Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegekkel szeretnék foglalkozni! fórum

Betegekkel szeretnék foglalkozni! (beszélgetős fórum)

1 2
39. 7e1eb79e03 (válaszként erre: 35. - Napra_forgó)
2009. júl. 24. 15:32

Igazatok van..a cím megfogalmazása, mint betegek....egyetértek ebben, hogy fogyatékkal élők!


Szeretném őket tanítani, segíteni az élet számukra nehéz buktatóiban!Mert ami nekünk könnyen mehet, az talán nekik a legnehezebb "mutatvány", és ki állni az érdekükért..annyi ilyen segítő szervezetről hallottam már...Ami szerintem mindenképpen fontos!


Bár a konduktor még mindig nem tudom, hogy konkrétan mit csinál, erre még kiváncsi lennék, ha esetleg vki tudna rá válaszolni!!Mármiint a konkrét tevékenységeire gondoltam!


és igen az is igaz, hogy ezt nem mindenki képes csinálni..vkinek talán frusztráló lehet, vagy egyáltalán nem is alkalmas erre azegészre...de azt érzem egyre inkább hogy szeretnék köztük lenni és segiteni nekik, mert mikor nagybátyámmal és a többi down-kórossal nyaralni voltunk...a legjobban éreztem magam, annyit adtak az embernek, és nem kértek cserébe semmit csakis tiszta szeretetet!

És szeretnék adni , segíyteni nekik!

Fontos ez, ha egyenlőre más miatt nem, de azért mert egyre erősebb a vágy hogy ezt csináljam.

2009. júl. 24. 13:36

Az biztos hogy jol lehet vele keresni 1 alkalom 10 ezer,és csak beszél, meg ad vmi kis löttyöt,nekem ennyit adott. :) Bár mondjuk,nekem csak első alkalommal segitett,a másik kettő már szinte hasztalan volt,szal nem tudom h h állnék ehhez a dolghoz,ha tanulnom kellene.

Lehet nyitok egy lelkisegély szolgálatot,és pénzem is van, segitek is, meg papir se kell hozzá. :)))

37. Napra_forgó (válaszként erre: 36. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 13:27

Bevallom, fogalmam sincs, mennyibe kerül...

De gyanítom, ha csinálnád később szakma-szerűen, akkor azért jól is lehet vele keresni.

36. Bucóka20 (válaszként erre: 33. - Napra_forgó)
2009. júl. 24. 13:03

Igen igen pszcihologusnak nem lehet tanfolyamon tanulni(szerencsére).

Kinezilogusra én is gondoltam, csak az a baj h sztem naon sok pénzbe lenne, de am igen ilyen irányú dolgok érdekelnének.

35. Napra_forgó (válaszként erre: 21. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 12:18

Szia!


Tulképp mit szeretnél a sérült gyerekekkel csinálni?

Gondozni vagy tanítani?


Én kb 10 évet dolgoztam értelmi sérült gyerekekkel, úgy, hogy semmilyen végzettségem nem volt.

De ez a gondozást jelentette. Azaz a napi önkiszolgálásban, higiéniában való segítést és az ezekre való folyamatos tanítgatást.

Én pl nagyon szerettem, de azt gondolom, nem mindenki tudja ezt élvezni.

Később dolgoztam mozgássérült felnőttekkel is, azt is szerettem, de az sem könnyű.

(Ha van kérdésed, szívesen válaszolok...)


Ha tanítani szeretnéd őket, az főiskola, ha segíteni a tanításban az GyP asszisztens tanfolyam, ha a mindennapi életben segíteni, az gyermekfelügyelő vagy gondozó tanfolyam pl.

34. Napra_forgó (válaszként erre: 23. - Molyka)
2009. júl. 24. 12:10

Épp gondoltam, hogy végigolvasom a fórumot, aztán megírom a kedves indítónak, hogy az ilyen gyerekek nem betegek, hanem fogyatékosak, sérültek... stb..


Szerintem betegség lehet gyógyítható vagy gyógyíthatatlan, de mindenképp valamilyen szinten kezelhető.

A fogyatékosság meg egy állapot, amit el kell fogadni, mert változtatni nem lehet rajta.

33. Napra_forgó (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 12:08

Pszichológusnak nem lehet tanfolyamon tanulni...

Viszont, ha az a lényeg Neked, hogy az emberi lélekkel foglalkozz, akkor pl kineziológiát lehet tanulni.

Vagy, ha inkább az értelem irányba mennél, akkor akár NLPt is lehet.

Az én értelmezésemben ezek némileg hasonlatosak a pszichológiához, mert mindegyikhez hasonló érzék, hozzáállás kell. Főként előbbihez.

32. Bucóka20 (válaszként erre: 31. - Molyka)
2009. júl. 24. 11:09
oksy:)
31. Molyka (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 11:07
Én értettem félre. :)
2009. júl. 24. 11:02
"idióta":) irni se tok már:)
29. Bucóka20 (válaszként erre: 26. - Molyka)
2009. júl. 24. 11:00
Jajjj.. nem nem, hanem "ideióta" :) nem ugy, hála Istennek semmi baja, értelmi szinte 100%-os,csak nem oda való,teljesen más szakterületen tudnám elképzelni. (rosszul fejeztem ki magam az elöbb):)
28. Bucóka20 (válaszként erre: 23. - Molyka)
2009. júl. 24. 10:59
Jójó, hát csak nem látja senki olyan aki megsértödne,am se tudtam másképpen kifejezni magam.:):S!Tudom h mi a külömség a pszcihologia meg a gy.pedagógia közt, csak ezzel nem voltam tisztába h lehet e hasonlót tanfolyamon elvégezni mint a pszcihologus,mert ezt se tudtam pl . a gy. pedre van OKJ oktatás. Lehet vmit félre értettem ,akkor bocsesz:)
27. Molyka (válaszként erre: 24. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 10:57
Ja, volt olyan évfolyamtársam aki enyhe értfogy volt. Ennyit erről. A diplomát megkapta, de az életben az életbe nem tud boldogulni majd... Érted? :)
26. Molyka (válaszként erre: 24. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 10:56
:S Mozgássérült vagy egyszerűen tehetetlen?
25. Molyka (válaszként erre: 22. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 10:56

Hát a pszichológia az totál más mint a gyógypedagógia. Apszichológia a pszichikus jelenségekkel, mint a gondolkodási folyamatok, személyiség, lelki dolgokkal foglalkozik. A gyógypedagógia pedig a fogyatékosok oktatásával-nevelésével. Van gyp pszichológia, de az csak kis része a gyógypednek.

Egyébként a pszichora bekerülni nehéz, magasak a követelmények, elvégezni nem annyira. :)

24. Bucóka20 (válaszként erre: 20. - Molyka)
2009. júl. 24. 10:54
Biztosan,de sztem a fele se oda való, bnőm se tudom minek célozgatja anynira.... amikor saját magát nem tudja ellátni,nemhogy egy beteg gyereket.:S:)
23. Molyka
2009. júl. 24. 10:53

Ja, és mégegy. Engem nem zavar, de komolyan, de ha egy intézményben betegeknek nevezed a fogyikat meglincselnek. :)

Ez olyan, mint a fogyatékos és a fogyatékkal élő. Naná, hogy fogyatékos, de vannak akik harcolnak, hogy ne ez legyen az elnevezés. A tény az tény marad...

2009. júl. 24. 10:52
Ha már ilyen szakmáknál tartunk akkor olyasmi mint a pszcihologus,de mégsem az hanem vmi ahoz hasonló tanfolyamot lehet vhol találni szerintetek?Mivel tudom h a pszcihologushoz egyetem meg minden felsőfokú dolog kell,nekem meg már arra nincs időm.:D:):S
2009. júl. 24. 10:51

Köszönök mindent!!Valószínű még lesz kérdésem, de most mennem kell!!!:)

Puszi:)

20. Molyka (válaszként erre: 18. - Bucóka20)
2009. júl. 24. 10:50
Úgy hallottam én is, hogy a Petőbe nehéz bekerülni. Csak azt tudnám miért... gondolom annyira felkapott, sokan akarnak odamenni.
19. Molyka
2009. júl. 24. 10:49
Ha nappalin nem tudod akkor keresni kell egy gyógyped asszisztens képzést levelezőn, ebben viszont nem vayok jártas.
18. Bucóka20 (válaszként erre: 11. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 10:49

Lehet, hogy jobban jársz ezzel az OKJ-s tanfolyammal,amit Molyka mond,mert a Pető Intézetbe 5-ösökkel vesznek fel,bnőm töriből meg magyrból érettéshizett ujra és a m:5 a t:4-es lett és most ugy tudom h nem vették fel.

De én annnyira nem tudom ezeket a ponthatárokat,sose jelentkeztem se Fősulira se Egyetemre.

17. Molyka (válaszként erre: 13. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 10:48
Hogy idén indul-e nemtudom... De Roul Wallenberg Humán Középiskola. Bp. 109? Ludovika tér 1.
16. 7e1eb79e03 (válaszként erre: 12. - Molyka)
2009. júl. 24. 10:48

Húú..te ebben asszem nagy szakértő vagy!!

Megnézem mindenképpen!!:)

15. Molyka (válaszként erre: 13. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 10:47
Én látássérült és tanulásban akadályozott gyerekeket tanítok.
14. Molyka (válaszként erre: 11. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 10:46
A petőben egy down sincsen. A gyakorlatban hidd el más. Szépen leírják a dolgokat, de nem ezt takarja. 10 év tapasztalatom van...
13. 7e1eb79e03 (válaszként erre: 10. - Molyka)
2009. júl. 24. 10:46

És mi asuli pontos neve?

Megkérdezhetem hogy te mivel foglalkozol?

12. Molyka (válaszként erre: 9. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 10:45
Akkor gyp asszisztens képzés kell Neked. :) OKJ-s képzés és ha nappalin akarod akkor a Roul Wallnbergben van, ha levelezőn, akkor nemtudom, de google.
2009. júl. 24. 10:45

köszi!!

mi ennek a Petős sulinak a pontos neve?

Milyen lett neki az érettségije, hogy nem sikerült?

10. Molyka
2009. júl. 24. 10:43

Nem, nem és nem. Bár most az új felvételi rendszernek köszönhetően nem tudom, hogy van a felvételi, de nekem középiskolában 4 körüli volt az átlagom, felvételiztem és simán bekerültem.

Down szindrómásokkal ha foglalkoznál, akkor inkább Bárczi, mert ott van értak szak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook