Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
635. vica66
2008. jún. 6. 21:45

Gyöngyös, drukkolok, hogy megforduljon a babád! Még van ideje.:)

sarkanylany, szerintem nem túl késő.

ennyester, már döntöttél, én is kétségbe voltam esve az elején, de úgy éreztem, nem véletlen, hogy épp akkor jött, s ha nem tartom meg, később bánni fogom.

tücsimücsi, ellentmondtál magadnak, hiszen te is itt fórumozol. De jó, hogy több féle vélemény van. Szerintem nem "divat" későn szülni manapság, csak sokaknak így alakul az élete. Az jó, hogy fiatalabban szültél, de mondd hol a garancia, hogy meg fogod érni az unokáidat? Hidd el, nem bántásból mondom. Emellett, hacsak valamilyen oknál fogva nem lehetetlen, akár még veled is előfordulhat, hogy kopogtat a gólya. Hogyan döntenél?

bo.bettike, az esély 35 felett genetikai rendellenességre nagyobb, ennek ellenére mégis 35-nél fiatalabb anyák szülnek gyakrabban sérült gyermeket. Ez azért van, mert 35 alatt nem végeznek el olyan szűrővizsgálatokat, amiket 35 felett igen. Korábban arról is volt itt szó, hogy a baba kihordásánál és megszülésénél sincs több probléma, amikor én szültem, a fiatalabbaknak több bajuk volt mindkettővel.

2008. jún. 6. 20:19
Én nem csak a kockázat miatt nem vállalnám, hanem belegondolnék, hogy amikor megy a gyerek első osztályba én 47-48 lennék....? Közel az ötvenhez. Jézusom...Azért szeretném még az unokáimat is látni és foglalkozni velük. Dehát mindenki maga tudja...
633. df1077de8f (válaszként erre: 630. - 363d535da9)
2008. jún. 6. 20:08

Sziasztok!

Én 35 éves vagyok van 3 gyönyörű fiam,de a párom is és én is oda vagyunk egy kislányért.Sajnos a korom miatt én sem merem bevállalni.Úgy hallottam 30 felett nagyobb az esély,hogy beteg gyereket szül az ember.Bár hallottam,hogy van valamilyen szűrővizsgálat 35 év felett....

632. tücsimücsi (válaszként erre: 631. - Ennyester)
2008. jún. 6. 20:01
Akik ezen a topicon fórumoznak, soha nem fogják neked azt mondani ill. írni, hogy őrűltség. Ezt magadnak kell eldöntened. Én soha nem szülnék 40 évesen. A második gyermekemnél 32 voltam, már azt is későinek találtam, bár tudom most divat minél később szülni. Én nem tartozom azok közé akik ezt vallják, pedig nem vagyok olyan öreg még a 34 évemmel. A hozzászólásodból számomra kiderült, hogy úgyis megtartod. Ezért ne is legyél kétségbeesve.
2008. jún. 6. 19:54

Sziasztok!

Ma tudtam meg, hogy terhes vagyok a 3.(!!!) gyermekemmel!!! Majdnem 40 leszek amikor szülni fogok!!! Nem őrültség ennyi idősen szülni?? De úgy sem tudnám elvetetni!!!! Azért rendesen kétségbe vagyok esve!

630. 363d535da9 (válaszként erre: 629. - Sarkanylany)
2008. jún. 6. 18:20

Épp ma beszélgettem a fiúk fodrásznőjével. 37 évesen várja az első babát, és nem zárkózik el egy másodiktól sem. Most alakult úgy az élete, hogy van kinek szülnie. Én 35 évesen szültem a 3. fiamat és azért vállalkoztunk a 4.-re, mert a nagy korkülönbség miatt egykeklnt nőtt volna fel, amit végképp nem szerettünk volna.


Szerintem pont ideális lenne a két kicsid között a korkülönbség is, úgyhogy ne sokat töprengj! Vágj bele nyugodtan!

2008. jún. 6. 18:12

Sziasztok

Bár én még nem vagyok 40, de szép lassan ott tartok (36). VAn egy 2,5 éves fiam és azon tünődöm, hogy nem túl késő-e bevállalni még egy picit.

628. 363d535da9 (válaszként erre: 627. - Barnim)
2008. jún. 6. 18:09

Nagyon sok mindenben hasonlóan gondolkodunk! :)


Az az igazság, hogy bármennyire is rettegek, de csak akkor merem vállalni a sima szülést, ha normálisan fejvégűben fekszik a bébi. (Habár ma délután valami nagyon érdekeset művelt bent. Olyan érzés volt, mintha ki akarná repeszteni a hasmat. Lehet, hogy megfordult? A jövő heti UH-n úgyis kiderül!)

A sterilizálás énbennem is felmerült, de nem tudom, hogy hüvelyi úton megtudják-e csinálni. Az utolsó trimeszterig nem igen szeretnék ilyesmiről beszélgetni az orvosommal. Tavaly már beszélgettünk erről a férjemmel, de az események után most nem merült fel a téma. Engem azért foglalkoztat a gondolat, mert úgy gondolom, hogy ezzel a csöppséggel érem el teljesítőképességem maximumát a gyermeknevelés területén. Hiába, az ember érzi, hogy mi az amit gond nélkül még fel tud vállalni. Úgyhogy nálunk a hogyan tovább kérdése nyitott dolog.

627. barnim
2008. jún. 5. 22:54
Gyöngyös! Hát három, az több mint kettő...: ) Abszolút férfi uralom! Nálunk mi lányok azért még többségben vagyunk ;) Biztos megfordul! Most biztos kicsit lustálkodik. Barni faros volt, és a fiatalabb lányom is. 17 éve megszültem "simán"-hát elég kemény volt, de most kértem a dokimat, hogy ne kínozzuk egymást, és inkább legyen császár. Kérésemnek több oka is volt, de ezekre az indokokra nem is volt szükség, mert két héttel a kiírás előtt elkezdtem vérezni, és görcsölni és nem is volt kérdés, hogy simán, vagy császárral. Az indokaim pedig roppant egyszerűek voltak: egyrészt gőzöm se volt arról, hogy milyen a császáros szülés. Nem vagyok egy nyavalygós, de engem megviselt. Maga a szülés egy csoda, végig ébren voltam, de utána...Másrészt féltem, hogy a babám megsérülhet a faros szülés alatt, mint ahogy a lányomat is nagyon megviselte a dolog, és hát kövezzetek meg, de én kértem a sterilizálást.
2008. jún. 2. 16:38

chewy, barnim!

Csodálatos kis krapekok!!!!!! :))))))


Én októbertől már 3 (!!!!!) pasival alszok egy ágyban!


Hosszas vita után úgy néz ki, hogy babuci a Zsigmond nevet kapja. Nagyon nehéz döntés volt mivel csak olyan nevet akartunk neki adni, amit máshoz nem tudunk kötni. Namost a család tele van fiúkkal, a nagyfiaimnak meg van egy csomó ismerőse, úgyhogy az egyik név ezért, a másik név azért esett ki. (Barnabás, Simon, Endre, Vilmos, Richárd és Zsigmond voltak versenyben).

A nagyokat Balázs Sándornak, Viktornak, és Csongor Mátyásnak hívják.

A középső fiamnak, Viktornak nem tetszik, de mondtuk neki, hogy még van több, mint 4 hónapja, hogy megszokja.

Nehéz döntés volt.

Amitől azonban kicsit izgulok, az az, hogy haránt irányba fordult Zsigi és nem úgy tűnik egyenlőre, mint akinek ez kényelmetlen lenne. Tudom, hogy még bőven visszafordulhat, de engem csak az nyugtat meg igazán, ha már megtörtént a dolog.

Puszi nektek! És köszönöm, hogy izgultok értem! Nagyon jól esik!


Drukkolok mindenkinek!

625. 363d535da9 (válaszként erre: 620. - Ájrin)
2008. jún. 2. 16:28

:)))))))))


Mostmár belátom én is, hogy igaza lehetett apósomnak, amikor Csongor születésekor hüppögve mondta a fiának: Úgy látom a nagyapád génjeit örökölted, kisfiam!

Apósomék ugyanis 5-en voltak fiúk!

:)))))

624. chewy
2008. máj. 30. 03:04
Hu barnim!tenyleg a te pasid is egy csoda!!!neked is nagy gratula!Es hajra csajok igazan nincs ilyen hogy keso!
623. chewy
2008. máj. 30. 03:02

hat ez igaz Barnim!

Megneztem az en eredmenyeimet Gyongyos.nekem a korom alapjan 1:61 a ver alapjan 1:96 volt es erre az orvos azt mondta nem lehet baj mert az lenne a gond ha a ver eredmenyem rosszabb lenne mint a kor....ja es 0.81 MoM...a papiron Ezeket az eredmenyeket pozitiv down syndrome-nak vettek a ,de az orvos es az UH megnyugtatott.Persze igazan csak akkor nyugodtam meg amikor meglattam a gyerkocot.de te mar most is teljesen nyugodt lehetsz.Amerikaban elek es itt lehet maskent kezelik a dolgokat de nem is kuldtek mas vizsgalatra.

622. barnim (válaszként erre: 621. - Chewy)
2008. máj. 29. 15:20
Micsoda pasi!!! Gratula! Hát én eddig sosem tudtam milyen jó két pasival az ágyban.(aludni) ;) Ehhez meg kellett születnie a fiamnak ;)
621. chewy
2008. máj. 28. 17:48
Gratulalok Gyongyos!Ez igazan nagyszeru hir!Mi a picurkad neve?nekem a harom "kicsi" fiu a lanyom mar 21 lesz nem lakik velunk.Tettem a babamrol kepeket az adatlapomhoz,mert ezzel is csak biztatni akarok mindenkit,hogy 42 evesen gyonyoru egeszseges babakat szuljetek!!!!meg egy dolog.nekem eleg sok egeszsegugyi problemam van(visszerek,sziv problema)es azt kell mondanom lehet psziches vagy hormonalis okokbol,de szules ota jobban erzem magam mint elotte.Egyetlen negativ valtozas a sulyom(20 kiloval vagyok tobb mint tavaly nyaron)De meg szoptatom Billyt(most lesz penteken 4 honapos)Lassan elkezdem figyelni a kaloriakat.Sok sikert mindenkinek!Gyonyoru egeszseges vasgyurokat!
620. ájrin (válaszként erre: 619. - 363d535da9)
2008. máj. 28. 11:53

Ez csodálatos hír! :)

Nagyon örülök Nektek:)

Háááát, hogy fiú....volt egy régi kolléganőm, aki a hatodik fiú után azt mondta, hogy nem próbálkoznak tovább, mert hiába no, egy kaptafára csak egyféle készülhet:D


Gratulálok!:)


Pussz

2008. máj. 28. 11:25

Sziasztok!


Jelentem túl vagyok a debreceni genetikai vizsgálaton!

A vérvétel eredménye alapján a velőcső elzáródási rendellenesség esélye kisebb, mint 1:50.000-hez, a 18-as kromoszóma rendellenesség esélye kisebb, mint 1:10.000-hez, a 21-es kromoszóma rendellenesség (Down-szindróma) esélye a korom alapján 1:72-höz, a vérvizsgálat alapján kisebb, mint 1:10.000-hez, a kettő átlagát tekintve 1:1657-hez, vagyis 0,06%. Az amniocentézis esetén a vetélési kockázat 1-2%. Tehát miután a baba 99,94%, hogy egészséges, és az UH eredmények tökéletesek, úgy döntöttünk, hogy nem vállaljuk az amniocentézis kockázatát.

És mostmár biztos, hogy a 4. fiamat hordom a szívem alatt!!!!! :D

(A férjem erre csak szerényen mosolyogva ennyit mondott: Hiába, a sasnak, csak sasa lehet!)

618. vica66
2008. máj. 23. 11:32

Sziasztok!

Jó, hogy beszélünk ezekről a dolgokról, mikor a lányom vártuk, sokat segítettek nekem az internetes fórumok, illetve az ott megforduló emberek hozzászólásai.

Nem tartom felelőtlennek azokat, akik nem vállalják be az amniocentézist, mindenki maga dönt ezekről a dolgokról, ő tudja mit érez, mit gondol és mit vállal. Senkit nem akartam bűntudatra késztetni a hozzászólásommal.

Én, ahogy írtam is, úgy gondoltam, hogy inkább vállalom a vetélés kockázatát, mint egy esetlegesen fogyatékos gyermeket. Ha nem lett volna mód a szűrésre, természetesen elfogadtam volna, neveltem és szerettem volna az esetleg sérült gyermekemet. De az egészséges testvérére gondoltam, mert a meglévő gyermekeinket nem tudjuk megkímélni a tehertől, csak addig, amíg életben vagyunk.

Mindenkinek drukkolok, aki babát tervez, illetve már vár! :)))

617. barnim (válaszként erre: 615. - 363d535da9)
2008. máj. 21. 09:23
Az én történetem is ez. Ezerrel szurkolok nektek! A vetélést nem lehet kitörölni - nekem nem sikerült. Csak ha megszületik a baba, akkor halványul el kicsit. Rohadt egy érzés... De most nem ez a lényeg, hanem, hogy veled van a kisbabád!
616. barnim
2008. máj. 21. 09:13
Szia Ildi! Gratula a kislányodhoz. Én is kaptam hideget meleget. De helyettünk nem dönthet senki. És én biztos vagyok abban, hogy jól döntöttünk. Az is jól döntött, aki elment/elmegy amniora, az is, aki nem vállalta/nem vállalja be. Nem vagyunk egyformák. És mivel igenis foglalkoztat bennünket ez a dolog, hisz éppen erről beszélünk, egyáltalán nem lehetünk felelőtlenek. Akkor lennénk felelőtlenek, ha a fejünket a homokba dugva nem vennénk tudomást esélyekről, lehetőségekről.
615. 363d535da9 (válaszként erre: 611. - Barnim)
2008. máj. 21. 09:11

Őszintén szólva 2 napja gondolkodom rajta, hogy egyáltalán reagáljak-e Vica66 hozzászólására, hiszen azt hiszem én vagyok most a legérintettebb, de a te hozzászólásod erőt adott ahhoz, hogy mégis elmondjam a véleményem.

12+6 hetesen voltam először genetikán, ahol a doktornő elmondta, hogy a korom alapján 2-3% esélye lenne annak, hogy beteg a baba, viszont a tökéletes leleteim alapján ez lecsökken 1%-ra. (Úgy, mint a te esetedben.) Viszont az amniocentézis utáni vetélésnek szintén 1% az esélye. Veszélyeztetett terhes vagyok, mert tavaly júniusban 7 hetesen elvetéltem. Most a terhességem elején gyógyszert szedtem, hogy tökéletesen be tudjon ágyazódni a pici. Abban maradtam a doktornővel, hogy megvárjuk az AFP eredményét + csinálnak egy vérvizsgálatot + megnézik UH-val és, ha a betegség %-os esélye nem nő, akkor nem csinálunk amniot, viszont, ha valamit kimutat a vérvétel, akkor felvállalom az amniocentézist, de csak azért, hogy 100%-osan tisztában legyünk azzal, hogy ha van, akkor mi is a probléma. Én még 1,5 hónapja azt mondtam, hogy inkább amnio, mint a vérvétel, mert az a biztosabb, de időközben rájöttem, hogy nem tudnám megszakíttatni a pici életét semmiképpen. Ez a baba itt fejlődik bennem. ÉL, MOZOG, LÉTEZIK. Nem tudnám felvállalni azt, hogy a saját magzatomat elpusztíttatom, még akkor sem, ha beteg lenne. Ezt a dolgot ezerszer végigbeszéltük a férjemmel.

Tudom, hogy mit jelent egy családnak a beteg gyermek, hiszen munkánkból kifolyólag sok olyan intézménnyel állunk kapcsolatban ahol ilyen gyerekeket gondoznak. (Eü. textíliát forgalmazunk.) A nagyobb gyerekeimet soha nem terheltük, és nem is terhelnénk a mi problémáinkkal. Ezekből a dolgokból csak annyit éreznek, amennyi közvetlenül rájuk tartozik, hiszen nem a gyerekek feladata megoldani a szülők problémáját.

Mindezek mellett én hiszek benne, hogy ez a bébi tökéletesen egészséges, mert semmi okom arra, hogy másra gondoljak.

Hétfőn megtudom az eredményeket.

614. tóthné ildi (válaszként erre: 611. - Barnim)
2008. máj. 21. 07:32

Szia barnim...

Teljesen eggyetértek az amniocentézissről való véleményeddel...én jó magam nem mentem el, pedig a dokim javasolta, sőt lehülyézett,hogy attól még lehet hülye gyerekem ,hogy én ilyen felelőtlen vagyok,hogy nem megyek el..., de nem mertem vállalni a kockázatot...Elmentünk különböző vizsgálatokra ,ahol egyrtelmüen...megmondták,hogy egészséges és kislány,

Úgy voltam vele,hogy ha már majdnem 15 év elteltével kapok egy babát, akkor nem kockáztatok...és jól is tettem. Gyönyörű, egészséges 10 hónapos kiscsaj.

Nekem amúgy nem voltak vetéléseim az elmúlt években,hanem egyszerűen nem maradtam terhes...és nem is védekeztünk...és láss csodát.

Szóval, én minden nőnek bátran javaslom ,hogy szüljőn idősebb korban is..., mert nem igazán számít ,hogy ki hány évesen szül...és hát azért újból átélni ezeket a babás dolgokat is nagyon jó...

613. tóthné ildi (válaszként erre: 608. - Memy89)
2008. máj. 21. 07:23
Szia, és örülők,hogy anyudnak összejött a baba...gratulálok és vigyázz rájuk nagyon...szurkolok.
612. zsó0519 (válaszként erre: 597. - Ájrin)
2008. máj. 20. 19:27

Szia,én is egyidős vagyok Veled.Mi is babát szeretnénk a párommal,közöset,az én 2 nagyom mellé.Nagyon nem jön össze!!!Most reménykedem,jónásozunk ugyanis,pont elkaptuk a megfelelő napot,mára volt jelezve a mensim de még sehol :-))) Hátha!!!

Egyébként engem (már) nem érdekel,ki és mit gondol...

611. barnim
2008. máj. 20. 18:50
vica66! Visszakerestem az amnios hozzászólásodat. Én nem mertem bevállalni, és mégse érzem magam felelőtlennek. Nem beszélek le senkit az amnioról, mert tudom, hogy az nem teszt, mint amit én végigcsináltam - pontosabb az eredmény. Tanácsadáson én is részt vettem, de én Pécsen voltam, és egészen máshogy foglalkoztak velem. Időre mentem, de ezren voltunk. Amikor bejutottam, egy fiatal dokival beszélgettünk. A saját szülészdokimon kívül még soha nem találkoztam ilyen emberrel. Amíg bennt voltam, megállt az idő, és ez a fiatal doki úgy beszélt velem, hogy még addig soha senki. Kikérdezett betegségekről, családomról, aztán elmondta az esélyeimet, lehetőségeimet. Aztán én beszéltem, kérdeztem, válaszolt, vagy egyszerűen rám figyelt, és úgy éreztem, hogy a gondolataimat is keresi, amit megfogalmazni se tudok. Meghagyta az esélyt, hogy felnőttként dönthessek. A döntésemet, hogy napoljuk el az amniot, az indokaimmal elfogadta, és kérdésemre elmondta, hogyha a 20. heti utolsó uh-n bármi probléma felmerülne, akkor még mindig van lehetőségem amniora, és aztán ha szükséges -abortusz. Egyébként azért döntöttem a teszt mellett, mert akkor, abban a pillanatban 1 % esélyem lett volna beteg gyereket szülni, és ugyancsak 1 % esély lett volna vetélésre. Kettőnk közt a különbség, hogy a gyerekeid között nincs 18 év, mint nálunk. Én úgy érzem, hogy a két lányomat már elindítottam az életbe, már olyan sok újat nem tudok nekik tanítani. Büszkeségeim, mert szépek, és nagyon okosak, jól neveltek. Ők már szinte felnőttek. Soha nem mondtam el senkinek sem a szülész dokimon kívül, hogy ha kiderülne, hogy a babám beteg, én akkor se vetetném el. Így aztán mire a 20. hétre értünk, én már pontosan tudtam, hogy bármi legyen az eredmény felesleges amniora mennem. A teszt eredménye pedig annyira biztató volt, hogy Pécsen nem is ajánlották az amniot, pontosan amiatt, hogy az eredmény szerint jóval kisebb az esélyem beteg gyereket szülni, mint az az 1 % vetélési kockázat. De ez már vége a történetnek. Szóval a lányaim szinte felnőttek, és én már tudtam, hogy nem megyek abortuszra semmiképp, és tudom milyen beteg emberrel/gyerekkel egy családban élni, apám 10 évig tolókocsis volt, szinte teljes ellátásra szorult. Tudom milyen nagy teher a családnak is a tehetetlenség. Az én tervem az volt, hogy elköltözök itthonról, hogy egyedül nevelhessem a gyerekemet. Ezt a terhet soha nem raknám a lányaim vállára, és a házasságunk is előbb utóbb tönkre ment volna. Esztelennek tűnik, de én erre készültem. Nem vagyok vallásos, de nem véletlen, hogy pont akkor Barni megfogant. Három vetélés után itt a baba, és én vetessem el? Szelektálunk?! Mégegyszer írom: nem az amnioról akarok bárkit is lebeszélni. Az én akkori érzésemet írtam le.
610. 363d535da9 (válaszként erre: 608. - Memy89)
2008. máj. 20. 12:58

Gratulálok! Ez igazán csodálatos hír!


Drukkolok, hogy minden rendben legyen!


Várom a további híreket!


:)))))))

609. vica66
2008. máj. 20. 10:35

Sziasztok!

Vissza-visszatérek erre a topicra, mint érintett. Igaz, én már túl vagyok a kezdeti parákon, mivel lassan 7 hónapos a kislányom. De bizony én is tele voltam kétségekkel, amikor 40 évesen terhes lettem. Kizárólag a korom miatt kellett amniocentézisre mennem, én is nagyon féltem tőle, mint később kiderült, feleslegesen. Egy korábbi hozzászólásomban le is írtam már a tapasztalatomat.

Én azért döntöttem amellett, hogy vállalom ezt a vizsgálatot, mert már volt egy gyermekem, s arra gondoltam, hogy ha a születendő baba mondjuk Down-kóros lesz, én még csak elgondozom, de mi lesz vele és a testvérével, ha mi, a szülők már nem leszünk? Ekkora terhet hagyjak az egészséges gyermekemre? Nem akartam volna az életét tönkretenni, ráadásul ma Mo.-on úgy látom, a támasz nélkül hagyott sérült embereknek semmi esélyük. Ez a szememben nagyobb kockázat volt, mint ami az amniocentézissel járhat. Ezért csináltattam meg. Mert hiába a vérvételes módszer, jelen pillanatban még mindig a magzatvíz vizsgálata adja a legmegbízhatóbb eredményt. Persze, 100 %-os garancia nincs. Én nem ítélem el azokat, akik nem vállalják be a vizsgálatot, csupán le szerettem volna írni, én miért döntöttem mellette.

Egyébként tényleg érdekes, hogy a vizsgálaton is és később a kórházban a szülésnél, s itt a lakóhelyemen is, a nálam fiatalabb kismamáknak sokkal több egészségügyi és terhességi problémája volt, mint nekem. Engem féltettek a dokik, holott semmi bajom nem volt se nekem, se a babának, szépen kihordtam és viszonyag könnyen szülem. S most itt van az én kis tündérem.

Azért bevallom, gyakran eszembe jut, hogy megérem- e az ő felnőttkorát, de hát ezen azt hiszem már kár dilemmázni.

608. Memy89
2008. máj. 17. 21:01

Hahó!!!


Újra itt vagyok!!Anyukám ma mondta el, hogy már 11 hete hordozza a pocakjában a Kistesóm!!!!Mutatott Róla képet is!!!Olyan picike...Azt mondta, hogy 44 mm a Picúr, de már van lábacskája!!!!Nem is tudtam, hogy ilyen hamar kifejlődik és látni is lehet!!!

Hétfőn megy az első genetikai vizsgálatra!!Remélem nem lesz baj!!!Igazatok volt!!Nagyon sokat vizsgálják és ez nagyon megnyugtató!!!!!

Hhúúú....Furcsa érzés, de nagyszerű!!!:D

607. ájrin (válaszként erre: 606. - Barnim)
2008. máj. 16. 15:57

Szép a történeted nagyon:)

Tudod, én sem terveztem több gyereket, úgy voltam vele, hogy elég volt a lemondásokról, anyagilag is helyre kerültünk, szóval tudom, ismerem ezt az érzést. Meg igazán nem is volt kinek szüljek, hiszen elváltam, és egyedül (többé-kevésbé:))éltem 10 évig. Aztán látod, jött az az ember, aki miatt átértékelődött az életem, és egyre többet gondoltam arra, hogy mi lenne ha. Aztán ez az érzés úgy elhatalmasodott, mintha egy agymosáson mentem volna keresztül:) Nagyon szeretnénk egy közös kisbabát. Minden más ellenérv eltörpül. Bármit, boldogan újra megteszek! Érettebb fejjel, mert több a tapasztalatom. Nagyon máshogy nem szeretném majd nevelni, mint ahogy a nagyokat neveltem, hiszen csodálatos (komoly értékrenddel bíró) emberekké nevelődtek, büszke vagyok rájuk.

Inkább az,amiről Te is beszélsz, több időt szakítanék az ilyen apróságokra, mint pld. egy pillangó megcsodálása Vele együtt:)


Kívánom nektek, hogy csodaszép, boldogságos életetek legyen továbbra is:)

606. barnim
2008. máj. 16. 15:25
Hát igen! Be kell valljam, mivel a lányaim már igencsak majdnem felnőttek, mi már egyáltalán nem terveztünk babát- és éppen azért amiről ájrin írt. Mindketten dolgoztunk - én már GYED-en vagyok, és valahogy féltettem a munkahelyemet, meg azt az elért szintet amiben élünk. Ha újra kezdhetném, nem gondolkodnék ilyenen, hanem igenis tervezném a babát. Annak idején úgy vállaltuk a lányokat, hogy ház építés, tele adósság. Sokat kínlódtunk. Most megállt az idő. Hogy mi lesz két év múlva? A munkahely, akármilyen legyen is az, egyáltalán nem tuti nyugdíjas állás. Legalábbis én még nem láttam tuti biztosat. Döbbenetemre egyik kolléganőm -mikor kiderült hogy terhes vagyok, kijelentette, biztos elvetetem, mert hát nem szabad feladni a munkahelyet így negyvenévesen. Barnit nem dobtam el, és most ő mondogatja, hogy mennyire jó lehet babázgatni egész nap. Persze neki nincs gyereke, mert mikor összeházasodtak, akkor azonnal nem akartak babát, mert hogy először lakás kocsi, aztán meg jött egy nagyon komoly nőgyógyászati probléma- műtét, ami aztán teljesen kizárta, hogy babájuk legyen... Szóval én egyáltalán nem találok kivetni valót abban, ha valaki idősebben vállal babát.Az tény, hogy hiányozni fog a fizetésem, de voltunk ennél rosszabb helyzetben is. Ez így teljesen más. Nem bánom, hogy 22 évesen szültem - akkor is kellett a baba. De most is kell. Azt is, ezt is át kell élni, mert ez így tökéletes. Az is tény, hogy Barnit sokkal de sokkal jobban féltem óvom mint a lányokat, az is bizti, hogy amíg a lányokkal következetes és határozott anyuka voltam, most Barni eléggé el van kényeztetve. Sokan vagyunk körülötte, és hát ki kényeztesse, ha nem mi - a családja... És hát terhességem alatt kiolvastam egy csomó könyvet, cikket - és többször olvastam arról, hogy a szeretet nem fogy. Biztos, hogy kevesebb időm van a lányokra, de nem szeretem őket kevésbé, és még fontosabbak lettek. Az is biztos, hogy magamra is kevesebb idő jut. Nekem van hobbim - keresztszemeseket hímzek - erre nagyon kevés idő jut.És vannak pillanatok, amikor fáradt és nyűgi vagyok, vagy éppen tehetetlenül nézem Barnit, aki torkaszakadtából üvölt. Aztán azon kapom magamat, hogy nem kell rohanni kapkodni :együtt hallgatjuk Barnival a madarak csicsergését, hogy megállunk az árok parton, és rácsodálkozunk egy egy kis virágra. Mindenért kárpótol a mosolya, vagy csak úgy nézem az alvó babámat, vagy éppen rácsodálkozok, hogy jé, már megint tanult valami újat. Szóval, már bánom, hogy akkor tizenéve feladtam, és hogy később se próbálkoztam. De hálás vagyok minden egyes Barnival eltöltött napért...
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook