Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha én elvégzek egy rendőr, tűzoltó, esetleg katonai képzést, akkor csak azokban helyezkedhetek el? Mi van, ha meggondolom magam? fórum

Ha én elvégzek egy rendőr, tűzoltó, esetleg katonai képzést, akkor csak azokban helyezkedhetek el? Mi van, ha meggondolom magam? (tudásbázis kérdés)

30. supin (válaszként erre: 26. - Kerjan)
2009. okt. 12. 15:55
Irigykedsz?? Légy te is!!!Hm..
29. Sasa21 (válaszként erre: 28. - Kerjan)
2009. okt. 12. 15:27
Kérdés volt?
28. kerjan (válaszként erre: 27. - Sasa21)
2009. szept. 27. 20:29
Kapásból ismerek barátaim közül kb. 10-et, aki már nyugdíjas.Van közöttük aki még 40.sincs!?
27. Sasa21 (válaszként erre: 26. - Kerjan)
2009. szept. 26. 11:05

A hivatásos állományú 25 év szolgálati idő után mehet nyugállományba.

A szerződéses állomány részére pedig nincs szolgálati nyugállomány. Nekik határozott idejű szerződésük van, amit lehet hosszabbítani, ha mind a két fél (a munkáltató és a szerződéses) akarja.

26. kerjan
2009. szept. 24. 08:44
Legfeljebb nem leszel 40.évesen nyugdíjas!?
2009. júl. 26. 16:33
akkor tanulsz valami mast, amihez kedved tamad...
24. tnori78 (válaszként erre: 23. - 16d1dd6891)
2009. júl. 26. 16:30

tetszik, hogy belevágnál a "katonásdiba" kafkabogar:o)!

Minden érdeklődőnek: hidd el, ennek a hivatásnak is megvan a maga szépsége és persze árnyoldala, akár szerződésesként, akár hivatásosként éli meg az ember...

Avatáskor esküt teszel, azután pedig teszed a dolgod, amire felesküdtél. Nagy szavak? Talán úgy tűnik...ha nem hiszel bennük, és nem szereted ezt a hivatást, akkor talán nem is kellene ezen gondolkodnod...

23. 16d1dd6891 (válaszként erre: 20. - Tnori78)
2009. júl. 25. 11:44

igen, tnori, a párom egy éve szerződéses katona, onnan vettem az infókat.

úgy tudom, a hivatásos katonaságnak nagyon szigorú feltételei vannak, nyilván ha van tanulmányi szerződés, az más jogviszony.

bár asszem a kérdezőt ez nem igazán érdekli már...


(meg kell mondanom, ha alkalmas lennék, én bizony elmennék katonának. a pénz nagyon kevés, persze, de máshol még kevesebb. és közben azt látom, h valóban hivatásként fogják fel, és szeretik, amit csinálnak. aki nem így van vele, egy-két hét v. hónap után lelép)

22. Sasa21
2009. júl. 24. 19:43

A kérdést feltevőnek:

Valószínűleg, hogy csak szerződéses állományba fogják felvenni, ha megfelel a nagyon szigorú fizikai és pszichikai felmérésen.

Keményen kell teljesíteni, nagyon sokan kiesnek (ahogy valaki írta 100-ból 10-en maradnak fent a rostán).

A szerződéseseket általában 3 éves időtartamba szokták felvenni, próbaidővel. Ha nem felelsz meg a próbaidőn belül - minden veszett, mehetsz vissza az utcára.

A szerződéses állomány fizetése a 60-80 ezer Ft körül mozog. Lehet persze több is, de ahhoz plusz szakmai képzésen kell részt venni, és 24 órás ügyeleteket adni.

A feltétel majdnem mindegyiknél az angol alapfok.


Ha ki akarsz lépni,mert nem felel meg valamilyen oknál fogva, természetesen kiléphetsz, de a képzési díjat vissza szokták kérni (vagyis levonják a járandóságodból, ha nincs annyi, akkor fizetési meghagyást adnak ki az új munkahelyedre).


Csak akkor vállalj ilyesmit, ha iszonyú nagy kényszert érzel ahhoz,hogy te rendőr, tűzoltó, vagy katona legyél.

Azt se felejtsd el, hogy ott nincs visszabeszélés! Azt KELL CSINÁLNOD, amit meghatároznak számodra. Nem akkor mész szabadságra, nem ott dolgozol, és azokkal, akikkel szeretnél, nincs lógás munkaidő alatt, mert minden percedről el kell számolni.


Ez nem olyan, mint egy asztalos szakma! ÉG ÉS FÖLD A KÜLÖNBSÉG!!!!

21. Ódrics (válaszként erre: 18. - E28ddc7c9b)
2009. júl. 24. 14:47
Így van bizony!!!
2009. júl. 24. 14:20
A katonai pályáról pár szóban: kafkabogar, szerintem Te inkább a szerződéses jogállást emelted ki, az általad leírtképzési idő és az aláírt évek alapján...hivatásos jogviszonyban lévők rendfokozattól függően előtte 1-4 évig okosodnak, tanulmányi szerződést köt velük a Honvédség, tehát: amennyit tanultál, annyi évet kell "szolgálnod", akkor nincs tandíj visszafizetés. Azért ismerek olyat, aki korábban meggondolta magát, nos, akkor fizetni kell...
2009. júl. 24. 14:07
Nem idegenlégió. :-) Persze, hogy otthagyhatod.
18. e28ddc7c9b (válaszként erre: 17. - Ódrics)
2009. júl. 24. 14:03

Ép azért írtam, hogy gondolja át, ne "buliként" fogja fel az "egyenruhás munkát".

Ezek nem munkák, hanem szószerint HIVATÁS.

Az én fiam rendőr, a havi 110 ezerért, ő is átélt sok mindent. A pesti tüntetéseken ott volt, (mi 150 km-re lakunk), de mondták, hogy menni akar, ment, igaz az apját akkor műtötték. Nem akarom felsorolni, hogy miken ment keresztül az elmúlt hét évben.

Ha valakit a pénz motivál az az első hat hónap után "sikítva, farok felvágva" menekül, mert szerintem amit kapnak fizetés gyanánt, az lóf... esti fénnyel. (Bocs)

17. Ódrics (válaszként erre: 16. - E28ddc7c9b)
2009. júl. 24. 13:47

Ez mind igaz, amit leírtál, csak a viszonyítás végett egészíteném ki.

Gyerekhalál, lángoló ember <- ezek azért ritkábbak, szerencsére, de egy többnapos erdőtűz, védőfelszerelésben, 60 fokban, megéri havi 110 ezerért?!

A tűzoltót SEM a pénz motiválja, hanem a hivatástudat!

2009. júl. 24. 13:40

Otthagyhatod, csak gondolj bele, akkor minek vetted el a helyet olyantól aki igazán szeretné csinálni, aki hivatásának érzi!

Sokan azt hiszik, hogy jó "buli" elmenni tűzoltónak, rendőrnek, katonának.

DE, GONDOLJ BELE!: milyen érzés a totálkáros kocsiból kiszedni a halottat, vagy az öngyilkost leszedni a fáról, az égőházból kihozni a lángoló embert, vagy a rád fegyvertfogó valakit lelőni. Esetleg a tizen-huszonéves fiatal szüleinek elmondani, hogy a gyermekük balesetben meghalt.

Tudom sokan azért mennek el rendőrnek, katonának, tűzoltónak, mert viszonylag jó a fizetés, és több a szabadnap.

15. 16d1dd6891 (válaszként erre: 9. - Aladin21)
2009. júl. 24. 13:29
nem hivatásos leszel, hanem szerződéses. a szerődés 5 évre szól, de fel lehet bontani.
14. Ódrics (válaszként erre: 10. - Carolll)
2009. júl. 24. 13:29
próbaidő 12 hónap
2009. júl. 24. 13:28

nyugi, otthagyhatod.

a katonai "suli" pedig egy háromhónapos kemény kiképzés:)

2009. júl. 24. 13:26
köszi mindenkinek
2009. júl. 24. 13:23

Egyébként szerintem ott lehet hagyni, max. ha ők állták a kiképzésed és az iskoláid díját, vissza kell fizetned...

De ebben lehet, hogy Ódrics jobban képben van.

10. carolll (válaszként erre: 9. - Aladin21)
2009. júl. 24. 13:21
Sőt, még ki is rúghatnak! Azt hiszem az ilyen szerveknél a próbaidő sem 3 hónap, hanem sokkal több.
2009. júl. 24. 13:20

most találtam valamit ....

"elfogadja egyes alkotmányos jogainak a fegyveres szervek hivatásos állományú

tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény szerinti korlátozását,

amennyiben tanulmányai sikeres befejezése után hivatásos állományba került,..."

tehát ha sikeresen elvégzem a sulit utána állományba helyeznek ... ott dolgozok pár évet de mivan ha nekem nem za kell ?? ott lehet hagyni az "állományt" ??

8. Ódrics (válaszként erre: 6. - Ódrics)
2009. júl. 24. 13:19
Tűzoltóság.
2009. júl. 24. 13:19
De mondjuk ki hagyna ott egy tűzoltó melót egy hegesztőért? Én biztos nem! Ráadásul a tűzoltóknak van 2 szabadnapja, amelyiken vállalhatnak más munkát is...pl. hegeszthetnek is...
2009. júl. 24. 13:18

Sajnos nagyon megválogatják őket, nagyon soknak nem sikerül az alkalmassági.

Nálunk 96 jelentkezőből 8-at vettek fel.

2009. júl. 24. 13:18

Ez nem egy tipikus hoxás téma! :)

De egyébként nyugodtan otthagyhatod bármelyiket és csinálhatsz mást. Egyet ne felejts el, ha pl. elmész tűzoltónak és otthagyod, oda tuti biztos, hogy az életben vissza nem vesznek, ha esetleg mégis meggondolod magad (ugyanez vonatkozik szerintem a rendőrségre és a többire is)

Míg ha elmész mondjuk asztalosnak és otthagyod az egyik maszekot, attól még egy másik felvesz.

Ezt gondold végig.

2009. júl. 24. 13:14

Akkor leszel más. :)

Bármi lehetsz még az életben, ha most ezt akarod tanulni, tanuld ezt, aztán majd kialakul.

Ha nem próbálod ki, sose fogod megtudni, jó lett volna-e... :))) Sok sikert!

2009. júl. 24. 13:13

Ha nem kapsz ösztöndíjat, akkor semmi.

Ha igen, akkor vissza kell fizetned, sőt a képzés diját is.

2009. júl. 24. 13:12
Tegyük fel elvégzek egy katonai sulit .... és pár év mulva rájövök hogy ez mégsem nekem való.... utána elmehetek sima polgári munkába, pl hegesztőnek vagy akármi ..... ott hagyhatom a rendőrséget ? katonaságot ? ha hivatás akkor is ??
2009. júl. 24. 13:11
Ha én elvégzek egy rendőr, tűzoltó, esetlek katonai képzést, akkor én már csakazokban helyezkedhetek el? Mivan ha meggondolom magam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook