Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orrmandula-éjszakai horkolás, segítsetek! fórum

Orrmandula-éjszakai horkolás, segítsetek! (beszélgetős fórum)


2014. dec. 24. 07:12
mutet segit csak.
12. bébice (válaszként erre: 11. - E48ab364a9)
2009. júl. 22. 11:24

Szia!

Nem,nem nézték ezt.Itt bevált szokás,hogy 1-2 mandulagyulladás után küldik a fül-orr -gégészetre a kedves doktornőhöz,aki átnyújtja a névjegyét,hogy ki kell venni az összes manduláját.

(Ez a "kedves" egészségügyis dolgozó a legújabb nyitott tetejű mercivel rohangál!...érdekes..)

Na mondanom se kell,hogy többet nem is vittem hozzá vissza a gyereket,nagylányommal jó 10 éve ugyanígy történt...Ma reggel voltunk egy homeopátiás orvosnál,aki csak jókkal bíztatott,kapott egy-két szert,ami állítólag visszahúzza a mandulák megnaggyobbodását,és a reggeli tüsszögésre hat.Azt mondta,hogy szerinte nem kell kivenni őket.Most este adom be neki majd először a cseppeket,kíváncsi leszek.

Egyébként találtam egy jó oldalt,innen néztem ki egy orvost.A kérdezz-felelek rovatból sokat lehet tanulni a témában.

[link]

2009. júl. 21. 13:40

Szia bébice,

gyermekednek megnézték, hogy nincs polipja, vagy esetleg orrsövény ferdülése?

Szerintem keress fel egy normális allergológust és beszélj vele, vagy esetleg ami nekem mindig beválik ha tanácstalan vagyok, felkeresem a helyi gyógyszertárat és kérem a patikusok segítségét, nagyon kedvesek és ált. normálisabbal tudnak lenni, mint az orvosok. :)

2009. júl. 21. 09:20

Köszönöm a segítséget lányok!


Én is pont azért is nem vetettem ki eddig,mert féltem a visszanövéstől is.Homeopátás valami esetleg,vagy sóbarlang nem segít?

9. a9e1c02a7b (válaszként erre: 8. - Mamuci55)
2009. júl. 21. 09:17

Na, az ilyen miatt nem igazán hajlok én sem a műtét felé.


Engem is érdekelne műtéten kívüli megoldás. Valami természetes gyógymód, esetleg... Az én ötévesem csak néha horkol, ha meg van fázva. De állítólag alapból is nagyobb az orrmandulája, mint másnak. Mitől lehet ez?

2009. júl. 21. 09:15
Sziasztok! Az én unokám is 7 éves.Két éve kivették az orrmanduláját de visszanőtt.Most megint úgy horkol mint azelőtt.De elég rossz élmény volt a műtét,és nem szeretnénk megint kivetetni.De a műtéten kivüli megoldás engem is érdekelne.
7. H.Ancsi (válaszként erre: 6. - Bébice)
2009. júl. 21. 08:58
semennyire,
6. bébice (válaszként erre: 3. - H.Ancsi)
2009. júl. 21. 08:55

Biztosan csak az orrmandulájával van gond,mert a garatmandulája szinte soha nem fáj neki.Már egy fagyit sem tud enni,mert másnapra tiszta taknyos.

Bár nem tudom,hogy ez mennyire kötődik az orrmandulához.

2009. júl. 21. 08:54
privi
4. bébice (válaszként erre: 3. - H.Ancsi)
2009. júl. 21. 08:50
Megköszönném!
2009. júl. 21. 08:45
Szia, ha horkol akkor általában az orrmandulát veszik ki, kb. 1 órát rossz nekik a műtét után, aztán ennyi. Ha gondolod szivesen ajánlok, tuti orvost priviben.
2009. júl. 21. 08:44

nekem a lányom tüdőasztmás és bizony befolyásolta az orrmandula a fulladást,,csak akkor látta be az orvos mikor mondtam neki hogy 8 hónapja kivetettem másik dokival és tünetmentes most 13 éves,,akkor 6 volt!!

féltem tőle de nem bántam meg!!

akkoriba volt az a tévébe hogy egy gyerek belehalt ,,,

rettegtünk de tudtuk csak ez segít!!

2009. júl. 21. 08:38

Kissebb lányom,most megy iskolába,7 éves.2 éve kiakarták venni a manduláit,de hálistennek ragaszkodtam előbb egy allergia teszthez,így mint kiderült egy csomó mindenre allergiás.Elkezdte szedni az Aerius nevű szirupot,szinte másnaptól semmi baja nem volt,így nem engedtem a mandula kivételt.Most megint ugyanazok a dolgok jönnek elő,éjszaka nagyon horkol alig bír levegőt venni,többször fölébresztem,félek,hogy megfullad.

Napközben be van dugulva az orra.Most nem tudom,hogy már ez a gyógyszer nem használ,vagy tényleg a mandulakivét kéne.Az itteni fül-orr-gégész rögtön mindenkinek egyből szedné ki a manduláját,névjegyet osuztogatva,hozzá nem szeretném vinni a gyereket.Nem tud valaki valamilyen alternatív gyógymódot bármit,ami segítene a kicsin?Nem akarom kitenni egy műtétnek annyira féltem,olyan rosszakat hall az ember.

Köszönöm a válaszát mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook