Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért koszosak a kórházak? fórum

Miért koszosak a kórházak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. ina87
2014. aug. 8. 13:09
ezis egy ojan dolog h csak egy munka hej szoval nem törik össze magukat h rend legyen ugy mint bármej más munka hejen nem az enyém nem szolok nem ugy csinálom meg és még hasonlo sok munka hejen megy a nem törödöm dolog!
69. d1d0eece08 (válaszként erre: 65. - Dd6c0b6055)
2014. aug. 4. 10:14
Miközben teljesen egyetértek a hozzászólásoddal, míg Újpesten éltem volt részem megtapasztalni,most nem ott lakom már. Veszprém megyében egy sokak által jóhírű korházban még borzalmasabb állapotok uralkodnak.Ilyen a magyar egészségügy!!!! Felháborító!!!
2014. aug. 4. 10:09

Nekem sem az Uzsokiban, sem a Szt Imrében nem volt ilyen bajom, sőt a Honvédban sem.


A koszosságérzet meg nagyban függ az általános műszaki állapottól. Feküdtem én az I-es sebészetin, ami lepattant műszakilag. Hiába takarítottak normálisan, egész más benne az érzet, mint egy felújítottban.. Lógó vezetékek, 120 éves ablakok, beázások, stb.. És erről nem a takarítók tehetnek. De mivel azt éreztem, hogy meg akarnak gyógyítani, még egy-két hülébb nővér ellenére se volt rossz élményem...

67. 6fef80bd7d (válaszként erre: 66. - Ec7efbffe4)
2014. aug. 4. 07:52

elég szomorú, hogy egy "eu-s" országban 50 ezret keresnek, a szakmákkal rendelkezők meg 12 óráznak, hogy előre tudjunk jutni.

már aki nem lop és csal....

2014. aug. 4. 07:41
Miért,miért,mert még nem jöttek rá,hogy közmunkásokkal is kilehetne takaríttatni,havi 50-ért.:(
2010. ápr. 18. 21:49

A IV kerületi Károlyi Koházban is megállt 4o éve az idő. Se fürdő , se orvos, se nővér (bár ott vannak, elfásultak)

Halálkórháznak nevezik a palotaiak!!!

64. 099c0bed40 (válaszként erre: 63. - 97e35043a4)
2009. júl. 29. 13:51

Elhiszem, és tudom hogy miről(nem) beszélsz.

Háromszor volt szerencsém ehhez az osztályhoz, de soha többé nem szülnék itt. ( igaz ez a veszély szerencsére már nem fenyeget úgy érzem).

63. 97e35043a4 (válaszként erre: 62. - 099c0bed40)
2009. júl. 29. 11:46

Hát, én még tudnék másról is mesélni,ami már az ott dolgozókról lenne...A legtöbbjükbe egy szemernyi együttérzés nem szorult (persze, kivételek voltak minden műszakban, és annak a néhány kivételnek én nagyon is hálás vagyok...).


A kisfiam inkubátorba került, azért kellett tovább maradnunk, de én már alig vártam, hogy végre otthon lehessek...

62. 099c0bed40 (válaszként erre: 61. - 97e35043a4)
2009. júl. 29. 10:09
Pedig az Általad említett nagybecsű osztály még nagybecsűbb Osztályvezető Főorvosa Dr. N.S. kiemelten büszke arra, hogy mióta Ő az Igazgató, mennyivel jobbak a körülmények és nagyobb a tisztaság....szerintem még nem járt a Wc-ben egyetlen alkalommal sem, mióta kinevezték.
2009. júl. 29. 07:12

A győri kórházban a szülésem után 7 napot töltöttem.

Én még olyan undorító WC-ket csak a vonatokon láttam. De erről az emberek tehetnek. Takarítás után fél órával már nem lehetett szinte bemenni. Mindig egy nagytáskával mentem, amiben papírwc-ülőkét, fertőtlenítő kendőt, popsitörlőkendőt, wc-papírt, és betétet cipeltem (és mindenből többet, mert hol beleesett a wcülőkém a wc-be mire ráültem volna, mert szűk volt a hely, de legtöbbször azzal kellett kezdenem, hogy a kilincset, az ülést tisztítottam. Még jó, hogy mindenből sokat vittem, mert a nőgyógyászom figyelmeztetett előre mi van ott, és vigyázzak a fertőzésveszélyre... ). Hihetetlen, hogy sok nő társam mennyire nem adott magára, mindent összekentek vérrel, vagy egyebekkel. Undorító volt.

Én sajnáltam az ottani takarítónőket!!!!!!!!

2009. júl. 28. 16:44
Itt mindenkinek igaza van,mert kórháza válogatja, hogy mennyi pénz van a tisztítószerekre, és azzal mennyire él a takarítónő.Természetesen függ az osztály betegeitől is.Pszichiátrián, ahol súlyos skizofrén,agylágyulásos, érelmeszesedett embereket ápolnak, akik menni tudnak, de nem tudják mit csinálnak, ott minden beteg mellé kellene egy takarítónő, aki takarít utánuk.Nőgyógyászatokon, szülészeteken fele-fele arányban hibásak a betegek, és a takarítónők is.Legtöbb kórházban a takarítónők mosogatnak reggeli ebéd és vacsora után, az épp elég idő arra, hogy a betegek,undormányt varázsoljanak a wc-ből, fürdőszobából.Nem védeni akarom a takarítónőket, de kórházban dolgoztam 31 évig, és láttam mennyi tisztítószerből kellett kigazdálkodniuk a takarítónőknek a napi tisztaságot.Természetesen ettől még lehetnek lusta, trehány takarítónők,mint ahogy Fegu is megtapasztalta.Itt a kórház vezetősége a hibás,mert az ilyen takarítókat ki kell rúgni.Persze a beteg is szólhat a főnővérnek, és nem a takarítónőknek,és a főnővér majd jelenti a vezetőségnek.De mondom az egész tisztaság korházfüggő.
2009. júl. 24. 21:45

A smile-ból ítélve viccnek szántad, amit írtál.

Ha mégsem, akkor bocsi.


Egyébként aki a más munkáját nem becsüli, az nem paraszt, hanem BUNKÓ.

Hogy mire van és mire nincs ideje a kórházi dolgozónak csak akkor tudhatod meg, ha min. 1 hétre közéjük állsz, és megpróbálsz legalább úgy helytállni, mint ők.

Mutasd meg hogy kell, ha már ennyire okos vagy!

58. accb6cf2da (válaszként erre: 57. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 23. 10:27
:))
57. fbb53e1d99 (válaszként erre: 56. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:48
Nem úgy van az....) Például a templomudvarban nem szórhatnak szét, az biztos...hiszen szennyezem a környezetet...esetleg tengerben! Sőt, még a Balatonba sem...Ja, otthon lehetnék, de nem akarok, mert még akkor is beleszólnék mindenbe!-DD
56. accb6cf2da (válaszként erre: 55. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 23. 09:45

Én is zártkörű szétszóróst akarok. Még a helyet nem találtam ki.:)


Szerintem bárhova szétszórhatnak.


Egy ismerősöm, otthon tartja a férje hamvait.

Tehát azt mondják a hozzátartozók, hogy hazavisznek, aztán szétszórnak az általad megadott helyre.

55. fbb53e1d99 (válaszként erre: 54. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:40

Jézusom....szegény családod!-DDDDD


Én azt szeretném, ha hamvasztanának, és elszórnák a hamvaimat. De ezt még egyeztetnem kell a polgármesteri hivatallal, h hova szórhatnak. Ja, és zártkörő temetést kérek!-DD

54. accb6cf2da (válaszként erre: 53. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 23. 09:37
Ez megnyugtató:) Akkor vegyék ki, aztán jöhet a kocsis buli:)
53. fbb53e1d99 (válaszként erre: 50. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:33

hehe...de bolond vagy:):)szegény fiúk:)


A szerveimet én is felajánlom, engem nem érdekel, h kosz van...ott ,ahol kiveszik, úgyis steril minden!:)

52. accb6cf2da (válaszként erre: 51. - 099c0bed40)
2009. júl. 23. 09:30
Hát persze, csak a tisztítószer hiánya miatt írtam, hogy sokszor már az is elég lenne.
51. 099c0bed40 (válaszként erre: 47. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:29
Attól hogy valami rendszeresen fel van söpörve, még messze nem mondható tisztának, főleg nem egy eü. intézményben.
50. accb6cf2da (válaszként erre: 45. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 23. 09:28

Csak akkor boncolnak, ha idegen kezűség lehet a halál oka, nem?


Na, ma megmondom a fiúknak, hogy kórházba nem megyek még egyszer! Ha meghalok, rakjanak be a kocsiba és vigyenek el az első krematóriumba, aztán szórjanak szét!

Nem akarom, hogy feküdjenek rajtam:)

Bár ha lesznek a halálomkor használható szervek, azokkal nem tudom mi lesz. Tovább akartam adni:)

Lehet mégis be kell feküdnöm a proszektúrára?:))

49. 099c0bed40 (válaszként erre: 42. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:26
Ezt is lehet választani, amúgy én is így döntöttem, de nem a kosz, hanem a Mélyen Tisztelt Doktor Urak emberséges hozzáállása és magas szakmai nívója miatt.
2009. júl. 23. 09:26
Az általam ismert kórházban az ápolóknak egy doboz gumikesztyűt kell beosztaniuk egy hónapra. Számoljátok ki mire elég ez.
47. accb6cf2da (válaszként erre: 46. - 707655fba1)
2009. júl. 23. 09:22

Persze! Nem is azt mondom, hogy vegye meg a fizetéséből.

A söprögetéshez nem kell tisztítószer, csak 1 partfis:)


A WC téma más, ezt is írtam.


Egyébként én is láttam normális kórházat, de én nem abban voltam.

A kékgolyó pl. tiszta, olyan, mint egy hotel. Az a rész, ahol én jártam.

És az Árpád kórház is jobb.:)

46. 707655fba1 (válaszként erre: 16. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:18

Biztos olyan is van, amiről te írsz.

Azt azért tudni kell, hogy nem azzal takarít a takarítónő, amivel akar. 10 napra kapnak 1 liter(!!!!) tisztítószert, amit be kell osztani.

Na azzal tegyél csodát!

Ecetet nem ad a kórház a takarításhoz, azt pedig te sem gondolod komolyan, hogy a tisztítószert majd a takarítónő a saját 60-70 ezer ft-os fizetéséből vegye meg!?


A másik dolog az, hogy tisztaságot nem csinálni, hanem megtartani kell.

Nem a kórházi dolgozó sz..ja össze a wc-t, dobálja el a szemetet.

2 hónap alatt 3X lopták le a wc-lehútót, gondolom azt is, meg a csaptelepeket is a dolgozók viszik haza.

45. fbb53e1d99 (válaszként erre: 44. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:17
:):) Főleg akkor boncolnak:(Meg különben is, a hűtő sem steril:)Egymásra vannak rakva a "páciensek"...
44. accb6cf2da (válaszként erre: 43. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 23. 09:14
Ha otthon halok meg, akkor általában nem boncolnak, így nem kell oda mentem feltétlenül:)
43. fbb53e1d99 (válaszként erre: 42. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:11
Hát nálunk a proszektúra sem valami tiszta!:):)
42. accb6cf2da (válaszként erre: 41. - Danama)
2009. júl. 23. 09:09

És ez is baj, ha esetleg szólunk, hogy valamit csináljanak meg (mondjuk kiömlött az üdítőnk), személyes sértésnek veszik.


Neked sem lehetett valami kellemes élményed ezek szerint.:)


Én azt mondtam a januári kórházas bulim után, hogy soha többet nem megyek kórházba, inkább meghalok:)

41. danama (válaszként erre: 40. - Accb6cf2da)
2009. júl. 23. 09:02

én meg a szülésnél pont a pelenkázónál kaptam ágyat, mondanom sem kell délután kettőre , már dömping kaka szag terjengett az ágyam körül, úgy kellett könyörögni, hogy kiürítsék...


Majd amikor mondtam, hogy adjanak egy zsákot és én kicserélem, akkor jött egy takarító és nagy bunkón beszól, na jöttem a Szarért !

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook