Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalatok online nyelvoktatással kapcsolatban? Van valaki aki tanult vagy tanul ilyen módszerrel? Internetes webkamerás? fórum

Tapasztalatok online nyelvoktatással kapcsolatban? Van valaki aki tanult vagy tanul ilyen módszerrel? Internetes webkamerás? (tudásbázis kérdés)


7. Ani32 (válaszként erre: 6. - 64e0af95e8)
2009. júl. 24. 14:53
Köszönöm a gyors és részletes választ!!
6. 64e0af95e8 (válaszként erre: 5. - Ani32)
2009. júl. 24. 14:33

Szia,

Ez rendkívül személyfüggő!

Kinek mi az a stílus, amivel a legjobban halad, mire kell a nyelvismeret, mennyi idő alatt hova akar eljutni, stb.

Ez rendszerint úgy működik, hogy van egy személyes, vagy telefonos - 10-30 perces - peszélgetés és akkor én javaslok valamit a tapasztalataim alapján. Ez alapján beszélgetünk tovább.

Annyira "sokváltozós függvény" ez, ahány ember van.

Tehát: egy telefonos beszélgetés, lehetőségek megbeszélése, írott anyag, személyes konztáció stb. egyeztetése.

Mondok két végletet:

Volt, akinek megmondtam, hogy honnan tanuljon (persze leckeírás és ellenőrzés az folyamatos volt), kéthetente találkoztunk személyesen 1,5 órát a kommunikáció ellenőrzése végett, s 5 hónap múlva középfokon OK.

Másik véglet:

Képtelen volt egyedül tanulni, azt mondta nincs motiváció, zavarják a gyerekek, stb., ő sima magántanítvány lett.

Tehát alapos, személyes konzultáció nélkül ilyenbe belevágni felelőtlenség.

Egyébként, az alap kérdésre válaszolva: ez a rendszer jól működhet.

Üdv: Toto59

5. Ani32 (válaszként erre: 2. - 64e0af95e8)
2009. júl. 24. 14:19

Mennyire hatékony az ilyen nyelvtanulás?

Én nem a lejeb említett módszerre gondolok, hanem amikor van + internetes beszélgetős óra is pl: skype-n keresztül.

Így is lehet hatékonyan órát tartani?

Miben térhet el ez a hagyományos órától, amikor veled szemben ül a tanár?

4. 64e0af95e8 (válaszként erre: 3. - Mancs97)
2009. júl. 24. 13:09

Gratulálok, gyakorlatilag elmondtad a jó távoktatás lényegét.

Üdv: T

2009. júl. 24. 13:07
Én csak olyan internetes nyelvoktatásban vettem részt, amelyben a leckéket egyedül vettem végig, utána a házi feladatot elküldtem egy e-mailben, plusz ha kérdésem volt, feltettem, hamarosan jött a válasz, majd mentem tovább. A végeredmény: 93%-os középfokú nyelvvizsga, a nulláról.
2009. júl. 24. 13:07
Én is foglalkoztam ilyen oktatással, kérdezz!
2009. júl. 24. 12:54
Tapasztalatok online nyelvoktatással kapcsolatban? Van valaki aki tanult vagy tanul ilyen módszerrel? Internetes webkamerás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook