Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező olvasmányok-nyári szünet? fórum

Kötelező olvasmányok-nyári szünet? (beszélgetős fórum)


12. Rufan
2009. aug. 4. 10:43

Nagyon pasi, ne idegesítsd magad. Az ilyen gyerekek lesznek a valódi "machós" pasik. Tudom, én se bírom a sportcsatornákat ( nálunk a férjem " mániája" ) ,de szerintem ez így természetes, mert ők fiúk és a másik nem. Ne várd, hogy olyan dolgokat szeressen, ami egy picit is "lányos" vagy " nőies". Én is gyakran így érzek, de ez a két nem különbözőségéből fakad. Legyél ebben eg kicsit toleránsabb, én ilyenkor úgy hívom " beveszem a lesza... tabletát, mert tudom, hogy én vagyok ilyenkor egy kicsit a hibás, mert olyan szerepet szeretnék rájuk erőltetni, ami valójában nem nekik való.

A másik gyerekkel pedig ne hasonlítsd össze a fiadat. Az egyke gyerekek pedig egy külön tészta. ( Nagyon sajnálom őket -pláne, ha egyke FIÚ )Nálunk is van egy ilyen kis srác az ismerettségi körben ( még vörös hajú is hozzá !! )

Sokat olvastam gyermekpszichológusokat és az egykékről nem sok jót írtak. Nem mondták ki soha sem , hogy az az llapot nem jó, csak ilyenek merültek fel, hogy 1. mivel felnőtt közegben vannak sokszor, nagyon "koravének", nincs úgy igazi gyerekkoruk mint más gyereknek 2. a szülők ( és minden sülő ilyen ) mindenben a tökéleteset és a maximumot akarja adni nekik ( úgy mondják, hogy a gyerekben akarják önmagukat megvalósítani - ami a saját életükben esetleg nem jött össze) és ezért olyan kimagaslóan értelmesek, " elvontak" stb. De nem tanulják meg a legfontosabb együttélési szabályokat( vitatkozni, kompromisszumot kötni, megbékélni ) mert ugye nincs tesó, akivel ezt több éves civakodás és balhé után megtanulná. A felnőtt korban aztán meglátják az egykék ennek az állapotnak megannyi hátrányát. ( pl párkapcsolat, házasság)

2009. júl. 31. 11:38

Sajnos én úgy érzem,néha túlságosan gyenge vagyok és ezt ki is használja.Tény hogy a fiúkkal nehezebb,nekem van egy lányom is,igaz még kicsi,de látom a különbséget.Csakhogy ez nem magyarázat.Amikor nem akar leckét írni,vagy a suliba rossz,mondjam a tanárnőnek :fiú !??

Itt a házban van egy pár,kb. ilyen idős a fia,mint Dani.Ő az a tipikus jó tanuló,sosem kóvályog a játszótéren,edzésekre jár,művelődni....

Na azt sem szeretném,ha ilyen lenne,de örülnék ha a látóköre a focin kívül másra is terelődne.....

Ha talál valamit lent is ami gömbölyű és gurul,vagy rugdalni lehet,késztetést érez.....de itthon is.Üdítős kupak,stb.A sport csatornáival már kiborít.

10. Rufan
2009. júl. 30. 15:15
Nálunk is a foci a minden. Fiúkkal nagyon nehéz, de ahogy mondod keménynek, makacsnak kell lenni.
2009. júl. 30. 14:25

Kedves Rufan!

Nálunk nem kivitelezhető az esti olvasás,mert a kistesót is rendeznem kell,aki két és fél éves.Dani már elmegy aludni,én még a picivel foglalatoskodom.Viszont délután,amikor a pici alszik Daninak akkor van ideje magára,úgyhogy ilyenkorra szoktuk tenni az olvasást,napló írást.

Most már végzett az Emillel,nagy hiszti árán,de van még mit csiszolni rajta.....-egyelőre most hagyon kikapcsolódni,max. suli előtt még átnézzük.

Nálunk az érdeklődése a focinál merül ki és setovább.Csak abból nem biztos,hogy megél majd.Úgyhogy ha tanulásról van szó kő kemény harcok vannak,mert a tesin kívül a többi nem izgi neki!!!!!Egyébként az Emil tök jó könyv,én is beleolvastam,fiúknak érdekes.....-csak az enyémnek nem,mert muszáj!!!!!......

8. Rufan (válaszként erre: 7. - 3ed4c04bf4)
2009. júl. 29. 17:32
Én ezt úgy értelmezem, hogy csak az Emilt kell elolvasni,a többi ahogy tetszik. Amior olvastam a fórumodat, rögtön neki is veselkedtem, hogy a gyerekkel valamit elolvastassak a nyáron, ha már nem adtak fel semmit sem. Vért izzadtam egy hétig, hogy leüljünk olvasni. Nem is ültünk le, csak lefekvéskor olvastam neki, mint a kicsinek ( 4 éves )szoktam. Jobbat nem találtam otthon, mint a saját régi könyveimből az Ezüst Tó Kincsét ( Karl May). Most már imádja, de mondom az első hét szörnyű volt, mert tudta mire megy ki a játék. Sajnos nagyon jó képességű, kitűnő a suliban a fiam ( Mondom "elitképző" ált.isk.-ban), de nem szeret tanulni, csak ha könnyen megy. Eddig a suliban jók az eredményei, de mi lesz, ha olyat is tanulnia kell, amihez nem fűlik a foga?? Tehát lefekvéskor olvastatom,,mert nap közben annyi izgalmas dolog éri, hogy képtelenség " leállítani" így marad az este és ezzel a felnőttkorra is bebiztosítod, hogy fogja szeretni a könyvet.
2009. júl. 28. 15:59

Kedves Rufan!

Drága tanító nénink így írja :

"Nyári olvasmány" /azaz kötelező/:E.Kastner:Emil és a detektívek. (fiúknak való)

Olvasásra ajánlott könyvek a nyárra:

E.Kastner : A két Lotti

Bálint Ágnes :Egérkisasszony

Bálint Ágnes :Szeleburdi család

Nógrádi Gábor könyvei.


Megjegyzem,nem sok egy kis kicsit?Igaz nem kötelezőek,de van olyan gyerek,aki ezeket mind kiolvassa?

2009. júl. 25. 12:50
Köszi. Nekem fiam van, tehát a Két Lotti kilőve, mert az nem fogja őt érdekelni. Az olvasó naplót túlzásnak rzem, mert még másodikosan nem tudnak fogalmazni és hosszú mondatokat leírni. Szerintem. Szülőin fellehet vetni ezt a problémát, de úgy hohy előtte beszélsz több anyukával.
5. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 4. - Rufan)
2009. júl. 24. 16:18

Misi-mókus amit elkezdtek év végén,az utólsó 4-5 fejezet,leírva.Az Emil és a detektívek,nem kell írni róla,de jobb,ha van mit visszanézni.Matek 8-10 oldal,amit kedves tan.néni fénymásolt, a Vakációs gyakorló.És nem kötelező,csak ajánlott a Két lotti,meg még 2 másik könyv,épp most nem ugrik be....

Sz.tem az alap is sok.Tavaj 10 mesét kellett naplóval együtt,kis matak gyakorló feladatokkal.

4. Rufan (válaszként erre: 1. - 3ed4c04bf4)
2009. júl. 20. 15:09
Az én gyerekem is most megy harmadikba, de semmit nem adtak fel nyárra. Írd be ide lécci mit kell a te gyerekednek most a nyáron elolvasni???!!
2009. júl. 19. 16:23

Detto!

Az én lányom 7.-es lesz,és most jött el az a könyv,amit én is nagyon utáltam. Persze ő nem tudja,de azért sajnálom.A Kőszívű ember fiai,egy nagyon nehéz olvasmány ebben a korban.(szerintem)

2009. júl. 17. 23:12

szerintem az a legegyszerűbb, ha megbeszélitek és beosztod neki nyárra.

Pl, minden nap x oldal (ami egy napra jut, ha minden nap olvas, valószínű 4-5 oldal sincs) vagy pár feladat.

Jobban jár ha minden nap kicsit csinál, mitha mindent elfelejt nyáron, és 1 hét alatt próbálja behozni aug. végén.

Ha minden nap csinálja, akkor egy órát (se) kell vele tölteni naponta, és marad 10 óra játékra, egyébre.

Szerintem az a jó, ha fix nagyjából az időpont, ha otthon vagytok, amikor a feldadatot meg kell csinálnia, mondjuk 11 vagy 14 órától, akkor úgyse jó kint lenni, és neki is könnyebb megszokni.

2009. júl. 17. 23:05
Fiam idén megy 3.osztályba,az idén is jól felpakolták őket olvasni-és gyakorolni valóval,de tavaj is.Nyűgös kérdés ez nálunk.Nógatni kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook