Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Atópiás dermatitisz - Felnőtt korban fórum

Atópiás dermatitisz - Felnőtt korban (beszélgetős fórum)


5. vlarissa (válaszként erre: 4. - Andie82)
2009. aug. 10. 17:13
Igen, nagyjából. Tudom, h mikor várható, h kijön,ill. nem olyan intenzitással jön ki. Pl. pár piros folt a karomon, amire már csak ritkán használok szteroidos krémet. Egyébként nagyon rossz, h ilyen sok hormonos krémet használunk, mert ahova kened, ott elvékonyodik a bőr és idővel elhalhat.Ezért félek használni, arcra pedig semmiképpen (ahol kijött eddig kicsit szárazabb maradt a bőr, és ráncosodik).Állítólag van már erre nem szteroidos krém, hasonló hatásfokkal, természetes anyagból, csak nem tudom a nevét, de nem túl olcsó és receptre van. Tudom, h kijön, ha durva stressz helyzet van + sokat cigizek (kimutatták, h allergiás vagyok a nikotinra)+ bulizás (alkoholt iszom és cigizek és keveset alszom) nagyjából ez biztos, illetve a sok tartós kaja és édesség is árt, de ez sztem mindenkinél. Nem árt egy jó tisztítókúra.Pl. csalántea - jó vértisztító, napi 1-1,5 litert is ihatsz belőle, kb. 5 napig. a foltokról még annyit, h valamennyire halványodtak (eltelt idő és a barnulás-fehéredés miatt), de én látom őket:)
4. andie82 (válaszként erre: 3. - Vlarissa)
2009. aug. 9. 21:21

Szia!

Szomorúan hallom, hogy ha nem múltak el a foltok.

Nagyjából nekem is ezeket mondták, voltam én is már magán dokinál is de szinte ugyan azt mondta. Ez egy veleszületett hajlamon alapuló betegség. Főként csecsemőkre jellemző és a gyerekek nagy százaléka kinövi. Hát én nem tartozom közéjük. Ezzel együtt kell élni.(Tavalyig egész jól sikerült)Meg hogy a bőr nem termel elég faggyút emiatt kiszárad és a száraz bőr könnyebben irritálódik. Kezdem én is elhinni, hogy a stressz is rossz hatással van rá, doki is mondta de még nem tudtam biztosan kitapasztalni. Nekem is volt min idegeskednem de a mai világban kinek nincs. Nálam a száraz levegő, forró víz, vagy pl mikor még kora tavasszal jártam futni és megizzadtam az is kihozta. Most vissza akarok menni dokihoz, hogy küldjön allergia vizsgálatra, mert így hogy azt sem tudom mitől jön ki nehéz lesz kerülni. Természetgyógyászt még nem próbáltam mert szerencsére nálam maga a kiütés-viszketés elmúlik gyorsan ha van rá krémem, inkább most ezek az esztétikai problémák zavarnak.

Ezek szerint akkor sikerül tünetmentesíteni magad?

3. vlarissa (válaszként erre: 2. - Andie82)
2009. aug. 9. 20:03

Szia!

A fehér foltok nekem is kijöttek, és sajna nem múltak el nyomtalanul, és nálam kb. 4 éve jött ki először. Nekem a fizetős bőrgyógyász azt mondta, hogy ez genetikai (valszeg vmelyik szülő alapból allergiás), és max. tünetmentesíteni lehet. Voltam természetgyógyász által végzett allergia vizsgálaton, ahol kijött, h porra, nikotinra, penészre vagyok + enyhe tejtermék. De nálam a meglévő ekcéma mellé jött A.D. Észrevettem, h pszichikai hatásra erősebben jön ki, pl, mikor kirúgtak akkor hónapokig szenvedtem tőle. Nekem a homeopátia segített ezen.

2009. aug. 5. 18:32

Sziasztok!

Én is A.D.-el küzdök és jó lenne tapasztalatot cserélni sorstársakkal. Én tudom h kiskorom óta érzékeny a bőröm különböző vegyi- ill. illatanyagokra (mosópor, öblítő, tusfürdők). De ezeket kerülve nem volt semmi panaszom. Aztán tavaly áprilisban jött ki újra elég durván, vörös viszkető foltok (belső comb, alkar, könyök-, térdhajlat). Elmentem dokihoz írt krémet amitől el is múltak a kiütések de a helyén fehér foltok maradtak vissza ami nyáron vált eléggé látványossá mikor máshol lebarnult a bőröm. Régen ilyen sose volt. Azt hallottam h előfordul h gyógyulás után ilyen fehér foltok maradnak vissza. Úgyhogy reméltem köv. nyárra majd rendbe jön . Csakhogy idén tavasszal szintén ápr.-ban kiújultak a kiütések, ismét kaptam krémet, el is múlt de így nyárra megint tiszta fehér foltos lettem ami nagyon zavar. Látta a doki is de nem szólt semmit. Én meg eléggé kétségbe vagyok esve, hogy már soha nem fog ott lebarnulni a bőr? Egyébként legutóbb Protopic 0,1%-os kenőcsöt kaptam ami szépen elmulasztja a vörös kiütést pár nap alatt + Lipobase-al kenem magam. Pedig nekem soha nem volt száraz bőröm de mostanában egyre több szimpla száraz folt jelent meg, és ahogy megfigyeltem ezek helyén jelentkezik az ekcéma. Ráadásul nem tudom mi okozza, nem küldtek allergia vizsgálatra, a doki aki nálunk elég bunkó nőszemély, adott egy oldalas listát h mit ne egyek (tej, tojás, hal…stb. jóformán semmit), nem jó h van kutyám és ne járjak fás bokros helyekre (oda járok minden nap kutyával.) Szóval ezek közül egyedül a pollen amire azt mondom h lehetséges mert nem ettem mást mint máskor, a kutya is mellettem van egész évbe, a kiütések meg tavasszal jöttek ki majd most július elején is de ha észre veszem egyből kenem és akkor nem fajul el a dolog. Csak ezek a fehér "maradvány" foltok zavarnak. Bocsi ha hosszú voltam.

Szívesen olvasnám én is mások tapasztalatát, akik hasonló cipőben járnak.

2009. júl. 17. 18:07

Sziasztok!

Várom mindenki hozzászólását, aki nem nőtte ki vagy felnőtt korban jött ki rajta az atópiás dermatitisz.

Sokban segítene rajtunk, ha megosztanánk egymással a tudásunkat, pl.: lehetséges okok, gyógymódok, tüneti kezelés, orvos-természetgyógyász elérhetőségek, bevált praktikák, teljes gyógyulás, sikerek/kudarcok stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook