Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A páromat tegnap műtöttek hasi sérvvel. Holnap engedik ki a kórházból és igazából nem tudom melyik ételt eheti meg, kell ilyenkor diéta? fórum

A páromat tegnap műtöttek hasi sérvvel. Holnap engedik ki a kórházból és igazából nem tudom melyik ételt eheti meg, kell ilyenkor diéta? (tudásbázis kérdés)


11. Csiby
2009. júl. 22. 09:19
Tavaly műtötték az én páromat köldöksérvvel. Diétáznia nem kellett, csak nagyon vigyázni hogy ne emeljen.
10. Zolya (válaszként erre: 9. - Cicus72)
2009. júl. 22. 07:05
Szia!Igazából köldöksérvvel műtöttek.
2009. júl. 21. 20:22

Különösebb diéta nem szükséges, csak puffasztó ételeket ne egyen. Ilyenkor még szoktak adni estére székletlazítót, hogy az első széklet könnyebben legyen, aztán ami jólesik.

Milyen sérv volt, hasfali vagy lágyék?

2009. júl. 21. 16:51
Érdeklődj a kórházban,de szerintem egy pár napig semmi puffasztó kajcsi.Kis pipileves,pipihisi,párplt zöldségek.Szóval könnyű és finim.Jobbulást kívánok a párodnak.
2009. júl. 21. 16:51
nem teljesen értem,hogy egy hasi sérvműtétnél miért kellene diétát tartani?!
2009. júl. 21. 16:49

Diéta csak emésztorendszert érinto, mutét esetén szukséges,ilyenkor a korházban ellát a diétás novér tanácsokkal.

A sérv az emésztorendszert,legjobb tudomásom szerint nem érinti.

Gyogyulást a párodnak.Tanács, ne emeljen semmit.

2009. júl. 21. 16:42
Szerintem adnak egy papíron diétás étrendet. Anyumat amikor epekővel műtötték, kapott ilyet.
2009. júl. 21. 16:41

Kérlek!

Orvos vagy a nővér tanácsa hasznosabb mint velem együtt a "szakember gárda"

Jobbulást a párodnak!

2009. júl. 21. 16:36

Én nem gondolom, hogy lenne diéta.

Nem rég műtöttek igaz mással, de a kórházba ezt a részét lerendezték. Műtét utáni napon csak folyadék, a következő napon, pépes, majd szilárd étel.

Ez nem gyomor műtét, tehát szerintem semmi extra diétát nem igényel.

2009. júl. 21. 16:36
Hm,nem lenne egyszerübb az orvost megkérdezni?
2009. júl. 21. 16:34
Sziasztok!A páromat tegnap műtöttek hasi sérvvel.Holnap engedik ki a kórházból és igazából nem tudom melyik ételt eheti meg.Van ilyenkor valamiféle kímélő diéta?Akinek volt vagy van hasonló tapasztalata kérem segítsen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook