Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
815. bebekriszti (válaszként erre: 814. - D4a80bcc9e)
2010. ápr. 10. 16:12

Megfogalmaztad valaha is magadban,hogy miért akarsz ennyire kistestvért a fiadnak? Ill. hogy miért akarsz gyereket ?


Én nem a babázásra vágyom,se a szülésre,se a szoptatásra,abból elég volt egy is.....

Én a fiamon látom,hogy így hogy egyre nagyobb tényleg szügsége lenne egy tesóra. Viszont akár hányszor szóba jön a téma mindíg azt mondja,hogy igen kell neki tesó,de NAGYOBB mint Ő,mert neki nem kell kisbaba...?!


A másik,hogy mostanában annyira nagyon anyás lett a fiam,hogy egy percre sem engedi el a kezem,állandóan vele "kell" foglalkoznom,ölelget,puszilgat,még a wc-re is utánam jön. Nagyon ragaszkodik hozzám. Mi lenne ha mellette lenne egy újszülött baba? Hogyan látnám el? Pedig tudjuk ugye,hogy egy újszülött baba veszi igénybe igazán az anyát? ! ...

814. d4a80bcc9e (válaszként erre: 812. - Bebekriszti)
2010. ápr. 9. 10:52

Van itt valaki ezen a fórumon, aki azt mondja "ne agyalj sokat, vágj bele". Most őszintén. Ha ott lenne melletted a szuszogó kisbaba visszavinnéd a kórházba? Nem hiszem. Nem tudnád megérteni mi is volt, amitől féltél(tünk)?


Mondom én, de hozzád hasonlóan nem merek belevágni és most már tényleg szorít az idő (43).

813. b366d29a85 (válaszként erre: 812. - Bebekriszti)
2010. ápr. 9. 08:02
Szia,Kriszti :) Először is gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz! Ha szeretnétek,nem is értem miért nem vágtok bele? De ne szégyeld,ha mégsem mered. A sors,vagy Isten segít dönteni. :))
812. bebekriszti (válaszként erre: 811. - D4a80bcc9e)
2010. ápr. 8. 23:49

Rájöttem,ez már rég nem a mi kezünkben van.....

Tervezgetünk,aztán -Ember tervez,Isten végez!...

Örök igazság. mégis olyan irigykedve olvasom azon nők írásait akik 42,43 évesen szülik az x.-ik gyereküket. Ők bemerik vállalni ? Én miért nem ?

Szégyenlem magam sokszor...

811. d4a80bcc9e (válaszként erre: 810. - Bebekriszti)
2010. ápr. 8. 09:07

:D


még mindig itt, egy helyben toporogva...pedig megváltozna a világ ha rászánnánk magunkat és eltünnének a félelmek...


mennyivel könnyebb tanácsokat osztogatni a sorstársaknak, nem?

810. bebekriszti (válaszként erre: 809. - D4a80bcc9e)
2010. ápr. 8. 00:32

:-) :-) :-)


Látom,még mindíg itt....


Velem együtt...


Ez a mi keresztünk...


Várom a leveledet! bebekriszti

809. d4a80bcc9e (válaszként erre: 808. - Kovacsiki)
2010. ápr. 7. 14:35

nehézségek mindig lesznek. Akár lesz még gyereked, akár nem.

Ha viszont úgy döntesz, akkor millíó örömöd is lesz. (A nehézségek mellett, természetesen.)

808. kovacsiki (válaszként erre: 807. - D4a80bcc9e)
2010. ápr. 7. 12:13

Szia!

Egy pár hónapot még biztos itt kell élnünk anyukámnál...

Az unokám amúgy nem annyira "friss",ugyanis már 14hónapos lesz! :) És rajta kibabázhatom magam,bár ezt csak kb heti 1x.

Én inkább attól tartok,hogy 60évesen még egy nagy kamasszal kell megvívnom a mai élet csatáit!

Annyira szeretném megadni a páromnak azt,amit szeretne,mert megérdemli.Neki sem volt könnyű "elveszítenie" a családját.

De mindezek ellenére szívesen élném a saját életem.Mert mint írtam,a házasságom tragédia volt.És most önmagam lehetek,(egy jó társ mellett)ami eddig soha.

De az első lépésem az lesz,hogy egy orvost meg kell kérdeznem,így elkötés után egyáltalán milyen lehetőségek vannak.Ha súlyos anyagi kiadás,akkor máris megoldódik a helyzet.

Annyira nehéz lelkileg...

Köszönöm,hogy reagálsz a levelemre.

Írnál Te is magadról?

2010. ápr. 7. 12:00

Szia Ildi!

Ideális helyzetben jó lenne külön menni a mamától... Semmi remény erre?

A változó korhoz nagyon fiatal vagy. Lehet, hogy megviselt az unoka megszületése, innen a szomorú gondolatok?

Ha már az élet úgy hozta, hogy van egy felnőtt lányod, tekintsd ajándéknak, hogy újrakezdheted valakivel, aki őszintén szeret. Mindegy, hogy közös gyerekkel, vagy anélkül. Nem?

806. kovacsiki (válaszként erre: 802. - D4a80bcc9e)
2010. ápr. 7. 11:22
Szia Cordelia!Teljesen igazad van abban,amit írtál!Próbálom itt végig olvasni a hozzászólásokat,de hasonló helyzetet nem találtam.(Amúgy képtelenség is mindent végig olvasni,ezért kértem,hogy írjatok,akik hasonló cipőben jártok!)Szóval -41éves nagymama vagyok már,-elkötve,-egy fiatalabb 3gyerekes emberrel,-nem túl fényes anyagi helyzetben,-jelenleg még az anyámnál lakva,így nem könnyű dönteni.Ráadásul meg kellene jönnie a mensimnek,ami nekem még soha életemben nem késett,hanem mindig előbb jött,és most már egy hete semmi.Mivel el vagyok kötve,nem gondolom,hogy terhes lennék,bár talán az elkötés sem 100%.Inkább már az jár a fejemben,ez a változó kor első jele!?!?Tehát öreg vagyok...?
805. kovacsiki (válaszként erre: 794. - Zelitami)
2010. ápr. 7. 11:14
Szia!Azt írod:"hasonló cipőben jársz"!Én annyira félek ezt bevállalni....Szinte mindent leírtam magamról az első hozzászólásomkor,nem egyszerű az esetem.Elmeséled,Te milyen helyzetben vagy?
804. d4a80bcc9e (válaszként erre: 803. - Tomka10)
2010. ápr. 7. 09:35

Továbbra sem értem mik a félelmeid? A tesztek megbízhatatlansága? :)


A terhesség az, amit az ultrahang kimutat. Ha két hetet késik a vérzésed, menj el nőgyógyászhoz.

A helyedben abbahagynám a tesztelést, mert a legtöbb nőnek ilyen-olyan okból szokott késni a vérzése, ami mindenféle tünetekkel jár.

803. Tomka10
2010. ápr. 6. 18:42
Konkrétan mindentől, de most legjobban mégis attól, hogy valami nem stimmel. Március 29-én hétfőn kellett volna megjönnie, nem jött. Vaterás 10-es tesztekkel teszteltem vasárnap-hétfő-kedden: mind negatív. Volt egy Qupido 10-es tesztem még, ezt ellőttem szerdán, az is negatív. Vettem még kettő qupidót, a pénteki lett először pozitív, bár nem az első 10 percben, de egyértelmű pozitív, ma is látszik. A másikat szombaton, na az sokkal erősebb két csíkos lett, 10 percen belül. Persze nem bírtam ki, biztos akartam lenni, vettem még, de mivel 10-es nem volt már (sztem én vásároltam meg a készletet)Clearlue 25-öst kaptam. Na az meg még ma is negatív. (bár ma mintha lenne valami, de inkább olyan, hogy ha akarom ott van, ha akarom nem)Mensi még mindig sehol, tüneteim: egy picit fájnak a melleim, de igazán nem vészesen. Az orrom mondjuk el van dugulva, azt olvastam valahol, ez is lehet korai jel.Hányinger, hányás nincs. Na meg a fáradtság. Ez viszont lehet tavaszi fáradtság. Sírósság és hangulatingadozás, ez viszont lehet szerintem az idegtől, hogy nem tudom mi van. Nem kaptam mára időpontot a dokimhoz, elutazott, csak jövő héten lesz. A kórházban meg jövő hét szerdára tudtak csak adni időpontot. Ennyi. Nem értem. Lehet, hogy mégsem lesz baba. Ennyi késés után már ki kellett volna mutatnia a gyengébb tesztnek is. De akkor miért volt a két pozitív?
802. d4a80bcc9e (válaszként erre: 793. - Kovacsiki)
2010. ápr. 6. 11:22

Szia! Tökmindegy ki hány éhes. A kapcsolatok tartósságára nincs garancia.

Ha tőlem egy szerelmes férfi gyereket akarna, én biztos szülnék. Kár, hogy az én férjem nem így áll hozzá a kérdéshez.

801. d4a80bcc9e (válaszként erre: 795. - Tomka10)
2010. ápr. 6. 11:19
mitől félsz? meg tudod fogalmazni?
800. chewy (válaszként erre: 797. - Tomka10)
2010. ápr. 4. 20:31
Drukkolok nagyon!Gyonyoru egeszseges babad lesz!(az ne erdekeljen hogy ki mit szol,maximum irigyelni fognak)
2010. ápr. 4. 16:43
Szia Ildi!En 15év házasság után váltam el,van 21éves lányom,20éves fiam.35évesen megismerkedtem nálam 7évvel fiatalabb fiuval,terhes lettem a kapcsolat nem mukodott de viszont van most egy gyonyoru 5éves kislányom és nembántam meg hogy 36évesen szultem.Most boldog párkapcsolatba élek!
798. rinike (válaszként erre: 797. - Tomka10)
2010. ápr. 4. 16:20
Drukkolni fogok! Egészséges babát és örömteli babavárást kívánok!
797. Tomka10 (válaszként erre: 796. - Chewy)
2010. ápr. 4. 14:10
Köszönöm a bíztatást. Tele vagyok kérdésekkel, jól döntöttem-e, egészséges-e, mit fognak szólni, hogy ennyi idősen gyereket vállalok, stb. Félek. Kedden megyek orvoshoz, drukkoljatok
796. chewy
2010. ápr. 3. 17:19

Nagy boldogsag egy kisbaba.

En ugy erzem...bar a kapcsolatom tonkrement(nem a baba miatt)....jol dontottem,hogy 42 evesen vallaltam a kisbabat.

Egy kicsit aggodalmasabb vagyok mint regen(de azt hiszem ez az elet tapasztalatbol jon)

Tomka nincs mitol felned!Legyel boldog,orulj nagyon hogy jon a picur es elvezd a terhesseget!

Kovacsiki ,hallgass a szivedre.

Nem konnyu ezt tapasztalatbol irom...de en nem tudnam elkepzelni az eletet a picurkam nelkul.(majd irok meg de most mennem kell sonkat sutni)

795. Tomka10 (válaszként erre: 793. - Kovacsiki)
2010. ápr. 2. 16:58

Sziasztok.

Én most múltam 43, ma teszteltem egy pozitívat. Életemben nem féltem talán még ennyire, mint most, pedig nagyon vágytam már rá. 5 hónapja vetettem le a spirált, minden hónapban elteszteltem egy kisebb vagyont (ovulációs és terhességi tesztre)Minden hónapban csalódtam a nega tesztek láttán, most mégis rettegek.

2010. ápr. 2. 10:37

Ildi! Én úgy vélem, ha a boldogságotokat egy "közös kis életke" teljesítené ki igazán, bele kell vágni a project-be!

Az én "cipőm" is hasonló...volt. Immár /szintén/ 8 hónapja élek együtt szerető társammal.Babát tervezünk, és őszintén reméljük, hogy ez a vágyunk is teljesülni fog. Az egyik legnagyobb boldogság a számunkra, hogy megtaláltuk egymást, s mellette azt szeretnénk, ha a szeretetünket megoszthatnánk közös gyermekünkkel is.

Sok sikert kívánok Neked, valamint azt, hogy dönts jól és okosan - belátásod szerint.

2010. ápr. 2. 09:50

Sziasztok!

Ildi vagyok.

Nagy dilemma előtt állok....

Ha tudtok nekem tanácsot adni,megköszönném.

Bár nem egyszerű az esetem,de remélem azért végig olvassátok a történetemet.

41éves vagyok.(azért itt megjegyzem,30évesnek szoktak nézni)Van egy 23éves lányom(igen,nagyon fiatalon szültem,18éves koromban)És van egy 13hónapos unokám!Bő két éve elváltam az alkoholista férjemtől,aki mellett borzasztó életem volt.És aki mellett mondhatni egyedül neveltem fel a gyerekemet.Se egy közös nyaralás,se egy fogadóóra,vagy egy orvosi vizsgálatra kísérés.Válásunk után elköttettem magam,mert nagymama fejjel már nem szeretnék gyermeket.És már védekezéssel sincs gondom többé.De 8hónapja jött az életembe egy nagy szerelem.Ő először is 6évvel fiatalabb tőlem.(nagyon jól néz ki!)Elvált,és van 3gyermeke,akiket az anyukájuk nevel,Ő heti 3-4alkalommal velük tölt 1-1órát.Jelenleg anyukámnál lakunk,amíg a vagyonmegosztási perem le nem zárul.Albérlet nem fér bele az anyagi helyzetünkbe.És most jön a dilemmám.A párom gyermeket szeretne tőlem.Ettől boldog vagyok,hiszen bennem látja a megfelelő társat,akivel én is átélhetném azt,amit eddig nem:hogy egy szerető társsal hordhatnám ki,és nevelhetnénk fel gyermekünket.De itt jönnek a kérdések:és ha ez a kapcsolat nem tart sokáig?Hiszen 6év korkülönbség bármikor kiütközhet.Akkor ott maradok vén fejjel egy kicsivel.Aztán ott van a kockázati veszély 40felett...Ott vannak a gyerekei,nekem már az unokám,akin kibabázhatom magam kedvemre.A házasságom alatt kalitkában éltem,(nem aranyban!)most úgy mond szabad vagyok.A párommal együtt csinálunk mindent:főzünk,kirándulunk,néha bulizunk,de mégsem kell már gondoskodnom senkiről.De mindezek ellenére foglalkoztat a gondolat.Mondjuk először is orvosi megbeszélés tárgya,mert ugye természetes úton nem lehetek terhes.Ez pl.költségekkel jár-e...

Szóval szívesen venném,ha megírnátok véleményeteket,tapasztalataitokat.

Hátha könnyebb lesz döntenem!

Előre is köszönöm!

792. chewy
2010. márc. 28. 18:09

Koszi Cordelia!Sajnos visszahiztam es most kezdem ujra.

Gratulalok rinike a nagy elhatarozashoz.

Szoval negy gyermekem van A lanyom 23 lesz a nyaron,a fiuk 15,13,es a pici 2 eves.Harmadik "hazassagom".Szoval a ket kozepsom kozott kicsi a korkulonbseg.Most meg ket kamasz es egy dackorszak :-)

791. d4a80bcc9e (válaszként erre: 788. - Chewy)
2010. márc. 28. 16:50
Olvastam és nagyon örültem, hogy üzentél. A napokban írok az email címedre. Nagyon látványos a fogyásod!
790. d4a80bcc9e (válaszként erre: 789. - Rinike)
2010. márc. 28. 16:49

Gratulálok az inszemhez. De főleg a helyes döntéshez.

A sokgyerekesek sokszor úgy állnak hozzá, hogy az egynél több gyerek minimum kétemberes. De a férjemen nem látom az igyekezetet. Ettől még jó apa, csak nem akarom a most 3.5 évesemet elhanyagolni egy kisbaba miatt, akire az első pár hónapban biztos sokat kell figyelni és a fáradság meg a kialvatlanság miatt, esetleg nem jutna rá annyi idő, mint eddig. Nem tetszik, hogy rám hárul az egész, beleértve a döntést is. Nagy a teherbírásom, de nem tudom mivel jár két gyerek. Persze, lassan kifutok az időből. Motoszkál bennem, hogy ha nem rágódtam volna a dolgon három évet, akkor most lenne egy másfél éves gyerekem és nem kellene rágódni. Mert amikor már megvan, nem rágódsz azon, hogy mi lenne ha...

789. rinike (válaszként erre: 787. - D4a80bcc9e)
2010. márc. 28. 07:53

Én is mindig nézem, hogy írt-e valaki, de sajnos nem tudok Neked segíteni a kérdésedben, mert én is csak egy gyereket neveltem eddig, 17 éves, és most szeretnék kisbabát, holnap megyek inszemre.

Szerintem bárhogy döntesz, az úgy lesz jó.

788. chewy (válaszként erre: 787. - D4a80bcc9e)
2010. márc. 27. 21:38
Kuldtem neked uzit.hat en itt vagyok.
2010. márc. 24. 10:23

Él-e még ez a topik?


Nem tudom eldönteni, legyen-e még egy gyermekem. Minden a zellen szól, hogy ne legyen. Van már kettő. Az egyik felnőtt, a másik óvodás.

40 felett vagyok. (A férjem meg 50 felett.) Meggyőztem, hogy legyen még egy gyerekünk. Mire meggyőztem, elbizonytalanodtam.


Ha mindent összevetve átgondolom mi az ami a legjobban visszatart, az az, hogy soha nem neveltem egy gyereknél többet. Fogalmam nincs hogyan oldjam meg a mindennapokat. Nagymama nincs a közelben. A férjem nem az a fajta, aki csak úgy besegít. Szerinte a segítség az, hogy dolgozik a munkahelyén. Este joga van pihenni. Van itt valakinek tapasztalata egynél több gyerekkel?

786. 7130b15964 (válaszként erre: 785. - Promama)
2010. márc. 11. 21:32
33 éves vagy most, nálad kb. 30 évvel idősebb nő is szült már. Persze, azon lehet vitatkozni, hogy ki mit nevez "öregnek", főleg, ha gyermekvállalásról van szó. De remélhetően rendeződik a helyzeted, mondjuk 10-12 éven belül és akkor még messze nem leszel annyira "öreg", hogy ne születhessen babád... :)
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook