Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után... fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után... (beszélgetős fórum)


2014. máj. 22. 07:59
.........KONNYEN TEHERBE ESHETSZ!
2010. jan. 19. 12:24

Sziasztok!

Nekem a bogyó abbahagyása utáni 1 évben hol megjött hol nem. Hol 2 hetente hol 3 havonta. Nekem azt mondta a dokim hogy majd helyreáll. Kb 4 hónapja mindig megjön, bár néha csúszik 1-2 napot.

15. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - Nikletty)
2010. jan. 15. 12:49

Az injekciót én senkinek sem ajánlanám, az annyi hormont tartalmaz, ami egy elefántnak is elég lenne, az USA-ban már betiltották...

A kúp, krémek, tabletták a hozzászólók tapasztalatai szerint nagyon megbízhatatlanok, nem is kizárólagos védekezésre fejlesztették ki őket, csak kiegészítésképpen.

A pesszárium irtó macerás, ráadásul óraműpontossággal előre kéne hozzá tudni, hogy mikor fog szexelni az ember.

A gyűrű ugyanazt a hormont tartalmazza, mint a tabi és mindegy, hogy szájon, bőrön át, vagy hogy kerül a szervezetbe, akkor is terheli a májat, mert ami felszívódik az bekerül a keringésbe, függetlenül attól, hogy hogyan.

Szóval ha legfőképp az egészséget és a megbízhatóságot tartjuk szem előtt, akkor a gumi a legideálisabb.

14. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - J.Sys)
2010. jan. 15. 12:43
Nos, nekem ugyanez a problémám, ami a módszert illeti. Sajnos nem maradt más,- ami hormon, -kockázatmentes és viszonylag megbízható is - csak az óvszer. Meg kell szokni, nekünk már egészen sikerült.
2009. dec. 28. 13:56

Elég régi a fórum, de most van ilyen gondom...

Augusztusban hagytam abba a fogamzásgátló szedését, 30 napos cikllusom volt, ebben a hónapban viszont nem jött meg és aggódom, hogy nem-e lettem terhes. Védekeztünk, óvszerrel, csak az elõjáték alatt nem használtuk. Vajon lett valami, vagy csak túl ideges vagyok? Semmi jele a havimnak.

Lehet azért, mert kitisztult a bogyi és rendszertelen lesz a cilus?

12. J.Sys (válaszként erre: 11. - Nikletty)
2009. aug. 18. 22:48

Szia!


Köszike a tanácsokat. Hát, tényleg úgy tűnik, hogy nem nagyon van olyan módszer, amire szívesen bíznám magam, és jól is járok :D

Tiszta ciki, hogy ez ekkora gond.... Utálom.

11. nikletty (válaszként erre: 8. - J.Sys)
2009. aug. 16. 09:32

J.Sys szia


szerintem olyan amit keresel, nincs, sajnos, mindenki ilyet szeretne: ne hormon legyen, de ne zavarja meg az együttlétet sem. Szóval ilyen nincs. Nekünk kell kompromisszumot kötni.

Amiket írtál azon kívül én még egyet hallottam, injekciót, de az is ugye hormon, ha minden igaz 3 hónapig jó, de állítólag ott meg gyakori a köztes vérzés.

Én használtam Pharmatex krémet, tán jobb mint a kúp, mert nincs olvadási idő, azonnal lehet csinálni a dolgot, és nekem nem csípet, sőt. Bár ezeknek kisebb a Pearl indexe. A Nuvaring gyűrű úgy tudom kisebb hormontartalmú mint a tabletta, és jobb mert a májadat nem használja, csak ott bent felszívódik, azonban én sem szeretem az ilyen mű dolgokat magamban elhelyezős témákat, mint ahogy te is írtad a spirált sem.

Pesszáriumot még nem használtam, de azt is együttlét előtt felhelyezni... sokkal macerássabb mint a krémet gyors az ágyban benyomni, közben a párom még játszani is tudott, annyira nem kellett megakasztani a dolgot.


Szóval jobban nem igen tudsz szerintem, megtalálni ami legjobban be tudtok iktatni.

10. J.Sys (válaszként erre: 9. - Csillag85)
2009. júl. 29. 11:46

Nekem pedig ma jött meg, pár nappal azután, hogy ezt írtam meg :D

Gratula

9. csillag85 (válaszként erre: 1. - Csillag85)
2009. júl. 27. 12:09
Kb. 3-4 órával azután hogy ezt leírtam megjött. :D:D Nem is haragudnék ha így maradna, nem kell 4 hetente megjöjjön elég az 5 is! :D
2009. júl. 24. 14:03

Bocsi, azt még elfelejtettem, hogy keresek valami új fogamzásgátlási módszert, azóta az óvszerre álltam át a párommal, de nem az igazi, megöli a romantikást, le szeretném cserélni. Próbáltam már kupot, de nekem az sem tetszett, ráadásul eléggé nehezen engedtem el magam vele, mert kicsit szkeptikus voltam a hatékonyságát illetően.

Mindenképpen valamilyen hormonmentes dolog kell, a pesszáriummal úgy hallottam az a baj, hogy nem túl megbízható, nagy az esély a személyi hibára és szinte lehetetlen beszerezni. A spirál nem jöhet szóba, mert nem szültem, még fiatal vagyok, de azt amúgysem részesítem előnyben a gyulladások miatt. Hallottam egy gyűrűről, amit 3 hétre kell felhelyezni, majd kivenni, de úgy tudom, ugyanaz a mint a tabletta, csak nem szájon át veszem be, szóval nem jobb...

Már tényelg nem tudom, mit kéne. Kár, hogy még nem kapható a férfi tabletta. Mikor lesz végre az ő gondjuk? :D

2009. júl. 24. 13:44

Sziasztok!

Én 5 év tablettaszedés után idén februárban abbahagytam a tablettát, és akkor utána megjött a vérzésem, viszont azóta semmi. Minden hónapban vannak előjelei, és mégsem jön meg. Tudna valaki segíteni, akinek vannak ilyen tapasztalatai? Természetgyógyásznál voltam, ő észre is vette a problémámat anélkül, hogy mondtam volna neki, mi van, de azt mondta egyszerűen a hormonjaim nincsenek rendben. 2 hónapja az orvosommal is beszélem, ő gyógyszert írt fel, ami hormonkészítmény, én viszont azt nem vagyok hajlandó beszedni, nem azért hagytam abba a gyógyszert, hogy ismét teletömjem magam hormonnal.....


Légyszíves akinek van hasonló tapasztalata, írjon. Úgy hallottam, fél éva türelmi idő a mensinél, nekem viszont most jár le...

6. b7bfd4f90e (válaszként erre: 5. - Csillag85)
2009. júl. 20. 10:28

Nekem lánykoromban, mikor még nem szedtem, eléggé rendszertelen volt...aztán elkezdtem szedni, akkor ugye természetes, hogy beáll...mikor abbahagytam pár hónapig tartotta a 28 napot, majd visszaállt a "szokásos" 32-37 napjára...


Dokidnak nem mondtad? Vagy arról sem tud, hogy abbahagytad?

5. csillag85 (válaszként erre: 3. - B7bfd4f90e)
2009. júl. 20. 10:20
Nem tudom, 5 évig szedtem a bogyót. Előtte még eléggé össze-vissza volt.
4. csillag85 (válaszként erre: 2. - Bd37ba754f)
2009. júl. 20. 10:19
Dehogyis, szeretne a nyavaja! :D
2009. júl. 20. 10:16
Mielőtt bogyót szedtél hány napos volt a ciklusod?
2009. júl. 20. 10:16
szia most szeretnél kisbabát vagy nem?
2009. júl. 20. 10:15

Sziasztok!

Abbahagytam a bogyót kb. 5 hónapja. Megjött először rendesen 28 nap után. Aztán 34, 32, 32 és most van a 35. nap és még semmi. :( Kicsit aggódtam ezért csináltam egy tesztet, ami negatív lett. De ideges vagyok. :(


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook