Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
425. ggabi39 (válaszként erre: 422. - Audrey40)
2007. nov. 13. 15:56
Jaj, de jó!!! Gratulálok!!! Ez nagyon jó hír! Jó egészséget Nektek, és sok boldogságot!
2007. nov. 13. 15:42
Valószínüleg én rám is ez a sors vár, 40 felett fogok szülni. Így alakult. Tudomásul kell venni, hogy egy teljesen más világban élünk, mint anyáink egykoron. A nagyobb elvárások, a diploma, az anyagiak, az egzisztencia kialakitása megnehezitik a nők életét. Sokan előbb mevalósítják önmagukat, terveiket, majd utána gondolkodnak a gyerekvállaláson. Nem minden nőben tombol az anyai ösztön oly nagy erővel, hogy mindenáron gyereket akarjon, és azért mindent feladjon. Vannak akik megfontoltabbak, inkább megteremtik az anyagiakat, a feltételeket, az érettebb kapcsolatot megvárják, hogy a baba biztonságos körülmények közé jöjjön. A korhatárok is kitolódnak, ahogy nőtt az életszinvonal. Valaha 25 éves koráig nem ment férjhez valaki, már vénlánynak titulálták. Hol van az már... Manapság egy 30 éves szingli teljesen természetes, és az is, hogy 40 évesen szülnek a nők. Az átlag életkor is nőtt, a középkorban egy negyvenes nő matuzsálemnek számított, ezt manapság talán egy 100 éves érdemli ki. Gondolkodjunk el ezen!
423. dee7182d35 (válaszként erre: 422. - Audrey40)
2007. nov. 13. 15:12
Húúúú!Az nagyon kafa!Gratulálok!Ez jó végszó volt a hozzászólásomhoz!:)Minden jót nektek!
2007. nov. 13. 15:11

40 évesen szültem a 3. fiamat, jelenleg 8 hónapos.

És úgy néz ki, testvérkéje lesz...

Boldog vagyok!

Köszönöm, senki negatív hozzállása nem kell! Methogy véleménye nyilván, mindenkinek van, de ne hangoztassa , ha használni nem tud vele...:)))))

421. dee7182d35 (válaszként erre: 420. - Dee7182d35)
2007. nov. 13. 15:10
Azért az 50-60 éves korosztályt már én sem támogatom ilyen téren,félreértés ne essék,viszont el sem itélem igazán!
2007. nov. 13. 15:09

Sziasztok!


Én komolyan nem értem.Egy negyven akárhány éves nő ássa el magát?Úgy beszéltek néha,mintha a nő negyven évesen már a halálra kéne készüljön!

Én nem nézem le azt,aki 40 körül szül!

Sőt!Kifejezetten tisztelem érte,és nem hinném,hogy az aki ennyi idősen bevállalja,nem gondolta meg rendesen hogy mi szól ellene,és mi mellette!

Le a kalappal minden nő előtt,aki 40 felett szül!

419. vica66 (válaszként erre: 415. - ALLICS)
2007. nov. 13. 12:03

Figyeltem. Kategorikusan kijelentetted, hogy az ilyen korúaknak a nagymamaságra kellene készülni, nem a gyermekvállalásra. Természetesen jogod van a véleményedhez. Csupán a stílussal van a gond.

Ebben az egyetlen mondatban is mennyi agresszivitás van, nem érzed? Senki sem akar bántani.

418. hajnalok (válaszként erre: 415. - ALLICS)
2007. nov. 13. 11:56
Ebben a témában a tudatosságnak nincs jelentősége hiszen a becsúszott babát tudatosan el lehet vetetni.Ezt valaki vagy akarja belülről v. nem.Ha valaki nem akarja belülről akkor elveteti azon okok miatt amiket te felsoroltál.
417. c42cdec0a6 (válaszként erre: 415. - ALLICS)
2007. nov. 13. 11:56
Sohasem tudhatod, hogy mit hoz az élet, a jövőd. Mi van akkor, ha Te tegyük fel elválsz, és úgy 40 felé találod meg életed párját, akinek mondjuk még nincsen gyereke, vagy ha van is, akkor Tőled szeretne, hogy legyen egy közös is. És akkor az ember nem azt nézi, hogy hány éves is lesz a gyermeke érettségijekor, hanem azt, hogy megadja a párjának és saját magának is az új életben rejlő boldogság lehetőségét. Itt nem azt mondom, hogy nem vagyunk boldogak, hanem azt próbálom megvilágítani, hogy egy gyermek teszi fel a koronát egy házasságra és a boldogság vele teljes. Mert én per/pill ebben a szituációban vagyok és ha Te is figyelmesen olvastál volna, akkor bizony tudnád és nem sértegettél volna itt a többi hozzászólóval együtt. Sohase mond, hogy soha - örök mondás, és igaz is.
416. hajnalok (válaszként erre: 407. - Ggabi39)
2007. nov. 13. 11:51
Ennek az írásnak minden szavával egyetértek.Ne felejtsük el a nagyobb tesókat sosem maradnak majd egyedül az ilyen babák felnőtt korukra, hiszen számíthatnak még egy v. kettő v.akár több tesóra is.
415. ALLICS
2007. nov. 13. 11:43
Én a tudatos 40 feletti szülésről vitáztam nem a becsúszottakról ha figyeltél volna tudnád.
414. vica66 (válaszként erre: 413. - ALLICS)
2007. nov. 13. 11:38

Egyáltalán nem az a baj, hogy 20 éves vagy. Hanem az, hogy megtalálsz egy ilyen topicot (nem is értem miért érdkelt a téma), s a hozzászólásaidban sértegetsz másokat, beletaposol a lelkükbe. Talán azt gondolod, könnyű döntés ennyi idősen gyereket vállalni? Legtöbben nem így tervezték, hidd el. Ha majd 40 éves leszel, s netán úgy fordul az életed, hogy teherbe esel (sose lehet tudni), elvetetnéd? Adódnak az életben váratlan helyzetek, nem mindig úgy alakulnak a dolgok, ahogyan tervezzük.

Az jó, hogy önálló vállalkozásod van, hogy fiatal anyuka vagy, csak egy icipicivel több empátiára lenne szükség.

413. ALLICS (válaszként erre: 411. - Ggabi39)
2007. nov. 13. 10:55
egyébként nem te fogod ldönteni hogy ők mit szeretnének és azt hiszem egyáltalán nem rossz hogy egy "20 éveskének" saját vállalkozása van.Erről ennyit további szép napot:)
412. ggabi39 (válaszként erre: 398. - Livilla)
2007. nov. 13. 10:51
Igazán köszönöm. Kicsit fáradt vagyok az éjszakázásoktól, de megéri. Jó egészséget Neked is!
411. ggabi39 (válaszként erre: 409. - ALLICS)
2007. nov. 13. 10:50
Gratulálok. De én a gyerekeimnek nem ilyen "karriert" szántam. Ők sem ilyenre vágynak. Tudod, kinek a pap, kinek a papné tetszik.
410. ggabi39 (válaszként erre: 396. - ALLICS)
2007. nov. 13. 10:49

Ja kérem, mindenki magából indul ki. Azért mert neked esetleg rossz kapcsolatod volt a szüleiddel, s inkább a gyerekcsinálásba menekültél (s még férjnél sem vagy), arról senki sem tehet. Nekem jó a kapcsolatom a gyerekekkel, vele is jó lesz, mert én teszek róla, hogy jó legyen. Azzal nem neked kell foglalkoznod. Te foglalkozz csak magaddal, s a te gyerekeddel, s a vele való kapcsolattal.

Képzeld el nem én vagyok az egyetlen anyuka most sem, aki ilyen idős, s 6 év múlva sem leszek egyedül. Ha nem vetted volna észre, mostanában a nők egyre később szülnek. Igaz ez rád nem vonatkozik. Majd meglátjuk a te nagy élettapasztalatoddal és bölcsességeddel milyen értékeket tudsz majd a gyermekednek átadni.

409. ALLICS (válaszként erre: 407. - Ggabi39)
2007. nov. 13. 10:49
Ha visszaolvastad volna már írtam hogy fodrász vagyok egy kozmetikánk van a párommal két alkalmazottal.És egyáltalán nem unatkozom mert már dolgozom napi pár órát ugyanis nem vagyok eltartott és a kozmiban az élet nem állt meg.
408. ggabi39 (válaszként erre: 406. - C42cdec0a6)
2007. nov. 13. 10:43
MayB: Így van, ahogy mondod. Unatkozó 20 évesek, akik nem tudják unalmukban hogy kössenek bele másokba. Ha megnézed hány topikba írogatnak... értelmesebb elfoglaltságul is lehetne, mint kötekedni. Nem tudom, vajon itt élik ki az agressziójukat???
407. ggabi39 (válaszként erre: 405. - Bcicus)
2007. nov. 13. 10:42

Nem rögeszmém, hogy 20 évesen tanulni kell, de ha jól belegondolsz, akkor egy 20 éves gyerek még fősikolás, vagy egyetemista.

A nagyobb gyemekeim 7 évesen kezdték a sulit (késtek), majd 15 évesek lesznek ha elvégzik a 8. osztályt, s majdnem 19 évesek mikor érettségiznek. Mivel már most vannak elképzeléseik a jövőjükről, 20 évesen több mint valószínű hogy egyetemisták lesznek.

A gyerek dologra ráérnek majd akkor, ha már elvégezték az iskoláikat. A mai világban egy érettségivel ki lehet törölni a fenekünket, nem hiszem, hogy az lesz az életcéljuk, hogy 20 évesen házasságot kössenek és gyereket neveljenek. 20 évesen még élni kell a diákéletet. Nem hiába az EU-ban 21 év a határa nagykorúságnak és nem 18. Nagyon várom, hogy itt nálunk is bevezessék!!!


Én nem félek, hogy esetleg nem látom az unokáimat. Hála az égnek a mi családunkban hosszú életűek az emberek. Nagymamám aki velünk lakik most fogja tölteni a 89. évét. Kertészkedik, és aktív életet él. Senki sem mondaná meg hogy annyi éves amennyi. Pedig ezalatt a 89 év alatt sok mindent átélt (háború stb.). Ő sem gondolta volna 20 évesen, hogy még a dédunokáit is látja felnőni! De optimista volt mindig, és én is az vagyok!

Ember tervez, Isten végez. Egy 20 éves is meghalhat, a halál nem válogat. Ezért fölösleges a vitátok, mert egyáltalán nem biztos, hogy ALLICS látni fogja az unokáit felnőni. Mi erre a biztosíték? Semmi. Ha meg kell halni hát meg kell. Ez az egyetlen dolog az életben ami muszáj. A többit meg csak szeretné az ember. Aztán vagy bejön, vagy nem.

2007. nov. 13. 09:37
Gabi, vica, örülök, hogy hasonló véleményen vagyunk. Lányok, ne hagyjátok magatokat, illetve ne hagyjuk magunkat, igenis nem csak a 20 éveseké a világ! Azok pedig szépen elmehetnek a saját korosztályukhoz társalogni, mert úgy látszik a szürkeállományuk nem elég ahhoz, hogy felfogják az élet komoly dolgait.
405. Bcicus (válaszként erre: 399. - Livilla)
2007. nov. 12. 19:58

Biztos ők is féltek tőle, de minden normális kamasz akinek idős szülei vannak retteg ettől.

Itt nem arról van szó, hogy milyen állapotúnak érzi magát az ember, meghogy meddig fog élni. Arról, hogy a gyerekre kéne gondolni, nem magukra.

Ha mondjuk mikor én 40 leszek az orvos tudományban egy olyan lépés következne be, hogy nekem is lehetne babám, akkor sem vállalnám be, de már 5 év múlva sem.


Gabi: Miért rögeszméd, hogy egy 20 éves felnőtt embernek iskolába kell járnia?

2007. nov. 12. 19:41
Miért durvultatok be így lányok olyan íze van a dolognak mintha nem is maga a téma lenne fontos hanem egymás fikázása.Az hogy mindenkinek van véleménye az jó dolog, ám adjátok meg a tiszteletet egymásnak kortól függetlenül.Na -na csillapodjatok tessék kibékülni!!!Allics még nagyon fiatal és meggondolatlanul nyilvánul meg,/talán mi 40-k is voltunk 20 évvel ezelőtt néha ilyenek/, ggabi39 pedig érzékeny hiszen olyan érzelmekről beszéltek ami mindenkit bántana ebben a hangnemben, ezt nem szabad, itt többnyire mindenki anyai ösztönökkel rendelkezik még az is aki esetleg nem anya még de készül rá nagyon, és ez nekik is bántó lehet mert általánosan magára veszi az ember.
403. ALLICS (válaszként erre: 402. - Vica66)
2007. nov. 12. 19:25
na látod én is csak a véleményemet mondtam el!!!
402. vica66 (válaszként erre: 401. - ALLICS)
2007. nov. 12. 19:17
Véleményt nyilvánítottam. A fórumokat erre találták ki.
401. ALLICS (válaszként erre: 400. - Vica66)
2007. nov. 12. 19:01
azt hiszem neked a kettőnk vitájához semmi közöd.Sajnáljál mást.
400. vica66 (válaszként erre: 396. - ALLICS)
2007. nov. 12. 18:59
Én téged sajnállak...
399. Livilla (válaszként erre: 275. - Bcicus)
2007. nov. 12. 18:42
Szia! Most olvastam a hozzászólásaidat. Arra gondoltam, lehet, hogy nem a Te félelmeid voltak ezek (hogy idő előtt elmennek a szüleid), hanem talán az Ő saját félelmeik, különösen az Édesapádéi. Írtad, hogy hipochonder. Amit talán nem mertek megfogalmazni, azt Te akaratlanul is érezted. Szóval ez hozzáállás kérdése is. Ha Te elhiszed és bízol benne, hogy kilencven évig élsz, akkor még 45 évesen sem késő, még az unokáidat is láthatod felnőni.
398. Livilla (válaszként erre: 367. - Ggabi39)
2007. nov. 12. 18:35
Szia Gabi ! Most tévedtem erre a fórumra és visszaolvasgattam. Többeket ismerek, akik 40 felett szültek, Neked is csak gratulálni tudok hozzá!Jó egészséget és sok boldogságot a babához!
397. ALLICS
2007. nov. 12. 18:28
Ja és te azokat az uinokádat már nem biztos hogy látni fogod sőt lehet hogy az esküvőjén sem leszel ott.Ezeket a dolgokat nem sajnálod??
396. ALLICS (válaszként erre: 394. - Ggabi39)
2007. nov. 12. 18:26
Azt hiszem a te agyaddal nagyobb problémák vannak.Sajnálom azt az édes kis babát hogy ilyen idős anyukája van.Vele biztos nem lesz olyan a kapcsolatod mint a nagyobbakkal.Ne csodálkozz ha majd elsősen azt mondja hogy a suli kapujától inkább egyedül megyek.
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook