Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőtársaim ! Hallottatok már a Lunette intimkehelyről? fórum

Nőtársaim ! Hallottatok már a Lunette intimkehelyről? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 17. 16:51
Sziasztok! Hát én voltam olyan bátor és kipróbáltam a MeLuna nevű intimkelyhet. Igaz nem 10ezer volt, csak 3450+ a postaköltség, és nem fertőtlenítőkendőt használok, hanem reggel este zuhanyzásnál a kádban cserélem ki és mosom meg, de elég jól kibírja egész nap. A kádban oda folyik ahova akar...Bár nem szokott. Ezen kívül forralással szoktam fertőtleníteni, de mivel nem sérti meg az érzékeny részeimet, és otthon higénikus környezetben cserélem én a baciktól sem félek. Bátorság lányok, nekem bejött!!
2009. nov. 23. 01:10

Sziasztok! Lenne egy kérdésem azoktól a hölgytársaimtól akik kipróbálták ezt a Lunette terméket....Ezt az eszközt én nem menstruációs probléma megoldása céljából vásároltam hanem a különböző fürdőhelyeken elkapható fertőzések és gombák, baktériumok elkerülése céljából. A termék maga jó ötletnek bizonyult számomra és egy-két barátnőm számára akik szerencsésen velem együtt megvették a terméket..........csak a problémám ott kezdődik hogy felhelyezni ezt a kúpszerűséget egyszerűen elképzelhetetlennek tartom és a probálkozásaim is elég nevetségesen sikerültek. Nem vagyok "szűzkislány" de ennek a mérete igencsak meglepett és nem tudom, hogy vagy én vagyok ennyire szűk, vagy egyszerűen csak béna.

A használati utasításban olvastam hogy a fertőtlenítés módszere hogy forrásban lévő vízben kell ásztatni pár percet, bevallom ezt még nem mertem kipróbálni, de talán utána kicsit bepuhul ez a merev anyag és akkor feltehető vagy nem változtat rajta semmit???????? Azon is gondolkoztam, hogy esetleg maga a feltétel sikerül majd egyszer, akkor a levétel mennyire lesz macerás, mert így elnézve ezt a terméket szerintem nem olyan egyszerű egyáltalán az összenyomása és kiszedése. Kérlek adjatok tanácsot!!!!Köszönöm!

55. 546185aeac (válaszként erre: 52. - Schmetterling89)
2009. szept. 11. 11:17
na én sem vagyok normális. ebéd előtt olvasgatom eme fórumomat :D
54. Kedveske (válaszként erre: 35. - Ibike22)
2009. júl. 28. 19:42

Nem csak bennem másokban is. Csak ismételni tudnám, hogy miért tartom ezt az eszközt fölöslegesnek, macerásnak, és olykor igenis gusztustalannak.

Ha neked bejött, szívből kívánom használd egészséggel, és örülök, hogy megtaláltad a neked legmegfelelőbb eszközt a nehéz napokra. Én továbbra is maradok a hagyományos eszközöknél.

2009. júl. 28. 17:38
és ha a wc-be esik? na az mekkora szívás!!
2009. júl. 27. 11:26
Hát nem is tudom, ha belegondolok, hogy pl fent hagyom 12 óráig, ülök, fekszek, akármi, közbe meg ott folydogál bennem az x órás alvadt vér, hát a gondolattól is rosszul leszek. meg vannak akiknek nagyon erős a menstruációjuk, megtelik pár óra alatt a kehely, cserélni nem tudják, kiveszik 12 óra múlva, azt elkezd ömleni belőlük a cucc, ami ott felgyűlt? hát ez rettentően nem higiénikus. Tampon max 6-8 órát fent van, a vért felszívja, nem ott pang benned 12 órát. Meg ez a mosás dolog. Egy munkahelyen elmegyek a közös mosdóba, egy palack víz társaságában? Hogy néz az már ki? És attól max a látható szennyeződés jön le, a baktériumsereg az ott marad, most úgy tegyem vissza? Na ne!! más már ha ránéz egy nyilvános wc-re összeszed valamit, hát akkor ettől? Meg ha olyan helyen vagy, nem otthon és tényleg véletlenül kifolyik, mit csinálsz? Mert írták, hogy meg is kell kicsit mozgatni, hogy levegő kerüljön bele és kijöjjön, közbe meg nem tudod mennyire van tele, simán előfordulhat. Hogy takarítod össze? Szerintem sokkal kevésbé higiénikus és több macerával is jár mint a tampon vagy akár a betét. Én tuti nem próbálnám ki.
51. ibike22 (válaszként erre: 50. - Ibike22)
2009. júl. 26. 14:56
terméket, 1 db-ot kapja az ember 6500-ért... lemaradt: Magyarországon)
50. ibike22 (válaszként erre: 49. - Dencsikné)
2009. júl. 26. 14:55
Mástól bocsánatot kérek, ha ismétlek. Az enyém kb 2000-2500-re jött ki. 2 db-os csomagra licitáltam kb 6500-ért (postaköltség nem volt), az egyiket 4000-ért (uaezt a terméket, 1 db-ot kapja az ember 6500-ért) átadtam egy ismerősömnek.
2009. júl. 26. 14:39
csak egy pár hozzászólást olvastam el, van már valakinek ilyen? Hol vette és mennyiért lehet venni?
48. ében11 (válaszként erre: 47. - Ibike22)
2009. júl. 26. 13:55
persze mindegyiknek van előnye és hátránya.lehet lenne olyan élethelyzet amikor ez a tölcsér kellene.de most összehasonlítva a betéttel tamponnal-sokkal több hátrányát látom.és a tamponon rajta van sűrűn kell cserélni és tiszta kézzel felhelyezni-valami betegség is van rajta a tünetekkel együtt TSS,mikor az emberben amúgy előforduló bacik toxint termelnek-ami a betegséget okozza-és tampont használó nőknél is előfordul-az nincs odaírva hogy ha túl sokáig bent van egy véres tampon az okozza-de gondolom ezzel lehet összefüggésben.amúgy a tamponon 6-8 óráig lehet bent.tovább nem ajánlott.
2009. júl. 26. 07:58
Volt bennem 10-12 órán keresztül, és egészséges vagyok. De nem szeretnék téríteni :-)A palackos öblítés nekem abszolút kivitelezhető. A tamponcsere (magamból kiindulva) azért nyűg, mert ha kevés a vér, nem csúszik a hüvelyben, ilyenkor nehéz fel-le helyezni, ezt viszont akkor cseréled, amikor akarod, mert a vizes tölcsért könnyebben feljuttatom. Mások panaszkodnak arra, hogy kiszárítja a hüvelyt, felszívja a szükséges nedvességet is (többek között ezért nem ajánlják az orvosok sem a tampont). Ez persze nem jelenti azt, hogy a tampon nem válhat be pl nektek. Boccs, ha hosszú lett
46. whitehill (válaszként erre: 42. - Ében11)
2009. júl. 25. 23:36
Jajám. Igaz, igaz! Támogatom minden szavad.
2009. júl. 25. 20:29

nekem nagyon nem szimpi:(

én a tamponra esküszöm:) még sosem volt vele gondom:)

44. emagdi
2009. júl. 25. 18:25

egyébként nem értem, miért írják hogy egy ilyen tölcsért kisebb nyűg cserélni, mint egy tampont.

(nekem nem nyűg azt sem cserélni)

43. emagdi
2009. júl. 25. 18:21

hát, elég kevés élethelyzetben tudom elképzelni, hogy ez a kehely praktikusabb lenne, mint a hagyományosabb megoldások.

ilyen példa lehet: uszoda, strandolás, esetleg nagyon kultúrálatlan helyen való utazás (ahol nincs kiépített wc). bár ez utóbbi is megoldható ha van nálunk fertőtlenítő kendő. szóval talán az úszás az egyetlen amikor jól jöhet.


az nekem sem szimpatikus, hogy az alvadt vért 12 órán keresztül tároljam még magamban.

és mi van, ha a kehely kiborul amikor az ember épp veszi ki? elég gáz...


az ára sem reális, főleg hogy gondolom ez valamiféle műanyagból van legyártva, gondolom filléres dolog az előállítása egyébként. (persze, értem én hogy ehhez még jön egy csomó marketing és egyéb költség, de akkor is 10e-ért egy kis műanyag kupakot adni elég nagy lehúzás... még a tupperware is olcsóbban adja ennél a műanyag edényeit, pedig azok sem az alacsony áraikról híresek:))))


de persze lehet, hogy valaki olyan helyen dolgozik ahol egész nap nincs lehetősége wc-re menni, ott talán jó megoldás lehet.

42. ében11 (válaszként erre: 40. - Ibike22)
2009. júl. 25. 17:58
azt elhiszem hogy ottmarad egész nap.és használni is lehet.de pont ez nem szimpatikus hogy 12 óráig ott van bennem a vér-ami amúgy kifolyna.mivel sűrűn cserélem a tampont betétet, amitő tisztább érzésem van és nem tudom 12 óráig bennem maradt vér miért egészségesebb.ok hazaérek vele, és nem csak magamat kell rendbe tennem hanem azt a nyavajás tölcsért, mosogatni tisztítani és vigyázni ne koszt tegyek magamba.ja és ha nem otthon veszem ki jó ha cipelek mellé egy palack vízet.nem tűnik kényelmesebbnek mintha csak egy tampon és pár törlő lapulna a kistáskámban.
41. ibike22 (válaszként erre: 38. - 5f3b9a27bc)
2009. júl. 25. 14:34

pedig nem az ;-) és egyáltalán nem érzed, ugyanúgy, mint a tampont, ha jól van fent (azt is próbáltam már, tehát nem olyantól írok, amiről fogalmam sincs ;) )

Ja, és senkitől nem kapok %-ot, pedig jó lenne :DDD! Egyszerűen csak tetszik nekem /pirulós szmájli/

40. ibike22 (válaszként erre: 37. - Whitehill)
2009. júl. 25. 14:27
Elvileg 12 órán át bent lehet, így ha szerncsés vagy, otthon indulás előtt, és mikor hazaéersz, megint otthon tudod cserélni. Nem feltétlenül trutyisan (de mégcsak nem is véresen), mert ahogy már előttem idézte vki egy üveg vízzel ki lehet öblíteni. Szerintem csak egy kis szémléletváltás kellene, és akkor nem lenne olyan sok nő számára akkora nyűg.
2009. júl. 25. 14:21
Jah, meg a kifőzés. Mit főzől édesem? Paradicsom leves, nyamiii! :P Wááá! XD
2009. júl. 25. 14:21
A mostani wellness magazinban olvastam. Hát elég ijesztően néz ki, első ránézésre. :D
2009. júl. 25. 14:21

Hát lehet ez a jövő nagy vívmánya, ahogy öreganyáink is fújoltak pár mai dologra, de nem hinném, hogy képes lennék kipróbálás nélkül költeni rá.

Me gaztán öntögetni...Aztán utána mi van? Gondolom úgy trutyisan vissza kell gyömöszölni, mert a közös klotyókban nincs csap, csak az előtérben. Hát kössz, mégse XD De azért érdekes olvasmány volt :)

36. ibike22 (válaszként erre: 23. - A26b2a1b7e)
2009. júl. 25. 14:10

Én a német ebayen lőttem magamnak 2 db ladycupot, 6500 körülre jött ki, postaköltséget nem kértek, pedi ajánlva-elsőbbségivel jött, 2 nap múlva megkaptam Csehországból. Kb 10-15 évet bír egy tölcsér.

Ige, megnézed, hogy nem jött e lejjeb, magától kipottanni nem fog, mert a vákuum nem engedi, a levételhez is kis technikával kell mozgatni, hogy a tölcsérbe kerüljön levegő ;-),

35. ibike22 (válaszként erre: 32. - Kedveske)
2009. júl. 25. 14:00
Húha itt vkiben nagyon negatív gondolatokat ébresztett ez az eszköz :-/ De miért?? Mi az ami miatt ennyire nem szimpatikus Neked? Én használom, és szerintem egyáltalán nem gusztustlanabb a betétnél, v a tamponnál (bár én korábban betéteztem, soha nem volt vele úgmond gondom) Remélem, még figyeled a topikot (bár nem sok esélyt látok rá :-s), és beszélgethetünk arról, hogy miért zárkózol el előle ennyire.
34. 546185aeac (válaszként erre: 28. - 00346cf747)
2009. júl. 19. 14:09

Köszi :) Én ezt a Lunette-t néztem ki egy újságból,sima intimkehely-re meg nem dobott ki találatot a kereső.

Köszi-köszi a többi véleményt is :)

33. momo89
2009. júl. 17. 23:23

ugyanúgy megszokjuk mint a tampont/betétet.


osztottam-szoroztam, igencsak megéri.

2009. júl. 17. 22:14
Nem, nem hallottam róla, és jobb lett volna ha nem hallok róla soha életemben.
31. ében11 (válaszként erre: 30. - A26b2a1b7e)
2009. júl. 17. 20:07
szóval sokkal egyszerűbb mint egy tampon meg egy sima betét-ahhoz csak egy kis zsepi,törlő kell.
30. a26b2a1b7e (válaszként erre: 29. - 00346cf747)
2009. júl. 17. 14:54

Köszi az infót! Ezen a honlapon sokkal több infót lehetett találni például a tisztításával kapcsolatban is.


Szerintem én ezt be is másolom, hátha valakit érdekel:


"Tisztítás és ápolás


1. Nagyon fontos, hogy a menstruációs tölcsért a használati útmutatóban leírtak szerint tartsd tisztán! A gondos használattal, tisztítással és tárolással a Mooncup akár évekig is használható.


2. Minden egyes ürítést követően alaposan tisztítsd meg intimszappannal és melegvízzel. Figyelj oda arra, hogy az intimszappan habja sehol ne maradjon rajta a tölcséren a megtisztítást követően, mert irritációt okozhat a hüvelybe kerülve! Egy puha kefével (akár kifejezetten erre a célra kinevezett puha szálú fogkefével) a külső körgyűrűket is tisztán tarthatja, és ha szükségesnek érzed, bátran fordítsd ki a Monncup-ot, hogy belülről át tudd jól mosni.


3. A tölcsér szája alatti apró lyukak a hüvely faláról való leválást segítik elő a Mooncup hüvelyből eltávolítása során. Gondoskodj róla, hogy ne maradjanak menstruációs vérrel eltömődve- ha szükséges, tisztítsd meg mindegyiket gombostűvel!


4. Ha nyilvános wc-ben kerül a Mooncup ürítésére sor, vigyél magaddal egy palack tiszta vizet, mellyel leöblítheted a menstruációs tölcsért az ürítést követően. Az sem okoz problémát, ha öblítés nélkül helyezed újra vissza a tölcsért hüvelyébe- ilyenkor azonban gondoskodj arról, hogy a következő ürítés után még alaposabban tisztítsd meg a Mooncup-ot. Ha olyan helyre, vagy országba utazol, ahol nem egyértelműek a higiéniás körülmények, használj palackozott, szénsavmentes ásványvizet a menstruációs tölcsér tisztántartásához!


5. Előfordulhat, hogy a Mooncup egy idő után -a folyamatos használatnak köszönhetően- elszíneződik, ez azonban nem befolyásolja hatékonyságát. Az elszíneződést meg lehet szüntetni a termék sterilizáló folyadékban (lásd alább) való áztatásával.


6. Ha a tölcsér felületén repedést, vagy a felületét érintő bármilyen elváltozást (kivéve elszíneződés) tapasztalsz, javasoljuk, hogy cseréld ki a terméket egy újra.


7. Időszakonként úgy érezheted, hogy a menstruációs tölcsért alaposabban is meg kéne tisztítani. Az alapos fertőtlenítéshez az alábbi módszert javasoljuk:

- Egy rozsdamentes edényben helyezd el a menstruációs tölcsért, majd engedj bele annyi vízet, hogy az a tölcsért teljesen ellepje. Ezt követően a vizet az edényben forrald kb. 5-7 percig, arra azonban okvetlen figyelj oda, hogy a víz semmi esetre se párologjon el az edényből a tisztítás alatt! (Használhat gőzös sterilizáló készüléket is.)


8. Soha ne kezeld a Mooncup-ot:

- benzin vagy olaj tartalmú szerekkel (pl. vazelint)

- esszenciális olajakkal (pl: teafa- olaj)

- durva, karcoló tisztítószerekkel

- mesterséges illatanyaggal és színezékkel készített szappannal

- mosogatógéppel


9. A menstruációs tölcsért ciklusa elmúltával a fentiek szerint alaposan tisztítsd meg, majd szárazra törölve tedd a dobozában található vászontáskába- így tárold a következő használatig. Soha ne tedd műanyag zacskóba, vagy légmentesen zárható tárolózacskóba!"

2009. júl. 17. 10:20

Magyar oldalon az "intimtolcser.huuuuu" :)

Bocsi, nem akarok szabályzatot sérteni.

28. 00346cf747 (válaszként erre: 3. - 546185aeac)
2009. júl. 17. 10:18
Ugyanitt: Mooncup intimtölcsér tapasztalatok c. topik, már kivesézték :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook