Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát fórum

Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát

1 2 3 4
2011. jan. 5. 10:05
bocsi elírtam, nem gondolkodás, gondoskodás :)
2011. jan. 5. 10:04

Szia!

Az Éjszakai gondolkodás című könyv mit ajánl arra lennék kíváncsi?Miben más, mint a többi?

Előre is köszönöm válaszod.

89. 1d3b7cc65b (válaszként erre: 88. - Dodus02)
2010. dec. 20. 19:05
Ezt kitől kérdezted?
2010. dec. 16. 16:02

Szia!


LE tudnád írni mi ennek a módszernek a lényege?

2010. dec. 6. 00:44

Én inkább az Éjszakai gondoskodást ajánlanám Dr. William Searstől. Az a könyv valóban más és szerintem jobb, mint a Suttogó vagy az Aludj jól gyermekem.

Mi több mint 2 évig családi ágyaztunk és ezután különösebb gond nélkül került át a lányom a kiságyába, külön szobába. Lassan 3 éves és még napi 2x szopizik is.

86. sztim1
2010. máj. 28. 15:26
Sziasztok!Én elolvastam azt a könyvet!:) Nálunk be is vált szerencsére!Röviden a lényeg az, hogy a csecsemők 24 óra alatt egyszer alszanak hosszabb időt egybe és nekünk szülőknek mindössze annyi a teendőnk, hogy ezt a hosszabb alvást estére tegyük. Tehát napközben 3 óránként fel kell őt ébreszteni, megetetni, így este fogja végigaludni az éjszakát. Este 18 órakor, 20 órakor és 21:30-kor mi megetetjük a babánkat és este 23 órától reggel 7-ig alszik folyamatosan. Már 2 hónaposan átaludta az éjszakát ezzel a módszerrel. Azért etetjük este sűrűbben, mert így jól megtömjük a pocakját, elég kalóriához jut, ami elég reggelig. A mi babánk szopik, annyit eszik egy adott étkezésnél, amennyi neki jól esik.Nálunk bevált, remélem másoknál is befog!Meg még annyi, hogy mi letesszük este a kiságyába, átmegyünk a másik szobába, hogy ne zavarjuk őt, és magától elalszik. (tisztába tesszük előtte)Ha szükséges,cumit adunk a szájába és elalszik.
85. Peppelínó (válaszként erre: 81. - Wiki76)
2010. ápr. 12. 14:55

Szia!

Ez jó hír. Nekem is meg van a "Suttogó mindent megold", de nincs időm olvasgatni. :( Pedig jó lenne, ha a fiunk végre átaludná az éjszakát, és nem mellettem, hanem a kiságyban. Ő most 16 hónapos lesz, még cicizik (sűrűn), biztos azért is, mert nyugtathatja a cici. Mellettem alszik (apa meg a másik szobában), éjjelente még felébred, és szoptatással altatom vissza. Semmilyen cumit nem fogad el, és az ujját sem szopizza.

84. kingi7 (válaszként erre: 82. - SarahMina)
2010. márc. 20. 21:56

Nálunk változás állt be :) remélem marad is... kijött a 8.-ik foga és azóta hajnalban ébred egyszer inni, de az mé belefér, mert télen szárazabb a levegő... reggel 7-fél 8.-ig alszik.

Gonosz módon kicsit kijátszottuk, mert zombik voltunk már...ajtaja behajt, miénk bezár és amikor nyüfögés van a forgás miatt, nem ébredünk és rohanunk, azt meg meghalljuk, ha tényleg menni kell.

2010. márc. 20. 11:49

Ja, sziasztok! :-))


Köszönés nélkül jövök-bunkó.. :D

82. SarahMina (válaszként erre: 80. - Kingi7)
2010. márc. 20. 11:49

Nálunk is ez van! :( Általában ha megsimizem, cumit adok alszik tovább. De ezt eljátsza párszor éjszaka..

Most 6,5 hónapos.


Kinek mikor aludta át a baba az éjszakát?


Tudom, van olyan is, hogy már az első héten, de mi a "normális"?

81. wiki76
2010. febr. 27. 15:39

megoldottam a problémát

Felvesz/letesz módszer a suttógóból.

Előtte velem aludt éjjel nappal.Ill nem aludtunk mert állandóan cicin lógott.

3 nap alatt beszokott a kiságyba .

80. kingi7
2010. jan. 20. 22:08

Anyukák akik írtatok, érdekelne, hogy az éjszakai felébredéseket, hogyan orvosoltátok??

A lányomnak akkor romlott el, amikor a foga jött, azóta óránként fent van, helyreigazítás, tea, cumi, alszik tovább... nem teher, csak nem tudok éjjel,nappal fent lenni :(

2009. okt. 3. 13:37
Sziasztok! Nekem 10 hós lesz a kisfiam, és ugyan az a helyzet az altatással, mint a fófum kiírójának sokáig. Volt olyan, hogy átaludta az éjszakát 21-9 ig, de ez 2-3 hónapos koráig volt, mert utánna újra ciciztettem éjjel is, mert ahogy jobbra-balra vagdosta az ágyon a fejét, arra gondoltam biztos szomjas/éhes. Mai napig velem alszik, mert csak cicivel tudom elaltatni, és éjjel változó, hogy milyen sűrűn ébred fel. Őszintén szólva már nem nézem éjjelente az órát, ezért nem tudom hány óránként ébred.
78. maya80
2009. febr. 27. 13:58
Az én kislányom tizenhét hónapos, és a mai napig többször felébred éjjel, úgy kell visszaaltatni.
77. SzaboReka80 (válaszként erre: 73. - Dórika79)
2009. jan. 5. 12:10
Szia Dori, Nekem 4 es fel honapos a kislanyom, eddig rendesen aludt ejjel, hozza kell tennem hogy neki mar 2 honaposan kijott a foga:) Azota 2 orankent kelunk ejjel, es most mar a 4. fogacska is jonne ki es most el vagyok keseredve mert nem eleg hogy 2 orankent kolt ejjel, de fel is ebred es nem alszik ugy 2 orat, mondikal hangosan, igy mi se tudunk pihenni. Mar mindent kiprobaltunk, szopizas, ringatas, velunk alvas, de semmi se mukodik. Amit neked tanacsolni tudok, hogy csak is a foga miatt lehet hogy nem alszik. Igy csak biztatni tudlak hogy a fel a fejjel. Remelem hamar tullesztek ezeken a nem alvos ejszakakon, en mar alig varom:)
76. ildi84
2008. dec. 29. 09:07

sziasztok!

4 és fél hónapos a picim. gyönyörűen aludt éjjel. egyszer kelt enni. eddig. pár napja egyszerűen nem alszik, pedig semmi nem változott. mitől lehet ez? köszönöm!

2008. máj. 27. 17:03
....ágyneműcsere stb. Mára már jól van de kb óránként fent van. Egy kis simi, cumi vissza, kis vizecske. Na ezt hogy csináljam vissza. A lányomnál jól bevált sírj csak módszert most valahogy nem bírja a lelkem. Na akkor mit lehet még???
2008. máj. 27. 17:01
Sziasztok. Van nekem egy ritka jó kisfiam, 8 hónapos. 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát fél 8-tól reggel 8-ig.Külön szobában alszik, minden ahogy való. Ám a múlt héten átesett ő is ezen a hányós hasmenős betegségen és természetesen éjjel szinte óránként kivettem az ágyából hol a hányadékból hol alsó szennyektől megtisztítani.....
2008. ápr. 30. 10:53
Sziasztok. Az én kislányom 5 hónapos lesz a jövő héten. 8-kor fürdetem, utána szopizás amiközben elalszik mellettem az ágyon és amikor elengedi a cicit, átrakom az ágyunk mellett lévő kiságyába és békésen alszik tovább. Eddig úgy volt, hogy 1/2 9 körül elaludt és kb 3-4 körül kelt először enni de volt olyan is, hogy 5-kor. Most kb 1 hete 2-3 óránként felkel ( éjfélkor, 2-kor, 4-kor, és reggel 6-kor óraműpontossággal!!!) ami után nem hajlandó visszaaludni. Ennek következtében kénytelen vagyok én is már 9-10 körül lefeküdni, hogy tudjak pihenni. Félreértés ne essék, nem érzem tehernek! Nem tudom, hogy a fogzás kezdete lehet-e, vagy esetleg a tejem kezd kevésbé tápláló lenni - ő még csak szopizik - kíváncsi lennék egy-két véleményre!
72. LoLiNa (válaszként erre: 71. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 8. 21:19
mostmár mindegy, hogy altatnám, úgy alszik ahogy akar :) ha épp nem tud visszafordúlni hátról - hasra, akkor kel éjjel.
71. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 70. - LoLiNa)
2007. jún. 25. 20:18
Én is hason altattam őket....tehát nem hiszem hogy emiatt,legalábbis én nem vettem észre hogy jobban aludnának:-((
70. LoLiNa
2007. jún. 24. 08:56
magától átaluxxa :-) úgy 2 hetes kora óta. igaz lehet öxxefügg azzal, hogy hason altatom:-) háton , oldalt nem tud aludni. nappal sem. max 10perceket. a saját kezei mozgására felriad..(
2007. ápr. 18. 20:50
Nagyon jool
2007. ápr. 18. 17:37
Na, ismét változás történt. Az utóbbi napokban Babóca átaludta jól az éjszakát. Ez szerintem köszönhető annak is, hogy újabban hason alszik. Én úgy vettem észre, hogy így sokkal hamarabb elalszik, és sokkal jobban, tovább szuszózik. Szerintem ezért is lehet, hogy nem ébred fel. Az elmúlt három éjszaka pl. evett este fél 8-kor tápszert, elaludt olyan 8 körül, és csak fél 6 körül kelt fel enni, aztán tovább csucsukált fél 9 - 9-ig. Ha ez így maradna, nem bánnám. :)
2007. ápr. 12. 08:23
Én már 6éve várom hogy tudjak végre aludni,most ha külön is fektetem le őket,valahogy mindig megjelennek,általában egyszerre,mind2en...Azért most már jó lenne apával csak ketten aludni egy ágyban...
66. win (válaszként erre: 65. - Hisztikirálynő)
2007. ápr. 12. 07:16

:))

Nem akarlak elkeseríteni, de azt hiszem a jó nagy alvásra várni kell még "egy kicsit"!:)

2007. ápr. 11. 20:10

Sziasztok!

Na, mióta bejegyeztem ide utoljára, azóta egyetlen egy átaludt éjszakánk sem volt. Korai volt az örömöm.

Azóta többször is felébred éjszaka Babóca, hogy papáljon, átlagban kétszer, attól függően, hogy este mikor kapja az utolsó hamit.

Egyébként nem aggódom, mert tényleg úgy van szerintem is, hogy amíg szüksége van az éjszakai evészetre, addig fel fog ébredni, ha pedig már nem lesz rá szüksége, akkor szépen csucsukálni fogunk.

Nekem az a problémám, hogy szinte óránként fenn vagyok, hallgatózom, hogy ébred-e, nagyon nyugtalanul alszom. Szeretnék már egy jó nagyot aludni.

Puszi:)

2007. ápr. 11. 17:57
Nagyon rosszul alig vártam hogy felkeljek 5orakor
2007. ápr. 11. 11:03

sziasztok!


Ma hajnal 5 kor ébredt a kicsi enni. Meg is lepődtem, amikor az órát megnéztem. Jajj dejó gondoltam, hogy ilyen sokáig,és nyugodtan aludtunk! (este már negyed 9-kor aludt):-)))

62. Fcica
2007. ápr. 11. 10:14

Sziasztok!

Majdnem egy éves az utód, de a mai napig nem alussza át az éjszakát. eddig összesen kétszer aludta át, akkor viszont én virrasztottam és ellenőrizgettem, hogy minden rendben van-e vele. Egy ágyban és cicin alszik el. Valamelyik nap sikerült megtapasztalnom, hogy mi lesz, ha már nem lesz cici. Kicsit nyűgösebb, de sikerült elaludnia. Kérdeztem a védőnőt, aki azt felelte, hogy majd az élet megoldja. Az éjszakát pedig átalussza majd, ha megérett rá.

Szóval mi még éretlenek vagyunk.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook