Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Munkaügyi Bírósághoz kell menjek, mert nem adják ki papíromat, gyesen voltam, mit kell tennem? fórum

Munkaügyi Bírósághoz kell menjek, mert nem adják ki papíromat, gyesen voltam, mit kell tennem? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Dorka29 (válaszként erre: 34. - OneJudit77)
2009. szept. 14. 16:04

Szia!


Van valami fejlemény?

35. Dorka29 (válaszként erre: 34. - OneJudit77)
2009. aug. 14. 15:08
Persze, érdekel. Írd meg a fejleményeket!
2009. aug. 3. 12:23

Szia!


Irok egy pici fejleményt.

Múlthét szerdán voltam a Jogisegitőbe.Kapok ügyvédet segitségnek.Ma végre sikerült elérnem,holnap fél 10-re megyek hozzá.Megirjuk Keresetlevelet(remélem)

Úgy tünik(jogisegitöbe mondták) végkielégités nem jár,mivel mindig Közös Megegyezés történt névváltozásoknál.Mármint Munkaszerzödésnél.Majd kiváncsi leszek Ügyvédnő mit mond holnap.

Ha érdekel irok,hogy halad ügyem.


Judit

2009. júl. 27. 21:01
Még valami: a te esetedben, valószínűleg jogutódlás van, tehát igenis van felelőse a dolognak és van aki felelősségre vonható a dologért. Kérdezz rá a jogsegélynél a jogutódlásra!! Ez fontos!!
32. doxikri (válaszként erre: 31. - OneJudit77)
2009. júl. 27. 20:59

A keresetlevélben kell leírnod a problémádat és, hogy mit követelsz a volt munkáltatródtól.

A jogsegélyszolgálatnál fognak neked segíteni, hogy hogyan kell megfogalmazni.

Egyébként szerintem, ha papírokat sem kaptál, akkor igenis tartozik a munkaügyi felügyelőségre.

Tegyél írásban feljelentést, arra reagálniuk kell!


Nekem már volt vagy 5 tárgyalás, csak az alperes ügyvédje semmit nem tudott felmutatni és mindig elhalasztották. Meg egyszer már kértünk szüneteltetést, hátha meg tudunk egyezni, de nem sikerült, most megint szünetel, mert most énn kértem gondolkodási időt, mert fölmerültek újabb dolgok és most én is jogi segítséget kérek.

De én a jövő héten adok be kereset kiegészítést és visszaállítom a pert. Tehát folytatom...

Ne görcsölj, neked van igazad és muszáj kiharcolni!!

Engem már 4 másik vállalkozó is átvert, ennél már azt mondtam elég!! Nehogy már mindig nekem kelljen nulláról kezdenem az ő limkségük miatt! Dolgozzál napi 16-18 órát, de fizetést azt nem adnak?? Na, nem!! Elég volt!

Ne add fel te sem!!

31. OneJudit77 (válaszként erre: 30. - Doxikri)
2009. júl. 27. 15:57

Szia!


Köszi,hogy irtál!

Elég durva amit leirtál(Sok sikert és kitartást kivánok Neked!!!

Ma telefonáltam a Munkaügyi Felügyelöségre,elmondtam mi a gondom,közölte nem hozzájuk tartozik ügy,telefonáljak Munkaügyi Biróságra!Felhivtam Biróságot elmondtam mi a problémám,adott egy telefonszámot hivjam fel a Jogi segitőszolgálatot.Telefon...Mondta Nőci vigyek be Párom fizetéséröl igazolást és családipótlékról.Kapok ingyenes Ügyvédet,mert kevés pénzünk 4före(2 gyerköcünk van)Segitenek Felszólitó levelet irni Cégnek,ha nem reagálnak,akkor tudok keresetlevelet beadni.Egyébként ez hogy néz ki?Neked volt tárgyalásod is?Milyen volt,ha igen?


Én már most kész vagyok ettöl egésztől,gyomrom gombócba((


köszi:Judit

30. doxikri (válaszként erre: 29. - OneJudit77)
2009. júl. 27. 15:26

Szia!

hát röviden nehéz, de megpróbálom.

