Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
755. AnMarie
2008. okt. 22. 13:18

Sziasztok!

Új vagyok itt, bár régebbi nicknevemen még e fórum legelején irogattam pár hsz erejéig. Gyöngyöst egy másik fórumról ismerem is.

44 éves vagyok, a párommal 2,5 éve leltünk egymásra. Van egy 23 éves fiam, de nagyon szeretnénk egy közös babát. Tudom, hogy ennyi idősen nem kevés kockázattal bír, de a férjemmel mindketten jól tartjuk magunkat, éveket letagadhatnánk a korunkból, egészségesek vagyunk.


2007. januárja óta nem védekezünk. Igazából egy évvel ezelőtt kezdtünk tudatosan rástartolni a projektre, hőt mértem, ciklust figyeltem, különféle gyógyteákat, homeopátiás bogyókat szedtünk, elég sok mindent kipróbáltunk. Úgy fél évi próbálkozás után ráuntunk az örökös hőmérőzgetésre, így azt mondtuk, hogy nem foglalkozunk a témával. Ha jön, akkor nagyon boldogok leszünk, ha meg nem, akkor ketten élünk tovább boldogságban.

Mindenfélével eltereltem a gondolataimat, házat újítunk fel, nyelvtanfolyamra járok...

Jelen pillanatban úgy néz ki a helyzet, hogy 12. napja késik a menstruációm. A ciklusaim mindig pontosak voltak, mindig a 24. cn-en jött meg, most viszont a 35. cn-en tartok, és még sehol semmi. Már a mensit jelző hasfájást is felváltotta a derékfájás, néha egy-egy szúrás a pocim aljába, kicsit szédelgek, émelygek, most legújabban már a gyomrom is ég, ja és annyira fáradt vagyok, mint eddig még soha... mindezek ellentételeként 2 db tesztem is negatív lett, egyet a 27. cn-en, a másodikat a 30. cn-en csináltam. Most vasárnap készülök egyet újra tesztelni, hát kíváncsi leszek, mi lesz az eredmény. Vajon mennyit várjak, ha esetleg újra negatív a teszt? Hallottam már olyat, hogy valakinek a 65. cn-en lett pozitív a tesztje... Szerintetek? Valakinek van valami jó tanácsa számomra?

754. 7130b15964 (válaszként erre: 753. - Vica66)
2008. okt. 4. 20:28
Az integrált tesztek olyan 95% körüli megbízhatóságúak, az invazív tesztek 98%. Nyilván nincs 100%, csak szülés után.
753. vica66 (válaszként erre: 740. - Zsóka67)
2008. okt. 4. 20:25

Szia, Zsóka! Ha visszaolvasol kicsit a topicban, leírtam már korábban az én tapasztalatomat erről a vizsgálatról.

Az a helyzet egyébként, hogy sajnos még mindig ez a legmegbízhatóbb vizsgálat pl. a down-kór kiszűrésére. Úgy tudom, hogy ha a vérvételes tesztnél kétségek merülnek fel, akkor is elküldenek erre.

752. barnim (válaszként erre: 751. - 363d535da9)
2008. okt. 3. 17:12
Ezt én is írhattam volna : )Ez az én tapasztalatom, és véleményem...
751. 363d535da9 (válaszként erre: 747. - Zsóka67)
2008. okt. 3. 16:21

Az, hogy agitálnak-e vagy nem az orvos függő. Én találkoztam ilyennel is olyannal is. Az egyik már abban a pillanatban szúrt is volna. Ledöbbenve kérdezte, hogy inkább vár még két hetet? A másik azt mondta, hogy ő nem szólhat bele, mert az én döntésem kell, hogy legyen, de szerinte sincs semmi akadálya, hogy előbb egy vérvétel legyen, majd a vérvétel és az AFP illetve az UH eredmény alapján döntsek.


Sok sikert és ne izgulj, hamar elmúlik ez a pár hét!!!!!

750. 363d535da9 (válaszként erre: 743. - Erikpipi)
2008. okt. 3. 16:16
Feltétlenül! Habár rám jó hatással van a bébi, mivel egy grammot sem hztam a terhesség során. Ez viszont azt jelenti, hogy egy 8-10 kg-val (remélem) könnyebb leszek, mint szülés előtt. Na de ezt azért még lehet fokozni.....:))))) (Van miből!)
2008. okt. 2. 17:43

OK, persze - csak tudod, milyen sz.r, mikor össze van zavarodva az ember...


Maradunk -egyenlőre- az első variációnál, oszt majd meglátjuk! (valszeg nem lesz semmi,de...)


Jól van, nem nyavalygok - csak kicsit hangosan gondolkoztam, v. mi.


És különben is: már időnként érzem a kis Ficánkát, Rá koncentrálok! :D

748. 7130b15964 (válaszként erre: 747. - Zsóka67)
2008. okt. 2. 17:37
Szerintem ezt az ottaniakkal beszéld meg, mert ők ismerik a te esetedet! Én semmiképpen nem akarok beleszólni, nehogy véletlenül miattam maradj le valamiről vagy ilyesmi. Hívd fel őket, ha nem vagy benne biztos. Inkább egy telefon potyára, minthogy később rossz szájízed legyen, mert úgy érzed, hogy valamiről lemaradtál.
747. Zsóka67 (válaszként erre: 746. - 7130b15964)
2008. okt. 2. 14:23

Akkor mindenképp várjam meg a jövő heti eredményt, ugye és majd a köv. hétre kérjek időpontot a Klinikára? (még akkor is benne vagyok)És ott mit mondtak? Nem agitáltak,h feltétlenül meg kell csinálni?


A másik: lehet,h nagyobb a baba, így az érték sem biztos,h megfelelően tükrözi majd - ezért is kell az UH-gal összevetni, gondolom én.


A boldogság megvan!!! :D

746. 7130b15964 (válaszként erre: 745. - Zsóka67)
2008. okt. 2. 13:42

Persze, van benne AFP rész is, de nem hagyatkoznak önmagában annak az eredményére, ezért is megbízhatóbb.


Minden ok lesz.:) Boldog babavárást!


A személyes beszélgetés a Géndiagnosztikán a vérvétel és az ultrahang eredményének ismeretében volt, egy biológus foglalta össze közérthetően a kiadott leletet.

2008. okt. 2. 13:31

Köszi a válaszokat!

Jövő kedden megyek a négyes tesztre, aztán majd 4d-re(azt mondta a hölgy,h ebben a vérvételben is van AFP), 14-én meg a kórházban veszik le a hivatalos AFP+Hepa-t.

Úgy érzem, ha vmi kétség merülne fel, csak akkor mennék amniora.

A genetikai tanácsadót végre sikerült telefonon elérni tegnap, ott azt mondták,h előbb van egy személyes beszélgetés, aztán a 18-20.hét között végzik el a vizsgálatot -> így van még egy kis gondolkodási idő, ill. addig meglesz a fenti eredmény.

Azért jó lenne már pár héttel idősebbnek lenni!...

744. 7130b15964 (válaszként erre: 740. - Zsóka67)
2008. okt. 2. 11:05

Szerintem a sima AFP vizsgálat + uh nem elég pontos.


Én tavaly az integrált teszt mellett döntöttem, ez is egy vérvétel és uh. Nem akartam invazív vizsgálatot.

743. erikpipi (válaszként erre: 741. - 363d535da9)
2008. okt. 2. 10:42
Örömmel olvasom, hogy többen lesztek. Utána jössz, fogyózni?:DDDDDD
742. erikpipi (válaszként erre: 740. - Zsóka67)
2008. okt. 2. 10:36

Szia!

Amikor a legkisebb fiammal terhes lettem, többször is elküldtek genetikai uh-ra, mert az orvosom nagyon parázott, nehogy beteg legyen a baba. A Szabolcs utcában csinálták. Már az első alkalommal megmondta az orvos, hogy nincs semmi baj, alá íratott velem egy papírt (ezt kötelező,a kártérítés miatt, hogy ő felvilágosított a kockázatokról,miszerint az uh nem 100%-os). Azért amikor már harmadszor mentem,mindketten nevettünk, hisz hosszú évek óta foglalkozik genetikával, tehát ha azt mondja, hogy nincs semmi baj, akkor az úgy is van. Ezek után, feleslegesnek találtam a magzatvíz vizsgálatot is, amit ő is ellenzett, természetesen nem hivatalosan.

egyébként az összes leletem mindig jó lett,kivétel az afp vizsgálat, de azt nyugatabbra már nem is csinálják,mert teljesen megbízhatatlan, és nem csak a súlyodtól függ, és a pontos időponttól, a bőrszíned is számít...:)

A lényeg, hogy miután a genetikán, és sehol nem találtak eltérést, teljesen feleslegesnek találtam a vizsgálatot.

Egyébként sok kismamával beszéltem, és szomorúan tapasztaltam, hogy sok orvos élből e magzatvíz vizsgálatra ad beutalót, indokolatlanul, csak azért, mert a várandós nő elmúlt 35 éves. Nyilván a statisztika is igazolja,minél később szülsz annál nagyobb a kockázat, és az ember nem szívesen nevel beteg gyermeket, mert ezzel az egészségeseket is háttérbe kell szorítania. De nem találom indokoltnak, ezeket az orvosi döntéseket sem. Még az is felmerült, talán ezért az OEP rendese fizet nekik...

741. 363d535da9 (válaszként erre: 740. - Zsóka67)
2008. okt. 2. 10:09

Nagyon nehéz döntés volt számomra is, de én azt mondtam, hogy attól teszem függővé, hogy melyik jelenti a kisebb rizikót.

Az UH teljesen O.K. folyamatosan. A véreredményen ez állt: életkorom alapján: 1: 72-höz a down-kór kockázata (ez egy valószínűségi szám), maga a vérvétel eredmény szerint down-kór kockázata kisebb, mint 1:50.000-hez, a kettő együtt kockázat 1:1657-hez. Ez %-ban kifejezve 0,03%, amely szemben állt az amniocentézis 1-2%-os vetélési esélyével. Én nem csináltattam meg.

E miatt mégegyszer visszahívtak 20 hetesen egy kontroll UH-ra. Azt mondta a doktornő, hogy ha valamit mégis találnának, akkor soron kívül, sürgősséggel csinálnak egy korionbolyhos vizsgálatot, de ennek csak kicsi a valószínűsége.

Most a 38. héten járok és már nagyon várom a legkisebb fiam érkezését!

Minden jót kívánok neked!

2008. okt. 1. 15:19

Hahó Csajok!

Ti könnyen döntöttetek az amniocentézis kérdésben? Milyen tapasztalatotok van?


Nálunk most merült fel és én egyenlőre a vérvétel+Uh mellett voksolok, de... most picit elbizonytalanodtam (már hogy elég-e).........

739. Frances
2008. szept. 12. 12:02
Én is olvastam az ingyenesről. Biztosan rengetegen jelentkeznek. Lányok, 12 és 9 évesek. Ez egy új kapcsolat, és nagyon-nagyon akartunk babát, viszont az idő azért szalad, úgyhogy úgy döntöttünk jön, amikor szeretne jönni. Nem a legnyugodtabb időszak elé nézünk több okból, de az első hónapban megfogant. Ez talán azt jelenti, nagyon szeretne velünk lenni...A lányok valószínüleg örülni fognak, bár azért arra figyelnünk kell, nehogy azt higgyék, ők kevésbé lesznek fontosak ezután. Nagyon nézegetik a pocakom, és folyamatosan megjegyzéseket tesznek az utcán kisbabákra:-) Úgyhogy szerintem azért sejtenek valamit...Tieid mennyi idősek?
738. Zsóka67 (válaszként erre: 737. - Frances)
2008. szept. 12. 09:11

Mekkorák a lánykák?


-én is csak normálon voltam, ugyan most próbáltam a hirdetett ingyenes 3/4D-re jelentkezni, de nem hívtak tegnap vissza...-


Az enyémek tökre örüln/t/ek! :D

737. Frances
2008. szept. 12. 09:05

Még nem voltam csak "normál" ultrahangon. Nem tudom 12-13 hetesen mit láthatunk...Kedden délelőtt megyünk a 12. hetesre, integrált tesztre. Ha ezt "túlélem", akkor már gondolkodom máson is, nem csak azon a napon...

Az igazság az, hogy a lányaimnak el szeretném már mondani, hogy kistesójuk lesz, de addig nem biztos, hogy jó ezt megtenni...

736. Zsóka67 (válaszként erre: 735. - Frances)
2008. szept. 11. 09:24

Jajjj, tegnap nagyon cuki volt! Ficánkolt össze-vissza, nagyon élénk a Kismanó! :D

Az egyik talpacskája takarásban volt, így alulról is megnézték, de szerencsére úgy egyből látszott -sőt más is!... ;)

Kivácsi leszek, mert azért még szerintem ahhoz picike,h egyértelműen lehessen látni - nem?


3/4D-n voltál? v. készülsz?

735. Frances
2008. szept. 11. 08:24
Szia Zsóka67, azért ez picit már megnyugtatóbb, ha mondhatok ilyet. Bár nem tudom, ezek után a vérből kimutatott "érték", mennyit változtathat. És mennyire látszott a Pici?
734. Zsóka67 (válaszként erre: 733. - Frances)
2008. szept. 10. 14:00

Szia Frances,

én is így voltam vele...

Tegnap voltam UH-on és most méricskéltek mindenfélét, köztük a tarkóredőt: az egyik szögből 1,5-öt, a másikból 2-t mért (azt mondta 3-ig normális) -> picit megnyugodtam, de azért még a továbbiakat várom ám izgulva!...


Valóban másképp élem meg -és élvezem nagyon!-, mint 21-23 évesen! :D

733. Frances
2008. szept. 10. 10:16

chewy, Tereza tényleg úgy kellene gondolkodnom, hogy a semmi bajt nem jelentő nagyobb százalékra gondoljak. Majd megpróbálom...:-)

Chewy: a pozitív teszted mellé mit mutatott az ultrahang? Én attól a pillanattól tartok leginkább, amikor azt mondják ki, hogy tarkóredő....

732. 7130b15964 (válaszként erre: 731. - 7130b15964)
2008. szept. 9. 22:48
akarom mondani: hajszolja...
731. 7130b15964 (válaszként erre: 730. - Chewy)
2008. szept. 9. 22:48
Ha egyszer valaki állandóan csak a rekordokat hajszoja :DDD
730. chewy
2008. szept. 9. 17:04
mennem kell(itt reggel 8 van)gyermekem ebredezik.Ja amugy azon gondolkoztam,hogy voltam legfiatalabb szulo a suliban(mert 21 evesen is szultem)Most meg leszek legoregebb.(de nem banom)
729. chewy
2008. szept. 9. 17:01
A nagyon pozitivot en ugy ertem hogy hatalmas betukkel volt rairva hogy POZITIV(nagy pozitiv)Majd megkeresem a papirt es beirom hogy mi volt.Maga a ver eredmeny nem volt annyira rossz mint maga a korom de a kettot osszeadva hoztak ki a pozitiv eredmenyt.Ezt az orvos magyarazta igy.Igen a lenyeg,hogy minden rendben.
728. 7130b15964 (válaszként erre: 727. - Chewy)
2008. szept. 9. 16:57

De, hogy a fenébe lett az nagyon pozitív? 4 markeres nem? Csak úgy kíváncsiságból kérdezem, nem emlékszel, hogy mi volt nagyon "elállítódva" az eredmények alapján?


Mondjuk a lényeg, hogy semmi baj nincs!!! Nehéz elfogadni, hogy pont az emberrel kapcsolatban nem tudnak soha semmi biztosat, mert rengeteg egyéni ok miatt lehetnek jelentős eltérések az átlaghoz képest akár egy ilyen tesztnél is.

727. chewy
2008. szept. 9. 16:49

Te herceged is tunderi!

Integralt tesztet,ami visszajott nagy pozitiv eredmennyel.Meglattam es elkezdtem sirni,mire az orvosom csak razta a fejet es azt mondta egeszen biztosan nem lesz semmi baj.Szoval gondoljak a 97 szazalekra.Szerintem fantasztikus erzes anyanak lenni,minden eletkorban.Nekem sokkal tobb egeszsegugyi problemam volt a terhessegem elott,mint most.:-)

726. 7130b15964 (válaszként erre: 725. - Chewy)
2008. szept. 9. 16:39

Megnéztem a herceget, nagyon aranyos:))


Ott milyen tesztet csinálnak?

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook