Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek hogy szoktassam le a 14hónapos kisfiamat arról, hogy ne tekergesse a hajam alvás közben? fórum

Szerintetek hogy szoktassam le a 14hónapos kisfiamat arról, hogy ne tekergesse a hajam alvás közben? (tudásbázis kérdés)


22. frutty (válaszként erre: 5. - OlíviaAnna)
2009. dec. 23. 21:28

nekem 3éves koráig velem alutt és mi vele a baj?

most 9éves és egyedül alszik.

kellneki mégaz anya közelsége majd elmulik..

21. OlíviaAnna (válaszként erre: 20. - Syria)
2009. júl. 31. 10:37
Vagy a tájékozatlanság.
20. syria (válaszként erre: 18. - OlíviaAnna)
2009. júl. 30. 12:06
Hát ez az! Én sem értem, mi viszi rá a szülőket, hogy a saját ágyukba szoktassák a gyereküket. Talán a rosszul értelmezett szeretet, aggódás?
2009. júl. 23. 09:49
Szia!Minél előbb át kéne térnetek a külön alvásra ami nem lesz egyszerű!De egy ötéves gyereknek meg abszolút nem a szülőkkel kellene aludnia!
18. OlíviaAnna (válaszként erre: 7. - Correct)
2009. júl. 23. 09:39
El sem tudom képzelni, hogy mit keres a franciaágyban egy ötéves gyerek. Nem vagyok orvos, de biztosan helytelen. Persze sokfélék vagyunk, de lássuk be, ez nem oké.
17. szemmelver (válaszként erre: 7. - Correct)
2009. júl. 23. 09:33
:)gondolod áttér az egyedül alvásra csak úgy??
16. OlíviaAnna (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2009. júl. 23. 08:46
Kedves Sylvia! Nem általánosságban okoskodtam, a korai fognövésen kívül az általad leírtakat mi is megtapasztaltuk (sőt...). Ennek ellenére nálunk is kialakultak (mert kialakítottuk őket) a lefekvéssel kapcsolatos "ceremóniák". Mindig ugyanaz az éjjeli lámpa ég, mindig ugyanazokkal a mozdulatokkal takarom be, ugyanazt az altatót hallja (zsinóros zenélő játék), mindig a TV maciját és egy nyuszit teszek mellé, ezeket morzsolgatja, öleli magához, pár percig arcát, karját, lábát cirógatom. Ha nagyon eleven még a lefekvéskor, beteszek neki egy mese/gyerekdal dvd-t 1-es hangerőn, amit kb. negyedórát hasonfekve néz és el is alszik. A hétvégi hármasban összebújás amiről Syria írt, nálunk is megvan. Szóval sok minden szoktatás, kialakítás kérdése.
15. Szilvóca (válaszként erre: 12. - G1977g)
2009. júl. 22. 23:36
Igen ez jó,valami pótlót kell neki adni,kitalálni,persze és megpróbálni elmagyarázni.
14. era741211 (válaszként erre: 13. - Era741211)
2009. júl. 22. 23:31
Az én Nórám is 14 hónapos!
13. era741211 (válaszként erre: 3. - Zazuka)
2009. júl. 22. 23:31

Jóóóóóóóóóóó,igaz....azért mindennek van határa!

Az én kislányom 5 perc alatt elalszik....5 perc alatt nem kopik ki a hajam!(Ő nem teker)

Persze az sem mindegy,hogy hogy tekergeti!

12. g1977g
2009. júl. 22. 23:10
próbáld meg, hogy adsz neki egy textilpelust, vagy plüssállatkát, és magyarázd el neki, hogy ezentúl ezzel fog aludni. ha tekergeti a hajadat, mindig vedd ki a kezéből, és add oda megint pl. a pelust. szerintem előbb-utóbb megérti. nekem a kisebbik fiam 15 hónapos, és szinte mindent megért. de szerintem is a legjobb az, ha mindenki a saját ágyában alszik, és ezt minél előbb jó bevezetni.
2009. júl. 22. 23:07
Az én kisfiam is kb 6 hónapos koráig volt hasfájós.és 3.5 hónaposan jött ki az első 2 foga.Nálunk csak a hasfájás miatt voltak problémák.A kisfiam az első naptól fogva külön ágyban,külön szobában aludt.Ha fájt a hasa,meg amúgy is hason szeret aludni.Nagyon szerette,ha paskolgattam a fenekét,mert enyhült a hasfájása ill.a gázok is könnyebben szabadultak.Amíg hasfájós volt csak popsi veregetéssel tudott elaludni.Ma már 9 hónapos,és egyedül alszik el külön ágyban.Szerintem minél hamarabb szoktatja le az ember arról,hogy együtt aludjanak annál jobb ,könnyebb.Van egy ismerősöm akinek 5 éves a lánya,és még mindíg nem hajlandó külön aludni.Na ez egy idő után tönkre tehet egy kapcsolatot.Tudom nehéz hallgatni egy gyereket,ha sír,de el kell neki magyarázni,jó egy 14hónaposnak még nehéz,de itt a kicsit korosabb gyerekekre gondoltam,hogy már nagy gyerek,és a nagy gyerekeknek külön kell aludni,ez nem azt jelenti,hogy apa,vagy anya nem szeret ott kell hagyni párszor,és utána már menni fog,ill.az esti mesének itt is nagy hasznát lehet venni,akkor van mese,ha a saját ágyában alszik.
10. syria (válaszként erre: 5. - OlíviaAnna)
2009. júl. 22. 22:52

Egyetértek.

Két gyereket neveltem fel, de egyiknél sem jutott eszembe, hogy valamikor is egy ágyban aludjunk!

Még csecsemőként sem! Szépen leraktam a bölcsőbe, majd a kiságyba.

Az egyetlen kivétel egy-egy szombat, vagy vasárnap reggel egy kis lustizás apával hármasban, négyesben az franciaágyon.

9. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - OlíviaAnna)
2009. júl. 22. 22:46

Offtopik, de a hozzászólásra reagálás:

Könnyű ám általánosságban okosat mondani! AZ én lányom 6hósan is hasfájós volt, ráadásul 4hósan kint volt az első foga. És ordított, ha ébren otthagytam... És felébredt, ha nappal áttettem a kiságyába, mikor már elaludt, úgyhogy mindig a mi ágyunkban aludt/alszik nappal. 21hós, és ma is úgy alszik el, hogy mellette fekszem az ágyunkon, utána át tudom rakni a kiságyba. Persze csak este, nappal nem zavar, hogy a mi ágyunkban van...

8. OlíviaAnna (válaszként erre: 3. - Zazuka)
2009. júl. 22. 22:44
Nagy ötlet, okos nő a barátnőd!
7. correct (válaszként erre: 5. - OlíviaAnna)
2009. júl. 22. 22:41
Nekem 5 éves a kislányom és velem alszik, és akkor mi van? Bármikor egészségesen áttér az egyedül alvásra. :)
2009. júl. 22. 22:40

Tekergeti? Jajj de édes, de jó :)

Ez nem baj :)

2009. júl. 22. 22:40
Bocs, de szerintem egyszerűen arról szoktasd le, hogy melletted aludjon. Ebben a korban már rég egyedül kellene aludnia. Bordás Gergőt idézem a Gekko Fejlesztőház fórumáról ebben a témában: "Jó, ha a kisbaba megszokja, hogy evés után maga alszik el a kiságyában, ezt a szokást 3 hónapos kor után általában ki lehet alakítani, ekkorra már az esetleges hasfájás kora is lejár. Ha babáját együttalvásra szoktatja, később is meg fogja követelni az Ön társaságát. Az együttalvás hátránya, hogy egyedül félni fog, nem fog elaludni az Ön jelenléte nélkül. Minél nagyobb, annál nehezebb megváltoztatni a kialakult rossz szokást. Az Ön számára kellemes élmény babájának tehát nem hasznos, változtasson!"
2009. júl. 22. 22:37
14 hónapos és veled alszik? Inkább erről szoktasd le. Egyébként miért baj,ha tekergeti a hajad?
3. zazuka (válaszként erre: 2. - Era741211)
2009. júl. 22. 22:37

Öhm, ennek ellentmondanék.

A kozmetikusom kislánya 3 éves múlt februárban és még mindig szüksége van elalvásnál arra, hogy az anyja haját tekergesse.

Totál kikopott már a haja elöl, a homloka közepénél.


Szerencsétlen, kínjában kitalálta, hogy megnöveszti a kislánya haját, hogy azt tekergesse.

2009. júl. 22. 22:34

Alvás vagy elalvás közben?

Ha csak elalváshoz kell Neki,akkor sztem hagyd.....leszokik majd róla magától!:)

Biztos hogy így jó Neki!

2009. júl. 22. 22:31
Szerintetek hogy szoktassam le a 14hónapos kisfiamat arról, hogy ne tekergesse a hajam alvás közben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook