Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A béta-blokkolók (pl. Betaloc) huzamosabb szedése okozhat-e krónikus fáradságot, lelassulást, hízást, vagy egyéb mentális zavarokat? fórum

A béta-blokkolók (pl. Betaloc) huzamosabb szedése okozhat-e krónikus fáradságot, lelassulást, hízást, vagy egyéb mentális zavarokat? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 12. 17:51
Nem tudom aktuális-e még a kérdés, három éve nem volt itt mozgás. Én hosszú évek őta szedem, a 10 mg-osat. Egy időben napi 3-at kellett szedni, úgy írta fel a doki. Éveken át szedtem, és olyan megmagyarázhatatlan tüneteim voltak, senki nem gondolta mitől, igazán a dokinak se tudtam elmagyarázni. Hasonló mint amit itt vki leírt. Aztán egy gyógyszerész mondta, h a Betalocot NEM SZABAD napi 3-asával szedni. Mióta áttértem a két szemre, reggel és este, azóta nincs ilyen tünet, illetve néha igen, sokkal kevésbé markáns és nem is biztos h attól. Más is mondta már ezt. Egyébként sokan mondják, h alapból nagyon jó gyógyszer és pl van olyan ismerősöm, akit átvezetett az orvosa egy másik, hasonló készítményre, és azóta gyenge, lassú, fáradt és nem bírja megszokni.
15. Rozália (válaszként erre: 14. - Alliteracio)
2009. aug. 6. 13:58
Az én kardiológusom az infarctusom és az azt követő beavatkozás után letiltott a BetalocZoc-ról (előtte sima Betalocot szedtem), és Bisoprolol Hexal nevű gyógyszert írt. Napi 1 szem. De szedek vízhajtót, vérhigítót két fajtát is, mittudoménmégmit, mindenesetre 10 féle gyógyszert, az egyéb betegségeimet is belevéve.
14. alliteracio (válaszként erre: 13. - Csehild)
2009. júl. 24. 11:09
A vérnyomásom már régóta rendben lenne...nem is az volt az "alapbetegségem"...A Betalocot a szívműtétem óta kapom (és annak már 11 éve), és nem ad mást. Illetve eddig még nem is nagyon erősködtem....De gondolom azóta már biztos vannak olyanok, amelyeknek nincsenek olyan mellékhatásai, mint például nekem.
2009. júl. 24. 09:24
az én orvosom lecserélte egy korszerűbbre,igaz sokáig tartott,amig megtalálta a legjobbat,de megérte új gyógyszer,normális vérnyomás,csak áldom érte!
12. alliteracio (válaszként erre: 9. - Arian36)
2009. júl. 24. 08:26

Elmeséltem a kardiológusomnak az összes tünetemet, nyavalyámat...de azt mondta, hogy ez már nekem jól bevált. ----pfffff---Hát jól. + 20 kiló... :(((

Meg az a helyzet, hogy mellette CoRenitecet, meg még jó pár más szívgyógyszert is kell szednem a műtét óta. :(

11. alliteracio (válaszként erre: 10. - Knelli)
2009. júl. 24. 08:24

Jó neked...

Sokáig (sok évig) kellett szedned?

10. knelli
2009. júl. 24. 08:16
én szedtem,nekem nem okozott semmit
2009. júl. 24. 08:14
Igen.Okozhat hízást.Egy jobb háziorvos más gyógyszert ad.
8. Bexsza (válaszként erre: 7. - Alliteracio)
2009. júl. 24. 08:14
Napi egy szemet kellett szednem. De már nem emlékszem, hogy hány mg-os. Azóta le kellett cserélni, mert új vérnyomáscsökkentő gyógyszert kaptam, és ahhoz nem lehetett szedni. A BetalocZok-ot anyukám szedi, ő is évek óta. Nála sem jelentkezett mellékhatás.
7. alliteracio (válaszként erre: 5. - Bexsza)
2009. júl. 24. 08:04
Milyen dózisban? És a BetalocZok-ot?
6. alliteracio (válaszként erre: 3. - 00346cf747)
2009. júl. 24. 08:03

Sajnos abban is volt részem 6 évvel ezelőtt. Antidepresszánst is kellett szednem...Két év alatt kikezeltek belőle, azóta maga a klinikai depresszió nem tért vissza (hálistennek), de olykor nagyon hasonlít az állapotom ahhoz...csak ez nem tartós "depi", hanem napszakonként hullámzó. :(

Pedig alapból egy jóhumorú, életvidám emberke vagyok....Régen pörögtem, sürögtem-forogtam...most meg tényleg "LUSTASÁGHOZ" hasonlít a viselkedésem... :(

2009. júl. 24. 08:02
Én évekig szedtem Betaloc-ot, nálam semmi mellékhatás nem jelentkezett.
2009. júl. 24. 08:00

Én 11 éve szedem (a szívműtétem óta). De pár éve olyan vagyok, mint egy lusta bálna...Mielőtt még nem veszem be, a reggeleim kitűnőek, friss vagyok, és "fitt" :))

Órák múlva semmihez nincs kedvem, olyan végtelenül "lustának" érzem magam, napközben is rámtör az ólmos álmosság...Lelassulok, és kissé érdektelenné is válok...

És másnap reggel ismét jókedvűen, tettrekészen ébredek...aztán a nap folyamán ez fokozatosan átvált fáradságba :(


Lehet ez a Betaloctól?

2009. júl. 24. 07:58
Depresszióra hajlamot már hallottam róluk.
2009. júl. 24. 07:57
persze, hiszen az agyra hatnak
2009. júl. 24. 07:55
A béta-blokkolók (pl. Betaloc) huzamosabb szedése okozhat-e krónikus fáradságot, lelassulást, hízást, vagy egyéb mentális zavarokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook