Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam rá 8 hetes kiskutyámat, hogy ne bent végezze el a dolgát? fórum

Hogyan szoktassam rá 8 hetes kiskutyámat, hogy ne bent végezze el a dolgát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
43. eddit (válaszként erre: 42. - Brad)
2009. júl. 16. 20:04
az enyém akkor édes, amikor felriad és tökre el van feküdve a fél szája....totálisan bamba képet vág...:)
42. Brad
2009. júl. 16. 20:03
Meg azt birom, hogy mikor felébred, el van zsibbadva és ezért sántít! Megzabálom :D
41. Brad (válaszként erre: 38. - Napkelet)
2009. júl. 16. 20:02

azt olvastam, hogy a rendszeresség nagyon fontos! Mindig! Pis, kak, kaja ügyben!


Köszönöm! :D


Megint alszik! Ezt nem hiszem el! Evés, pisi, pici játék, rengeteg alvás... :D Hihetetlen!


Habár olvastam, hogy nagyon lusta kutya tud lenni a westi! Későn ébredő, korán fekvő :D -ami nem feltétlenül baj!


Ja, ha tisztán tartja magát, akkor nem lesz nagy gond! Remélem...

40. eddit (válaszként erre: 38. - Napkelet)
2009. júl. 16. 19:59
igen, ez így van.
39. eddit (válaszként erre: 37. - Napkelet)
2009. júl. 16. 19:59
nekem is lány kutyám van, és sose volt gond.....
38. napkelet (válaszként erre: 36. - Eddit)
2009. júl. 16. 19:58
A szobatisztasághoz még annyit, hogy próbáld meg mindig azonos időben levinni, hogy megszokja mikor van éppen a kak, pis ideje:)
37. napkelet (válaszként erre: 35. - Brad)
2009. júl. 16. 19:56
Az én kutyim, annyira ügyesen rendben tartja magát, hogy szinte észre sem veszem, hogy éppen " nehéz napja " van.
36. eddit (válaszként erre: 35. - Brad)
2009. júl. 16. 19:55
szerintem hülyeség pelenkázni, pláne ebben a melegben....nem olyan vészes azért...maguknak takarítják, de nyilván ha eleinte nagyon vérzik, az kellemetlen a lakásban, ezt megértem.
35. Brad (válaszként erre: 34. - Napkelet)
2009. júl. 16. 19:54

Hm... ezt most tudtam meg. Hát ennek annyira nem örülök, de hát ez van...

És lehet a csepegés ellen vmit tenni? Ilyen pelenkára gondolok vagy hasonló... vagy hagyjam, had végezze a természet a dolgát....esetleg kérdezzem majd meg a dokit (jövőhéten úgy is megyünk oltásra)

34. napkelet (válaszként erre: 29. - Brad)
2009. júl. 16. 19:48

Szióka!


Bízony ám, menstruálnak..ráadásul 2x egy évben.

Nekem is Westi kutyim van.

33. eddit
2009. júl. 16. 19:44
Van a Viasat -on egy műsor, azt hiszem az a címe hogy A póráz két végén....ez kifejezetten azzal foglalkozik,hogy miként tanítsunk meg kutyáknak dolgokat...(vagy a Spektrumon van??? neeeeeeeem, a Viasat lesz....)
32. 62cc0f78ae (válaszként erre: 28. - Brad)
2009. júl. 16. 19:41

És hányszor lesz még ilyen...:DDD


Nem kell verni azt a kutyát, főleg, hogy ilyen cseppnyi még! csak éreztesd vele, hogy nem túl frankó dolog oda kakálni-legyen egy hangsúly, vagy vmi, amiből tudja, hogy ezt nem szabad! De ha sikerélmény van, akkor agyon kell dédelgetni:)

31. 62cc0f78ae (válaszként erre: 29. - Brad)
2009. júl. 16. 19:39

Egy éves kora körül (talán kicsit korábban) lesz ivarérett, évente 2* tüzel, ezt észre fogod venni:) Amerre jár, vércseppek lesznek utána, meg hatalmasra duzzad a cunusa:) Azt hiszem, ez egyedenként más, hogy mikor akar mindenáron szexelni, az én szuka kutyáim az első pár napon zavarják el a kanokat, úgy egy hét után meg nagyon szeretnének perverzkedni:( Úgy tudom, ez is változó, de úgy 14 napig tart.


De összességében, én úgy tapasztaltam, a szukák értelmesebbek.

2009. júl. 16. 19:32
Mi a kutyánkat levittük két -három óránként,csak figyelni kell rá,meg más kutyákkal ne nagyon haverkodjon addig,amíg nincsenek meg az oltásai.Ha otthon bekakál,vagy bepisil,nyomd bele az orrát,és vágj egy picit a seggére és szólj rá,hogy nem szabad.Ha kint intézi a dolgát,akkor sose felejtsd el megdicsérni,és így tudja majd,hogy kint jó,bent rossz!De így is lesz négy,öt hónap,mire szobatiszta lesz!
29. Brad
2009. júl. 16. 19:26

Jajjj, meg van még egy nagyon fontos kérdésem!!!

Igaz az, hogy a nőstény ebek menstruálnak? Eddig csak kan kuytusom volt.

28. Brad (válaszként erre: 27. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 16. 19:13

:)))


Na, most felkelt, evett és ott maradtam vele. Aztán rápisilt a papírra! :D Kicsit félre ment, de én agyon dícsértem!! ÉJJEN! :D


De most léptem bele a nappali közepén a kakiba..:(

27. 62cc0f78ae (válaszként erre: 24. - Brad)
2009. júl. 16. 19:01

:)

Nálunk volt olyan, hogy dögmeleg volt a nyáron, nyitvahagytam az összes ajtót, és mentem fürdeni. A kutya bejött utánam a fürdőbe, szétnézett, a pink bugyit felkapta, az udvar közepén letette a fűre... Kiabálhattam én neki:))) Ő büszke volt magára.


A szomszéd németjuhásza is jó volt. Kölyök volt még a kutya, a csaj meg kiteregetett éjszakára, a kislánya harisnyanadrágját is. Az nagyon piszkálta a kutya csőrét, fél éjszaka azzal szenvedett, de addig ugrált, amíg sikerült leszednie:)))

26. Brad (válaszként erre: 23. - Ében11)
2009. júl. 16. 19:00

Szegény kutyus... én majd csak szeptembertől megyek melózni, ha lesz lehetőségem rá, addigra már 4 hónapos lesz a kutyus, talán nem lesz annyira pici és rá tudom szoktatni a szobatisztaságra.

Lehet holnap veszek neki egy műanyag nagy alomtálat (mert van lavorom itthon, de magas lenne neki a fala), és rakok bele földet meg újságpapírt is.


És még mindig alszik... :)

25. ében11 (válaszként erre: 24. - Brad)
2009. júl. 16. 18:58
kevesebbet kell mosni-párosítani.az egyik fele mosás közben veszik el a másikat meg a kutya hordja majd el:)
24. Brad (válaszként erre: 22. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 16. 18:56

A nagybátyjám kutyája meg leszedte a csipeszről a zoknikat és egyben kikakílta. :D AZ is vicces!


MAjd igyekszem a pasimat is rászoktatni arra, ha leveti a zokniát, ne a földre dobla, mert eledel lesz belőle :D Nagy, két gyereket kell rendre tanítanom :D

23. ében11 (válaszként erre: 17. - Brad)
2009. júl. 16. 18:54

hm.mi levittük(bár az oltásokig tényleg vigyázni kell) de csak szaglászni, mondjuk azt hiszem tovább volt a mamájánál a miénk-szóval ott a kutyamama is takarított.esetleg pici homokot földet szórhatsz le egy lavórba és ráteheted-csak hogy szokja a föld szagot és hogy oda kell piszkítani-rá kell tenni.

mi kutyapelust nem használtunk.de úgy hallom egyre gyakoribb és sokan az ilyen pici kutyákat alomra is rászoktatják. mi akkoriban ki tudtuk vinni legalább 3 szor sétálni, mindig volt aki ráért-a pelust almot az használja aki egész nap melózik.van ilyen ismerősöm reggel 6- este 10-ig melózik a kutya meg egyedül:(

2009. júl. 16. 18:49

De a gazdi-szagú törülköző nagyon jó ötlet!:)

(Kicsit nagyobb lesz a kutyus, arra számíts, hogy lehet, hogy nála kell keresni a levetett zoknit:DDD Nekem az egyik kiskutyám sorra hordta el a szennyest:))))

21. 41e36cdb38 (válaszként erre: 18. - Brad)
2009. júl. 16. 18:48

Szerintem ne vidd ki!

Még ha többfajtiszta lenne, akkor igen. De ezek a kutyusok picit túltenyésztettek, kényesek. Netán parvos lesz, és szidhatod magad.

20. 62cc0f78ae (válaszként erre: 18. - Brad)
2009. júl. 16. 18:47
Értelmetlen. Akkor legyen nappal is a konyhában, ne variáld a helyét, így csak összezavarodik-szerintem.
19. 62cc0f78ae (válaszként erre: 17. - Brad)
2009. júl. 16. 18:44

Az a baj, hogy amíg nem kapta meg az oltásokat, benyalhat bármit. Mondjuk az is tetű dolog szerintem, hogy ha egy kutyus nincs levegőn, a szabadban.


Az én véleményem az, hogy leviheted, de nagyon vigyázz, ne nyalogassa a füvet, idegen kutyákkal ne haverkodjon, a taknyos papírzsepiket (Ami sajnos kutyacsemege...:P) kerüljétek messziről.

De ez csak az én véleményem, én már elég régóta kertes házban kutyázok, a régi emlékek meg fakulnak...:)))

18. Brad (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. júl. 16. 18:41

Vettem neki fekhelyet, meg egy én szagú törölközőt is adtam neki. Nagyon jó helye van. Oda fekszik, jó kutya. :)

Ellenben az ágyba nem fogom beengedni! Azért jó tisztázni, hogy ki a falkavezér! A falkavezérrel pedig nem alszunk egy ágyban!


Viszont az nagyon durva lenne, ha a konyhába tenném éjszakára? Mert ott csempés a padló, és nem szívja be éjszaka a pisit, ha elvégezné a dolgát... Meg ott van az etetője-itatója és az újságpapír is. Nem csuknám rá az ajtót teljesen, csak az ajtóba tennék vmi torlaszt, hogy ne tudjon kijönni. Meg lebuktatnám neki az ablakot, hogy friss levegő is jöjjön be neki.


Ez így nagyon kegyetlen?

17. Brad (válaszként erre: 13. - Ében11)
2009. júl. 16. 18:22

hm... remélem Ő nem látott semmit. A tenyésztő mondta, hogy ha evett vigyem ki. Így is volt délután, de arra járt egy nő és azt mondta, ha még nincs meg minden oltása ne vigyem ki. :(


Most akkor hogy van?

2009. júl. 16. 18:22
Addig nem ajánlatos utcára vinni, amíg nem kapja meg az összes oltását. Az kb 10 hét. Próbálj kutyapelust, légy elnéző, és türelem, türelem, türelem. Még nagyon kicsi.
15. Brad (válaszként erre: 12. - 41e36cdb38)
2009. júl. 16. 18:21
jajj nem csapok rá!!! :) Nem is tudnék! Oda suhintok, de néha el sem érem :)
14. Humor Helga (válaszként erre: 9. - Brad)
2009. júl. 16. 18:19
mi is hasonlóan csináltuk...egy idő után ment neki:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook