Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szoktassam rá 8 hetes kiskutyámat, hogy ne bent végezze el a dolgát? fórum

Hogyan szoktassam rá 8 hetes kiskutyámat, hogy ne bent végezze el a dolgát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
103. ében11 (válaszként erre: 101. - Brad)
2009. júl. 21. 19:17
nem.nekünk két macsek volt a gyerekpótlék-utána jött a babánk.
102. monizsofi1982 (válaszként erre: 101. - Brad)
2009. júl. 21. 19:16

Nem vagytok hülyék egyáltalán.

A mi sztorink a kutyával:Nagyon akartunk babát,de egy évvel a bogyó lerakása után sem sikerült összehozni.Én nagyon elkeseredtem,mert megvolt a lakás /ez volt a kritériumunk,ha sikerül venni hitelre,akkor jöhet a bébi is,nem akartuk,hogy albiban szülessen/,és a baba meg sehol.Szerintem lelkileg nem jött össze,így utólag belegondolva.Túlságosan görcsös voltam.Aztán jött ez a kis gombóc,és már nem paráztam,számomra ő volt a bébi,kezdtem lelkileg összeszedni magam.Aztán néhány hónapra rá kiderült,megfogant a kislányunk. Számomra hiába állat,akkor is úgy bánok vele,mintha a gyerekem lenne. Nem hanyagolom el,csak mert babát várok,és remélem a későbbiekben is sikerül vele foglalkoznom.

Nekem is sokat jelent ő, segített átvészelni ezt a krízist és bár néha a falra mászok tőle,imádom őt.

101. Brad (válaszként erre: 99. - Monizsofi1982)
2009. júl. 21. 17:15

Sári lett a neve. Habár nekem nem nagyon jön még a számra ez a név :)Néha Szöszinek hívom:D


Most lenn voltunk és nagyon sokat játszottunk a nagy fűben. :D Kommandózott :D És már alszik is :D


Igazából megvallva a párommal együtt azt érezzük, hogy kicsit frusztrál minket a kutyus. Nem azért, nagyon imádjuk. Ő is szereti. Minden reggel munka előtt fél órát játszik vele. :D Olyan aranyosak. De beszélgettünk róla... furcsa érzés, mikor lefekszünk aludni, hogy van kinn valaki a folyosón..., reggel furcs amikor örül nekünk, akiről gondoskodni kell..., stb. Persze amikor beleegyeztünk és megbeszéltük, hogy akkor jöhet a kutyus (már vagy két hónapja fontolgattuk), anyagiakat, idő mennyiséget, türelmet stb. megbeszélve, hogy mindez rendben, s elhozzuk, nem gondoltuk volna, hogy szülői érzelmeket fog belőlünk kiváltani, amihez még úgy gondoljuk fiatalok vagyunk. Nem tudom máshogy elmagyarázni... Kihat ránk, a kapcsolatunkra. Ezt az egyet nem kalkuláltuk bele. :(

Aztán arra a következtetésre jutottunk, hogy amikor úgy is vinnem kell a mamámhoz, szóval 2 hét múlva, addig úgymond "próbaidőn" leszünk. Meglátjuk mennyire tudunk alkalmazkodni ehhez a nem várt érzelemhez. Ha nem sikerül, otthagyom a mamámnál. Neki úgy is álma egy ilyen cukorfalat. Ő midnig otthon van, és én is meg tudnám látogatni. :) Hatalmas kerttel, a szomszédban a szüleim laknak, ahol a pulim is van. Szóval álom élete lenne.

De egyenlőre nem tudok tőle megválni! :) Imádom! :D

Szerintetek hülyék vagyunk?

100. 62cc0f78ae (válaszként erre: 99. - Monizsofi1982)
2009. júl. 21. 16:42
Sári.
99. monizsofi1982 (válaszként erre: 97. - Brad)
2009. júl. 21. 16:32

Igen,tisztára,mint a miénk.Az elején tényleg sok türelem kell hozzá :)

Ha mi túléltük,nektek sem lesz gond.Tényleg,párod mit szólt hozzá?És mi lett a neve?

98. 62cc0f78ae (válaszként erre: 97. - Brad)
2009. júl. 21. 16:20
?
97. Brad
2009. júl. 21. 16:03

Ááááááá de akaratos ez az eb!

Türelem, türelem, türelem, türelem....

96. monizsofi1982 (válaszként erre: 69. - Brad)
2009. júl. 20. 20:50

Szia!

Az enyém kicsit trimmeli,de inkább vágja.Csak trimmelni akkor érdemes,vagy kell,ha versenyezteted.Akkor tilos ollóval hozzányúlni.De mi nem versenyeztetjük.Én nem vettem észre,hogy koszosabb lenne.Bár az elején tényleg csak trimmelte,de akkor igen kicsi volt,alig vittük le,úgyhogy én annak tudom be,hogy nem koszosodott annyira.

ő más kutyával is foglalkozik,nem csak Westie-vel.De ahogy mondani szokás:Ahány ház,annyi szokás.Lehet,ha megmutatnád majd a kozmetikusotoknak amit írtam,fogná a fejét...

Ja, és én is úgy tudom,hogy nem fáj a trimmelés,de szerintem akaratlanul is kihúz néhány még élő szőrt.Ami kellemetlen lehet a kutyunak.

És nyugodtan kérdezz,bár csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.Lehet,ha mást kérdeznél,homlok egyenest az ellenkezőjét írná...

95. Brad
2009. júl. 20. 08:29

Ma már semmi baja! Már játszottunk is!

:)

94. 62cc0f78ae (válaszként erre: 93. - Ében11)
2009. júl. 20. 08:11

Színészkedni azt tényleg nagyon tudnak...

Anyám rálépett a kutya lábára, a kutya nagyon sántított, ha láttuk, ha azt hitte, nem vesszük észre, szaladt, mint a csík!:)


Golyó kutyám kiskorában nagyon fájlalta a hasát: nyüszögött, és forgatta a szemét, hogy neki az úgy fáj! kaptunk a szomszédból csontot, hogy adjunk a kutyáknak, Golyókának rögtön elmúlt a nagy fájdalma, viszont ahogy elfogyott a kaja, rögtön nagyon szenvedett, megint... csak akkor már tudod ki hitte el?:)

93. ében11 (válaszként erre: 91. - Brad)
2009. júl. 20. 07:56

:) ne aggódj.a barátnőm kiskutyája még rá is játszott erre.az állatorvos után az a pici kutya is lehangolt volt,sírdogált sőt eljátszotta hogy baja van-ha felemelték sírni kezdett-kezdtek megijedni baj van a kutyával-aztán a kutya lebukott hogy színészkedik.feküdt a földön és arra ment a barátnőm a kutya meg felvonyított, mintha ráléptek volna, és sántított is.persze senki nem lépett rá,ezt többször eljátszotta a réka-kutya:)

persze a tiédnek most tényleg érzékeny az oltás helye-de 1-2 nap és minden oké lesz vele.

2009. júl. 19. 21:12
Kombináltat izomba adják? Már nem emlékszem...
91. Brad
2009. júl. 19. 20:57

:((( Elvittük du. állatorvoshoz. Kapott féreghajtót, meg egy kombinált oltást. Azóta nagyon lehangolt. Meg ha fel akarom emelni keservesen sír. Kicsit sántít is. Remélem nem komoly és csak a szuri az, amit a kis szervezete megviselt!

Tiszta aggodalom vagyok! Ver a víz! Minden percben ránézek, hogy lélegzik-e még...

90. 62cc0f78ae (válaszként erre: 89. - Brad)
2009. júl. 19. 15:27
A fenét! Élvezni fogja! Először tuti megszeppen, de aztán rájön, hogy az udvaron elég sok dolgot lehet csinálni:)))
89. Brad
2009. júl. 19. 13:53

KÉpzeljétek!


Augusztusban el kell mennem két hétre és Sárit nem vihetem magammal! ;((( A nagymamámhoz fogom vinni, neki van nagy füves kertje, kacsái, tyúkjai.

Szerintetek nagyon meg fog utálni Sári?

Ha tudom ezt a két hetet, biztos nem most hozom el! Jajj, Istenem.... A két hét között lesz egy hét, mikor haza jöhetek. Akkor haza viszem, de utána megint egy hétre vissza kell vinnem a nagyimhoz.

Szegénykém... most olyan lelkiismeretfurdalásom van!

Akkor még nem lesz meg az összes oltása, ugye nem lesz semmi baja!???? :((((

Ugye nem fog érte megutálni?

88. Ildi5
2009. júl. 19. 11:56
Szia. Eleinte naponta többször- kb 5-6 szor- le kell vinni, és amikor kint elvégzi a dolgát meg kell dícsérni és így rászokik és majd később már tudni fogja hogy kint kell elvégeznie.
2009. júl. 19. 11:36

sajna a egyik sincs meg.a kutyám benji elpusztult,már nagyon nagyon öreg kutya volt.a rozit visszaadtuk a tenésztőnek-mert a szobatisztaság nem ment neki-mivel a tenyésztőnél a lakásban kakilnak pisilnek a felnőtt kutyák is volt amikor 20 kutya!és szegény rozival nem jutottunk semmire közben a tenyésztő almot szeretett volna rozitól és azt mondta ne adjunk neki sokat enni-mert versenyre is el kellene vinni a pároztatás előtt.de több gazdi is vitt neki vissza kiskutyit-valami annál a tenyésztőnél nem stimmelt.

a macsekokat meg nem bírtam a pocakkal mire jött a baba kerestem nekik gazdit.kertes házba kerültek-én annyira sajnáltam az emeletbe őket.a kutyákat nem mert velük lehetett menni de a macskák szenvedtek.jó azért bőgtem mikor elvitték őket.most nincs állat de a párom meg a gyerek néha nyaggat legyen már valami.

2009. júl. 19. 11:36
:) Na jó, megosztom veletek:) 5 kutyám van: Sanyi, Rozi, Saci, Szuszu, Golyó (Golyót néha Nudlinak hívom, Szuszu "hivatalos" neve Zsuzsi, csak folyton hangosan szuszog...) A macsekomat Traktornak hívták, de mentségemre szóljon, ezt a nevet nem én adtam neki...:) Így kaptam.
85. ében11 (válaszként erre: 81. - Brad)
2009. júl. 19. 11:29
inkább az volt vicces amikor bent a szobában kerestem őket és kiabáltam cigány gyere!és nyitva volt az ablak,lent mire gondolhattak az arra sétálók:D
84. ében11 (válaszként erre: 83. - Ében11)
2009. júl. 19. 11:26
bocs de eszembe jutott az unokahúgom kutyija Zselé.azt hiszem több vicces nevű állatunk nincs.
83. ében11 (válaszként erre: 81. - Brad)
2009. júl. 19. 11:25
anyósom kutyája meg Zizi:)
82. Brad
2009. júl. 19. 11:15
Sőt, lehet, hogy már ma elvisszük. Itt vasárnap is nyitva vannak és rendelnek!
81. Brad (válaszként erre: 78. - Ében11)
2009. júl. 19. 11:13

De a cigány se rossz :D


Elképzelem, ahogy szólongatjátok az utcán :D

80. Brad (válaszként erre: 78. - Ében11)
2009. júl. 19. 11:13

Nah a Rozi legalább akkora poén, mint a Sári :D


Húúú, holnap doki! Nem is tudom melyikhez menjünk, itt Csepelen annyi van...

79. Brad (válaszként erre: 77. - 43d4d69400)
2009. júl. 19. 11:12

De ügyes a kutyid! Szerencsés vagy, hogy 2 hét alatt megtanulta hol a WC-je. :)

Remélem nekem sem lesz vele nagy gondom. Szeptembertől dolgozni akarok, és addig szobatisztaságra szeretném nelevni. Most mg ilyen pici 2 óránként leviszem. Aztán szeptember végére le szeretném csökkenteni napi 3szori sétára. Addigra már 4 hónapos lesz. Meg van benn újságpapír 2 helyen. Néha (lehet véletlenül),de oda megy a csomag. Ellenben még mindig nagyon sokat megy félre... , de hát nem is várhatok többet egy 8 hetes kutyustól, aki 4 napja van velem :)

78. ében11 (válaszként erre: 75. - Brad)
2009. júl. 19. 11:09
szerintem aranyos neve van.a macskáimat sziszinek és cigánynak hívtuk.az állatdoki is elmosolyodott mikor hallotta-de a macsekok hallgattak rá.a kutyákat benjinek és rozinak hívták.
2009. júl. 19. 10:54
Sziasztok! Az én kutyámat úgy szoktattuk ki, hogy vettünk kutyapelenkát, és ha bepisilt vagy kakilt, összekentük vele a pelust, megszagoltattuk vele, és kiraktuk.... és egy idő után megtanulta, h kint kell csinálni. ez kb 2 hét volt.... És azóta is szépen kint végzi el a kis és nagy dolgait.
76. 62cc0f78ae (válaszként erre: 75. - Brad)
2009. júl. 19. 10:48

Én nem röhögök, ha tudnád, hogy az én kutyáimat hogy hívják...:)


Okos a kutyád!:)

75. Brad (válaszként erre: 70. - 62cc0f78ae)
2009. júl. 19. 10:06

Szia!

Ma már nagyon ügyes volt! Meg lassan megtanulja, hogy nem tudok mindig vele foglalkozni, ilyenkor lefoglalja magát. Néha-néha direkt eltünök :) (fürdés, 2betűs helyiség, bemegyek a hálóba teregetni..stb.) és már csak kettőt nyüsszent aztán már játszik is. Szóval lefoglalja magát. :)

Éjjel sem volt vele sok gond. Szóval tanulóképes az eb! :) A sok-sok nyüszítés is kezd abba maradni, amik csak úgy jöttek...


Ja, és (ne röhögjetek ki),de Sári lett a neve. :D

74. Brad (válaszként erre: 71. - Bcicus)
2009. júl. 19. 10:02
Köszi a választ! Mindenképpen szakemberhez viszem, mármint aki tudja mi kell egy westi kozmetikához! :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook