Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországban élő anyukák fórum

Németországban élő anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
91. szaszi2 (válaszként erre: 90. - Verci)
2017. febr. 14. 17:19
Szia :) Mi Ludwigsburgban lakunk.Kisfiam 3,5 éves.Lányom 17,5 éves.
90. verci
2017. febr. 13. 18:35
Sziasztok! Mi fél éve költöztünk Leonbergbe. A nagylanyom iskolas, kisfiam óvodas. Elég nehezen megy a beilleszkedes, sajnos a német nyelvvel is nehezen haladok. Jövő héten kezdődik a nyelvtanfolyamom. Ha vagytok még itt, szívesen olvasnám, hogy érzitek magatokat.
2015. okt. 15. 13:00
Sziasztok :)Van még valami élet erre felé?Ahovy látom már nem nagyon. :(
2015. aug. 4. 22:09
Sziasztok! Én csak érdeklődni szeretnék, hogy nehéz e kint beilleszkedni egy olyan anyukának aki nem tud németül? Van egy 1 éves kisfiam és most mennénk a párom után ludwigsburgba. Félek hogy milyen lesz ha megyek az oviba és nem értek semmit, vagy ha beteg lesz van ott vajon magyar orvos. szeretnék kimenni vele de annyi félelmem van hogy jó lesz-e neki. lehet, hogy már csak én reagálom nagyon túl :-)
2015. máj. 17. 12:03
Sziasztok! Látom már régóta nem ìrt senki a fórumba. Azért megpróbálom hátha valaki még olvassa. Nagyon örülnék ha tudnék itt élö anyukákkal beszélgetni. Mi már 2 éve itt vagyunk, azóta tervezem hogy ìrok ide de mindig elmaradt!
2014. máj. 6. 09:38
Sziasztok! Én még új vagyok.Nemrèg költöztem ki a 2 fiammal a férjem után.A fiúknak is meg nekem is tetszik kint.Csak a nyelv egy kicsit nehéz.A gyerekeket fejlesztik a suliban engem meg beirattak tanfolyamra.Addig is próbálok elsajátitani egy keveset.
85. Zsuzska 87 (válaszként erre: 84. - Zsuzska 87)
2013. nov. 18. 13:00
És miért nem tervezitek hogy sokáig maradtok?
84. Zsuzska 87 (válaszként erre: 83. - Annie1130)
2013. nov. 18. 12:58
:) Én 26 éves vagyok, 12 hetes kismama :) És egy 2 éves kisfiú anyukája :) Mi február óta lakunk kinn. Akkor te már nagyon beszélsz németül!? :) Sajnos én még annyira nem, járunk tanárhoz, de elég nehézkes... Ezért kicsit tartok a szüléssel járó orvosi dolgoktól ....
83. Annie1130 (válaszként erre: 82. - Annie1130)
2013. okt. 20. 19:23
Ne haragudj, telefonról írok, és nem görgettem le, de most làtom a vàlaszt.:)
82. Annie1130 (válaszként erre: 81. - Zsuzska 87)
2013. okt. 20. 19:21

Oh, sorry, csak most vettem észre, hogy írtàl!:)


Nos, én egy 30 éves kismama vagyok.:) Na jó, viccet félretéve a 14. hetemet taposom. 3. éve vagyunk itt, de màr 10 éve nem élünk Magyarorszàgon. Nem tervezzük, hogy sokàig maradunk...Ti mióta szívjàtok a német levegőt?:)

81. Zsuzska 87 (válaszként erre: 80. - Annie1130)
2013. okt. 15. 13:17
Mennyi idős kismama vagy? Régóta éltek kinn?
80. Annie1130 (válaszként erre: 79. - Zsuzska 87)
2013. okt. 13. 13:59
Szia!Mi nem a közelből vagyunk, a Ruhr-vidéken lakunk, de én is babát várok. :)
2013. okt. 13. 13:58

Sziasztok! Úgy látom kicsit leállt ez a fórum .... Nem baj, én próbálkozom :)

7 hónapja élünk kinn Nattheim-ben (Ulm-tól 50 km) 2 éves kisfiammal, és férjemmel. Most kismama vagyok. Szívesen beszélgetnék anyukákkal a közelből :)

2013. aug. 15. 23:13
Van valaki Augsburgból?:)
2013. ápr. 17. 18:44

Van köztetek esetleg valaki Hessenből?

Esetleg valaki aki Lich-ben szült?

2013. ápr. 12. 11:58
Valóban nincs itt valami nagy mozgás:-(
2013. ápr. 8. 12:09
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni.Németországban élek és dolgozom,( 2éve) a párommal de magyar céghez vagyunk bejelentve.Nincs német biztositásom csak Eu-s kártyám,bejelentett lakcimem.Babát várok és szeretnénk Németo.-ban maradni.Alanyi jogon milyen juttatásokat kaphatnék,szülés után?Köszönöm ha valaki válaszol nem tudok senkitől tanácsot kérni.Email cimem is megadom:korotki.m@hotmail.com
2013. ápr. 7. 12:54
sziasztok! én a 2 éves kislányommal és a párommal élek freudenburgban 22 éves vagyok és nagyon szeretnék barátkozni!? jó lenne találni egy jó kis barátnőt akivel el tudunk menni kirándulni időközönként ,és tudunk csapni csajos napokat!:)
2013. febr. 26. 18:24

Sziasztok,en a 13 eves länyommal,es a pärommal elek 2 eve itt(Gedern)es 17 hetes terhes vagyok.

Valaki a környekröl?:-)

2013. febr. 26. 15:18
Sziasztok mi a párommal Marktschellenbergbe lakunk gyönyörű hely szivesen barátkoznánk
2013. jan. 8. 09:12
Sziasztok Bremerhaven-Loxstedt környékén nem lakik senki?
70. Natara
2013. jan. 7. 14:16

Sziasztok!

Nürnberg környeken lakom csaladommal szivessen baratkoznenk magyar csaladokkal. 3kis lanyunk van kettö 3eves egy egy 3honapos.

2012. szept. 7. 19:34

Sziasztok!

Stuttgart környékén élő anyukákkal barátkoznék :)

13hónapos kisfiú anyukája

68. erikoz
2012. aug. 15. 12:35
Látom nem sűrűn látogatják az anyukák ezt az oldalt.Pedig biztos hasznos lehetne!
67. erikoz
2012. aug. 14. 20:01
Sziasztok!Mi szeptember első hetében költözünk Németországba,Münchentől nem messze.Három gyerekkel,akik 5,7és fél és 10évesek.Valaki tudna segíteni abban hogy mik azok a dolgok amiket el kell intéznem?lakcím bejelentésnek mi a feltételei?a családi pótlék igénylésének mi a feltételei?köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 29. 11:35
Sziasztok mi is itt élünk Németországban pontosabban Bremerhaven mellett Loxstedben!A párom már rég kint dolgozik és én a kisfiammal(16hós)most költöztünk ki utána!Lakik a közelben valaki?
2012. jún. 11. 14:00

Sziasztok!

Szeretnék információt gyűjteni, hogy most 8 hetes terhes vagyok, és párommal szeretnénk Németországba kiköltözni olyan kb. október november környékén. Kinti bejelentett lakcímünk 1 hónap múlva lesz. Azonban én kicsit meg vagyok ijedve, mert akkor kint fogok szülni. Hallottam az EU kártyáról, hogy azt majd ki kell váltani, de nem értem azt, hogy most is jelenleg dolgozok, és még fogok is, amíg ki nem megyünk, de akkor, ha kint megszülök, akkor Tgyás, Gyed, Gyes azzal mi lesz? mert kinti munkaviszonyom nincs, csak itthon Magyarországon, a páromnak meg mikor kimegyünk neki lesz munkája, de én nagy pocakkal már nem mehetek sehova. Valaki aki volt már ilyen helyzetben kérem segítsen tapasztalatával. Köszönöm előre is.

64. KicsiBone (válaszként erre: 62. - Monyoka100)
2012. máj. 16. 08:06

Otthon kellett volna Európa kártyát kérni, ha érvényes a TB-d, azzal itt kinn 90 napig él a biztosításod. Azt hiszem, ezt kinn is lehet intézni, de sajna ennyire én sem tudok még németül:


[link]

2012. máj. 9. 13:31

huu, ez egy jo komplett kerdes.


Biztositast köthetsz magadnak, bemesz barmelyik biztositohoz es közöld hogy te "freiwillig" tag akarsz lenni. (ezt akkor is csinalhatod ha nincs munkaad, egyedülallo vagy es nemet) De arra szamits, hogy sokba fog kerülni...

Fogalmam sincs hogy akkor hogy müködik hogy ha ervenyes a magyar biztositasod (van magyar biztositasod?), ezt otthon kene megkerdezned, mert valahogy nem tudom elkepzelni hogy a magyar biztosito füzetni fogja az összes itteni vizsgalatodat önkent es dalolva.


amit le kell szögezni hogy ket helyröl nem kaphatsz semmit. Olyan nincs hogy otthonrol folyositanak munkanelkülit, es közben itt is kapsz juttatast (megjegyzem nem kapnal, hiszen itt nem volt meg melod)

Viszont ha itt vagy bejelentve, itt van 3 honapja hivatalosan bejelentett lakcimed, akkor jar mar minden egyeb gyerekhez kapcsolodo penz. Szüles elött 6 hettel Mutterschutzgeld, szüles utan egy evig Elterngeld, a gyerek tanulasi ideje alatt Kindergeld, es ha ne meri el a jövedelmetek az 1500 eurot (bar erre a szamra azert ne mesküdnek most meg) akkor meg az Elterngeld utan egy evig kaphatsz valamennyit. Nem tudom pontosan az összeget. Ezek ha itt elsz, van bejelentett cimed, akkor JAR. Mindegy hogy dolgoztal-e, vagy miota elsz itt. az mar mas kerdes hogy egy halom papirt kell kitöltened hozza, szüles utan egy cirkusz mire megvannak a papirjaid, minden, merthogy csak azzal tudsz barmit is megigenyelni!


Ferjedet ne mtudjak atvenni ott ahol dolgozik a nemet oldalon valahogy? Megoldodna a biztositas kerdese egyböl.

2012. máj. 7. 15:27
Sziasztok. olyan kérdésem lenne, hogy pár hónapja költöztünk ki férjemmel németországba. ő dolgozik, de nem konkrét német céghez van bejelentve, hanem magyar által van kint. én még nem találtam melót, még a nyelvet tanulom. viszont terhes lettem, de itt szeretnék szülni, viszont még otthon vagyok munkanélküli. hogyan működik most ez? itt kell majd valamilyen biztosítást fizetnem magam után, otthon meg ki kell jelentkezni a munkaügyibe és itt be? gondolom nem kapunk majd semmit szülés után sem, mivel férjem nem konkrét céghez van bejelentve. tehát akkor most hogy van ez? meg gondolom akkor nem kapok Gyes-t sem otthon... és itt valamit szülés után ha itt élünk, itt szülök és ide fizetem a biztosítást is? előre is köszi a válaszokat!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook