Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
725. chewy (válaszként erre: 724. - 7130b15964)
2008. szept. 9. 16:34
Igaza van Terezanak!Az en pozitiv ver tesztem ellenere(ami nem is a ver vizsgalat hanem a korom miatt volt pozitiv 41 evesen)szoval az orvosom azt mondta,gondoljak arra hogy 97%az eselye annak,hogy semmi baj nincs.Nem tudom,de nekem sokat segitett ez a gondolkodas.Es valoban nincs semmi baj.A fiam most 7 honapos,egeszseges es gyonyoru.
724. 7130b15964 (válaszként erre: 723. - Frances)
2008. szept. 9. 13:34
Arra sok százalékra gondolj, ami szerint meg minden ok!!! :)))
723. Frances
2008. szept. 9. 13:17

Bocs, csak nem jutottam ide napokig. Köszönöm a jókívánságokat!:-))

Mitől tartok, semmi mástól, mint a teszt eredményétől. Holnap töltöm be a 11. hetet, jövő hét kedden megyek az integrált teszt+ultrahangra. Tegnap voltunk dokinál, láttuk A Picit, csak néztük a monitort könnyes szemmel...Nem volt különösebb vizsgálat, csak egy "rápillantás" volt, hogy jól van-e a Drága.:-) Teljesen másként élem meg ezt a várandósságot, persze biztosan sokat számít e tekintetben az, hogy Ki áll mellettem, Ki Az Apuka, és milyen a lelkiállapotom. Nekem pedig most (az elkövetkező hetek vizsgálataitól eltekintve) nagyon nyugodt, és kiegyensúlyozott a lelkem. Egyébként én sem érzem magam öregnek, sőt. Csak mégis ott van az a bizonyos néhány százalék esély arra, hogy talán nincs minden rendben...

722. 7130b15964 (válaszként erre: 713. - Öröklött)
2008. szept. 5. 16:42

Ez szerintem egyéni, nem biztos, hogy nem jöttek volna elő ezek a problémák terhesség nélkül. Egyébként meg nem egy csípőprotézisre váró huszonéves van ezen a portálon.


A szervezet jóval korábban kezd leépülni, ezért nem mindegy, hogy mit eszünk, hogyan élünk.

721. 7130b15964 (válaszként erre: 715. - Frances)
2008. szept. 5. 16:39

Nem látom a vonalzódat, így nem tudom, hogy pontosan hanyadik hétben jársz, de szerintem érdemes neked is elolvasnod a www.gendiagnosztika.hu oldalán lévő információt a tesztekről.


Sok boldogságot a babához!

720. 7130b15964 (válaszként erre: 716. - 8da8a563b7)
2008. szept. 5. 16:36

Nem vagy öreg! Egyébként sem az évek a mérvadóak, hanem a kondíció. Sajnos van sok huszonéves, aki nem rendelkezik jobb kondícióval, mint a nála 10-15 évvel idősebbek.


Manapság már léteznek korszerű vizsgálatok, vértesztek, amik korai stádiumban mutatják az esetleges problémákat.


Én itt voltam, amikor babát vártam. Nem invazív eljárás, egyszerű vérteszt, de többet megmutat, mint a jelenlegi protokollban lévő vizsgálatok:


www.gendiagnosztika.hu

719. vica66 (válaszként erre: 715. - Frances)
2008. szept. 5. 16:33
Frances! Üdv a topicon!:) Gratulálok a babához, ne idegeskedj! Mitől tartasz?
718. vica66 (válaszként erre: 716. - 8da8a563b7)
2008. szept. 5. 16:31

cherry baby! Ne majrézz! Miért lenne baja a babádnak? Egyébként pedig a statisztika azt mutatja, hogy a legtöbb genetikai rendellenességgel született gyermeket éppen a 35 év alattiak szülik. Mert 35 fölött több szűrővizsgálatot végeznek el.

Egy 39-40 éves nő nem öreg. Jól is néznénk ki, ha már készülhetnénk a temetőbe! :)

717. ájrin (válaszként erre: 716. - 8da8a563b7)
2008. szept. 5. 11:11
nem vagy öreg:)
2008. szept. 5. 10:46
én is már csak 40 felett fogok szülni. juliusban törltöttem a 39et. én szeretnék nagyon gyereket, de nagyon félek, hogy mivel már öreg vagyok, baja lesz a babának és el kell vetetni. ha pedig szüléskor derül ki, én nem bírnám bevállalni a nevelését.
715. Frances
2008. szept. 5. 10:31

Sziasztok! Csak most "találtam" Rátok! Nagyon örülök Nektek. Ha minden rendben lesz, jővő április elején fog megszületni a 3. gyermekem.

Januárban fogom betölteni a 40. évet. Van egy 12 és egy 9 éves lánykám már. Ez a baba azonnal jönni akart, ahogyan úgy "döntöttünk", hogy nagyon szereténk! Annyira boldog vagyok, de ugyanakkor kicsit tartok 1-2 dologtól. Most lesz 1 hét múlva az első genetikai ultrahang, és a gyomrom görcsberándul, ha erre gondolok. Nagyon féltem Őt. Komolyan sokat jelent, amiket itt olvastam eddig...

714. barnim
2008. aug. 8. 07:00
Én is azt gondolom, hogy vannak azért "mellékhatásai " is a későn szülésnek. Az izületeim nekem is azóta fájnak. Persze ez attól is lehet, hogy híztam, és a már eleve nem pille súlyomra rárakódott többlet okozza a fájást - ez persze fiatalon való szüléskor is előfordulhat. Terhesség alatt a méhszalagjaim okozták a legnagyobb gondot. Nagyon fájt, húzódtak a szalagok. Sokszor az ágyból alig tudtam felkelni, sőt, voltak pillanatok, amikor üvölteni tudtam volna a fájdalomtól. Egy alkalommal UH-n voltam, és nem tudtam lemászni a vizsgálóról. Egy kis időt kértem, hogy összeszedjem magam. Akkor is belémhasított az az ismerős hirtelen jövő nagykéses fájdalom. A doki kérdezte görcsöl? Én meg könnyekkel küzdve mondtam: a korom, biztosan öregek a méhszalagjaim, már nem olyan rugalmasak, mint húszévesen. A doki mosolyogva mondta: Láttam én már egész fiatal kismamát, aki éppen így kászálódott le erről a vizsgálóról - ez nem kor függvénye.
2008. aug. 7. 11:49
Lombikos vagyok, és 35 éves koromban szültem. Megmondom őszintén egy kicsit elvoltam bizonytalanodva,hogy belefér e még a kialakult életvitelembe.10-évet próbálkoztam. Persze lehet, hogy a sikertelenségem éreztette ezt velem. A lényeg az hogy végre van egy kislányom, akit imádok. Idős korban szülni olyanszempontból jó, hogy kiegyensújozott az ember, a gyerek ezért sokkal kezelhetőbb,nyugodtabb./saját vélemény/ Van hátulütője is a dolognak.Harminc fölött az ember szervezete elkezd leépülni.Azt vesszük észre, itt is fáj, ott is fáj. A terhesség óta cukros vagyok, mindíg magas a koleszterinem, és az izületeim is fájnak.
712. vica66 (válaszként erre: 710. - Ggabi39)
2008. júl. 28. 18:05

Szia, Gabi!


Örülök, hogy hallani rólad és hogy jól vagytok! Édesek a gyerkőcök! :)))

További kellemes babázást kívánok és sok örömet a szép családoddal!

711. ggabi39
2008. júl. 23. 00:58
Gyöngyös :))
710. ggabi39
2008. júl. 22. 23:47

Sziasztok!


Ezer éve nem jártam erre. Minden időmet lekötik a gyerekek. Örömmel látom, hogy jó sokan lettünk negyvenesek. Sokan nem tudjátok, nekem 40 évesen tavaly október elsején született meg a harmadik gyermekem. Teljesen véletlenül sikeredett be, nem volt tervezett baba. A férjem először el sem hitte. A "nagyok" a 11 éves lányom és a 8 éves fiam hihetetlen izgalommal örömmel várta a kistesót. Nagyon boldogok vagyunk, hogy megszületett! Most 9 hónapos nagyon okos, ügyes tündérke. Már áll, és négykézláb hihetetlen gyorsan tud kotorni. :)

((Néha azon gondolkodom, de jó lenne még egy baba.))


Gyöngyös: Tiszta szívemből gratulálok a kisfiadhoz! Szép nevet választottatok neki. Mikorra vagy kiírva? Csak nem miskolci vagy? A Semmelweisben fogsz szülni Hajasnál? Én is ott szültem Bibust, csak az én dokim dr.Szabó Zsolt volt.

Tudod hogy én voltam amnión, bár egy porcikám sem kívánta. Engedtem a párom, az orvos és a védőnő "nyomásának" ijesztgetésének... Pedig a szívem mélyén tudtam nem tudnám elvetetni. A mai eszemmel én sem mennék el.


Barnim: Nagyon szépen írsz, megható. "El tudod képzelni milyen amikor először hallod meg a gyereked igazi szívből jövő kacagását?! Amikor rád mosolyog?" Teljesen igazad van. Az anyaság mennyei érzés, át kell élni, leírni szavakkal szinte nem is lehet.


Vica, Chewy, Barnim, Ildi, Streamline megnéztem a babáitokat gyönyörűek!!!!! Tündérszépek, zabálnivalók, édesek!!!


Brigi: Gratula a 3. babához!!! Jó egészséget Nektek!


Ájrin: Nagyon drukkolok, hogy összejöjjön a babuci!


Encs: Sajnálom ami veletek történt! Hihetetlen tragédia :(( Őszintén kívánom összejöjjön a baba. Még nem késő, hidd el.


Kobagabi: Hajrá! Miért ne lehetne egy negyedik 40 felé? :)


Humi: Nagyon drukkolok!!! Remélem nemsokára kopogtat a gólya nálatok!


Bocsánat ha kihagytam valakit!

709. barnim (válaszként erre: 692. - B30b2dd2e9)
2008. júl. 19. 15:42
Szia! Tapasztalat, és nem csak az enyém, hogy pont a később szülő nők kevésbé öregszenek, pontosabban visszafiatalalodnak. Mert az élet hozza ezt is magával. Sok olyan dolgot kell megtanulni, illetve a feledésből előráncigálni, amire egy kicsi életnek szüksége van - aztán ezek a dolgok nagyon fiatalítanak ám! Nem érdekeltek már a mesék, mondókák, rajzfilmek, gyerekzenék, és ezeket már ismét elő kell vadászni. Eltudod képzelni milyen amikor először hallod meg a gyereked igazi szívből jövő kacagását?! Amikor rád mosolyog? Ilyenkor a nap is kisüt! Én ahogy olvasgatom a többieket, mindenki sugárzik a büszkeségtől boldogságtól. És az ilyen dolgok elegek ahhoz, hogy egy nő fiatalodjon, vagy akár megszépüljön! Beszélgess egy anyával! Csillognak a szemei, ahogy a babájáról beszél! Mi kell még ennél több?
708. o.andi
2008. júl. 8. 16:49

meggondolandó!!

szerintem

707. Vilma007 (válaszként erre: 705. - Vilma007)
2008. júl. 8. 16:30
Amikor az első gyerekünket vártuk, kiderült, hogy lett volna idősebb ikerpár testvére a férjemnek, csakhogy "visszaküldték a gólyát melegebb éghajlatra". A nagyszülők már bánták, de akkor nem bababarát volt a környezet szoba -konyha anyóssal egy lakásban. Jó lett volna, ha ők is jól döntenek, nem pedig nagyszülőként keseregnek, miközben örülnek az unokáknak.
706. Vilma007 (válaszként erre: 705. - Vilma007)
2008. júl. 8. 16:30
Amikor az első gyerekünket vártuk, kiderült, hogy lett volna idősebb ikerpár testvére a férjemnek, csakhogy "visszaküldték a gólyát melegebb éghajlatra". A nagyszülők már bánták, de akkor nem bababarát volt a környezet szoba -konyha anyóssal egy lakásban. Jó lett volna, ha ők is jól döntenek, nem pedig nagyszülőként keseregnek, miközben örülnek az unokáknak.
705. Vilma007 (válaszként erre: 636. - Tücsimücsi)
2008. júl. 8. 16:16
A húgom úgy született,hogy az apám már beteg volt,és a szüleim gondolkodtak "visszaküldjék-e melegebb éghajlatra a gólyát".Hála istennek jól döntött anyám,egyedül is felneveli a 3 gyereket.Mert persze jobbat várt.Sajnos özvegyen maradt 7, 3, és másfél éves gyerekeivel.19 voltam amikor ő is meghalt,de szerintem jól döntött.Amikor az első gyerekünket vártuk kiderült, hogy lett volna idősebb ikerpár
704. Zsóka67 (válaszként erre: 692. - B30b2dd2e9)
2008. júl. 7. 13:07

Nem tudom, miért kell/ene kiakadni?

Nem putriban, nyomorogva, taníttatás nélkül fog felnőni a gyerkőc, hanem nagyon nagy szeretetben, ésatöbbi - hiszen AKARJÁK!

Az én anyukám 40 évesen lett nagymama - amikor elvitte sétálni a lányomat, simán az anyukájának nézték.

Nem azért, de sok fiatal példát vehetne akár rólunk is, mivel nem dohányzunk, nem iszunk, sokat sportolunk - nem tudom, miért ne vállalhatnánk be újabb bébit?

De végülis ez a mi döntésünk, nekünk (+ a családunknak) lesz örömünk, nem igaz?

És ez a lényeg.

2008. júl. 6. 23:09
Nekem 16 és 22 éves lányaim vannak. A második férjemmel 6 éve vagyunk együtt. Nagyon-nagyon szerettem volna egy közös babát, de a férjemnek van egy beteg kislánya, és ő nagyon félt volna. Ráadásul az orvosom is lebeszélt, így fájó szívvel, de nem lett közös gyerekünk:-(
702. 363d535da9 (válaszként erre: 697. - Medvemama)
2008. júl. 6. 22:58

Gratulálok a gyönyörű családodhoz!!

:)))))))

701. 363d535da9 (válaszként erre: 696. - Panka40)
2008. júl. 6. 22:57

Szia!


Üdv a köreinkben!

Nekem az első három (21, 24 és 34 évesen) teljesen spontán jött össze rövid idő alatt. Aztán 3 éve úgy gondoltuk, megpróbáljuk a 4.-et. 2 év kellett hozzá, míg tavaly tavasszal teherbeestem (spontán), de sajnos 7 hetesen (júniusban) elvetéltem. Utána kihagytunk 3 hónapot. Mivel azonban az éven töltöttem a 40-et, arra gondoltam, hogy egy kis homeopátiás segítség nem árthat. Ez a babám 4 hónap alatt jött össze homeopátiás rásegítéssel.

700. medvemama (válaszként erre: 696. - Panka40)
2008. júl. 6. 18:16
Nekem se kellet segitség igy hozta az élet!
699. e16386a4e9 (válaszként erre: 696. - Panka40)
2008. júl. 6. 18:13

Válaszolva a kérdésedre, nálunk spontán jött össze a második, csak a korkülönbség több az átlagostól.

És még azt is hozzáteszem, hogy ugyanattól az apától.Én mindig szerettem volna egy második babát, de valahogy igy alakult.

698. e16386a4e9 (válaszként erre: 696. - Panka40)
2008. júl. 6. 18:07

Sziasztok! Ma már nem az a kuriózum, ha valaki 40 körül szül. A szombati Szolnok megyei Néplapban olvastam egy indiai házaspárról. A nő most szült ikreket, egy kisfiút és egy kislányt, mert 5 lányuk már volt és mindenképpen szerettek volna egy fiú örököst. Ez eddig ok. De a nő 70 éves, a férje pedig 77 éves.Az 5 lányuktól már 5 unoka is van.Persze ott mesterséges megtermékenyités volt.

Egyébként amikor a második gyermekem született én 37 éves voltam, ennek 16 éve és minden rendben.

Üdv. Mindenkinek!

2008. júl. 6. 18:01
Sziasztok!Én 38 vagyok és 4 gyermekem van.a legnagyobb 18 éves a legkisebb 9 hónapos.3 leányzo és egy fiú.Imádom őket !Egészségesek!
696. Panka40
2008. júl. 6. 17:52

Sziasztok!

Most regisztráltam csak.

Nektek (mármint akinek sikerült) spontán összejött a baba 40 felett, vagy csak "segítséggel"?

Van valakinek tapasztalata erről?

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook