Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell művi úton befejezni egy terhességet, ha 7-9 hetesen hal el a baba? Amíg nem volt UH addig az ilyesmit fel sem fedezték... fórum

Miért kell művi úton befejezni egy terhességet, ha 7-9 hetesen hal el a baba? Amíg nem volt UH addig az ilyesmit fel sem fedezték... (tudásbázis kérdés)


1 2
44. VendrinerPiroska (válaszként erre: 8. - Klikk)
2014. márc. 12. 08:49
A szavaid szerint én egy szegény megtört anyuka vagyok. Igenis jobb, ha be van fejezve. Nekem is, mint egy előttem szólónak a tágítás után megindult a vetélés. Hát nem csinálnék egy spontán vetélést egyedül otthon végig. A másodiknál csak nem akart kilökődni. Én örültem neki, hogy végül megcsinálták mind a kettőt. Ha már nem él az ember babája, lelkileg is kívánja a befejezést, minél hamarabb, annál jobb alapon. Mellesleg orvosilag is indokolt, hogy megtisztítsák a méhedet az esetlegesen ottmaradt daraboktól, amik később súlyos problémákat okozhatnak. A barátnőmmel nem ez történt kint Angliában, a vetélése után kórházban kötött ki majd egy hétre, ebből az első 24 órát eszméletlenül. Utánna többet nem is lett terhes, pedig szeretett volna.
2014. márc. 11. 18:05

Én is a természetesség híve voltam, de miután átéltem egy vetélést MINDENKÉPP A MŰVI BEFEJEZÉST javaslom.

Az én történetem: 12 hetes és 5 naposan vérzést észleltem bementem szerda este az ügyeletes korházba, ahol az orvos megállapította, hogy a babánk elhalt, már csak a szabálytalan petezsák volt látható. Azt mondta, hogy másnap reggel menjek vissza éhgyomorra. Másnap reggel sajnos a betegfelvevő asszisztensek haza küldtek, hogy menjek vissza hétfőn.

Csütörtökről péntekre virradó hajnalban erős görcsre és vérzésre keltem, pontosan nem tudtam mi történik (első terhességem volt és tájékozódtam a neten pl. itt, de nem voltam felkészülve és az orvos sem mondta, hogy mi várható). A fájdalmak elviselhetetlenségig erősödtek, míg a petezsák és a méhnyálka le nem vált és ki nem ürült. Eddig már az ájulás határára kerültem, ezért mentőt hívtam. A korházban végül befejezték a dolgokat.

JAVASLATOM:

Aki vérzést tapasztal, az minél előbb menjen orvoshoz, mert a vetélés veszélyes lehet nem csak a babára, hanem az anyukára is! Ha az orvos azt mondta, hogy a baba elhalt az feltétlenül válassza a művi befejezést és ne bízza azt csak a "természetre", mert komoly fájdalommal és erős vérzéssel is járhat a bent maradt petezsák és méhnyálka kiürülése, azaz a vetélés. Saját tapasztalatból mondom, hogy ne hagyd, hogy haza küldjenek, mert a vetélés bármikor beindulhat és az rengeteg vérrel jár. Nekem az első vérzés észlelése után 24 órával megindult a vetélés.

2009. aug. 15. 09:44
Elvileg azért, hogy ne legyen benned a halott magzat és minden egyéb károsodás nélkül juss tovább ezen a "dolgon". Nekem is volt sajnos...Csak hetekig nem foglalkoztak vele. Asszem több, mint egy hónapja elhalt bennem a baba, mire észrevették, és már felszívódott...csak a maradékot kaparták. :(
41. Klikk (válaszként erre: 38. - Kormica)
2009. júl. 22. 20:31

elnézést, én voltam az. Nem otthonról neteztem :)

Ezek szerint van közös ismerősünk, ahonnan már te is mentél fel a hoxára, és bejelölted az automatikus belépést ? Küldtem privit. :)

40. **Kata** (válaszként erre: 37. - Tötyi)
2009. júl. 22. 20:08
vagy nem...nálam vszinüleg elszámolhattak valamit a "kábítónál" és az EGÉSZET ÉREZTEM. Soha nem felejtem el azt az érzést.
39. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 38. - Kormica)
2009. júl. 22. 15:26
A párod az Klikk. Nem jöttél rá? :D
38. Kormica (válaszként erre: 36. - Kormica)
2009. júl. 22. 15:04
ki vagy, és hogy léptél be az én azonosítómmal ???
37. tötyi (válaszként erre: 36. - Kormica)
2009. júl. 22. 14:51
Ha jól tudom nem te teted fel a kérdést és nem mondtam,hogy nincs szivetek.De gondolhatnátok férfiak,hogy azért ez fájdalom mentesebb dolog mint a vetélés és a nő könnyebben átvészeli az egészet.Ennyi.
36. Kormica (válaszként erre: 34. - Tötyi)
2009. júl. 22. 14:47

Mert a neten csak a száraz szakszöveget találtam, én pedig az EMBEREK tapasztalataira voltam kíváncsi. Sajnos nem ok nélkül. És ahogy látom, tapasztalat az van, ilyen is, meg olyan is.

Azért, hogy mi pasik nem mindig sírunk együtt a feleségünkkel, még nekünk is van szívünk, és a látszat ellenére minket is megráz ...

2009. júl. 22. 11:48

"Amíg nem volt UH addig az ilyesmit fel sem fedezték. . . "


Igen. A természet megoldotta. Vagy így, vagy úgy. Remélem érted mire gondolok.

34. tötyi (válaszként erre: 31. - 9ea67a7a1c)
2009. júl. 22. 10:30

Eggyetértek.

Különben meg férfi minek teszfel ilyen hülye kérdést miért nem néz utána a neten.Vagy miért nem kérdezi meg a körülötte élő embereket ha már ez erdekli.

33. tötyi (válaszként erre: 30. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 22. 10:28
Többet mint gondolnád mert volt és van orvosom de ezt ők tudják,hogy miért kell tágítani és miért nem.Ráadásul nem mi fogjuk a menetét eldönteni.
32. danama (válaszként erre: 31. - 9ea67a7a1c)
2009. júl. 22. 05:44
szerintem is elég nagy baj ha valaki elveszíti a kisbabáját
2009. júl. 21. 18:52
Szerintem felesleges a vita...legtöbb helyen csak a még nem szült nőket tágitják legyen az missed ab vagy abortusz....vannak helyek ahol mindenkit...gondolom orvos-vezetőségfüggő a dolog és ennyi....nem törődés és nem törődés miatt....velem azt mondom egy abortuszon is törődtek nem is kicsit,mégsem tágitottak....semmi köze a dolognak egymáshoz
30. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 29. - Tötyi)
2009. júl. 21. 18:47
akkor nem tőrődtek veled-ennyi a magyarázat.
29. tötyi (válaszként erre: 28. - Danama)
2009. júl. 21. 18:41
Nekem missed ab volt és teljesen zárt volt a méhszájam mégsem tágítottak.
28. danama
2009. júl. 21. 12:54
szerintem akkor tágítanak, ha még nem kezdődött magától el a vetélés, pl missed abortusnál csak akkor tágítanak, ha a méhszáj még nem kezdett kinyílni
27. tötyi (válaszként erre: 24. - Cepheus)
2009. júl. 21. 12:42
Eggyet értek veled nem csinálják mindég és mindenkinél.
26. Cepheus (válaszként erre: 25. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 21. 12:41
15. hsz-edre reagáltam. De befejeztem az eszmecserét, mert nincs értelme. Bocs mindenki mástól.
25. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 24. - Cepheus)
2009. júl. 21. 12:39
Az I-es klinikán.
24. Cepheus (válaszként erre: 23. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 21. 12:38
Te kategorikusan kijelentetted, hogy minden nőnél tágítanak. Ez nem igaz. Nekem például sajnos 3szor volt szükség a műtétre, két különböző kórházban végezték, nem szültem még és egyszer sem volt tágítás. De nem állítom azért, hogy egy nőnek sem csinálják ;-)
23. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 21. - Cepheus)
2009. júl. 21. 11:52
Az I-es Klinikán mindenkit. Ezt onnan tudom, hogy kértem a műtét napján a dokit, hogy ne csinálják-de ő magyarázta el nekem, hogy miért van rá szükség.
22. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 20. - Danama)
2009. júl. 21. 11:51
Én későn mentem be+ a dokim már egy másik műtőben volt bemosakodva.De a nővér mikor megnyomta a hasamat-dőlt belőlem a vér-úgy hogy arra emlékszem, hogy kiabált a telefonba, hogy azonnal valaki jöjjön hozzám, többre nem emlékszem, mert elájultam és csak a műtét után ébredtem fel.
21. Cepheus (válaszként erre: 15. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 21. 10:52

A zárójeles megjegyzést azért írtam, mert egyetértek Veled.


Nem mindenkinek tágítanak akkor sem, ha ezt állítod.

20. danama (válaszként erre: 15. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 21. 10:47
engem sem engedtek ki a kórházból, mert már tele volt a méhem vérrel
19. danama (válaszként erre: 8. - Klikk)
2009. júl. 21. 10:46

szerintem is humánusabb a műtét, én utólag "örülök" neki, nem görcsöltem, nem kellett testileg megélnem halott magzatom elvetélését, elég volt lelkileg is.


egy altatás és kész...


felébredtem és olyan volt mintha csak megjött volna


szerencsére rá 3 hónapra terhes lettem, és lassan 1 éves lesz a kisfiam

18. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 17. - Tötyi)
2009. júl. 21. 10:39
nálam az abortusznál is és a missed ab-nél is megcsinálták.
17. tötyi (válaszként erre: 16. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 21. 10:38
Nálam nem mindegyiknél csinálták meg.
16. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 14. - Tötyi)
2009. júl. 21. 10:36
mindenkinek megcsinálják, mert kevesebb az esélye, hogy a küretnél megsértik a méhszájat.
15. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 5. - Cepheus)
2009. júl. 21. 10:35

evvel többet ártasz lelkileg mint használsz.


Nekem is volt ilyen 1 hétig hordtam tudatosan a halott magzatot. 2 UH-al, pedig az elsőnél is már láttam a problémát-én laikus szemmel is.


A dokim szólt-én "okosabb voltam"-saját magamat tettem ki még +fájdalomnak.


A másik pedig: ha egy nagy magzatot vetélsz-ami pillanatok alatt bekövetkezhet-ha nincs segitséged, akkor bizony ott is maradhatsz. Én is majdnem elvéreztem.A majdnem azt vedd szó szerint.15 percen és a dokimon múlott, hogy életben maradtam és a méhem megmaradt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook