Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmentés tesi óráról fórum

Felmentés tesi óráról (beszélgetős fórum)

1 2
2013. jún. 11. 20:06

Felmentés tesi óráról - a legjobb módszer arra, hogy a gyermeked nevelését jól elrontsd. Persze kivételt képez a megalapozott orvosi indoklás.


Legyártott és képzelt problémáknak nem szabad alárendelni, a szocializálódás fontos részét képezi. A jellemfejlődés szemponjából az itt kapott kudarc és sikerélmények egyaránt hasznosak.

57. Boge
2013. jan. 10. 17:11
Velem az a helyzet,hogy én imádom a rendes tesi órákat..szeretek futni,röplabdázom.. ,viszont óriási rémálmom a bizonyos ''kistorna terem''. Ott találhatóak azok a szerek és minden más, amihez nincsen közöm. A karom gyenge, a lábam erős.. Óriási teriszonyom van, és mióta leestem a gerendarol..hiába próbálok felmaszni sehogy sem sikerül..legutóbb 3-szor estem le felmászás közben és majdnem lerúgtam embereket..a korlátról ne is beszéljünk, egy lehetőség volt alapszinten kezdeni, nem jutott rám elég idő így nem tudom megcsinálni...talajtorna igen..viccesen hangzik,de olyan hiányosságokkal rendelkezem, hogy egy egyszerű bukfencet nem tudok megcsinalni, nem hogy cigánykereket.. Szóval nekem nincsen bajom a tesiórával..csak is a szertornával..mindent megpróbáltam, de sehogy sem megy és durván kivagyok miatta.. Szeretném hasznosan eltölteni azt az időt, mondjuk erősítéssel a suli konditermeben..csak gondolom ehhez kéne valamiféle papír.. A tanárom nem igazán ért meg, a suli orvossal pedig a vizsgálat óta nem beszéltem. Írjatok kérlek!:))
56. 18235c4fc5 (válaszként erre: 55. - Jérce-forma)
2009. aug. 3. 15:08
Ok, meglesz :D
55. jérce-forma (válaszként erre: 53. - 18235c4fc5)
2009. aug. 3. 13:16
Akkor sajnálj. De nagyon!
2009. aug. 2. 14:05
pardon, heti kétszer félórát akartam írni
53. 18235c4fc5 (válaszként erre: 50. - Jérce-forma)
2009. aug. 2. 14:03
Csak azért "általánosítok", mert jómagam is pedagógus vagyok, és közvetlen közelről tapasztalom, ami a tesiórák körül folyik. Vérlázító a nyafkaság, meg a lustaság egyes tizenéves lánykák részéről, és egyre inkább ez a tendencia sajnos. Tisztelet a kivételeknek, mert hál'istennek vannak, akik nem felesleges nyűgnek tekintik azt a heti két óra mozgást, ami tulajdonképpen heti fél óra, ha beleszámítjuk az öltözést, a jelentést, stb. Ha valaki ennyit nem bír ki, azt tudom sajnálni. De nagyon.
52. jérce-forma (válaszként erre: 51. - OlíviaAnna)
2009. aug. 2. 11:30
Köszönöm az újabb hasznos választ.
2009. aug. 2. 10:40
Kedves Jérce! Örülj neki, hogy tényleges egészségügyi problémád nincs és inkább ne hagyd ki a tesiórákat!
50. jérce-forma (válaszként erre: 47. - 18235c4fc5)
2009. aug. 2. 10:35
Agyalágyult liba:) Szerintem nem ismersz engem, szerintem leírtam a dolgokat, nem azt kértem, hogy ugyan írd már meg miért is lennék én agyalágyult liba, hiszen biztosan ismersz annyira, hogy ezt elmondhasd rólam. Tanácsot kértem attól, aki ebben járatos vagy van valami hasznos ötlete. Miért általánosítasz? Nem szép dolog.
49. KisCsillag001 (válaszként erre: 10. - Marjann)
2009. júl. 18. 23:09
nekünk szerencsére alig volt pár olyan gyakorlat (szekrényugrás.. szerintem más nem is volt) ami kötelező volt :) szóval így azért kibírható:D
48. 18235c4fc5 (válaszként erre: 41. - Jérce-forma)
2009. júl. 17. 21:21
A nyafogást egyik sem szereti sztem. A padlás tele van már náluk a különböző kifogásokkal. Erre nem gondoltál?
47. 18235c4fc5 (válaszként erre: 8. - Martian)
2009. júl. 17. 21:14
A mi időnkben (ahogy néztem hasonló korúak vagyunk), tényleg nyomós indok kellett ahhoz, hogy ne tornázzon az ember, nem lehetett csak szíre-szóra felmentést kapni. Manapság meg...nem egy orvos van, aki ír egy papírt valami átlátszó indokkal, és kész is. Idegbajt kapok a mai kis tizenéves lánykáktól, akiknek snassz tesizni, mert jajj, a futás fárasztó, és ott van az a szörnyű cooper, meg a többi felmérés, és jaj, megizzadnak, és úristen... Heti két tesiórát nem bírnak ki...Agyalágyult libák...pff
46. jérce-forma (válaszként erre: 45. - Banyamanka)
2009. júl. 16. 23:03
Megírom. Én is kíváncsi vagyok folytatódik-e a szerencsétlenségem a tesitanárokkal. :)
2009. júl. 16. 22:58
Nincs mit és remélem több sikerrel jársz mint eddig.Azért majd írd meg,hogy milyen az új tanárod.Kíváncsi lennék!
44. jérce-forma (válaszként erre: 43. - Banyamanka)
2009. júl. 16. 22:57
Szerintem ez lesz, köszi a választ. :)
2009. júl. 16. 22:54
Az érdekes, de mindenesetre szerintem nézd meg hogy milyen a tanár aztán még mindig dönthetsz úgy, hogy nem tesizel.
42. banyamanka (válaszként erre: 40. - Jérce-forma)
2009. júl. 16. 22:53
És a tanárral próbáltál beszélni, hogy miért viselkedik így veled?
41. jérce-forma (válaszként erre: 38. - Banyamanka)
2009. júl. 16. 22:53
Most új iskolába megyek, így még nem ismerem a tanárt. Egyébként az előző kettővel beszéltem, egyiket se érdekeltem egy kicsit se. A legelső szerintem kifejezetten utált.
40. jérce-forma (válaszként erre: 39. - Alchy (alexa))
2009. júl. 16. 22:52
Értelek én. :) De mint említettem, nem a mozgással van a bajom, hanem általában a tesi órákkal. Szeretek biciklizni, úszni, stb.
2009. júl. 16. 22:40
Régebben én is útáltam a tesi órákat, nem szerettem bejárni rá, de decemberben volt egy térdműtétem és utána azért csak szeretne az ember mozogni, (járatni a térdét).Próbáltam tesizni is, és mivel megváltozott a hozzáállásom, akartam tesizni, megszerettem az órákat. Mellesleg most először voltam 5-ös tesiből... Ez érdekes példa, de ott van a placebo. Minden hozzáállás kérdése. Szerintem örülni kellene, hogy tudsz rendesen mozogni, egészséges vagy, stb... Én is csak a műtét után jöttem rá, örülnöm kellene, hogy legalább azóta (úgy-ahogy) egészséges vagyok, mozoghatok. Persze mindenki a saját hibájából tanul. Remélem nem bántottam meg senkit, nem ez volt a célom. :)
2009. júl. 16. 22:38
A tanárral erről nem próbáltál meg beszélni?
37. jérce-forma (válaszként erre: 35. - Öszitél)
2009. júl. 16. 22:38
Sajnos sok az ilyen is. Szerencsejáték az egész (tesi)tanárosdi. Jobban is kiszűrhetnék őket, és több valóban jó tanárnak adhatnának munkát.
36. jérce-forma (válaszként erre: 34. - Danatus)
2009. júl. 16. 22:36
Igen, van ahol erről szól a tesi óra, sok helyen azonban nem. Egyébként mint említettem, mozgok én úgy, ahogy az nekem megfelel, szeméylre szabottan. Honnan tudhatod, hogy mit fogok csinálni középiskola után? Nem kell általánosítani. Ha pedig nem fogok, hát így jártam, majd bánhatom. De jelenleg azt szeretném, amit már megfogalmaztam.
2009. júl. 16. 22:33

Sziasztok!


Nekünk 5.osztályba volt egy tanárnőnk az tesiből 3 diákot húzott meg, rajzból 1-et, ugyebár mondanom sem kell, hogy ismételhettek évet. Nála a közepes volt a legjobb jegy.

2009. júl. 16. 22:27

Én nem is értem az egészet. A tesi óra nem a mozgásról, a játékról szól? Ha mind a két kezed lábad megvan, alkalmas vagy tornázni. Középiskola után úgysem fogsz többet mozogni(( Az egyetemeken (ha van még egyáltalán) a tesi óra paródia.

Vétek megfutamodni, valótlan idokokat keresni, megfutamodni. Te se tedd, az egész nem ér ennyit.

33. c95c921ae7 (válaszként erre: 31. - Jérce-forma)
2009. júl. 16. 22:19
Örülök:-)
32. jérce-forma (válaszként erre: 28. - 8b4b30380d)
2009. júl. 16. 22:17
Téged sem irigyellek. :S Ha nagyon kibírhatatlan, akkor ajánlom figyelmedbe a válaszokat, érkeztek nagyon hasznosak. De ha kibírod, csak gratulálni tudok és drukkolok!:D
31. jérce-forma (válaszként erre: 29. - C95c921ae7)
2009. júl. 16. 22:16
Köszi, nagyon sokat segítettél. Így látom, hogy többféle szemszögből is megközelíthetem a problémát és több megoldás is lehet rá. :)
30. c95c921ae7 (válaszként erre: 29. - C95c921ae7)
2009. júl. 16. 22:15

Bocs a szóismétlésért. Mindent kétszer mondok

Mindent kétszer mondok:-)

2009. júl. 16. 22:14

Egyébként egy jó pszichológus segíthet abban is, hogy visszatérjen az önbizalmad és ne kelljen felmentetned magad.

Egyébként sok iskolának van iskola pszichológusa is.

Azért azt se vesd el, hogy beszélj a tanárral-hátha jó fej:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook