Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvó nénik, óvó bácsik fóruma fórum

Óvó nénik, óvó bácsik fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. nov. 30. 18:54
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az óvodában a reklám témát, hogyan dolgoznátok fel? Gondolok itt arra, hogy milyen ötleteket lehet bevinni pl. reklámújságból hajtogatás, egy reklám felismertetése... és még?
122. ancsi.i (válaszként erre: 121. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 26. 13:49
Így igaz, jeleztem is a problémát a vezető felé, de semmi...
121. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 120. - Ancsi.i)
2014. jan. 26. 13:07
Az étkezéseknél legalább 1 óvónő is ott van, nem csak a dajkanénik.
120. ancsi.i
2014. jan. 25. 16:09
Sziasztok! A következő problémával kapcsolatosan vagyok kíváncsi a véleményetekre. Az óvodába, ahol dolgozom egy szülőtől névtelen levél érkezett, melyben leírja, hogy a dajkákkal milyen problémáik vannak a szülőknek. A következők merültek fel pl.: a gyerekek fél adag kajákat kapnak, de ők az óvoda zárása után nagy táskákkal mennek haza. Amelyik gyerek bekakil annak a ruháját kidobják, ahelyett, hogy bezacskóznák. Kifogásolták a gyerekekkel való bánásmódot, le vannak döbbenve, hogy velünk óvónőkkel milyen hangnemet engednek meg, mivel még azon is felháborodnak, ha egy foglalkozás után takarítaniuk kell. Ráadásul az egyik dajka az egyik szülő night clubjában táncol(t). Sajnos a vezető mellettük áll, annak ellenére is, hogy tudja amit a szülő(k) leírt(ak) azok valósak. Nem értjük mi ennek az oka. Sőt, ami a legszebb: az óvónők között vannak a gyanúsítottak, mint a névtelen levélírók.
2013. jún. 7. 19:29
Mi az óvónők.hu fórumozói + moderátor szeretünk hazuzozni valótlant állítani másokról mert mi nem vagyunk óvónők de ettől függetlenül elhisszük hogy minden rendben lesz! Jó hogy 40 gyerekkel kell foglalkozni mert imádjuk a kölyköket meg jó ha bevezetik a pedagógus életpálya modellt mert mi jobban számítunk mint akárki más! Hiszünk a 200ezres fizetésben! Mi nem a munkások pénzén tanultunk nem ők tartják el az országot mi többek vagyunk kikérjük magunknak Modika és az óvónők.hu fórumozói
118. laguna
2009. márc. 4. 20:42
hahó valaki ???sehol senki?
117. mvera18
2008. nov. 23. 19:22

Sziasztok!

Légyszi segítsetek.Nem tudom ennek a versnek a címét és szerzőjét.Fontos lenne,ha vki tudja léygszi írja meg.

Kipi kopi kopp

csiszi csoszi csossz

ki az aki ablakodnál

ily halkan motoz?


kipi kopi kopp

csiszi csoszi csossz

télapó a cipőcskékbe

ajándékot hoz

2008. okt. 28. 23:11

Sziasztok!

Bennem felmerül egy nagy kérés, légyszíves segítsetek!szerintem ez a legalkalmasabb ,,hely" ahol megkérdezhetem a problémám!

Van már nekem egy szakmám, de én igazából már 5 éve forgok szülői környezetben, és nagyon kezdett bennem megerősödni a vágy, hogy egyszer nekem is lesz egy saját kiscsoportom! Éles gyakorlatot (szülők nélkül, még csak az utóbbi 2 éve csinálom) de az a 3 év alatt is igen passzívan gyerekek közt töltöttem a szabadidőm! (amikor az időjárás engedte) igen sok tudást szedtem be a szülőktől, és már sok biztatást kapok, hogy valójában gyerekekkel kéne foglalkoznom.

Igazából csak véleményt szeretnék kérni, hogy ilyenkor mi lenne a megfelelő út. Ahogy olvastam itt az első oldalt, igen elbizonytalanodtam!

Kérem valaki segítsen

115. nayloon (válaszként erre: 113. - Mvera18)
2008. febr. 24. 11:13
Írtam neked privit!!
114. nayloon (válaszként erre: 112. - Rexona)
2008. febr. 24. 11:13

szia

nyilt napot általában jó olyan téma köré tenni, ami ünnepekhez kapcsolódik, ünnepi előkészületben részt vehetnek a szülők is! próbálj olyan vizuális tevékenységet tervezni, amiben a szülők is segíthetnek, illetve gyermekükkel aktívan részt vehetnek!.

A húsvét jó időpont lenne erre, közös tojásfestés, húsvéti szokások közös felelevenítése.

Nekünk farsang előtt volt nyílt napunk, nagyon jól sikerült!

113. mvera18
2008. febr. 22. 23:20

sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.2.éves óvodapedagógus hallgató avgyok.Ének módszertanból globális hallás utáni daltanításhoz kell tervezetet írni.Ha valakinek lenne ilyene és elküldené nekem, nagyon hálás lennék.Fontos lenne!!

Előre is köszönöm

112. rexona
2008. febr. 22. 19:26

Sziasztok!

A mi óvodánkban minden évben szokás nyílt napot tartani. Megosztaná velem valaki (lehetőleg óvónéni), hogy ő milyen foglalkozást tartott, vagy milyet tervez?

Mi a központi téma, stb...

Előre is köszönöm.

111. mihoca (válaszként erre: 110. - Matrika)
2008. febr. 14. 06:31

kosziiiii

angyal vagy!!!!!

es mellesleg csodaszep

:)

puszi erte

110. matrika
2008. febr. 13. 19:38

Rajtam piros,sapka-szoknya,

Én vagyok a kis Piroska,

Kosárkámban bor és kalács,

a kezemben csokor virág.

Nagymamának viszem én

had gyógyuljon meg szegény.

Ordas farkas bekapott,

De a gonosz ráfázott.


ennyi... bár én eszkábáltam, farsangra elmegy..

109. mihoca (válaszként erre: 108. - Mihoca)
2008. febr. 13. 11:45

nah!!!???

sehol egy rendi ovoneni akar tudna segiteni!!!!???

kerlek!!!!!

mert kifutok az idobol!!!!!!!!!!

108. mihoca (válaszként erre: 107. - Nayloon)
2008. febr. 12. 19:13
koszi!!!!
107. nayloon (válaszként erre: 106. - Mihoca)
2008. febr. 12. 17:12
Körül nézek!!
106. mihoca
2008. febr. 12. 08:26

sziasztok

OVONENIK, OVOBACSIK

kerni szeretnek toletek ha tud valaki segiteni nekem 1 olyan rovid kis versikevel amit elmondhatna a kislanyom az oviba (kozepso csoportos)ami a PIROSKA ES A FARKASROL szoljon!!!!!!!!!!!!!

O lesz a PIROSKA ES ARROL KELL ELMONDJON 1 KISVERSET!!1

105. nayloon
2008. febr. 10. 20:55

Sziasztok

Hát igen a fórum kicsit leült, de remélem ez nem lett mindig így!!!

Jaa, én már több mint tíz éve dolgozom a pályán, de azóta is szerződéses vagyok, évente hosszabbítják a szerződésem, szóval nehéz fix állást találni4!! sajnos

104. hetti16
2008. febr. 1. 19:59
a német nemzetiségis óvónéniket nagyon keresik,felétek nem?
103. Mocori
2008. febr. 1. 19:55

Ezt nem mondod komolyan! Az igen, de jó neked!

Nem tudom, én annyira tanácstalan vagyok. Itt nagyon telített a szakma. Hogy lesz-e valaha állásom?...

102. hetti16
2008. febr. 1. 19:53

igen van

másoddiplomásként 3 éve dolgozom,amúgy 11 éve

101. Mocori
2008. febr. 1. 19:50
neked van másoddiplomád? Mióta dolgozol benne?
100. Mocori
2008. febr. 1. 19:50
azt akkor néztem, mikor végeztem a fősulin. Most azt nem néztem, mert sokat felejtettem németből, persze azt vissza lehet hozni.
2008. febr. 1. 19:48
nemzetiségi dologban nem gondolkodtál?
98. Mocori
2008. febr. 1. 19:47
na, de én szeretnék ebbe a szakmában elhelyezkedni, főleg, hogy mostmár van egy kislányom, így még erősebben érzem ezt. De mindenki azt mondja, kevés az egy diploma. Most tanulhatnék, de a legtöbb másoddiploma két éves gyakorlattal rendelkezőknek szól. Vagy olyan képzés, amit itt nem tudok alkalmazni, mert nincs olyan óvi.
2008. febr. 1. 19:44
igen nagyon nehéz a szakmában helyet találni,s ezzel a végzettséggel én sem tudom hova vennének fel máshová?
96. Mocori
2008. febr. 1. 19:42
Sajnos még nem tudtam elhelyezkedni a szakmában, gondoltam, hogy csinálok egy másoddiplomát. Igaziból nagy választék nincs - főleg, mert a közelünkben kerestem fősulit, ahol végeztem - egyedül a környezeti nevelő, de erre azt mondták, hogy már telített. Akkor?
2008. febr. 1. 19:40
te is óvónő vagy?
94. Mocori
2008. febr. 1. 19:39
Jé, nem is láttam ezt a topicot. Nekem van! Mit érdemes másoddiplomán tanulni óvónőnek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook