Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2014. aug. 8. 12:02
Sziasztok.Nekem januárban a 42.születés napom előtt 2 hónappal lett pozitív a tesztem.Nagyon örültünk neki és meg sem fordult a fejemben , hogy baj lehet hiszen már 3 gyerköcöt problémamentesen megszültem.Minden ajánlot vizsgálatot elvégeztettem,minden eredmény jó lett mégis lett egy angyalkám .A 24. héten megrepedt a burok és megcsászároztak.két napig élt a babám.Ennek elenére mostmár 42,5 évesen újra belevágok igaz mostmár orvosi segítséggel mert nincs időm arra , hogy majd csak összejön.Az orvosom szerint a genetikai vizsgálat volt a bűnős, ezt a vizsgálatot ha összejön a baba kihagyom.
2014. máj. 17. 09:35
Nem hiszem hogy olyan éles a határvonal a 35 és 4o év közt, ha egészséges az anyuka miért ne ? gyorsan elszalad az a 20 év, és ha az anya eü állapota Ok volt szüléskor, valószinüleg 60 évesen sem lesz egy rozzant öregasszony, hanem stramm nő marad.
1713. CsengiBoti (válaszként erre: 1712. - Csutkababa)
2014. máj. 16. 21:25

Akkor itt az idő,hajrá!!! ;)

(az esély nálunk is megvan,bár én azt érzem,hogy a Danira nagyon-nagyon vágytam,de nálunk itt a vége,jöhetnek az unokák :D úgy 10 év múlva:D :D :D )

1712. csutkababa (válaszként erre: 1711. - CsengiBoti)
2014. máj. 16. 15:00
hat mondjuk mi meg eppen nem is nagyon voltunk aktivak, de esely az megvolt ra,hogy osszejott..a jelek is stimmeltek..nem vagyok elkeseredve, mert vegul is meg igazabol nem is indult be a baba projekt :DDD
1711. CsengiBoti (válaszként erre: 1710. - Csutkababa)
2014. máj. 16. 14:17

:( és :) Az első a babára,a második a kapcsolatotokra ;)


Tudom,ilyenkor,mikor nagyon készül rá az ember,nagyon rossz,hogy nem sikerült...

Amikor majd jönni akar,úgysem tudja senki és semmi megállítani ;) (nekem a férjem már a 2 vetélés és 1 missed ab után nem akart "kockáztatni",félt,hogy valami bajom lesz,akár lelkileg,akár testileg,de igazából csak megszakítással védekeztünk :D ennek az eredménye a KicsiDani )


Drukkolok,hogy minél előbb sikerüljön!!!

1710. csutkababa (válaszként erre: 1709. - CsengiBoti)
2014. máj. 16. 12:16

a tuti info az az, hogy nincs baba...


azert vartunk ,mert mindig volt valami...viharos volt egy kicsit a kapcsolatunk is, aztan mostanra tisztult le minden...

sokaig a se vele se nelkule allapot volt :DD

de ugytunik, mostanra nottunk fel ...egymashoz is, es a kozos jovohoz is...

1709. CsengiBoti (válaszként erre: 1708. - Csutkababa)
2014. máj. 14. 22:14

:) Még ne kiabáljuk el,de (csendben) gratulálok ;)

Azt megkérdezhetem,hogy a mostani pároddal miért vártatok 13 évet a közös babára?


(És mellékesen megjegyzem -pozitív értelemben- irígykedem :) )

Majd gyere a tuti infóval is ;)

1708. csutkababa (válaszként erre: 1698. - CsengiBoti)
2014. máj. 14. 08:52

koszonom a szep,es hosszu valaszt :)

nekem 22 eves az elso szulottem, a masodik fiam 17 lesz a jovo honapban..es most tervezzuk a babat a mostani parommal, akivel mar 13 eve egyutt vagyunk..

neki elso gyereke lenne...

en csaszarral hoztam a vilagra az elso ket fiamat, a harmadikat is ugy szeretnem, mivel gerincservem is van,. ami tunetmenntes, mert megtanultam ugy elni, hogy ne legyenek fajdalmaim,es nagyon nagy eltemodvalltas is benne van abban, hogy 5 eve gyogyszer menntesen elek..


na, szoval..most meg nemtudom van e baba a pocakban, de hamarosan kiderul...voltam dokinal, a heten, de nem latta...csak azt hogy 10 mm a mehnyalka es megvan duzzadva a mehem...

es kivereztem mikor megvizsgalt..ennyi tortent...de meg nagyon korai barmit is mondani...

meglatjuk....

1707. vecus (válaszként erre: 1706. - CsengiBoti)
2014. máj. 12. 10:09

Köszi.

Tudom hogy sokat számít hogyan áll hozzá az ember a dolgokhoz, bár egy ilyen után ez egy kicsit nehezebb.

Ezt elfelejteni szerintem nem is lehet, de ez ad erőt hogy igen már egyszer újra sikerült így most is sikerülni fog a baba.

2014. máj. 12. 10:02

Akkor kívánom,hogy mihamarabb sikerüljön a kistesó,én HISZEM,hogy a pozitív gondolatok nagyon sokat számítanak.

Nagyon szörnyű élmény átélni egy terhesség elhalását,vagy egy vetélést,de mostanra már sikerült "elfogadnom",hogy így kellett történnie (elfelejteni soha nem fogom és nem is akarom).


Lelkileg meg kell erősödni és utána jönni fog a várva várt CSODAbaba :)

1705. vecus (válaszként erre: 1704. - CsengiBoti)
2014. máj. 12. 09:56

Köszi. :)

Szerencsére egész jó testvérek, bár néha tudják egymást nyúzni.

A nagyok ügyesen segítettek nekem és örülnek a kistesónak.

Igen spontán lettek az ikrek. :)

2014. máj. 12. 09:49

Hű,az igen,szép nagy családod van :)

A nagyok hogy viszonyulnak a picikhez és ahhoz,hogy hamarosan még egy (?) kistesó érkezik majd?

A hármas ikrek spontán lettek? (bocs,lehet,hogy máshol már írtad,de ritkán vagyok itt)


Nekem a kisebbik nagyfiam imád a picivel lenni (Dani most 1 éves),a nagyobbik pedig már eléggé a saját kis életét éli...

1703. vecus (válaszként erre: 1702. - CsengiBoti)
2014. máj. 12. 09:44

Nekem négy gyerkőcöm van.

Három fiú és egy lány. A fiúk 21, 11 és 1,5 évesek a lányom meg 3 éves.

Mi nem tudjuk az elvesztett babák nemét, 10 hetesen halt el a terhességem.

1702. CsengiBoti (válaszként erre: 1701. - Vecus)
2014. máj. 12. 09:40

Hányadik babátok LESZ ?

Olvasgattam a másik fórumot is,én is részese voltam -sajnos- annak a fórumnak is...

Nekünk ő már a harmadik,a két nagy már 16 és 14 éves,és mindannyian fiúk,sőt,az egyik elveszített babánk is az volt,a másik kettőnek nem tudjuk a nemét...

1701. vecus (válaszként erre: 1700. - CsengiBoti)
2014. máj. 12. 09:32

Szia!


Igen ez így van.

Én is szerettem kismama lenni, de azzal is tisztában vagyunk hogy nem fogunk éveken keresztül próbálkozni, adunk egy esélyt magunknak és a babának ha jönni akar.

Augusztus óta próbálkozunk, és már sikerült is novemberben, de sajna elhalt, így műteni kellett, ráadásul hármasikrek voltak, bár azt is bevállaltuk volna.

1700. CsengiBoti (válaszként erre: 1699. - Vecus)
2014. máj. 12. 09:22

Szia :)

Nekem ezzel a "még egyszer utóljára" dologgal az a "bajom",hogy nekem soha nem elég...

Ha tehetném,egész életemben kismami lennék,szülnék,babáznék...

Ugyanakkor azt is gondolom,hogy nem szabad telhetetlennek lennem és minden nap hálát adok a sorsnak,hogy háromszor is átélhettem egy baba fejlődését pocakban és pocakon kívül,a szülés és születés csodáját,melyeknek minden pillanata beleivódott a szívembe-lelkembe.

Nagyon-nagyon jó lenne újra,jó lenne,ha a Törpi sem "egyedül" nőne fel,de valószínűleg neki már nem lesz kistesója :(

Majd örülök az unokáknak,úgy 10-15 év múlva ;)

1699. vecus (válaszként erre: 1698. - CsengiBoti)
2014. máj. 9. 19:42

Ezt én is igazolhatom. :)


Nekem 15 hónapos a legkisebbem és egyáltalán nem érzem hogy egy pár hónap múlva a 4. x-et töltöm.


És szeretnénk még egyszer utoljára egy babát. :)

1698. CsengiBoti (válaszként erre: 1694. - Csutkababa)
2014. máj. 9. 19:31

Szia :)

Ne félj...Igaz,én idén még "csak" 39 leszek,és tavaly -még 37 évesen- szültem a 3.kisfiunkat.

Mindhárom kihordott terhességem szép volt,soha semmi bajom nem volt,de bizton állíthatom,hogy ez a 3.mindenben más volt.(őelőtte 2spontánvetélés+1 missed ab) Tele voltam aggodalommal az előzmények miatt,ugyanakkor -mivel a tesók már nagyok 16 és 14 évesek- maximálisan magunkra tudtam figyelni úgy,hogy nagyjából tudtam,mire számíthatok.

Ugye,az elsőnél még minden olyan új,a másodiknál ott volt már egy másfél éveském...Most CSAK Rá figyeltem.

A szülésnél is ugyanez a helyzet.Sokkal tudatosabban figyeltem mindenre,a fájásokra,a babára...

Ehhez az is közrejátszott,hogy -valószínűleg- már nem lesz többször részem benne,csak "nagyiként" :D


Az pedig,hogy most újra van egy picikénk,semmihez nem fogható.A nagyok már nem annyira igénylik a bújást,puszilgatást,ő pedig nagyon.


Hidd el,ettől jobb dolog nem történhet az életben.

Nem érzem magam öregnek egyáltalán,de nagyon sokan mondták már,hogy megfiatalított a Dani :)


Ha esetleg kíváncsi vagy valamire,írhatsz privát is ;)


Szép kismamiságot és gyors,könnyű szülést a későbbiekre ;)

1697. vecus
2014. máj. 9. 09:36

Sziasztok!


Én is csatlakoznék hozzátok ha lehet.

Idén leszek 40. És szeretnénk még babát a párommal.

2014. máj. 9. 07:33

3. lesz, ha lesz :)

meg nem tudom, hetfon megyek dokihoz

1695. rinike (válaszként erre: 1694. - Csutkababa)
2014. máj. 9. 06:42

Üdv Csutkababa!

Hányadik baba?

2014. máj. 8. 10:20

Sziasztok!

csatlakozhatok hozzatok?

mi is tervezunk babat, es igy 40 felett azert egy kicsit felek is,meg nem is :)

1693. pocaklakóváró (válaszként erre: 1680. - Tünci 72)
2014. ápr. 8. 19:50

Szia,

Olvastam, hogy min mentél keresztül. Melyik meddőségibe jártatok?

1692. Anika70 (válaszként erre: 1690. - Bonti74)
2014. ápr. 7. 21:14
Így igaz, vannak....akik megtehetik anyagilag....
2014. ápr. 1. 21:06
Szülni 40 felett is lehet, sőt olvastam, hogy Mo-n egyre több 40 feletti nő szül! Óvatosnak kell lenni, az fix, de sztem ha figyeltek és egészségesek vagytok semmi baj nem lesz! Ne engedjétek hogy beparáztassanak titeket!
1690. Bonti74
2014. ápr. 1. 17:19
És hányan vannak, akik saját gyermek mellé is fogadnak örökbe gyermeket vagy gyermekeket..., mert ilyen emberek is vannak.
1689. Anika70 (válaszként erre: 1687. - Bonti74)
2014. márc. 31. 17:12
Mi is 3 évig kísérleteztünk, mire végre sikerült:) Mindig bíztam benne, hogy lesz egy közös kisbabánk, az örökbefogadás éppen ezért meg sem fordult a fejemben.
1688. Derya (válaszként erre: 1686. - Tünci 72)
2014. márc. 31. 01:30

igen, valahogy biztosan lesz... :-)

azert, ha nem titok, megirnad az eredmenyeidet?

1687. Bonti74 (válaszként erre: 1686. - Tünci 72)
2014. márc. 29. 16:09

Ebben valóban lehet valami. Én csak arra gondolok, hogy mikor már 5. hónapja próbálkoztunk a második gyermekünkkel, akkor pihentettük a dolgot. Erre a menszi után rögtön az első nap összejött a tesó!:)

Arra nem gondoltatok, hogy örökbe fogadtok egy kisbabát? Lehet direkt a kérdés, de én tuti örökbe fogadtam volna egy gyermeket, ha nem lehetett volna sajátom. Minden áron gyermeket szerettem volna (és tudom mit írok, mert nekem is voltak gondjaim). Gyermek nélkül nem tudtam volna élni.

1686. Tünci 72 (válaszként erre: 1685. - Derya)
2014. márc. 28. 18:03

Derya

Igen ezeket is nézték már. Rendben vannak.

Én már csak a lelki dolkokra gondolok....Lehet ez a sok utánna járás, lombik ,meg a stressz készít ki .

Talán hagyni kellene az egészet...Hallottam már olyat,hogy abbahogyta a pár a kezeléseket, lemondtak a gyerekvállalásról, nem agyaltak rajta és.....ott lett a baba...

A bib ott van ,hogy ezt oly könnyű másnak mondani ...ne agyalj, ne görcsölj rá, hagyd....

Aki ebben nincs benne annak halvány lila dunsztja nincsen mi mindenen kell keresztül menni...


Na majdcsak lesz valahogy ... !

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook