FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Férges kutyától el lehet kapni a betegséget?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12. Ata062009-07-22 16:40
Nálunk nem előzte meg semmi! Szóltam a dokinak, hogy a kedvencünk férges és mi félünk. Erre felirt olyan dózisban, hogy mindenki be tudja szedni!
(válasz Brad 11. hozzászólására)

11. Brad2009-07-22 16:26
A gyógyszertárban nem adnak recept nélkül valóban. :(
Azt mondták, hogy ezt először egy komoly kivizsgálás előzi meg, utána írja ki a doki a gyógyszert.
na mindegy. Akkor imádkozom, hogy ne legyen semmi és akkor gyogyi sem kell!

10. Ata062009-07-22 14:28
Szerintem, ha bemész a legközelebbi rendelőbe és igazolod, hogy ideiglenesen itt tartózkodsz, akkor el kell látniuk. Aztán ha véglegesen Pesten maradsz, akkor ők hivatalból átkérik a lapodat!
(válasz Brad 9. hozzászólására)

9. Brad2009-07-22 14:24
Köszi!
A kuytus már túl van 3 féreghajtáson. 1,5 hét mulva megyünk a 3. kötelező oltásra, akkor megint kapni fog féreghajtó pasztát.
Kár, hogy csak orvos írhatja fel... :S Mert nekem a dokim Szombathelyen van és én meg Budapesten. (még nem jelentkeztem át) Meg tök új vagyok itt, azt sem tudom melyik dokihoz kell mennem...
Akkor marad a gyógyszertár és a kérdezősködés...
(válasz Ata06 7. hozzászólására)

8. Brad2009-07-22 14:22
Most várjak addig míg nem jelentkezik vmilyen tünet?
Tényleg, van neki tünete?

7. Ata062009-07-22 14:00
Szia! A kutyusnál két hét múlva meg kell ismételni a féreghajtást. Mindaddig ismételd mig látszik valami!Különben ez teljesen normális, a mamájuktól fertőződnek meg a szoptatás során.
Ha már nincs benne semmi, akkor is 3 havonta féregteleniteni kell! Soha ne adj neki nyers húst! Attól is férges lehet.
Igen elkaphatjátok! A gyógyszer neve VERMOX vagy DECARIS, de csak orvos irhatja fel.
(válasz Brad 1. hozzászólására)

6. Brad2009-07-22 13:58
Oh, hát ez nem vmi bíztató!
Kiskoromban emlékszem, hogy gyakran elkaptuk a kóbor kutyáktól (öcsémmel állatmenhelyeset játszottunk anyámék legnagyobb örömére:D).
Akkor leugrom, megkérdezem, hogy mit tudnak ajánlani.

5. freddiekrueger2009-07-22 13:57
Va egy népi "gyógymód" férgességre, nyers tökmagot kell enni úgy, hogy a zöld hártya rajta legyen. Napi 4 szemet kell enni. De ne legyen szükségetek rá sose.

4. pemete2009-07-22 13:53
Igen simán lehettek ti is férgesek a kutyától. De egyébként a legtöbb kiskutya férges.
Ha nem csókolgattátok a száját, meg ilyesmik, és kezetmostatok miután játszottatok vele, akkor nem valószínű ,hogy elkaptátok. De azért menj le a patikába, és kérdezd meg a gyógyszerészt, hogy mit tud ajánlani.

3. winny2009-07-22 13:52
A kutyától bármit elkaphat az ember a szoros kapcsolat miatt.
pl.nyalogatás......

2. Kata óvónéni2009-07-22 13:51
Igen,sajnos nagyon könnyen el lehet kapni.A kutyus simogatása után minden esetben alaposan szappannal kezet kell mosni,a körmöket körömkefével meg kell tisztítani.Vény nélküli gyógyszer nem kapható,kizárólag orvosi rendelvényre(háziorvos)adnak ki gyógyszert a patikában,mivel ez nem játék!!!
Vigyázni kell,hogy ha a kis jószágból eltávozik a féreg,nehogy visszaegye ezt.Ha kisgyermek van a családban,akkor figyelni kell a székletét.

1. Brad2009-07-22 13:48
Van egy 9 hetes westiem. Vasárnap kapott féreghajtót és ma reggel látszódott az eredmény. Én azt hittem, nincs baja a kutyának... mégis.
Mi elkaphatjuk tőle?
Ha igen, milyen gyógyszert kell rá szedni?
Lehet-e vény nélkül kapni és mennyibe kerül?
(mert akkor most gyors leugrom a patikába)