Egy étteremben dolgoztam üzletvezetőként. A lényeg, hogy kiadták bérbe a boltot minket 2 héttel előtte értesítettek, de csak úgy, hogy mi kérdeztünk rá, mert már hallottuk a pletykákat. Rögtön nem is mondták meg, hazudoztak össze-vissza.

Az utolsó napunkon, vártam , hogy jönnek leszámolni, meg elszámolni, de bezárták a boltot, mindenkit hazaküldte, már du.3-kor. Minden pénzt, iratokat, papírokat stb. mindenféle elszámolás nélkül elvittek. Mindezt akkor, amikor én pár órára éppen nem voltam ott. Viszont felhívtak, hogy ne is menjek be, mert a biztonsági szolgálattal bezáratták az üzletet. Majd másnap menjünk leltározni.

Na, a lényeg, hogy rendes leltárt nem csináltak, ki nem értékelték, ezzel szemben közölték, hogy nem kapunk fizetést, mert 2 milliós leltárhiány van.

Nem kaptuk meg a kilépő papírjainkat sem. ezt pár hónappal később tudtuk megszerezni, miután én felhívtam a Munkaügyi Főfelügyelőséget és ők felsztólítoták és megbüntették őket. Persze elsőre csak 6 üres, összekapcsolt papírt kaptam, tértivevényesenn(!). Akkor megint OMF, és akkor nagynehezen elküldték, igaz, hogy nem eredetit, csak fénymásolatot.

Akkor láttuk, hogy kírtak mindannyiunknak(8 ember) ugyanarra a három, ill. 5 napra szabadságot, holot soha senki nem volt szabin.

Ekkor már nem érdekelt semmi, megnéztem a bejelentéseket, kiderült, hogy mindenkit jóval később jelentettek be, mint ahogyan elkezdett dolgozni.

Megbeszéltem a többiekkel, mindent leírtunk és beadtuk a keresetlevelet a Munkaügyi Bíróságra.

Két éve folyik a per, daz egyik kolléganőm megegyezett velük, de a bírósági végzés ellenére sem fizették ki. Én viszem tovább a pert, most éppen pótkeresetet adok be, mert kiderült, hogy 2007-re egyetlen fillér magánnyugdíjpénztárat nem fizettek utánam....

Szóval röviden ennyi, de hát itt nagyon sok dolog van még.

De én nem adom fel az biztos!!!

Nálad mi a helyzet?

29. OneJudit77 (válaszként erre: 27. - Doxikri)
2009. júl. 25. 22:15

Szia!


Neked is ilyen próblémád volt?Biróságon is voltál?Hogy müködik le tudod irni röviden?Mikor történt?Megnyerted a pert?


köszi:Judit

28. doxikri (válaszként erre: 26. - OneJudit77)
2009. júl. 25. 21:15

Akármennyit változtatja a céget, ha jogutód akkor mindenképpen ki kell adniuk a papírokat és a fizetést.

Tényleg bírósághoz kéne menned, mert sok bonyodalmad származhat abból, ha nincs papírod!

27. doxikri (válaszként erre: 22. - OneJudit77)
2009. júl. 25. 21:12

A Munkaügyi Felügyelőséghez fordultunk és ők , ha nehezen is de el tudták intézni, igaz, hogy csak a másolatokat.

Aztán bíróság!

26. OneJudit77 (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. júl. 24. 23:14

Hát ez az.Kinaival nem lehet megértetni,hogy itt Magyar Törvények vannak....sajnos(


2003 óta náluk vagyok,remélem végkielégitést is kapok....


Sok sikert Neked!Remélem Te nem jársz igy mint én!

25. Dorka29 (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. júl. 24. 22:19
*ott dolgozol=folyamatos a munkaviszonyod
2009. júl. 24. 22:18

Hú, ez durva. Remélem, sikerül mégiscsak megbeszélned és nem kell bíróságra fordulnod, mert az nagyon hosszú idő.


Ha az új néven futó üzletek a régi jogutódjai, akkor ugyanúgy ott dolgozol. Ha nem, akkor értesíteniük kellett volna, de tudomásom szerint, addig nem megszüntethető egy cég, amíg vannak benne munkavállalók. Vagyis, amíg Te, vagy bárki más kollégád gyed-en, gyes-en van, addig a céget nem is tudják megszüntetni.


(Egyébként nálam is hasonló a helyzet, amióta gyed-re mentem, már a második új tulajdonosé a volt munkahelyem. Ősszel újra munkába állok - máshol, mert közben elköltöztünk- nekem is most kell intéznem a felmondást és a kilépő papírokat.. Remélem, nem lesz ilyen problémás, mint neked.)

23. OneJudit77 (válaszként erre: 20. - Doxikri)
2009. júl. 24. 21:24

drukkolok Neked is,szemét munkaadók azt hiszik mindent lehet nekik(

én fönökömék kinaiak....

22. OneJudit77 (válaszként erre: 20. - Doxikri)
2009. júl. 24. 21:23

szia


és amig nincs papir,hogy dolgozol?

21. OneJudit77 (válaszként erre: 19. - C95c921ae7)
2009. júl. 24. 21:23
szia,köszi biztató
20. doxikri (válaszként erre: 18. - Doxikri)
2009. júl. 24. 21:21

Én második éve pereskedek, ugyanezekért.

De nem adom fel!!

19. c95c921ae7 (válaszként erre: 15. - OneJudit77)
2009. júl. 24. 21:18
Biztos megnyered..csak tudj róla, hogy egy év is lehet..
18. doxikri (válaszként erre: 17. - OneJudit77)
2009. júl. 24. 20:54

Minden papírt gyűjtsél össze, amid van. Legelőször tényleg hívd fel a Munkaügyi Felügyelőséget és kérj tőlük segítséget. Írhatsz is nekik, akkor nyoma marad és az már bizonyíték a bíróságon.

Ha ők sem járnak sikerrel, akkor menj a bíróságra!

2009. júl. 24. 17:42

azt még nem irtam,hogy küldtem levelet,még át sem vették(ajánlva-elsöbbségivel-tértivevényesen adtam fel...


azt is eltettem,úgy ahogy visszahozta postás

16. OneJudit77 (válaszként erre: 13. - Bared)
2009. júl. 24. 17:40
reménykedem,mert se papirom,se pénzem((
15. OneJudit77 (válaszként erre: 12. - C95c921ae7)
2009. júl. 24. 17:39

persze,minden papirom megvan.én már 2003. szept óta náluk dolgoztam,csak büntik miatt más néven futnak(ez a 5-dik,mióta megnyitott bolt)

nagyon remélem megnyerem pert,azt hallottam állási idöt is kell fizetniük,ha sikerül behajtani

14. c95c921ae7 (válaszként erre: 13. - Bared)
2009. júl. 24. 17:38
Szerintem is:-)
13. bared (válaszként erre: 11. - OneJudit77)
2009. júl. 24. 17:36
pontos infókat fog adni neked, ne aggódj , segít megoldani...
2009. júl. 24. 17:36
Igen. Megvannak az akkori papírjaid, elszámolás, fizetési jegyzék? Gondolom be voltál jelentve, ha kaptál Gyedet..vagy csak Gyesen voltál? Tudod a mostani nevüket? Keress fel egy jogsegély irodát, ott ingyen is kell, hogy adjanak tanácsot..A munkaügyi bíróság a te pártodon lesz, de jó előtte mindennek utánajárni minél előbb, mielőtt teljesen lelépnek.
11. OneJudit77 (válaszként erre: 10. - Bared)
2009. júl. 24. 17:35
köszi,hétfön bemegyek,meglátom mit mondanak
10. bared (válaszként erre: 4. - OneJudit77)
2009. júl. 24. 17:33
mielőtt a bírósághoz fordulnál, menj be a megyei munkaügyi központba...ott van munkajogász, ingyenesen elmondja mit kell csinálnod!
2009. júl. 24. 17:33
Tb-nél voltam fent,oda bejelentettek 2006-ba,mert akkor is névváltozás történt.azóta nem történt kijelentés azt mondta Nőci
2009. júl. 24. 17:32
A kerdes az hogy egyaltalan bejelentettek-e annak idejen? Lattal valamilyen hivatalos papirt, elszamolast?
2009. júl. 24. 17:30
Szerintem eloszor Munkaugyi Felugyeloseghez fordulj, ok kotelezhetik a papirok kiadasara. Persze csak akkor ha egyaltalan megtalaljak oket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook