Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
485. c42cdec0a6 (válaszként erre: 483. - Hajnalok)
2007. nov. 14. 13:25

Igen, véleményünk ebben a témában hasonló. Aki nem idevaló, az ne jöjjön ide.

Én leginkább kislányt szeretnék, de amúgy meg édes mindegy, csak jöjjön már :-))

Nagyon sokat lehet beszélgetni ebben a témában a ciklus.hu-n, a próbálok teherbe esni, babát szeretnénk 2 topikban. Én is ott vagyok, annamarie néven. Ha gondolod, nézz be hozzánk, a lányok nagyon kedvesek. És jól jönne a 40-es korosztálynak is egy kis erősítés, mert vagyunk, de nem elegen... :-)) de itt is szívesen beszélgetek Veled, ha Neked itt jobb. Mindig tanul az ember a másiktól. Én szinte semmit nem tudtam ezekről a dolgokról, mert amikor még én szültem anno, nem kellett hőgörbét vezetni, PÉ-t figyelni, jött az magától... De itt a lányoktól én is megtanultam dolgokat és így sokkal jobban érzem magam, hogy ismerem a testem működését.

484. ALLICS
2007. nov. 14. 13:14
szerintem nem kéne!!!De ezt úgyse én döntöm el.
483. hajnalok (válaszként erre: 482. - C42cdec0a6)
2007. nov. 14. 13:12
Akkor te most minek örülnél leginkább,tudom elsősorban hogy egészséges legyen a baba és a mama is, ez természetes, na és másodsorban?Egyébbiránt örülök hogy végre beszélgető partnerre találtam ebben a topikban ugyanis, én azért jöttem ide hogy beszélgessek hasonló gondolkodású emberekkel kortól függetlenül, viszont néha itt eldurvultak a dolgok , na ezt nem szeretem amikor fikázzák egymást véleménykülönbségek miatt.Remélem aki nem így gondolkodik mint mi az előbb-útóbb elmegy innen mivel a véleményét már ezerszer elmondhatta, felfogtuk, elfogadtuk de már kezdett zavarni hogy másról nem szól a téma mint hogy öreg v. fiatal, úgy gondodlom hogy ebben a témában rengeteg más dologról is lehet cseverészni és nekem ez a célom.
2007. nov. 14. 13:02
Én már a múlt ciklusomtól rendszeresen hőmérőzök, figyelem magam és a naptárakat (Jónás, ciklus.hu), most elkezdtem szedni a Gravidát is. Az én emberem mindig itthon van, úgy hogy nálunk nem probléma, és nekem már egy 22 éves fiam van.
481. 1cb261dabd (válaszként erre: 326. - Erikpipi)
2007. nov. 14. 13:00
Az 18 éves korban való szülés egyáltalán nem a szocializmus nagy vívmánya...
480. hajnalok (válaszként erre: 479. - C42cdec0a6)
2007. nov. 14. 12:58
Majd meglátjuk a vak is azt mondta,a gázosabb dolog hogy az én emberem nem mindig van itthon, külföldi munkahelye van ingázik, hetente jön haza jó esetben csüt.v. pénteken és vasárnap hajnalban megy újból el.De azért rajta vagyunk a témán erősen amikor lehetőség adódik rá.Annyira még nem is figyeltem ciklust meg ehhez hasonlókat , egyenlőre lazán próbálkozunk.Két nagy fiam van már 19 és 16 évesek.
479. c42cdec0a6 (válaszként erre: 478. - Hajnalok)
2007. nov. 14. 12:38
A várakozás a legrosszabb... én is azt hittem, hogy sikerült, mert 3 napot késett. sajnos tévedtem. De Neked még sikerülhet!
478. hajnalok (válaszként erre: 477. - C42cdec0a6)
2007. nov. 14. 12:36
basszus pont együtt nem várjuk a "vörösöket", hát még eddig semmi jele néha szúrkál az alhasim, a melleim már két hete szétdurranak de igazából nemtom annak a jele e hogy megjön v. hogy áldott állapotba kerültem.Második hónapja nem védekezünk, ha most eldöntöttem akkor jó lenne ha mielőbb összejönne, ha nem akkor ahogy írtad meglátjuk a következő hót, nem adjuk fel hát persze hogy nem hogy szülessen úgy kislányom ha feladom.
477. c42cdec0a6 (válaszként erre: 476. - Hajnalok)
2007. nov. 14. 12:12
Én szorítok Neked... én is ebben a cipőben járok, de sajna nekem ma reggel megjött... új hónap, új remények! nem adom fel!
2007. nov. 14. 12:03
Mindenki szorítson nekem aki ide szokott járni, hogy ma ne jöjjön meg a menzim és holnap se és utána se jó sokáig, mert bizony ez nem becsúszott, nem véletlen, ez tudatos és akarva akart a férjem és az én részemről is.A kicsi fiam 16 éves és mindennap megkérdezi na anya mi van a menzivel, várja tervezgeti a lányneveket pedig még hol van...vagy nincs...
475. Nikice
2007. nov. 14. 11:59

Sziasztok!

A másik "véglet" fórumán voltam eddig, hát gondoltam, ide is benézek. Szerintem mindenki érzi, és tudja mikor kell/lehet gyermeket vállalnia. Ha meg nem? Akkor hibázik, na de emberek vagyunk, tény hogy ez a hiba másra is hatással lehet ezért nagyobb felelősség a gyermekvállalás időpontjának megválasztása. Mindkettőnek van előnye és hátránya. Én fiatalon szúltem, de nem bántam meg. Nem ítélem el, aki 40 felett szűl, de az én véleményem, hogy talán jobb előbb. Persze, ha eddig nem volt valakinek olyan kapcsoaltab, hát ne is szűljön csak azért mert 25-30 az ideális. És a huszonéves 3-4 gyerekkel rohangálókon is elgondolkodom.


De azért erős nekem az a miért nem használtál fogamzásgátlót, mikor ...szóval ez azért szerintem nem szép. Itt azért egy gyermekről beszéltek, akinek nem kellene lennie? Szép dolog egy gyereket bántani? A tisztelet kortól függetlenül szerintem mindenkinek megjár. Én huszonéves létemre nem írnék le ilyet.

474. ALLICS (válaszként erre: 473. - Hajnalok)
2007. nov. 14. 11:52
Hát templomba én se járok de "elvárom" hogy mindenbem segítsen.Jó én kívánok neked kislányt!!!(kíván-kíván) te meg nekem most egy kis nyugalmat.Mert sokan azt hiszik (akinek még nincs gyermeke) hogy de jó gyesen van persze... 24 órás műszak + még dolgozni is mert ugye a férfiak a kozmi eligazításhoz nem nagyon értenek(krémeket rendelni tárgyalni különböző szállítókkal).Ugyhogy..
2007. nov. 14. 11:47

Allics kívánj nekem egy kislányt és én is neked , de őszintén ám és kipróbáljuk hátha bejön.Mindennap ezért imádkozom pedig csak áll katolikus vagyok mivel temlomba is csak rendezvények alkalmával járok,ám az imám lehet hogy mégis egyszer meghallgattatik.A jó szakállas odafennt szeret engem

már annyi minden széppel és jóvel elhalmozott, itt nem feltétlenül anyagi javakra gondolok , de még az is megvan.Istenem ha egy kislányom lehetne, pedig Allics én is 39 éves vagyok és látod jobban vágyom rá mint 20 évesen. Most akkor ez hogy van, most értem meg rá igazán?Vagy mi ?

472. ALLICS (válaszként erre: 470. - Ancsi64)
2007. nov. 14. 11:45
Azt hiszem én rólad semmi rosszat nem írtam akinek meg szólt védje meg saját magát!!
471. hajnalok (válaszként erre: 469. - ALLICS)
2007. nov. 14. 11:39
De mindig vannak kivételek és mi azok közé tartozunk, ha pozitívan állunk az élethez az is pozitívan fog hozzánk viszonyulni.Mindig olyant kívánj másnak amit magadnak is kívánnál, mivel visszaüt a dolog,tehát még az ellenségeidnek is , már ha vannak, v. aki megbántott.
470. Ancsi64 (válaszként erre: 465. - ALLICS)
2007. nov. 14. 11:37
Végig olvastam a topikot, ALLICS Te egy megátalkodott, csakis rosszat akaró, irigy, gőgős és beképelt nőszemély vagy, mellette igen-igen szemtelen. Mondd, Te miért nem használtál fogamzásgátlót, amikor a babád fogant? Szegény gyermek, már jó előre sajnálom, hogy ilyen anyja van, mint Te! Remélem, hogy azóta védekeztek, mert még egy gyermek Tőled, az csapás lenne az egész világnak!
469. ALLICS (válaszként erre: 468. - Hajnalok)
2007. nov. 14. 11:33
Hát ez így van ahogy leírtad.A fiatal azért nem kell mert majd szülni megy akinek van gyereke az szerintük nem tud 100%-ban teljesíteni(beteg a gyerek stb),Aki idősebb az meg már nem nagyon kell 1000 ok miatt.
2007. nov. 14. 11:28
Véleményem szerint a munkavállalásnál a kor független, mivel ha korosabb mindegy hány gyereke van és hogy mikor szült nem azért nem veszik fel hanem félnek hogy nem tud úgy teljesíteni mint egy fiatalabb, ha fiatal akkor meg nincs tapasztalata és hogy majd szülni fog. Bizony hallottam olyan munkáltatókról is akik szóban megígértetik a fiatal lányokkal hogy nem fognak szülni "x" éven belül és ha közben férjhez megy már rezeg is a léc a lába alatt.Nem undorító?Ám azért vannak olyan cégek is ahol a tudás és a tapasztalat fontosabb a kornál,akár idősebb akár fiatalabb az egyén.Én is egy ilyen cégnél dolgozom .
467. ALLICS (válaszként erre: 466. - Audrey40)
2007. nov. 14. 11:25
Én nem kötöszködni akarok mert minden elismerésem hogy ennyi csemetéd van mert van aki az egyet is jól meggondolja hanem olvastam egy másik topicba hogy igazából erre nem voltatok felkészülve nem?De ha válaztani lehtne én is fiút szeretnék olvastam inkább te is
466. Audrey40 (válaszként erre: 465. - ALLICS)
2007. nov. 14. 11:18
nem mondod???!!! :))) remélem, te használod is a nemkívánt terhesség ellen!! Merthogy amiatt találták ki...:)
465. ALLICS (válaszként erre: 464. - Audrey40)
2007. nov. 14. 11:16
Ha már így alalkult én is gratulálok de a fogamzásgátlásnak már sok változatát feltalálták.ezzel szoktak védekezni a nem kívánt terhesség ellen.
2007. nov. 14. 11:11
Köszönöm a gratulációkat!:))
463. ALLICS (válaszként erre: 462. - Vica66)
2007. nov. 14. 11:09
Látod az egyik okot te magad írtad le hogy miért nem 40 évesen kéne szülni.Te magad írtad hogy a korod miatt...
462. vica66 (válaszként erre: 461. - Benvik)
2007. nov. 14. 10:41

Sajnos ez van, az embernek anyagi szempontokat is mérlegelni kell. Ezért sem könnyű döntés 40 körül bevállalni egy gyermeket.(De fiatalabban sem.)Ha nem vesznek vissza az előző helyedre, a kicsivel nem nagyon vesznek fel sehova, mire kicsit megnő, addigra meg már a korod miatt nem kapsz munkát.

A fiataloknál meg az a bibi, hogy esetleg férjhez fog menni és gyereket szül...

461. benvik
2007. nov. 14. 10:23
Na valljuk be, ha az átlag mai fizetést vesszük alapul, akkor a fiataloknak esélye sincsen a lakás, meg az autóvásárlásra. Ki leht számolni, hogy kb 100ezer forinból az ember mikor tud lakást venni, ami kb minimum 10millió. És még meg is kell élni. Lehet hitelt felvenni, de ma senki sincsen bebetonozva a munkahelyére. Ha nem tudtak volna a szüleim segíteni, akkor biztos, hogy nem lenne még gyerekem. És mivel ide még egy kiságy maxixum a plafonra fér el, nem is lesz mostanában következő. Így az emberek vagy egyeltalán nem vállalnak gyereket, vagy későn szülnek.
460. 7130b15964 (válaszként erre: 458. - Bcicus)
2007. nov. 13. 21:49
Persze, neked igen. A nagy átlagnak meg nem. Ezért is sakkoznak sokan olyan sokáig, hogy mikor legyen gyerekük...
459. 7130b15964 (válaszként erre: 457. - Hajnalok)
2007. nov. 13. 21:46
Magánnyugdíjpénztáras vagyok, legalábbis ahhoz a részhez fix, hogy nem nyúlnak. Ami a nagy közösbe megy, az persze elmegy, amire költik. Az meg más kérdés, hogy a magánnyudíjpénztáras mire lesz elég. Éppen ezért legjobb, ha mindenki gondoskodik magáról jó előre...
458. Bcicus (válaszként erre: 455. - 7130b15964)
2007. nov. 13. 21:45
Persze jókor jött, de mondjuk lakásom akkor is lenne, ha nem tudnak segíteni,csak egy szobával kisebb.
457. hajnalok (válaszként erre: 451. - 7130b15964)
2007. nov. 13. 21:43
Igen Tereza a nyugdíjalapból, de nem abból amit most vonnak le tőled, abból a mostani nyigdíjasokat fizetik+állami hitel ugyanis már most sem elég a kifizetésekre.Abban pedig nagyon igazad van hogy amit magadnak megtakarítassz az a biztos , az állami sztem. 22 év múlva becsődölt.
456. Bcicus (válaszként erre: 454. - Hajnalok)
2007. nov. 13. 21:43

Hát a nyugdíjam miatt nem aggódom, mivel elég sok pénzt tudok a kieg nyugdíjpénztárba rakni.

Gyerekem sajna már sose lesz, pedig kevés ember szeretett volna jobban mint én meg a párom, de az élet már csak ilyen.

A kivándorlást még nem tudom. Amíg a szüleink élnek biztos maradunk. Ha már nem (remélem nagyon sokára), akkor meg irány Amerika vagy Svájc.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook