Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor lehet a gyereket leszoktatni a tápszerről? fórum

Mikor lehet a gyereket leszoktatni a tápszerről? (tudásbázis kérdés)


22. 7a319416e1 (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 25. 20:05
Szia!az én kislányom is ugyanígy egy ideig nem fogadta el a tápszert.Nekem is az elejétől azt kapott sajnos.Ez egy átmeneti időszak,nyugodj meg!Én is először kakaóval,azután,kevés mézecskével adtam neki a tejet,éppenhogy édesen.Így szívesen megitta,és később amikor elhagytam belőle a mézet is elfogadta.Már nem kell neki csak este és reggel adni.De helyette tejbegrízt,vagy vmi tejpépet,rizspépet is adhatsz.Napközben pótolhatod még túrókrémmel,és yoghurttal is.Van sokféle tejtermék amit adhatsz.Még próbáljad neki adni.Egy éves kora felett a forralt tehéntej is adható.Remélem tudtam kicsit segíteni.Puszi,két kislány anyukája
2008. máj. 25. 19:53
Sziasztok!én 14 hónapos kora óta tehéntejet adok,forralva.Nincs tőle kiütése,semmi baja.Egyéves kora felett,teljesen nyugodtan lehet adni ha nincs a kicsinek laktóz allergiája.Én a természetes dolgoknak jobban híve vagyok,és az immunrendszernek is erősödnie kell.Ezzel kapcsolatosan természetesen mindenki mást hall,más a véleménye.Mindenkire rá van bízva,ha vki a tápszerhez ragaszkodik,biztos tudja miért.Puszi,két kislány anyukája
2008. máj. 25. 18:20

Inkább:-Mikortól lehet elhagyni a tápszert?

Lányom 15 hónapos,este és reggel tápszert kap.

Azt olvastam,két éves koráig ha lehet mellőzzük a tehéntejet.

19. 497f15547f (válaszként erre: 8. - Nono80)
2008. máj. 25. 17:07

No, igen!

A mi Ha-s tápszerünk 3000-be kerül(t), egyik ünnep alatt a gyógyszertárunkban letagadták, hogy megrendeltük volna, ezért a Müllerben (mert azt hittem,hogy ott kapok Ha-st) vettem nem Ha-st, 1.800.-Ft-ért. Uez a szomszéd gazdaságosban már 2.799.-Ft, a hozzánk közeli Interspar-ban pedig 3.300 körüli... :-/

A én babám még csak 5 és fél hónapos...

18. krautmanno (válaszként erre: 10. - Ipi)
2007. nov. 11. 22:07
egyet értek veled.az én kisebbik fiam 3 éves koráig kapott tápszert,a bőrgyógyász javaslatára,mert kiütése volt a tehéntejtől.
17. supin
2007. nov. 11. 19:58
én 1 éves korátol adtam neki a tehéntejet. attol kezdve nem is kért tápszert..
2007. nov. 11. 19:13
Szia én 1éves koráig adtam,utána kakao,vagy csak simán forralt tejet. Persze az más ha a tehéntejet nem fogadja el.
15. LoLiNa
2007. okt. 14. 06:16
amikor már nem kéri..
14. 0a395372c3 (válaszként erre: 11. - Ancsi105)
2007. okt. 13. 19:37
kétéves korbban már ennivalo kellneki nem tápszer ha tejet nemissza akor adjál neki teát vagy van a nesquik kakaot
13. 0a395372c3 (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2007. okt. 13. 19:34
ne eröltesd a tápszert inkább agyálneki tehéntejet sokkaljobb mint a tápszer
2007. aug. 25. 20:37

Sziasztok!

Nekem az a problémám, hogy még szeretném adni a 10 hónapos kislányomnak a tápszer, viszont vagy egy hete nagyon elutasítja. Ha meglátja a tápszeres cumisüveget, azonnal hisztizni kezd, kifordulna az ölemből (ha hagynám), ordít. Szerintem még korai lenne, hogy elhagyjuk a tápszert.

Egyébként a kisbabám a kezdetektől tápszeres, úgy 6 hónapos korában kezdett először tiltakozni ellene, azóta csak reggel és este kap. A reggeli tápszerhez adtam egy kis kakaóport, úgy megitta, de már most azt sem hajlandó.

Szerintetek nem túl korai, hogy leszokjon róla?

2007. márc. 15. 09:11
Nekem már csak reggel issza kb 30-60ml. Öklendezik a tejtől. Szerintem 2 éves korban már jobban le lehet szokatni.
10. ipi
2007. márc. 14. 20:47
Sziasztok, érdekes, hogy én másképp állok hozzá a kérdéshez... Nekem a védőnő barátnőm azt javasolta, hogy tápszert min. 2 éves korig, (bár a nemzetközi babaétkeztetési tanács 3 éves kort ajánl, persze mondhatja bárki, hogy ez pénz kérdés...), de miminum addig, amíg a baba elfogadja. Én azért nem adok szívesen bolti tejet, mert 10x-ére hígitják a lefejt tejet, és különben is miért kell üzemben előállítani? Én félig falusi kislány voltam, a szomszédból kaptam néha frissen fejt langyos tejcsit, egy fél liter meg sem ártott egyszerre. A mai sajnos nem olyan. Én úgy látom ebben a tápban, minden hasznos holmi benne van, ami a tejben már nemigen. Viszont ne gondoljátok, hogy minket felvet a pénz... a jóétvágyáról a babánknak, hogy ne is beszéljek... Szerintem le fogja magát szoktatni, és majd akkor kap tejet. :-)
2007. márc. 8. 13:16
Lassan 1,5 éves gyermekem reggel 5 óra körül még mindig követeli a tápszert. Még nem adtam neki síma tejet , de majd próbálkozunk, különben nagyobbik gyermekem 2 éves koráig "tápszerezett".
2007. jan. 26. 09:26
Mi közel lakunk az osztrák határhoz,így sűrűn járunk ki vásárolni!Képzeljétek,fele annyi pénzért találtam tápszert a bébinek,és még nagyobb kiszerelés is!Úgyhogy most ráállunk arra!Annyi a különbség,hogy ez nem hypoallergén!
2007. jan. 25. 22:13
A kisfiam jövő honapban lesz 1 éves, még van pár doboz tápszerünk ezt még elhasználjuk és azt hiszem én is elkezdem a tej forralást.Köszönöm a tippet!
2007. jan. 25. 22:04
Én másfél éves koráig adtam mind a két gyerkőcömnek,mert féltem az allergiától.Reggel meg este azt ittak.Most már tejcsit isznak.Reggel kakaóval,este csak tejet.A lányom mindig kipisilt éjszaka a pelenkából,azt mondta egy védőnő,valószínűleg a kakaó vizelethajtó hatása miatt.Azóta nem ázik át a pelus.Lehet benne valami.
2007. jan. 25. 21:25
És ezt én is azért csináltam,mert olyan drága volt már akkor is a tápszer.
2007. jan. 25. 21:25

6 hónapos kora körül elkezdtem neki főzelékeket adni.meg gyümit,igy ezek kivéltották a tápszert.és majdnem 1 éves volt,mikor úgy döntöttem,hogy a felforralt tejet adom neki(k).

de védőnőnek ne mondjátok,mert leorditja a hajatokat!:)

Semmi baja nem lesz a gyereknek.Csak forraljátok fel a tejet!!

3. nono80 (válaszként erre: 2. - Rencsilany)
2007. jan. 25. 19:02
És ezt hány hónaposan kezdted el?Nem rossz ötlet,főleg,hogy az 1300Ft-os tápszerünk,2040Ft-os lett!Köszönjük az illetékeseknek!:-(
2007. jan. 25. 18:23

Mi egyszerűen tejet vettünk,felforraltuk és kakaó változatába azt kapta.Fel sem tünt neki.

Mindkét gyerekemnél bevállt:)

2007. jan. 25. 17:40
Mikor lehet a gyereket leszoktatni a tápszerről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook