Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiam elfeküdte a fejét..visszafordítható ez még? fórum

A fiam elfeküdte a fejét..visszafordítható ez még? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 20. 15:24
Nalunk a babaknal semmi gond. Szep TothGabis koponyaalakja van mindnek. Bezzeg az anyjuknak nem. Nahhat eleldegeltem igy is 34 evet egyelore ezzel a deformitassal. Nem tul szep,de mas bajom nincs tudomasom szerint. Nem voltam koraszulott sem kis sulyu sem tul nagy sem nagy feju. Egyszereuen n forgattak es en is szerettem a plafont bamulni. Mar 2honaposan forogtam,4 honaposan kusztam masztam es elindultam 8honaposan megsem gombolyodott ki a buksim. Olvastam valahol hogy a babak 13%nal ilyen es kesz. A mieinket oldalt altattuk mig hagytak es forgattuk minden kajcsi utan. Talan mar nem laposodnak el a buksik 21 es 9hosak. Deengem is erdekelne a forumindito helyzete hogy alakult e a babajanak a kis fejecskeje vagy valakinek meg volt e ilyen problemaja
18. ece38a6442 (válaszként erre: 1. - Ffbce15349)
2011. ápr. 6. 12:06

Szia!


Elég régi már a fórum... A Babócádnak helyre jött a lapos fej dolog?

2010. jan. 27. 12:39
szerintem igen
16. magic life (válaszként erre: 14. - Magic life)
2009. júl. 28. 21:21
Éa arra tud Nekem valaki választ adni, ha a fejbőr van eldeformálodva, mit lehet vele kezdeni?
2009. júl. 28. 21:16
Ha mostmár hajlandó hason aludni,akkor nem lesz semmi baj,később pedig már magától fog pozíciókat váltani.Az én kislányommal is pont így volt.
2009. júl. 28. 21:11
Ez a jelenség ídősebb korban változtatható? És orvosilag kihez kell fordulni?
13. _kleo_
2009. júl. 28. 15:13
Ha egyébként tudja jobbra-balra rendesen forgatni a fejét, csak alvás közben ragaszkodik ahhoz az egy pozícióhoz, akkor nincs baj. Kinövi.
2009. júl. 25. 08:38

Hát, az én védőnőm és gyerekorvosom nem csinált ebből problémát. Mikor mondtam nekik, közölték, hogy majd visszaalakul. Pedig az én lányomnak összesen annyi volt a forgatás, hogy hol kicsit balra, hol kicsit jobbra fordult a feje, de általában tök egyenesen "nézett" felfelé. És talán egyszer aludt hason, fél órát, napközben...

Kb. féléves korában rájött arra, hogy tud az oldalán aludni, utána csak úgy volt hajlandó elaludni, meg háton néha, bár álmában azért sokszor kiterült... :) Már elmúlt 1, mikor rájött, hogy jó dolog a hasán is aludni.

Szóval, mindezekkel együtt (pedig neki kicsit eldeformálódott szülés közben is) gyönyörű szép, szabályos fejecskéje van.

Esetleg annyit tehetsz, bár szerintem kár aggódni, hogy mikor már mélyen alszik, gyengéden elfordítod kicsit a fejét valamelyik oldalra.

De ha nem nyugtat meg, amit mondunk, inkább kérdezd meg a dokidat, mert így látatlanban nem is tudjuk, mekkora az eltérés, szóval nehéz véleményt mondani... De szerintem nincs baj. Olyan puhák még a csontjaik, hogy szerintem pár hónap múlva látszani se fog... ;)

2009. júl. 24. 18:09
Nalunk szerencsere nincs ilyen gond, szep a fiam buksija es forgolodik is, nem ragaszkodik egy testhelyzethez, bar meg fiatalka, viszont mikor a korhazbol elengedtek, felhivtak ra a figyelmem, hogy ne csak egy helyzetben aludjon, mert el fog a feje deformalodni.
2009. júl. 24. 17:49
Az én kisfiam is elfeküdte az egyik felét,de amikor elkezdett forgolódni szépen alakult neki.Ne aggódj változni fog.Megnézheted a képeimet is látni fogod hogy semmi probléma nincs a fejformájával.Védőnőt is megkérdezheted éppen most indított fórumot egy védőnő,kérdezd meg őt.
9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Ffbce15349)
2009. júl. 24. 15:05

A nagyobbik lányommal bármit csináltam (pedig rengeteg praktikát javasoltak...egyik rosszabb volt, mint a másik), kicsit lapos volt a buksija, aztán hason altattam, és kikupálódott.:)

Nálatok a hason alvás ugye kilőve. De ne ess kétségbe, alakul még!

A gyerekdoki és a védőnő előfordulhat, hogy "le fog szúrni" (engem is kioktattak, mintha olyan egyszerű lenne), miért nem forgattad, de tapasztalatból tudom, hogy ha a gyerkőc nem akarja, nem fogja engedni.

Anyu mesélte, hogy kiskoromban olyan lapos volt a fejem, mint akit rendszeresen vertek palacsintasütővel. Teljesen rendbejött.

2009. júl. 24. 14:54
Akkor kellett volna forgatni 3 óránként amikor még nem tudott visszafordulni: o napos korától. Egyébként millió embernek itt ott lapos a feje, nem lesz tőle semmi baja, ha lesz haja annyira nem is fog tőle látszani.
7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Ffbce15349)
2009. júl. 24. 14:49

Mert baromi rossz a csupa nagybetűket olvasni.


Az unokahúgom lányának ugyanilyen lapos volt a feje, ő is kizárólag háton volt hajlandó aludni. Később helyrejött, szép golyófeje van :)))

6. d58b988bee (válaszként erre: 4. - Ffbce15349)
2009. júl. 24. 14:46
A gyermek feje képlékeny vagy nemtudom, hogy fogalmazzam meg érthetőbben éppen ezért alakul még és, amikor elkezd forogni, akkor visszalakul, szerintem halgass a védőnőre.
2009. júl. 24. 14:46
MIERT KAPCSOLJAM KI A CAPS LOCKOT?
2009. júl. 24. 14:45
VEDONO SZERINT EVES KORAIG MEG ALAKUL,DE EN ESTLEGES TAPASZTALATOKAT AKARTAM HALLANNI!!!!!!!!AMUGY IGEN KOMOLY
2009. júl. 24. 14:40
Ez most komoly?
2009. júl. 24. 14:39

szerintem kapcsold ki a caps lockot, és utána vidd el az orvoshoz vagy védőnőhöz, hogy megnyugodjatok.

ők többet fognak tudni segíteni, mint egy fórumban látatlanul bárki.

2009. júl. 24. 14:37
6 ES FEL HONAPOS FIAMNAK "ELLAPULT" A FEJE!NEM AKART HASON ALUDNI CSAK HATON.A BUKSIJAT NEM FORDITOTTA OLDALRA,HA EN ELFORDITOTTAM O VISSZA,HA "KIPOCOLTAM"O VISSZAFORDITOOTA A PLAFON FELE:).MOST UJRA ALSZIK HASON,DE VISSZAALAKULHAT MEG ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook