Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 és fél éves unokám most egy hétig nálam van.Nagyon meglepódtem, mert olyan szokást vett fel, hogy fórum

2 és fél éves unokám most egy hétig nálam van.Nagyon meglepódtem, mert olyan szokást vett fel, hogy (tudásbázis kérdés)


24. Szabokisandi (válaszként erre: 20. - Cikicakk)
2010. aug. 6. 09:13

A bátyám is kékült, mikor hisztizett és nála is bevált a pohár víz.

Az én nagylányomnál pedig az, hogy kiállítottam az ablakba és mondtam, hogy vegyen nagy levegőt. Persze épp tél volt és hideg levegő jött be, ettől nyugodott meg. Legközelebb már ő mondta nagy hüppögések közepette, hogy: Tegyél ki az ablakba!

2009. aug. 4. 18:35

Ebben az életkorban vannak olyan időszakok, amikor egyszerűen semmi nem segít. Szerintem kétféle hiszti van (legalábbis a két és fél éves leánykámnál ezt figyeltem meg): az egyik, amikor direkt csinálja, ezt könnyen le lehet szerelni, és azt szoktam mondani teljesen nyugodtan, normál hangerővel: "sajnos amíg sírsz, nem értem, mit mondasz, így nem tudok segíteni". Ettől általában összeszeszedi magát. A másik fajta, amikor nagyon elfárad, vagy túlpörög, és nem tud uralkodni magán, ekkor nem segít semmi, csak vele vagyok, amíg kitombolja magát. Ezeket a legjobb megelőzni, pl. ha fárad, hazamegyünk, vagy abbahagyjuk a játékot; de nem lehet miindig megelőzni sem.

Szerintem kegyetlenség otthagyni, vagy bezárni, amikor segítségre van szüksége. Ebben a korban még nekünk kell segíteni neki, hogy meg tudjon nyugodni.

2009. aug. 4. 15:56
en annak idejen a vizes megoldast valasztotam amikr mar nem birtam tovabb egyszeruen beraktam a kadba es letusoltattam langyon vizzel az elejen sokkot kapott aztan megnyugodott es olyan volt mintha mi sem tortent volna.aztan minden gyerek mas de nalunk ez volt a nyero es egy nyar alatt le is ment ez a korszak
21. Rufan (válaszként erre: 7. - Ata06)
2009. aug. 4. 15:13
Én hiába nem figyelek oda,a fiam képes lenne órákig ordítani és még hangosabba, mint előtte. Szóval ez a tanács nem jön be!! Pedig nekem aztán van türelmem hallgatni,egyszerűen kikapcsolok, de sajnos ha ezt látja, nagyon elkeseredett valódi sírásba "átkapcsol", így aztán higgadtan "tárgyalásokat" folytatok vele. Az igaz, hogy a kioktatás ilyenkor nem segit, hanem el szoktam terelni a figyelmét.
2009. júl. 26. 12:34
Köszönöm mindenkinek a választ.Most már elvitték a gyereket, egy hétig a másik mamánál lesz.Felhívtam telefonon, és elmondtam, hogy nekem mivel sikerült lecsendesíteni a hisztijét.Megtudtam, hogy ott is keményen cirkuszol,mindenért amit nem engednek meg, vagy saját érdekében, vagy mert kárt okoz.Ma felhívott a másik Mama és náluk is bevált, hogy mikor elkezdett hisztizni ott hagyták.Egyszer kellett nekik is leönteni egy félpohár vízzel,mert szinte elkékült a sírástól és még levegőt sem vett.Természetesen ő is épp úgy mint én először próbálta szép szóval elmagyarázni, hogy mit,miért nem enged meg.Nagyon nehéz korszak ez úgy a szülőknek,mint a gyerekeknek.
19. nezike
2009. júl. 24. 21:10
Az én kislányom, mikor anno annak idején hisztizett, mindig megmosdattam az arcát vizzel.Nála bevált, de szerintem is minden gyermek más, eszerint más módszer válik be.
18. SF
2009. júl. 24. 20:51
Az a legfontosabb, hogy következetes legyél vele. Ha hiszti van, akkor a következmény se maradjon el! Tapasztalatból mondom, hogy nagyon gyorsan megértik az összefüggést!
17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - Cikicakk)
2009. júl. 24. 20:38

Ezt a hisztifajtát tényleg ne vegyétek komolyan! A víz érdekes megoldás, legalábbis nyáron nem árt.:)

Ha kárt csinál, azt semmiképpen nem kell ráhagyni, esetleg ha már nem tudjátok neki megmagyarázni, hogy árt azzal, amit csinál, tényleg hagyni kell. Ha kitombolja magát, előbb-utóbb megnyugszik. Ilyenkor a kicsimnek mindig azt mondjuk, hogy Buksi kineveti (ő a kutyánk), őt nagyon szereti és abbahagyja. Lehet, hogy az unokádnak is van valami gyenge pontja, amire érzékenyebb, amivel kordában lehetne tartani.

16. cikicakk (válaszként erre: 15. - Serry)
2009. júl. 23. 00:08

Nem nálam vette fel a hisztit, az édesanyja is sokat panaszkodik rá, hogy mindenért hisztizik.Ő sokszor( a szavaival élve) úgy érzi megbolondul.

Nem használ neki a szép szó, a veszekedés, a szobájába bezavarás,semmi.Ma délután mikor felébredt nem engedtem neki, hogy a virágokat bottal ütögesse.Szépen mondtam neki, hogy a virágokat nem szabad bántani,mert azok azért olyan szépek,mert a papa sokat dolgozik,hogy ilyenek legyenek Erre megint neki állt hisztizni.Ott hagytam, és a fiammal bejöttünk, ő kinn maradt hisztizni,de annyira belelovalta már magát a hisztibe, hogy egy félpohár hideg vizet öntöttem rá.Akkor hirtelen meglepődött, de a hisztit abbahagyta.5 perc múlva mint ha már nem is ő lett volna aki szinte sírógörcsöt kapott majdnem.azóta szerencsére mára már nem volt hiszti több.

15. Serry
2009. júl. 22. 22:00
Mivel nálatok vette fel a hisztit az neked szól nem az anyjának. Tehát ezt neked kell ott és akkor kezelned. Az otthonit meg majd kezeli az anyja ahogy ő látja jónak. Nem kell előre tanácsokat osztogatni.
2009. júl. 22. 21:46

tesóméknál az működött, hogy ilyenkor be kellett menni a szobába "gondolkodni" .

Általában negyed óra múlva kisomfordáltak: "Megnyugodtam"

2009. júl. 22. 21:42
Hiszti is többféle van...rá kell érezni, melyiket hogyan kell kezelni. Tényleg van olyan, amikor nem szabad tudomást venni róla, viszont van olyan is, amit nagyon is komolyan kell venni és nem az a legjobb megoldás, ha figyelmen kívül hagyjuk. A Az utóbbira írnék példát...sok kisgyerek nem tudja kifejezni magát, és türelmetlen lesz, ezért hisztizik, vagy védekezik valami ellen, vagy egyszerűen érzékenyebb. A lányaim (a nagyobbik 32, a kicsi 19 hónapos) is most jöttek haza a nyaralásból, 10 napig nagyszülőknél voltak. Szinte napi telefonkapcsolatban voltunk és gyakran hallottam anyósomtól, hogy ok nélkül sírnak. Amikor a nagyobb lányommal beszéltem, kiderült, hogy nem a megszokott napirend szerint mentek a dolgok...miután ezt tisztáztuk, már hiányoztunk nekik...:)
2009. júl. 22. 16:44
Nálunk is van egy hely, ahova berakjuk "dühöngeni", és ha lenyugodott, beszélhetünk.
11. 6f773a273c (válaszként erre: 6. - 282baceb1f)
2009. júl. 22. 16:33
egyetértek!
10. _kleo_
2009. júl. 22. 16:20
Az anyukáját is meg lehetne kérdezni, hogy ő hogy szokta kezelni a hisztit, talán van már bevált módszere. Minden gyerek máshogy működik.
2009. júl. 22. 16:19

Nekem is van egy 2.5 évesem itthon, ő ha hisztizik akkor küldöm a szobájába. Ha abbahagyta, kijöhet. Általában talál magának valami sokkal érdekesebbet és leül játszani. Ha nagyon nem akar csendesedni, akkor én ajánlok játékot. Pl. "Gyere, Peti, rajzoljunk filctollal. Nyugodjál meg, ha abbahagytad a hisztizést, akkor jöhetsz rajzolni." Működni szokott.


Egyszerűen próbálgatja a határokat, az elején ha jól kezeled, akkor később sem lesz vele gondod. De ha engedsz a hisztinek akkor a fejedre nő.

8. cikicakk (válaszként erre: 5. - SF)
2009. júl. 22. 16:16
Eddig ezt a megoldást választottam én is.Mondtam neki, hogy ezzel nem ér el semmit, és majd akkor jöjjön csak hozzám, ha a hisztit abbahagyta.
7. Ata06 (válaszként erre: 3. - Cikicakk)
2009. júl. 22. 16:16

Ha hiszti nem szabad reagálni, mert az olaj a tűzre!

Ha rájön, hogy nem figyel rá senki, abba fogja hagyni!

Ha viszont igazi a sirás, akkor mindenképpen meg kell vele beszélni, úgy mint egy "naggyal"!

Nekem bevállt!

2009. júl. 22. 16:16

Jó megoldás lehet a figyelem elterelése, mert a gyerekeknél 6-7 éves korig, az idegrendszeri ingerlési folyamatok vannak túlsúlyban, ezért egyik pillanatról a másikra képesek váltani érzést, hangulatot, gondolatot. A fantázia és a humor a legnagyobb segítség ebben az életszakaszban.

Mikor a gyerek „hisztibe” teljesen „bepörgeti” magát, ne perlekedjünk, ne magyarázzunk neki, mert semmit nem érnek a szavak. Helyette hagyjuk, hogy magától megnyugodjon, mert van gyerek, akit ilyenkor megérinteni se lehet. Vannak gyerekek, akiket csak át kell ölelni szavak nélkül.

5. SF
2009. júl. 22. 16:14

Elmagyarázod neki, hogy hagyja abba, mert sírással nem megy semmire. Fontos, hogy ne engedj a zsarolásnak!

Ha még ezek után is csinálja, ne vegyél róla tudomást, csak amikor már abbahagyta.

2009. júl. 22. 16:11
lovallni= lovalni
2009. júl. 22. 16:11
Olyan szokást vett fel, hogy mindenért egyből sír.Könnye az nincs, de nagyon beletudja lovallni magát a sírásba.Próbálok nem tudomást venni a hisztijéről, de arra gondolok, hogy a menyemnek milyen tanácsot tudnék adni, hogy ezt elviselje,vagy leszoktassa róla.
2009. júl. 22. 16:09
hogy?
2009. júl. 22. 16:08
2 és fél éves unokám most egy hétig nálam van.Nagyon meglepódtem, mert olyan szokást vett fel, hogy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook