Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok valamilyen hatásos gyógymódot a fogínysorvadás ellen? fórum

Tudtok valamilyen hatásos gyógymódot a fogínysorvadás ellen? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 19. 12:24
A fogínyvérzésre és a fogínysorvadásra illetve az ezzel kapcsolatos problémákra a SVÉDCSEPPET tudom ajánlani, azt kell a fogínybe dörzsölni
25. pgiz
2010. szept. 14. 22:19

Bionetes foggél és szájvíz.Q10-es, gyógynövényes.

A foggél undi ízű, a szájvíz olyan erős, hogy hullik a könnyem tőle.Hígítatlanul kell használni.

Olyan, amilyen, de használ!

Meglazult fog is stabilizálódott.

2010. febr. 1. 19:47

Sziasztok, nekem igazából a bionetes foggél használt. Most találtam meg a honlapját leírom Nektek, ja nem lehet honlapot írni :(

De ha beírjátok a keresőbe hogy

bionetshop, foginygyulladás

akkor ki fog jönni a honlap.


Szóval már nagyon visszahúzodott az ínyem, és ebben van Q 10 is, ami nagyon jó mert sejtépítő.

Nemcsak fogat mostam vele, hanem 5 percre pakolásként is használtam. Kb. 1 hónap után már nagyon szépen meggyógyult az ínyem. Ajánlom Nektek is.

2010. jan. 25. 20:29

Sok jó tanácsot írtatok, én egy házi módszert írok le, amit valaha fogorvos ajánlott olyan embernek, akinek már mozogtak a fogai és mégis rendbe jött.

Citrommal kellett bedörzsölnie minden nap az ínyét,amíg a fogai stabilan nem álltak a helyükön!

Csak gondolom, ez leszedhette a fogkövet és elpusztította a bacikat. A lényeg, hogy bevált!

2010. jan. 25. 20:02

"Foginysorvadas" eleg ostoba elnevezes. Akkor most fogagybetegsegrol beszelunk.

Kis zsebek kialakulasa a fognyak koru, ami merheto mm-be, egyszeru inygyulladas az elso stadium es ha nincs letisztitva a lepedek, a nyalbol kivalo asvanyoktol megkemenyedik es fogko les belole. Ha nincs letisztitva, tovabb rakodik, melyen az iny ala, tele van bakteriumokkal, es csontpusztulast okoz.Nincs csodaszer, sem tabletta, TISZTITAS, higenikussal rendszeresen, es a tobbit otthon.elektromos fogkefe, fogselyem, es interdentalis kefe, a neve TEPE ( kicsi kefek, tobb szinben kaphatok)

A corsodyl jo, de egy hetnel tovabb nem mert klorhexidin tartalma elszinezi a fogakat.

2010. jan. 24. 09:45

Corsodyl.


Ínygyulladás megszüntetésére, menta ízű. A Corsodyl szájfertőtlenítő, szájöblögető oldat antibakteriális hatású, mely a foglepedék képződését gátolja.Nagyon jó :))

20. bige
2010. jan. 23. 19:51
nekem a barátnőm fogínysorvadását megoperálták. visszahúzták a fogínyét.
2010. jan. 23. 19:43
Rengeteg C- Vitamin!!
2009. júl. 21. 11:15
Nekem a fogkőtől fogínygyulladásom lett, ínysorvadás nem.:) Szerencsére! Lehet, hogy még kezdeti stádiumban volt. A fokövet nekem is leszedték (nem géppel, mert még kevés volt). A doki Gengigélt ajánlott ( gyulladásra), naponta 5x- 6x kell használni. Ha valakinek van hasonló problémája, bátran merem ajánlani! Tényleg jó!
17. B.Erry
2009. júl. 21. 10:36

Dr Dorogi Éva fogorvost ajánlanám. Keressetek rá a neten!


Illeszthetnék be ide egy linket, de ugye van amit nem szabad. (terméktapasztalatok néven...van neki fenn cikke)

Én nálam bevált, természetesen egy alapos_ SÍRÓS- kezelés után

2009. júl. 21. 08:18

Tegnap voltam fogdokinál,majdnem hasonló jellegű problémával.

Leszedte a fogkövet,mondanom sem kell,sírtam rendesen,és majd'bepisiltem....

Azt mondta(mivel nálam ez már hatalmas mennyiségű vérzéssel járt,és bakteriális fertőzés is fennál ilyenkor minden esetben,használjak egy szájspray-t-ami antibakteriális-gyulladáscsökkentő-érzéstelenítő-recept nélkül kapható,sok-sok C vitamin,kaptam tőle egy fogkrémet,priviben a nevét is szívesen megírom.

Ja,és:FOGKEFECSERE!!!!

Sziasztok,mindenkinek jobbulást,L.


És bár számomra brutálnak tűnik,de azt mondta,az ínyemet is alaposan mossam a fogkefével.

15. abri
2009. júl. 21. 07:16
Azt olvastam valahol, hogy a Q10 kapszula jó rá, az illetőnek teljesen megállította a fogínysorvadását, de hónapokig kell szedni.
14. d4464aaf8a (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2009. júl. 21. 00:26

Nekem pont ezt mondta a fogorvosom, Aki szájsebész is, és megszenvedtem a gépi fogkőeltávolítást, amikor az ínyem alá is benyúlt a géppel...

Potyogtak a könnyeim, de mondta, hogy igen, a fogkő, ami a baktérium melegágya, bejut az íny alá is, és ezért sorvad az íny...

ÍGy a fogkövet, amikor már látszik, le kell szedetni...

2009. júl. 20. 22:08
Hát, nagyon sajnálom, de nem találtam meg, pedig már fél órája keresem... :(
2009. júl. 20. 20:27

Múltkor olvastam valami cikkben, hogy a fogínysorvadás nem létezik, nincs is ilyen betegség, hanem egy tünetegyüttes.

Azt írta a cikk, hogy a fog tövébe, a fogínyszéléhez rakódik le a fogkő, és hogy a fogíny azért húzódik vissza, mert nyomja a fogkő. Vagy épp nem húzódik vissza, csak távolabb kerül a fognyaktól. Mi meg szépen körkörösen mossuk a fogunkat, szépen belenyomkodva a fogíny alá további lepedéket, ami megszikárdul (ebből lesz a fogkő értelemszerűen), tovább rontva a helyzetet.

Azt is írta a cikk, hogy ne körkörösen, hanem a fogíny felől a fogél felé mossuk a fogakat. És ne húzzuk, hanem fordítsuk a fogkefét csuklóból. Nem kell nyomni, hagyjuk, hogy a sörték hajoljanak.


Kicsit később megpróbálom belinkelni ide a cikket, ha megtalálom, de most mennem kell.

Akkor majd elolvashatjátok, aztán eldöntitek, hogy szerintetek mi legyen vele. Vannak benne okos dolgok, de én kicsit fenntartással fogadtam a cikket...

2009. júl. 19. 08:49
Ahogy valaki már írta, a fogínysorvadásnak oka van. Keressetek másik fogorvost! Elsősorban ő fogja tudni kezelni, elvégre szakember.
2009. júl. 19. 08:35

C-vitamin,

nagy mennyiségben.

Lehet kapni gyógyszertárban az 1000mg-os csipkebogyót.

2009. júl. 19. 08:09
Elég balfék a fogdokid!!!!!!!! Fogínysorvadás MINDIG fogproblémát takar!! Irány másik fogdoki..
2009. júl. 19. 07:15
A ceragem-et tudom ajánlani.Én is járok rá,és vannak ott is ínysorvadásosok.Javulásról számolnak be.(van olyan akinek mozogtak már a sorvadás miatt a fogai,de mióta oda jár,azóta már nem mozog,és a ínyében rendesen van vérkeringés.)Itt a hoxán is van ilyen(ceragem)fórum,érdemes ott is kérdezni.
2009. júl. 19. 03:28
Bocs,csak 1x akartam. (rossz a gépem)
2009. júl. 19. 03:27

Vitinne kapszula <--- csodákra képes.

Meridol fogkefe (puha),fogkrém,szájvíz.


Nekem ezek sokat segítettek.

2009. júl. 19. 03:27

Vitinne kapszula <--- csodákra képes.

Meridol fogkefe (puha),fogkrém,szájvíz.


Nekem ezek sokat segítettek.

2009. júl. 19. 01:50
nekem is ezt tanácsolta, fogmosás, majd fertőtlenítő öblögetés
2009. júl. 19. 01:45
én még nem találkoztam olyan fogorvossal, aki tudott volna vele valamit kezdeni - sajnos.
2009. júl. 19. 01:35

A testvérem fogínye sajnos szemmel láthatóan is lenőtt és fogalmunk sincs mit is lehetne ezzel a helyzettel kezdeni. A fogorvos szerint nyugodjon bele, mosson sűrűn fogat, s így talán nem potyognak ki annyira hamar a fogai:(

Mondanom sem kell írtó kedves fogorvos:(

Várom válaszaitokat:)

Köszönöm:)

2009. júl. 19. 01:32
Tudtok valamilyen hatásos gyógymódot a fogínysorvadás ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook