Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krónikus arcüreggyulladás felnőttkorban fórum

Krónikus arcüreggyulladás felnőttkorban (beszélgetős fórum)


20. tortsy
2022. febr. 16. 07:21

Sziasztok.

Újra indítanam a topicot.

Járt már valaki úgy hogy begyulladt az arcureg, rá kis időre pedig a foginy is?

Köszi

19. laguna
2009. júl. 17. 09:43
köszönöm az ötleteket!Egyébként fogorvoshoz készülök,majd felhívom a figyelmét erre az "apróságra".Bioptron lámpát szoktam használni de,decsak ha már nagyon fáj sajna lusta ? vagyok az ilyesmire.A vitamint is csak akkor kezdem szedni nagy dózisban mikor már baj van.Ugyanis asúlyommal is küzdök és félek hogy túl jól hatna ?....mondjuk az étvágyamra...
2009. júl. 17. 06:53

Szia Laguna!

Nálad az is gond, hogy a gyerekek egész más típusú baktériumokat hordoznak, mint a felnőttek.Amíg hozzászokik a szervezeted ezekhez az új bacikhoz, addig sajna párszor kiújulnak a gyulladások. Sztem az immunrenszeredet kellene megtámogatni vitaminokkal (főleg C vitaminnal).

2009. júl. 16. 23:05

Engem is évekig kínzott az arcüreg gyulladás.

Ez úgy alakult ki, hogy sokat vezettem úgy az autót, hogy az ablak le volt húzva (akkor még nem volt klíma).

Begyulladt az arcüregem, a fogam, nagyon fájt a bal pofám.

A következőt csináltam vele: leültem a fotelba, bekapcsoltam a TV-t, elővettem a Bioptron lámpát és több órán keresztűl (!) lámpáztam a fájós részt.

Előszőr jobban fájt, feszített, majd megőrültem, majd kifakadt valami, gennyes váladék jött ki belőle (nagyon gusztustalan).

Ekkor elmúlt a nagy fájdalom, feszítés.

És a lényeg, hogy azóta sem gyulladt be többet.

Ez 9 évvel ezelőtt történt!

2009. júl. 16. 21:52

Laguna kedves, ajánlanám a fogászatot is, mert a férjem évekig kínlódott, majdnem mint Te, állandóan visszatérő arc és homloküregggel, magas lázzal hozzá :(

véletlenül ment fogorvoshoz, nem emiatt, és az ottani célzott rtg kimutatta, hogy az egyik foga hozzáér a megsülyedt arcüreghez és ettől van begyulladva folyamatosan.

ennek is érdemes utánajárni, ártani nem árt.

15. laguna
2009. júl. 16. 16:04

azért előre is köszi...,hátha valami elindulna

?...

14. laguna
2009. júl. 16. 16:03
köszi közben láttam az adatlapodon,lehet hogy jó lenne,bár ma anyukám is beindult a kérdezgetésben csak a másik baj hogy most mindenki szabin van
2009. júl. 16. 16:01
ha gondolod, megkérdezem az ittenieket, hogy arrafelé kit ajánlanak, mert egy kicsit messze vagyunk egymástól:)
12. laguna
2009. júl. 16. 15:59
Nyíregyháza
2009. júl. 16. 15:59
persze,hogy nem, de mivel én fül- orr- gégén- dolgozom, ill. dolgoztam hidd nekem el hogy oda nem kell beutaló. Persze van olyan hogy a háziorvos ir egyet, és leirja rajta az észrevételeit.
10. huszka (válaszként erre: 8. - H.Ancsi)
2009. júl. 16. 15:57
Nekem a házi orvosom írta :) De ezen nem veszünk össze...
9. H.Ancsi (válaszként erre: 7. - Laguna)
2009. júl. 16. 15:57
merre laksz?
2009. júl. 16. 15:56
igen a ct-hez valóban kell, de azt általában a fülész adja, legalábbis ott ahol én dolgozom.
2009. júl. 16. 15:56

Ott már voltam és nem küldött,csak röntgenre

de oly köcsög volt hogy még azt is megkérdezte másnap a doki mikor visszahívtak hogy minek mentem ilyen hamar vissza?Mondom neki azért mert tegnap azt mondták torkváladékot ma veszik le de a papíromon rajta van, nem,Ja mondja a doki akkor levesszük...

Hát kérdem én akkor mst hova menjek?

sajnos ismerős doki meg nincs......

6. huszka (válaszként erre: 5. - H.Ancsi)
2009. júl. 16. 15:50
Nekem kellett a ct vizsgálat miatt.
5. H.Ancsi (válaszként erre: 4. - Huszka)
2009. júl. 16. 15:32
fül- orr- gégészetre menj, nem kell beutaló, max időpont
4. huszka (válaszként erre: 3. - Laguna)
2009. júl. 16. 15:09
Nekem orrüregből vettek mintát. A Staphilococcust egyből kimutatta. Fül-orr-gégészetre nem ártana egy beutaló... szerintem.
2009. júl. 16. 15:07
Csak az a gáz hogy egyszerűen nem küldenek tovább a röntgennél,- meg volt egy torokváladék tenyészetem de az sem mutatott semmit.Hová kellene mennem hogy küldjenek?Én már bárhová elmennék csak kiderüljön mi az oka ennek hogy állandóan küzdök!
2009. júl. 16. 15:02

Szia Laguna!

Nekem is volt és van is krónikus arcüreggyulladásom. Nálam szerencsére nem olyan durva, mint a Te esetedben. Nekem az antibiotikum segít 2-3 havonta. A kolléganőm mindig megcsinálja a baktérium tenyésztést és annak megfelelően kapom a gyógyszert. Zinnat-ot szedtem. Nekem a dokim azt mondta, hogy nem ártana egy arckoponya ct, mert lehet apró kis ciszták vannak betokozódva és azért jön ki állandóan a betegség. De még oda nem jutottam el. Lehet az is, hogy nem a megfelelő antibiotikumot kapod.

2009. júl. 16. 14:57
Kérlek segítsetek!November ta dolgozom óvónőként,az első két hét után jó beteg lettem:légcsőhurut,arcüreggyulladás,mellhártya így együtt.Nagyjából kihevertem mentem vissza dolgozni és szinte azóta vagyok állandóan szarul,:fáj a fejem a torkom,a mandulám a fülemmel eggyütt,de úgy hogy senkinek nem kívánom.Antibiotikumot írnak,valamennyire jobban vagyok 2-3 hét kezdődik újra.Ez nemnormális szerintem,de nem tom hová menjek mit tegyek.tudtok vmit tanácsolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook