Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejgyűjtő kagyló- hogy kell használni? fórum

Anyatejgyűjtő kagyló- hogy kell használni? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 25. 16:52
Nekem nagyon bevált a dolog, látom már nem aktuális a fórum, de azért hátha mást is érdekel! Nekem sokat segített mert nagyon sok tejcsim folyik ki szopizás előtt és alatt, ez mind megy a fagyóba, hála a kagylónak na meg ennyi tejet semmi más nem fogna fel!
2009. júl. 22. 13:24
Mindenkinek köszi aki írt, aranyosak vagytok hogy ilyen gyorsan válaszoltatok :)))))
2009. júl. 22. 08:20

Nekem is van.

Szellőző lyukak ide vagy oda, nekem vákumot képzett a mellbimbómmal, szóval az állandó enyhe szívóhatás miatt a tejtermelés serkentésére is jó volt! :)

6. 7f6a9de175 (válaszként erre: 5. - Heni86)
2009. júl. 21. 23:11

Sebes mellbimbóra legjobb egy is tejet kinyomni, eldörzsölni és hagyni megszáradni. Ezt mondta a kórházi védőnő.


Nekem volt ilyen tejgyűjtő kagylóm. Általában tele is lett, úgyhogy kész mutatvány volt elővarázsolni a melltartóból. Csak egyszerűen be kell helyezni a mellbimbót, a szellőző lukacskák felfelé legyenek. Ha feláll az ember szoptatás után, akkor nem szabad előrehajolni, mert ha sok van benne kijön a szellőző lyukakon. Általában egy melltartóbetétet is tettem a kagyló és a melltartó közé, nehogy olyan legyen a ruhám, ha elbénáznám.

2009. júl. 21. 22:13
Én sem vettem mert senki nem dícsérte annyira. Az elején azért gondolkoztam rajta mert sebes lett a cicim és olyankor nagyon jó megoldás mert nem érintkezik semmi a bimbóval. Állítólag erre az egyre nagyon alkalmas. :)
4. Peppelínó (válaszként erre: 2. - 72f62a66ed)
2009. júl. 21. 22:09
Őszintén szólva szoptatok, de nem vettem ilyet. Úgy tudom, valahogy rögzíteni kell a mellbimbókra (melltartón belűl), így a csöpögő tejcsi nem megy kárba, hanem a kagylóba gyűlik.
2009. júl. 21. 22:08

Szia!

Ennek az a lényege, hogy szoptatáskor az éppen nem a baba szájában lévő ciciből folydogáló tejet felfogja és így az hűthető és tárolható lesz. Ahelyett, hogy a melltartó betétben kötne ki. :)

2009. júl. 21. 22:01

Sziasztok!


Sajnos nekem mindkét kisfiam tápszeres volt, így nem volt szükségem ilyesmire, viszont a sógornőm kapott, és nem tudjuk hogyan kell használni.

Volt valakinek ilyen? Mire jó?

2009. júl. 21. 22:00
Anyatejgyűjtő kagyló- hogy kell használni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook