő alvásidejében teszem... :)
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2009. júl. 25. 13:49
Rá se ránts, az nálunk is családi móka: én kikeverem, párom kisüti. Ki mihez ért... :D
2009. júl. 25. 10:23

nekem wok van, bár nem olyan fajta mint amit most a pontokért lehet venni, hanem szerintem kicsit nagyobb.

én imádom, az utóbbi időben szinte mindent abban készítek el. (na jó, a levest azt nem:)))


van palacsintasütőm is, de azt én még nem használtam (a palacsintasütéshez nem értek:)))

2009. júl. 25. 09:22

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szerintem az már biztos, hogy a fedeles pároló edényt megveszem, mert abban tudok húst, zöldségeket is párolni és gondolom rizsnek is jó lenne.

És még gondolkodom a kis nyelesen mindig....

2009. júl. 25. 08:52

Nekem is van Ingenio sorozatom, a 4edény+2fogó+3tető. Ezen kívül van még egy palacsintasütőnk. Ezeket csináljuk benne: rántotthusi, sültkrumpli, bolognai szósz, gombócok morzsája, trutyis husik (ide tartoznak a kül. szószokban fővő húsok és a pörkölt), meg még a jó ég tudja, mi mindent. Csomó olyan dolgot lehet benne csinálni, amit a fényes (rozsdamentes) edényekben. És én azért szeretem jobban, mert pl. ha disznó, vagy marhapörköltet csinálok (főzési ideje 1+ óra), a fényes edény szélére rászárad és rásül a szaft, nna, azt lehet áztatni és mosni egy ideig. Egy tefált viszont nem kell súrolni. Teszel bele vizet és már válik is el tőle a cucc...

Egyébként az ne tartson vissza, hogy valamelyikhez nincs fedő, én a fényes edények tetejét használom. :) Mielőtt bárki megkövezne: a teál edényeken van bevonat, rá is van írva, hogy fém kanalat szabad benne használni, csak kést, villát, meg fémdörzsit nem! És a fém tető amúgy is csak a peremét éri, pont ott, ahol az ingenionál pl. felfogatod rá az amúgy fém csatlakozós nyelet...

2009. júl. 25. 08:52

Sziasztok

Én most váltottam be a pontjaimat és a pároló edényt vettem meg. Főleg az szólt mellette, hogy annak van teteje és magas a fala. Azóta szinte mindent abban készítek el, nagyon meg vagyok vele elégedve. Ezenkívül még a WOK van meg nekem (bár nem a pontokkal vettem meg). Ahhoz is van fedél és az is szuper.

2009. júl. 25. 08:26

Sziasztok!

Van most ugye a Tescoban ez a pontgyűjtögetés és a pontokért + némi készpénzért Tefál edényeket lehet venni! De melyiket érdemes? Nekem eddig egy Tefál palacsintasütöm volt és nagyon elégedett vagyok vele, ezért gondoltam, hogy ha már úgyis naponta a Tescoban vásárolok (itt van mellettünk), akkor beváltom a pontjaimat.... Eddig egy 20 cm átmérőjű serpenyőt vettem és az is szuper! De vannak még pontjaim, de nem tudom, hogy még melyiket vegyem meg? Amit nem csak nézegetek, de gyakran használnék is!

Gondoltam a kis nyeles lábasra, de mire tudnám használni így, hogy nincs fedője? Ha valakinek már van, írja már meg, hogy mire használja? Aztán még a párolóserpenyő, ami még esetleg jó lenne..... Az van valakinek? Mennyire vagy megelégedve vele?

3. Ekka
2009. júl. 25. 08:24
Jó pár Tefal edényem van. (én azt ajánlom ami a legvastagabb-több féle vastagság létezik) Én nagyon szeretem őket.
2009. júl. 25. 08:22

nekem 4 éve van egy Tefal sorozatom..azt hiszem inginio..lehet nem így írják:S

aminek le és felcsatolható nyele van..imádom:-)

2009. júl. 25. 08:21
Tefál edények - Te melyiket használod és mire? Elégedett vagy vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook