Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utasbiztosítás: Hol kössünk, hol ne kössünk, hol a legolcsóbb? fórum

Utasbiztosítás: Hol kössünk, hol ne kössünk, hol a legolcsóbb? (tudásbázis kérdés)


17. globus
2016. okt. 3. 12:07

Általános utasbiztosítás kötését melyik biztosítónál javasoljátok? Szükség esetén kórházi kezelés, hazaszállítás lehetne benne, tengerentúli úticéllal.

Guglit már használtam, de hátha valaki egyszerűbbet mond annál, mint amilyeneket ott találtam.

2009. júl. 24. 19:05
Axánál maradtunk.
2009. júl. 23. 14:41
En pont ma masztam bele ebbe a temaba, de eleg rendesen. Mar fejbol tudom a kondiciokat:) Asszem az EUB-ot fogom valasztani.
2009. júl. 23. 11:02

Nem, ott még nem.

plitvicét megnéztük, de engem inkább a tenger, a kagylógyűjtés, meg az éjszakai élet vonz. :)

13. varga.nora (válaszként erre: 12. - Mayalina)
2009. júl. 22. 23:13

Tavaly mi is voltunk egyszer Zadarban!

Remélem, h jó lesz az idei nyaralás is!!!!

Krka vízesésnél voltatok már?

2009. júl. 22. 23:08

Igen, ZADARtalan napsütés lesz! :-)

Csak nehogy megZADARodjatok! :-)))


Bocs, mi tavaly előtt voltunk ott, és rengeteget poénkodtunk így. :-D

11. varga.nora (válaszként erre: 9. - Mayalina)
2009. júl. 22. 22:43

Úgy néztem, hogy nagyon jó időnk lesz.

Mi Sibenik és Zadar közé Pirovacba megyünk!

10. Mayalina (válaszként erre: 8. - D8908b786a)
2009. júl. 22. 21:34

Nem merem kiírni a nevét, de talán kitalálod, ha azt mondom, u-val kezdődik, és van q betű is benne...

A sztori röviden annyi, hogy SÍElÉSRE kötöttünk szerződést.Arról voltszó, hogy ha a felszerelés megsérül, vagyellopják,akkor is fizet.

Nos, én zakóztam egy hatalmasat, és az egyik bot alám került, és derékszögbe hajlott. Használhatatlanná vált.

Mikor bementünkkérni a kártérítést, közölték, hogy bcs, nem kaptok, mert kellett volna szlovén jegyzőkönyv, esetleg rendőrségi igazolás.


Most őszintén: ha odallítoka rendőrségre úgy, hogy nem beszélem a nyelvet, akkor egyrészt hogy magyarázzam el, hogy jegyzőkönyv kell,kettő, elhajtanak nagy röhögés közepette!

Jah, és a szerződés megkötésénél nemvolt szó ilyen feltételről.

Egyébként meg egy pár bot 5000 Ft-ba kerül. Kb pont ennyit fizettünk fejenként a biztosításért...

Ennyit róluk! :-(

9. Mayalina (válaszként erre: 6. - Varga.nora)
2009. júl. 22. 21:28

Szia!

Még nem tudjuk pontosan. :)

Elindulunk, aztán vagy Sibenik, vagy Trogir, Split, esetleg Dubrovnik.

Attól függ, hogy hol kapunk számunkra jó szállást, de viszünk sátrazáshoz valókat is, úgyhogy lehet,hogy végül kempingezni fogunk. :)

Édeskettes-romantikázós hetünk lesz.

Már nem is a napokat, hanem már az órákat számolom! :)

8. d8908b786a (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2009. júl. 22. 20:44
Melyik biztosító szívózott?
2009. júl. 22. 20:40
Én már kötöttem a postánál és az OTP-nél is. Egyikre sem volt hálisten szükségünk. Az egyik 8 a másik 9ezer körüli összeg volt.
6. varga.nora (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2009. júl. 22. 20:06
Szia! Hova mentek Ho-n belül? Mi is szombaton megyünk!
2009. júl. 22. 19:53

Jah, az EUb-nál 440 az alapár, de van gyerekkedvezmény! Akkor ugyan feleződik a biztosítás díja is.

Azt hiszem az AXA ezzel ellentétben nem felezi a biztidíjat. :P

2009. júl. 22. 19:50

Szia!

Én bátran ajánlhatom neked az EUB-ot, vagy az AXA-t! Nekik van olyan kitételük is, hogy extrém sporokra is biztosítanak! :)

3. emagdi (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2009. júl. 22. 19:39

hát, én már sok helyen kötöttem, de még szerencsére egyszer sem volt rá szükségem.


általában ott szoktak bebukni sokan, hogy a legtöbb biztosító a normál utasbiztosítás keretein belül nem vállalja a kockázatát az "extrém" sportoknak, és bizony ide sorolják a síelést, raftingot, búvárkodást, és hasonlókat, amik nem tűnnek extrémnek, de a normál biztosítás mégsem fedezi.

szóval ha valaki ilyesmit tervez, akkor speciális biztosítást kössön.


egyébként én nagyobb biztosítóknál szoktam kötni, a díjakban általában nincs nagy különbség, és a legtöbb neten is megköthető.


még azt érdemes megnézni, hogy melyik mekkora összegig téríti az esetlegesen felmerült károkat

2009. júl. 22. 19:33

Sziasztok!

Szombaton utazunk Horvátországba, és érdekelne, hogy ki hol köt biztosítást, kinek mi a tapasztalata.

Sajnos síeléskor minagyon befürödtünk egy biztosítóval...

U... biztosító volt a ludas. :-(

2009. júl. 22. 19:31
Utasbiztosítás: Hol kössünk, hol ne kössünk, hol a legolcsóbb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook