Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki fél a fogászati beavatkozásoktól? fórum

Ki fél a fogászati beavatkozásoktól? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. júl. 22. 12:29

Én is Nagyon féltem tőle,és amennyire lehetett elkerültem a fogorvost. De nem is olyan régen nagyon el kezdett fájni a fogam. Így kénytelen voltam elmenni. Szokatlan volt, hogy amikor az orvos vizsgált, nem az asszisztensnek mondta, hogy mi milyen állapotban van, hanem a számítógépének. Nagyon meglepődtem.


A másik ilyen furcsaság az volt, hogy amikor már felmérte a fogaim állapotát, és kiderült hogy gyökérkezelés kell, egy animációban megmutatta és elmagyarázta a kezelés lépéseit. Ezek után már nem féltem, mert tudtam mire számíthatok. Kíváncsiságból azért megkérdeztem, hogy mi volt az a program, és a PlanMaster volt.

[link]


Azóta már megvolt a kezelés, és a fájdalom is megszűnt.

86. tixtina (válaszként erre: 85. - Grizus)
2013. júl. 6. 23:35

Nekem is van egy letört fogam,amit gyökér kezeltek,és nagyon fáj-úgyhogy muszáj lesz kihúzatnom :(

Jövő hét péntekre kaptam időpontot,de minden éjjel be kell vennem egy fájdalomcsillapítót,mert felébredek,annyira fáj:((

Még soha nem húztak ki maradandó fogat,nagyon félek:oo

85. grizus
2013. júl. 1. 03:59
Én nagyon. Nem is járok, pedig van egy letört fogam.
2013. jún. 28. 14:20
Igen, eljutni nagyon nehéz és az sem mindegy kinek a székébe ülsz bele, ez szerintem bizalmi kérdés! Mert nem csak az a fontos, hogy olcsó fogászat legyen, az fontosabb, hogy milyen az orvos. Nekem pozitív csalódás volt a gyerekkoromban átéltek után.
2013. jún. 25. 22:25
Eljutni nehéz oda. Ha már beültem a székbe, ott már azt csinálhatnak velem amit akarnak.
2013. jún. 25. 22:22
Rettenetesen féltem a fogorvostól egy rossz gyerekkori élmény miatt. Már a fogorvos szó hallatán is rosszul voltam. A fájdalom erősebb lett, mint a félelmem, így felkerestük párom fogorvosát, akiről Ő csupa jót mondott, de addig sajnos nem tudott meggyőzni. Már a rendelőbe belépve nyugtatólag hatott rám a recepciós biztató mosolya és az a miliő, ami ott fogadott. Sajnos gyökérkezelni kellett a fogamat, amit 2 alkalommal megcsinált az orvos, én hatalmas könnyebbséggel jöttem ki első alkalommal és nem féltem vissza menni, Hátsági doktor úr nagyon emberközpontú, pontosan tájékoztatott a beavatkozás menetéről. Az összes félelmem szerte foszlott, mindenkinek csak ajánlani tudom az Arsmed Mosolyközpontot Székesfehérváron!!!
2012. márc. 26. 20:01
Na, túl vagyunk a csiszolásokon, mintavételen, lassan látom az út végét :)
2012. márc. 21. 17:42

Engem az elején minden reggelre odarendelt a doki.

Sokszor semmit sem csinált, csak elmatatott a számban, valami apróságot.

Akkor még mindig elkisért a barátnőm... azóta egyedül járok, lelkesen, pedig siralmas a fogsorom, főleg elöl, nő létemre... de sajnos ez genetikailag is gázos történet.

Viszont most a k...va fémallergiám miatt leállt a koronakészítési project :( amíg ki nem derül mire vagyok még allergiás :(

79. mydnight (válaszként erre: 74. - 2caf8744b6)
2012. márc. 21. 17:39

Nekem ez a mostani dokibácsi fogat húzótt, aminek már csak egy apró kicsi csonkja lógott az ínyem fölé.

Reggel húzta, fájdogált, egész nap éreztem a vér ízét a számban, de nem törődtem vele. A vérdugó meg egyre nőtt...

Este aztán a lépcsőzéstől eldurrant a dolog. Olyan volt a mosolyom, mint Tysonnak meccs után... halálosan meg voltam ijedve, hívtam a dokit, mondta menjek. 5 perc alatt megoldotta a problémát.

Kedves volt. Azóta nem félek :)

78. Mazsinka (válaszként erre: 74. - 2caf8744b6)
2012. márc. 21. 13:08

Ez elég rosszul hangzik. Valószínűleg nem mentél el időben dokihoz, így a rossz, gyulladt fog durrant teljesen be, azt kellett kihúzni, nem? (Bár én úgy tudom, hogy bedurrant fogat nem szabad kihúzni.)


Egyébként a rossz fogakkal vigyázni kell. Barátnőm egészségügyi nővér, mondott cifrákat ezzel kapcsolatban, pl. hogy bement az ügyeletre egy pasi, hogy nem bírja mozgatni a csuklóját, ment mindenfelé, hogy kiderítsék az okát, majd kiderült, hogy egy gyulladt fog okozta mindezt. Hihetelen, mégis igaz. Így tud egy rossz fog diffúz vagy foltos hajhullást is eredményezni.


Nekem egy cisztás fog miatt kihullott fele hajam, egyik rokonomnak szintén emiatt foltokban hullott ki a haja.


S van még egy igen érdekes sztorim, aminek vagy van köze a (volt) rossz fogamhoz, vagy nincs, mégis nagyon furcsa az összefüggés. Amikor kialakult a ciszta a fogamon, a jobb lábujjamon belilult a köröm, megbetegedett. Mindenki azt hitte, hogy rálépett valaki a lagzin. Nem akart elmúlni sehogy sem. Miután megcsináltattam a fogamat, s felszívódott a ciszta, elkezdett hirtelen egészséges köröm nőni azon a lábujjamon, azóta lenőtt a beteg rész, pedig semmit nem csináltam vele, csak kikezeltettem a fogamat. Megnéztem a neten, hogy melyik fog, melyik szervvel, testrésszel van kapcsolatban a kínai orvoslás szerint, s micsoda meglepetés,a beteg fogam a nagy lábujjammal! Talán véletlen egybeesés, talán nem.

77. 814f8b8f23 (válaszként erre: 76. - 2caf8744b6)
2012. márc. 21. 12:55
Jól írta az előbb valaki, hogy hozzászokik az ember a "látványhoz", ha sokat jár, úgy le lehet küzdeni. Lassan nekem is kéne mennem, most lesz Húsvétkor 3 évesek a fogaim, és egy kicsit elcsúszott. Porcelán, 4 db, felső fogsor. :S
76. 2caf8744b6 (válaszként erre: 75. - 814f8b8f23)
2012. márc. 21. 12:52

Nem tudom, hogy tudnám ezt a félelmet le győzni.

Nagyon kellene menem fogászatra.

Ha ez simán menne akkor nem félnék.

75. 814f8b8f23 (válaszként erre: 74. - 2caf8744b6)
2012. márc. 21. 12:47

atyaúristen. :(

na én azért nem, mert ha már beadja az injekciót, cseszek rá, mit csinál. :)

74. 2caf8744b6 (válaszként erre: 72. - Mazsinka)
2012. márc. 21. 12:45

Voltam már fogászaton sokszor.

Sőt olyan volt, hogy ki huzattam mert le tört egy picike belőle, és vágta a nyelvem.

Volt már korona a számba 28 év után esett le.

Sajnos 5-éve volt egy foghúzásom ami miatt be kerültem a korházba száj sebészetre, kb egy évig nem éreztem a szám sarkát mert ideget sértet a doki.

De nem a doki volt hibás abban a helyzetben nem tehetett mást.

El dagadtam teljesen a fog húzás után, és fel telett az egész arcom de anyira, hogy majdnem el durrant a fejem. Reggel húzás délután már ügyelet mentő, korház, az eszméletemet vesztettem pilanatokra.

Be lázasodtam hideg rázott, azonali mütétet hajtotak végre a számban.

Az okát nem tudtam meg soha sem.

És ezért félek nagyon.

2012. márc. 20. 19:31
Én is félek....
72. Mazsinka (válaszként erre: 69. - 2caf8744b6)
2012. márc. 20. 19:30
Figyelj! Ha valaki félt a fogorvostól az én voltam! Ezt elhiheted! Egyetlen módszer van: túllépni a félelmeken, és ez nem szájmenés vagy rizsa, hanem a megoldás. Biztos sz.r lesz először, de minél többször mész, annál könnyebben viseled majd, s amikor végzel az egésszel, nagyon büszke leszel majd magadra, hogy megcsináltad! Csak egy jó doki kell hozzá semmi más.
71. 2caf8744b6 (válaszként erre: 70. - 814f8b8f23)
2012. márc. 20. 19:28
Nálam jobban te sem félsz az tuti.
2012. márc. 20. 19:25
én
2012. márc. 20. 19:25
Még mindig kinlodom. A félelem nagyon belém költözött.
68. mydnight (válaszként erre: 67. - 2caf8744b6)
2012. márc. 7. 15:20

az enyém nem jár köpenyben :D

keresned kell egy olyat, aki kedves, mosolygós


:)

2012. márc. 7. 14:34

Én nagyon nagyon. Ha meg látnám az orvos köpenyét már be s.....k.

Pedig nagyon kéne menem mert már tűrhetetlen az állapotom.

2012. márc. 7. 10:11

Én évekig rettegtem, nem véletlen, korábban sikerült sztk. és magán fogászaton is beletenyerelnem a legállatabb orvosokba.

Tavaly azután jól feldagadt a fejem az egyik letört frontfogamtól.

Egy barátnőm ajánlott magánorvost, de előre figyelmeztetett, hogy a bácsi rendenlője igencsak le van maradva az újdonságokkal.

Nos, ez tény! Első blikkre majdnem sarkon fordultam. De amilyen kedves, aranyos volt, mégis beültem a székbe. A fájdalom AZONNAL megszűnt a kezelés után. (két nap kínlódás után isteni érzés volt) Minden fájdalom nélkül kezelt azóta is!

Nekem előtte mindenért röntgent csináltak, tököltek, húzták az időt stb. András bácsi negyven éve van a pályán, csak a legszükségesebb esetben van röntgen, és már egy éve járok hozzá, lassan de biztosan dolgozik, amelyik fogamat megcsinálta, az még csak nem is érzékeny (korábban volt rá példa, hogy más dokinál hetekig jártam vissza a kész fogammal). Egyedül a csiszolást nem viselem jól, de nagyon türelmes velem :) És hamarosan kész lesz a szép új fogsorocskám. Ami rettentő boldoggá tesz. Ezért cserébe letojom, hogy néz ki a rendelője, hogy nincs full extrás új fúrója, széke, egyebe. Viszont nem is a pénzért csinálja már szerintem, mert tőlem alig akar elfogadni pénzt.

2011. okt. 27. 16:52
éééééén
64. 43bee68010 (válaszként erre: 63. - Ritkó)
2009. aug. 23. 22:08
Azóta már biztos tudod?
63. Ritkó
2009. aug. 14. 22:36

Sziasztok!


Nekem a korona alatt fáj a fogam :( biztos lyukas alatta a fog igaz? Ilyenkor mit csinál a fogorvos? Leszedi a koronát? Vagy hogy tömi be a lyukat?

62. 43bee68010 (válaszként erre: 61. - Makrai.lilla)
2009. aug. 14. 21:55

Jól van persze ,megértelek.

De akkor is próbálj meg nem félni,mert tudod amitől félünk az általában be is következik :)

Gondold azt,hogy minden rendben lesz!

Szorítok neked :)

61. makrai.lilla (válaszként erre: 60. - 43bee68010)
2009. aug. 13. 19:56

én nem azért félek mert akkor ott fájni fog hanem hogy utána,volt rá példa sokszor.és sajna nem olyan egyszerű a dolog ahogy azt ti irjátok...van egy gyökérkezeélt fogam amigvel már 5ször mentem dokihoz na meg van egy másik rágó fog is amit lehet nemis tudnak megcsinálni (lehet az sem marad meg amivel most járok) de ha minden igaz egy rágó fog gyökérkezelése is max 60 % és kb 1-2 hónapot vesz igénybe....megéri perzse mert megmarad a fog,de nem egyszerü dolog.persze tömni stb énis megyek akármikor de a gyökérkezelés az nagyon szar dolog.függ 100 millio dologtol h sikerül e,fog ,gyökér,elhalt e vagy nem, stb,,,

szoval szar mert énsem akarok sorra elveszteni,a felsök amugy tökrejók,csak alul szar

60. 43bee68010 (válaszként erre: 59. - Pitypang)
2009. aug. 3. 22:31

Igen ez így van.És sok esetben először megpróbálják lehúzni a gyulladást (gyógyszerrel)s csak utána fognak hozzá bármit is csinálni.

Egy ideje már csak ketten tárgyaljuk ezt a "fogas kérdést" :)

Szép család vagytok,örülök,hogy megismertelek.

Hogy viseled ezt a meleget áldott állapotban?

Írhatsz priviben is ha gondolod.

:)

59. Pitypang (válaszként erre: 58. - 43bee68010)
2009. aug. 3. 12:34
Épp a napokban olvastam, hogy a nagyon gyulladt fognál valóban nem lesz tökéletes az érzéstelenítés, mert a hatóanyagot nem engedi hatni valamiért a gyulladás, nem jut el teljesen a fogig. Ezt egy fogorvos honlapján láttam, nem is tudom, hogy keveredtem oda. Ja, de... Itt felül a hoxa oldalon volt valami link és megnéztem, mi az. Szóval ott is azt írják, amikor lyukas, menni kell, nem szabad megvárni a fájdalmat.
58. 43bee68010 (válaszként erre: 57. - Pitypang)
2009. aug. 2. 21:47

Bizony hogy "ugye" :))

Valahogy azt kellene tudatosítaniuk magukban,a félősöknek,hogy ha nem mennek nem oldódik meg magától a dolog, esetleg csak ideig -óráig,és csakis rosszabb lehet ha halogatják.

Én meg mindenhez kérek szurit,onnantól kezdve meg mi baj lehet?

Nem kell tehát félni!

:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook