Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi időre van szüksége egy 4, 5 éves gyereknek hogy első szemüvegét megszokja? fórum

Mennyi időre van szüksége egy 4, 5 éves gyereknek hogy első szemüvegét megszokja? (tudásbázis kérdés)


18. oalmao
2009. okt. 21. 01:16
Ja, mellékletként említem: a kisebbik leánykámnak (3) is kellett természetesen azóta szemüveget szerezzünk: sima üveggel persze, de buzgón hordja és büszke rá hogy most már ő is szemüveges:-)
17. oalmao (válaszként erre: 12. - E51457b67e)
2009. okt. 21. 01:11

Köszönöm a választ, bocs hogy csak most írok. Szemet szúr a mondatod hogy nem írtok fel 0,75 dioptria különbséget, mert sok az agynak. Nemsokára készülünk kontrollra, erre mindenképp rákérdezek.

Amúgy tényleg megszokta kb. 3-4 hét alatt a szemüveget a kislányom, most már önállóan reggel veszi fel, este az ágyban én veszem le, stb.


Ő egyébként 35. hétre született 1,7 kg súllyal, a koraszülötteknek sajnos fennáll a veszélye hogy gyenge szeműekké válnak. (Plusz még örökölt is a papától). Annak idején (az inkubátoros korszakban) azt mondogattam magamban: bárcsak megúsznánk egy szemüveggel! Ez úgy látszik bejött...

Hallottunk a szemtornáról, azt nagyon ki szeretné próbálni a leánykám, mert minél hamarabb ki akarna "gyógyulni" a szemüvegből:-)

16. e51457b67e (válaszként erre: 15. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 21. 19:47
Szívesen:)
15. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 14. - E51457b67e)
2009. júl. 21. 19:45

Szia!


Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!

14. e51457b67e (válaszként erre: 13. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 21. 19:39

Szia!

Sőt, hordani is kell neki, mert nagy korban, ha rendesen hordja, elnőheti a hypermetrópiát (+)Volt aki indított +6 és félév múlva +3 dioptrai kellett neki.

Gyermeked azért lát jól távolra, mert a + szeműeknek jó az alkalmazkodó képessége, de hosszútávon elfárad a szem, kell az a szemüveg, és a féléventi kontroll.

2009. júl. 21. 11:29

Sziasztok!


Nekem a napokban kaptak a fiúk szemüveget! Ugyanis kicsi koruktól kezdve félévenként vittem Őket szemészetre, idáig nem volt gond! A két kicsinél Én láttam kancsalságot a doktornő nem! Nemrég egy ismerősöm megkérdezte nem e szoktunk járni szemészetre, mert kancsalnak látja Őket! Ajánlott egy doktornőt elmentünk, és lám kiderült tényleg kancsalok! Messzire egyenesen jól látnak, ha közelre néznek befordúl az egyik szemük! Ja amúgy ikrek és 3 évesek! A nagyfiam is Velem volt Őt is megnézte a doktornő, azt mondta Ő is kancsal, sosem láttam annak! Szemüveget kaptak! + os mindegyiké, viszont az egyik kicsinek +2.5 és +3.5 ha rajta a szemüveg, vagy alatta vagy felette les kifele! A másik két gyereknek +2 és + 1 és 0.5! Létezik, hogy a 2.5 és 3.5 kapjon a gyerek, nem tesz rosszat a szemnek? Most nem merem rájuk adni nehogy ártsak Vele! Azt mondta a doktornő minél többet hordják annál hamarabb gyógyúl! De pl a nagyfiam mindíg is nagyon jól látott, nemrég az óvodai ellenőrzésen sem találtak semmit! Mit tegyek? Előre is köszönöm!

12. e51457b67e (válaszként erre: 10. - Oalmao)
2009. júl. 18. 15:21

Igen, furcsának találom. Mi soha nem írunk fel,főleg gyermeknél 0,75 dioptria különbségű szemüveget, mert "sok" lesz az agynak.

Egyébként azt szoktuk tanácsolni, akinek új szemüvege van, vagy nagyobb dioptriát kapott, hogy először ülve, otthon szokja meg, majd szintén otthonában sétálva, mindennapi teendőit végezve közlekedjen, azt majd fokozatosan élje a "kinti" életét.

Általában 2-3, esetleg 4 hét a megszokási idő, ha nem megy, akkor kár erőltetni. Volt aki visszajött, hogy nem tudja megszokni a szemüveget, és kiderült, hogy túl erős lett neki felírva első körbe, vagy a cilindert nem tudta megszokni, de az is lehet, hogy a pupillatávolságot csiszolta fel rosszul az optikus.

11. Marjann (válaszként erre: 10. - Oalmao)
2009. júl. 18. 06:01

Amúgy az kiderült, hogy miért romlott a szeme? Furcsa, hogy ilyen idősen pluszos...

Egy barátnőmnek 6-7 évesen jöttek rá, hogy+ 9-10körüli a szeme. Elég ijesztő dolgokat mondott a doki, hogy mi lehet, aztán kiderült, hogy valamelyik gyerekbetegség (mumpsz talán)húzódott a látóidegeire, ami annyira ritka, hogy a doki is csak könyvben olvasott róla. Elég erős szemüvege volt cilinderrel, de azóta sokat javult a szeme.

Pluszosnak ez az előnye kis korban, hogy nagyobb esély van a javulásra!

10. oalmao
2009. júl. 17. 23:15

Hát ezt állapították meg, sőt a bal igazából +1,75.

Ezt furcsának találod?

Ne ijesztgess...:-)

Marjann, köszi a tippet, egyébként én is valahogy így képzeltem el, ma már kicsit tévézett vele, abba úgy bele tud feledkezni...

9. e51457b67e (válaszként erre: 2. - Oalmao)
2009. júl. 17. 18:12
Nem mondod, hogy két dioptria van a két szem között?
8. szemmelver (válaszként erre: 2. - Oalmao)
2009. júl. 17. 17:12

az én kisfiam 5 éves volt, amikor szemüveget kapott.

olyan keretet,amilyet akart!!

aztán amikor feltettük a boltban sosem vette le!

csak este alváskor én!

szóval elejétől fogva hordja

én is szemüveges vagyok, ha új lencsém van nekem is szokni kell pár napig4 én tv-zésnél szokom!

2009. júl. 17. 16:11

Szia!


Én 9évesen kaptam szemüveget, igaz minuszosat, így nem tudom, hogy az én emlékeim mennyire segítenek neked. Ez a "holdon járás" ismerős, én is éreztem úgy, mintha egy dombon mennék fölfelé, nagyon furcsa volt, bár arra nem emlékszem, hogy sokáig tartott volna megszokni. A kislányodnak elég erős szemüvege van, így nem csoda, ha nagyon furcsa neki eleinte.

Ha szédül benne, akkor semmiképp sem erőltetném, hogy egész nap hordja, de az se megoldás, ha csak 5-10 perceket van rajta.

Amit én csinálnék (mondom nem értek hozzá, csak laikus vélemény). Ráadnám délelőtt egy fél órára, 20-percre, aztán délután is 5-10perccel hosszabb időre. Figyeld meg azt is, hogy melyik az a környezet, ahol a kislány jobban elviseli. Én pl ha új szemüveget kapok (akár egy negyeddel erősebbet), akkor utcán, nagy távolságoknál 1-2 napig picit szédítő tud lenni, lakásban könnyebben szokom. Mivel a lányodé +os, lehet neki fordítva van.


Azért azt mondom mindenképp kérdezzetek meg egy orvost erről. Amikor én megkaptam s zemüvegem egész nap hordatta velem anyukám, elég hamar meg is szoktam. 1év múlva a kontrollon derült ki, hogy nem lett volna szabad folyton hordani,mert így nem dolgozott a szemem (ma már -4,5nél tartok, így folyton rajtam van)

2009. júl. 17. 15:27

A doktornő sajnos nagyon szűkszavú típusú. Azt sem mondta hogy a pupillatágítóra mennyire fényérzékeny a szem. (Egyébként is érzékeny a lányunk szeme a napra,-hát még akkor!!)Gondolom azt feltételezte hogy a férjem, szemüveges lévén tisztában van ezekkel. Persze fel fogom hívni, mert amúgy nagyon kedves és állítólag jó orvos.

Köszönöm a hozzászólásokat...

5. d0fd18640a (válaszként erre: 2. - Oalmao)
2009. júl. 17. 14:13

Szia!


A barátnőm kislány a másfél éves . Pár hónapja elvitték az orvosoz,hogy állandóan hunyorog és bizonytalan a járása. Neki is 1 hétig kellett csöpögtetni a pupilla tágítót. Az egyik szemére 8-as, a másikra 7-es szemüveget kapott. Azért nemtudott járni rendesen a gyerek,mert nem látott.Anyukája mesélte,hogy eleinte állandóan levette a szemüveget és meg is taposta. Az anya is és az apa is szemüveget vettek fel otthon és dícsérgették a kislányt,hogy milyen csinos. 2 hónapba telt,amíg megszokta és nem veszi le.Azt viszont nemtudom,hogy normális e,hogy szédül tőle,de ezt már hallottam mástól is. Gondolom meg kell szokni.

2009. júl. 17. 14:03

Biztos, hogy kutya rossz lehet benne látni, és szédül, fejfájása is lehet tőle simán.

De meg kell értenie, hogy ez csak egy ideig tart és sokat fog neki segíteni a szemüveg.

3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Oalmao)
2009. júl. 17. 14:01

a szemészorvos mit mondott? van hozzászoktatási idő, javasolt-e valamit?

vagy rögtön hordani kell egész nap?

2009. júl. 17. 13:55

Nemrég derült ki (bár időnként már sejtettem)hogy a kislányom rosszul lát. A szemészeten sajnos tényleg nem tudta megmondani merre néznek azok a bizonyos kezecskék olyan méretben, amiben én pld. még simán élesen láttam. Az 1 hetes pupillatágítás után kiderült végül: bal szem +2, jobb szem +4, és a fénytörési hibája miatt még cilindert is kapott.

Most hogy meglett a (nem éppen olcsó) szemüvege, nem akarja hordani. Azt mondja olyan érzése van mintha a holdon járna és szédül tőle. Szerintem ez normális, apránként, lassan kéne hozzászoktatnia, de a férjem (aki szintén kiskora óta szemüveges) ragaszkodik hozzá hogy egyből hordja egész nap, mert jobban kéne látnia tőle ,és ha nem, akkor rossz a szemüveg.

Kinek van hasonló tapasztalata, és tudnátok e tanácsot adni, hogy is van ez, az első szemüveggel?

2009. júl. 17. 13:37
Mennyi időre van szüksége egy 4, 5 éves gyereknek hogy első szemüvegét megszokja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook