Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy a császármetszés után nem húzódik vissza az anyák hasa úgy, mintha természetesen szültek volna? Mi a tapasztalatotok? fórum

Igaz, hogy a császármetszés után nem húzódik vissza az anyák hasa úgy, mintha természetesen szültek volna? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. ében11 (válaszként erre: 39. - Itimi78)
2009. nov. 24. 12:26

de lehet megoldható-ha a háziorvosod azt írja sokat fogytál stb.

legalábbis az unokanővéremnek azt ajánlotta a plasztikai sebész próbáljon meg igazolást hozni és akkor térítik-nem tudom igaz-e neki így mondták.

sajnos a kötény nem tűnik el-sőt ha sokat fogysz csak rondább lesz-legalábbis nekem elég csúnya.most vékonyabb vagyok mint mikor terhes lettem-és ottmaradt a bőr.:(

40. 8559ed0e1b (válaszként erre: 36. - Itimi78)
2009. nov. 23. 15:30
Feszesítő krémet próbáltál?
2009. nov. 23. 15:30
Plasztikázni lehetne,de arra viszont nincs anyagi keret.
38. a1baa7edcc (válaszként erre: 36. - Itimi78)
2009. nov. 23. 15:29
Te latod, lehetseges.
37. a1baa7edcc (válaszként erre: 35. - Itimi78)
2009. nov. 23. 15:29
Ha lefogysz, visszahuzodik a bor is, persze olyan nem lesz, mint szulesek elott, de sokat javulhat.
2009. nov. 23. 15:28
De, mivel teljesen lóg a hasamon a bőr.Ha lefogynék megjobban lógna.
2009. nov. 23. 15:26
Hiába kenegett különbféle kencékkel,nagyon csíkos lettem.
34. a1baa7edcc (válaszként erre: 33. - Itimi78)
2009. nov. 23. 15:26
Nem tudhatod, ha nem fogytal meg le.
2009. nov. 23. 15:24
Sziasztok!Az első babámat is császárral szültem,és a második is csaszi volt,mert ikreim születtek.A hasamon a bőr iszonyatosan megnyúllott.Ugynevezett kötényhasam lett.Amúgy is van rajtam 10 kilo felesleg.Hiába is fogynék le,a bőr akkor is ott marad.
32. 8559ed0e1b (válaszként erre: 26. - Cuncika73)
2009. nov. 23. 13:52
Ez így van.Nekem 3 császárom volt.A 3. után nekem is "korrigálva" lett a hasam.Magától nem húzódott volna vissza szerintem.
31. cuncika73 (válaszként erre: 30. - Bia_13)
2009. nov. 3. 18:56
Idővel visszahúzódik.Gondolom kaptál méhösszehúzó injekciókat is.Most a baba a fontosabb,majd ha nem szopizik,akkor ráérsz a diétával foglalkozni.
30. bia_13
2009. nov. 3. 18:49
mit tehetek a hasamal mert fogyokurazni nem tudok mert szoptatok hogy menjen le a hasam segitcsetek
29. bia_13
2009. nov. 3. 18:47
szules utan mem szoritotam le a hasam most mit tehetek vele?
28. cuncika73 (válaszként erre: 27. - Kryszta05)
2009. szept. 10. 12:58
Szia!Engem sem akadályoz,csak olyan fura.Szerintem is alkati kérdés,kinek gyorsan húzódik vissza a pocija a szülés után.
27. Kryszta05 (válaszként erre: 24. - Cuncika73)
2009. szept. 10. 12:53

Sziasztok!!!

Nekem a harmadik babám született császárral.

Nem húzódik vissza nehezebben a has legalábbis nekem nem.Mindig volt pocakom de valaki hajlamos arra hogy sok gyerek után is sovány valaki nem-ez genetika.

és nekem is érzéketlen a bőr ott ahol vágtak de ez nem akadályoz meg semmiben és tudom miért van azért nem is nagyon foglalkozok vele

26. cuncika73 (válaszként erre: 25. - Ében11)
2009. szept. 10. 07:07
Szia!Naponta 2 szurit kapnak a császárosok,az egyik méhösszehúzó a másik meg trombozis elleni.Mivel 12 órát kell mozdulatlanul feküdni,elővigyázatosságból kapnak vérhigitót,nehogy trombózis legyen belőle.Ezt addig adják,mig haza nem mehet a kismama.
25. ében11 (válaszként erre: 22. - Cikicakk)
2009. szept. 9. 11:21

akiket én láttam a klinikán-és császárosak voltak mindegyiknek nagy hasa volt-kaptak rá külön valamit hogy gyorsabban húzódjon össze-hiszen ők nem biztos hogy a vajúdásig is eljutottak-nem úgy szabadulnak fel a hormonok hogy rögtön beindul a méh összehúzódás.én simán szültem, mikor felálltam a szülőszékről már nem sok hasam volt 1-2 nap alatt még jobban összehúzódott a méhem-ezt minden nap meg is nézték.persze idővel mindenkinek visszahúzódik-lehet gyógytornázni rá-nekünk már szülés utáni nap jött a gyógytornász.

egy ismerősöm 3 gyereket szült császárral a harmadik után megplasztikázták-ezért lett neki olyan a hasa mintha nem is szült volna-de ezt nem tudják róla mások(mármint a plasztikát)!

24. cuncika73 (válaszként erre: 18. - Tavaszilány)
2009. szept. 8. 16:43
Lenne egy kérdésem.Nektek nem "hideg" a seb környékén egy kicsit a bőrötök??Meg olyan érzéketlennek tűnik,néha,nem?Vagy még ilyet nem tapasztaltatok?Mert nekem néha olyan,mintha ott nem lenne "hasam"
2009. szept. 4. 17:51
Szerintem sem befolyásolja nagyon,hogy kinek milyen szülése volt.Attól függ,kinek milyen módón regenerálódik a szervezete+milyen génjei vannak.Ha viszont fáj,nyom,nehéz stb..,akkor célszerű felkeresni nőgyógyászt,vizsgálattal megállipitja a méh állapotát,nagyságát.
2009. szept. 4. 17:11
Én is császáros voltam, ráadásul 41 éves, és 38kg-ot híztam a terhesség alatt.Nekem valamiért nem bikini vágást csináltak, így a hasam sem úgy húzódott vissza mint kellett volna.Na meg gondolom 41 évesen már nem olyan rugalmas a bőr sem.Viszont nézd meg Szandit az énekesnőt, állítólag neki mind a 3 gyermeke császáros volt.Tehát ha van időd és pénzed az alakoddal törődni biztos visszahúzódik, de semmi köze a császármetszésnek ahhoz, hogy később milyen lesz a hasad.
2009. szept. 4. 15:36
Tudom,hogy el kell Őt engednem,de megnyugvás csak akkor lehet,ha egy babyt kapok az élettől.Csak ugye a legfelháboritóbb az,hogy ennek NEM szabadott volna megtörténnie!!!!A 9 hónapot maszek dokinál "töltöttem",de sajnos Ő nem lehetett ott a szülésnél,mert van a kórháznak egy jogszabálya,hogy ha a fogadott orvos nem ügyeletes pont azon a napon,nem lehet bent.Csak 3 orvos stülhet ügyeleti időn kivűl,pont én fogtam olyan napot,amikor egyik sem ügyelt.Akik ott voltak,szartak rám,meg is lett az eredménye :((( Könyöröghettem én bárhogy,szülésznőnek,dokinak a válasz az volt,majd simán szülünk meglátja!!Egyébként meg is mondta a doki műtét után,hogy ha nem lázasodok be,meg sem műt,ugyhogy ott maradtunk volna mind a ketten!!!Azért fogok jövő héten elmenni dokihoz,hogy próbálja meg kideriteni nincs- e szervi probléma,mert ha valamit eltoltak a műtétnél,akkor a kártéritési összeget duplájára fogjuk emelni!!!!Az sem hozza meg a várt eredményt,de bűnhödjenek meg a tettükért!!Nekem sajna nincs időm már éveket várni,a korom nem teszi lehetővé,gyorsan kell cselekednünk.
20. davider (válaszként erre: 17. - Cuncika73)
2009. szept. 4. 14:56

Mi történt veled nem irod le?



Sajnálom hidd el nem sokára lesz egy mano a pocidban csak ne stresszelj rá...

2009. szept. 4. 13:58

cuncika73

Neked először a lelked kell hogy rendbe legyen ekkora veszteség után idő kell nekem pl amikor a 4 hónapos babámat el kellett vegyék utána több éven keresztül nem estem teherbe még a férjem előtt is volt próbálkozás de mindig féltem hogy mi lesz ha baj lesz és valahol mindig annál a kisbabánál kötöttem ki a gondolataimba 7 év után tudtam igazán elengedni és elfogadni hogy akkor annak így kellett történnie a baba tudja hogy mikor kell megérkezni lehet rásegíteni meg megpróbálni mindent de amíg ott legbelül el nem engeded addig a másik nem fog jönni mert tudja hogy te a másikat fogod benne keresni és a rád váró kisbabád egy másik külön egyéniség.

Viszatérve nekem szerencsém volt mindig fiztettem mindenhol a babaprojectbe és eredmény semmi na jó a gergőmnél fogadott orvosom volt de pl ő se mondta hogy hivatalosan is a sote 1 be tartozom magyarán ingyen kellett volna szüljek mikor a másik uton volt a védőnő világosított fel hogy ugyanott szülök ahol fizettem tudod egy forintot sem adtam senkinek és az ellátás talán még szuperebb volt mint amikor fizettem.imádom azt a szülészetet

2009. szept. 4. 09:43
Én is császárral szültem, simán visszament a hasam.
17. cuncika73 (válaszként erre: 16. - Bd37ba754f)
2009. szept. 4. 09:07
Most lenne 15 hónapos :(( Lehet,hogyha felajánlom a költségek téritését(zsebbe botiték)akkor élhetne a kislányom!!!A vetélés is szörnyű,nekem is volt egy ezelőtt a terhesség előtt,erre tessék a másikat meg születése után vesztettem el!!!Hát,van isten ??!!Akkor mondanák azt,hogy lóvé az asztalra,akkor élve mész haza az orvosi ellátás után!!!De akkor miért fizetjük a tb-t,ha alapvető orvosi segitségnyújtás csak boritékban működik??!!Majd most fizethetnek,ugyanis kártéritési igényt nyújtottunk be, a szakértői vélemény is elmarasztalta a kórházat!!!De ettől még az én gyerekem nem fog itt totyogni kötülöttünk :(( Van egy 15 éves lánykám,most Őt kergetem az őrületbe az anyai ösztöneimmel :)) Néha lázad is ellene jaj anya nem vagyok cukorból stb... :))Jövő héten megyek dokihoz,mert nem sikerül a teherbebesés :( Tudom,hogy lehet lelki oka is,de az orvos tud segiteni ezen is.
2009. szept. 4. 08:30

:( és még ezek várják a borítékos pénzt!!!!

Rég volt? Nekem is elment egy baba az 5-dik héten és egy meg amikor több mint 4 hónapos terhes voltam de mit is mondjak szerencsém volt hogy nem hordtam ki 9 hónapig és amikor végre megvan elveszítsem nagyon nehéz lehetett neked de azt írtad van már egy és ez gondolom vígasztal.Nekem is van már kettő:)kettő ment kettő maradt a kicsinél nekem is hagyták hogy 10 órát szenvedjek miközben 1 ujnyit sem tágultam akkor meg azt hazudtam hogy annyira szédülök hogy majd összeesek igazság szerint csak fájásaim voltak de tudtam hogy nem fogom simán megszülni 4300 gramm volt és előtte még egy év sem mult el hogy a nagyfiamat megszültem.Kicsitt zavarodottan beszéltem összecsuklottam:))) így megcsászároztak a pici így is majdnem két hetet volt tovább benem mint ami ki volt írva.Muszályt színészkedjek mert különben a bekakált magzatvízbe hagyták volna még pár órát a babát

2009. szept. 4. 08:11
Orvosi műhiba.Úgy gondolták az orvosok,hogy a műtét nem jár nekem,mivel sokba kerül,de aztán amikor 40 fokos lázam lett,gyorsan császármetszés,de akkor már késő volt,agyhalott lett a baba,gépeken élt 6 napig
2009. szept. 4. 08:06
:( ez szomoru mi történt ha kérdezhetem?
2009. szept. 4. 08:02
Húú,már 15 éve,de akkor spontán szülés volt.Második baba lett császárral,de sajna Ő meghalt :((
2009. szept. 4. 07:59
cuncika mikor szülted az elsőt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook