Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 és fél éves lesz a kisfiam szeptember 18-án. Hogyan szoktassam le a pelenkáról? fórum

2 és fél éves lesz a kisfiam szeptember 18-án. Hogyan szoktassam le a pelenkáról? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 18. 11:58

SziAsztok!

Ilyenkor télen hogyan szoktattátok le a gyerkőcöt? Az én fiam dec.-ben lesz 2és fél, az rendben hogy leveszem a pelus de ilynekor télen mégsem merem pucéran hagyni alul nehogy megfázzon. Mit adjak rá? Nadrágot harisnyát... tudomis én mit.Ami gyorsan szárad merthát biztos lesznek balesetek:-( Nyáron már próbáltuk de sikretelenül. Ha van vmi a pelusban utólag szól, előre nem.

16. e417245f24 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2011. nov. 18. 09:58
Mi klotyó manótól kapunk matricát,pisilésért kisebbet,kakilásért nagyobbat.Még van 2 ív matricám,aztán remélem "ingyen" is hajlandó lesz a produkcióra :)
15. L.Niki18 (válaszként erre: 13. - Pmjudit)
2009. júl. 22. 16:54
Édes lehetett. Lehet kipróbálom majd ha máshogy nem megy, és amúgyis aranyos ez a módszer. :-)
2009. júl. 22. 14:56
Az én kicsi lányom 1 1/2 hét múlva lesz 2 és fél éves és 1 hónapja egyik napról a másikra szokott le a pelusról.Egyik nap azt mondta nekem,hogy bugyi kell és azóta bugyizunk.Eleinte még néha becsorgott a pisi és sűrün kérdezgettem,hogy kell-e pisilni,de most már önállóan ül a bilire,meg is törli a fenekét és megy tovább játszani.Előtte nem is erőltettem a bilizést.Ja a wc-t meg azért szereti mert ő húzhatja le és utána nyomhat illatot is.Ő már ágytiszta is.A nővére viszont 4 és fél éves és 3 évesen lett szobatiszta az éjszakai bepisilésről meg most kezd leszokni.Szóval minden gyerek más.A lényeg hogy ne erőltessétek a szobatisztaságot,eljön az ideje amikor megérnek rá a gyerkőcök.
13. pmjudit (válaszként erre: 12. - L.Niki18)
2009. júl. 22. 13:21

Majd fog. Ültesd rá gyakran.


A lányom is a szűkítőt szerette, nem bilizett.

Nála bevetettük a "klótyómanót" is. Aki örült a pisinek és a kakinak és ajándékot hozott a WC mellé - apróságokat. Olyan dolgot, amit úgy is megkapott volna színezőt, kislabdát stb.

6és fél éves és még ma is emlegeti a "klótyómanót".

12. L.Niki18 (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2009. júl. 22. 12:35
Hát nekem nem szereti kisfiam a bilit, a wc-szűkítőre szokott ráülni, azt kedveli. De nem csinál semmit.
2009. júl. 22. 06:48

Mi is most kezdjük elhagyni a pelust. Már a pisi szinte indig as bilibe megy, a kaki még csak 1x sikerült, azzal megvárja, még alváshoz ráadom a pelenkát.

Rendszeresen ültesd rá a bilire és kérd, hogy próbáljon pisilni. Ha sikerül neki , utána ő is akarni fogja. Dícsérd nagyon - mi tapsolni szoktunk.

Napközben nincs rajta pelus, szalad a bilire ha pisilnie kell.

2009. júl. 21. 20:13
Remélem sikerülni fog hamar. Én nem tudom felszedni a szőnyeget! :)
2009. júl. 21. 18:47
En a lakasban felvettem a nagyszonyeget es igy pelus nelkul hagytam a ket es fel eves fiacskam.Egyszer igaz hogy a padlora pisilt(es kicsit a kis szonyegre is..:|)de azota ugyesen bilizik,mert eszrevette hogy az ugy kenyelmesebb.A kakilas az meg mindig pelusba megy legtobbszor,de mar bilibe is sikerult:)Szep lassan ,lepesrol lepesre kialakul;)
2009. júl. 21. 18:43
Nekünk a wc szűkítő a wc-ben van. Holnaptól elkezdem.
7. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 6. - L.Niki18)
2009. júl. 21. 18:33
Kitettem a bilit meg a szűkitőt a helyére,sokat megkérdeztem kell e pisilni,sokat elsétáltunk a wcre megpróbálni,és sokat takaritottam utánna itt ott...végül megszokta...nem alkalmaztam zenélős bilis trükköt,meseolvasást a wcn stb,bár van aki arra esküszik....én meghagytam a helyén a dolgokat wcre,bilire kis illetve nagydolgunkat végezni járunk és kész...végül magátol kialakult mindkét fiamnál a dolog,a kicsinél kicsit később....
2009. júl. 21. 18:28
Oké, akkor leveszem én is róla, nem akadály. De aztán hogyan tovább? :))
5. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 3. - L.Niki18)
2009. júl. 21. 18:25
Én levettem róla bent is max mégjobban figyeltem hova csurog-pottyan pisi-kaki....ha rajta a pelus nehezbben szokja meg.
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - L.Niki18)
2009. júl. 21. 18:24
Én is panelban laktam, de levettem a pelust róla
2009. júl. 21. 18:21
Ja, és nem tudom levenni róla egész napra a pelust mivel lakásban lakunk, és nincs kertes házunk.
2009. júl. 21. 18:20

A bilit nem szereti, a nagy wc-re ül a wc szűkítőre, de nem csinál semmit. Nem pisil vagy kakil bele. Egyetlen egyszer vagy 3 hónappal ezelőtt pisilt bele csak, azóta semmi, pedig tudja, hogy mi az a wc, és hogy mire kell használni. :-(

Segítsetek!

2009. júl. 21. 18:19
2 és fél éves lesz a kisfiam szeptember 18-án. Hogyan szoktassam le a pelenkáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook