Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
845. a10e31f3b5 (válaszként erre: 844. - Castellina)
2011. jan. 11. 09:43

Elméletileg 40 felett már nincs annyi hormon, amely a megtermékenyítéshez szükséges, mint, mondjuk 20-25 évesen. De ez egyéni.


Szerintem, ha 36 felett nem sikerül teherbe esni 3-6 hónapon belül - sűrű együttlétek mellett - akkor én és a párom elmennénk orvoshoz. De csak azért, mert huszonévesen van időm kivárni a gyermekáldást, 40 felett meg már csak 4-5 jó évem van.


Nem tudom hogyan kell mérni a hormonszintet. Gondolom, inszemináció előtt ezt biztosan megmérik, de ehhez az is kell, hogy a párod spermáinak motilitása rendben legyen.

844. Castellina (válaszként erre: 837. - A10e31f3b5)
2011. jan. 11. 08:59
A hormonszintemet honnan tudhatom?
843. 123malibu (válaszként erre: 841. - Anika70)
2011. jan. 10. 23:37
DRUKKOLOK
842. Zsóka67 (válaszként erre: 841. - Anika70)
2011. jan. 10. 22:29

Reméljük! :)

Gyere holnap,h mi volt!


Nálam a spirál levétel utáni egy hónap egyéb védekezéssel telt, aztán átbeszéltük,h adjunk esélyt Kismanónknak - szinte rögtön akart jönni! :D

(Nem csoda,h Ő ért célba: annyira erős, aktív, hogy csuda! :))

841. Anika70 (válaszként erre: 840. - Castellina)
2011. jan. 10. 20:40

Sziasztok!


Mi 2,5 éve próbálkozunk....

Éppen most izgulok, mert talán sikerült.

Holnap megyek az orvoshoz:-)

840. Castellina (válaszként erre: 839. - A10e31f3b5)
2011. jan. 10. 10:24

Ezzel nincs gond.

Köszönöm a válaszokat!

Csak kíváncsi voltam, hogy mikor kezdjek el aggódni, ha nem jön össze. Persze nem erőltetjük, egyenlőre a természetre van bízva.

839. a10e31f3b5 (válaszként erre: 836. - Castellina)
2011. jan. 6. 14:51
fontos, hogy gyakran legyetek együtt...úgy kétnaponta
838. erikpipi (válaszként erre: 836. - Castellina)
2011. jan. 6. 14:40
Nem volt 1 hónap sem:)
837. a10e31f3b5 (válaszként erre: 836. - Castellina)
2011. jan. 6. 14:40
nekem 3 hónap alatt sikerült teherbe esni, szerintem ez hormonszintfüggő is, meg a párom spermáinak minősége-gyorsasága is számít.
2011. jan. 6. 14:37

kérdésem azokhoz, akik 40 felett szültek:

mennyi idő kellett a sikeres projekthez?

mennyi ideig próbálkoztak?

előre is köszönöm a válaszokat

segítség lenne..

835. a10e31f3b5 (válaszként erre: 834. - DagiDagiDagi)
2011. jan. 4. 14:04

a gyerek nem egyenlő az anyagi terhekkel. egyszerűen nem szabad ugyanúgy kezelni, mint egy hosszú lejáratú lakáshitelt.


A csóró meg szubjektív fogalom. Számomra egy hajléktalan az csóró. De akinek van munkája, van hol lakni, van mit enni, az mitől csóró? Mert nem visel Dolce@Gabbana csizmát?

2011. jan. 4. 12:49
Én 39 vagyok, és nem érzem úgy, hogy anyagilag mindent meg tudnék adni egy gyereknek. Tudom, hogy a pénz nem számít.... persze, csak amikor azzal kell szembesülni egy gyereknek, hogy ő a legcsóróbb az iskolában, azt azért nehéz otthon elmagyarázni. Szóval én ezért sem mernék belevágni. Szerintem a fiatalabbak kevesebbet gondolkodnak ezen, lehet, hogy nekik emiatt könnyebb.
2010. szept. 22. 13:11
Szerintem egy 40 éves nő sokkal érettebb a szüléshez. Megfontoltabb, türelmesebb, bölcsebb fiatalabb társainál, érzelmileg fejlettebb. Arról nem is beszélve, hogy egzisztenciálisan is (feltételezem) többet tud adni..
832. Castellina (válaszként erre: 830. - B366d29a85)
2010. szept. 22. 13:06
egyetértek
831. a10e31f3b5 (válaszként erre: 830. - B366d29a85)
2010. ápr. 22. 09:03
Attól függ ki mondja. Engem az anyám, a hugom és a fiam beszélnek le még egy gyerekről. Prózai oka van: a férjem nem segített szinte semmit annak idején, amikor a kicsi megszületett...
2010. ápr. 20. 17:14

Sziasztok! :)

Engem valahogy sosem izgatott,hogy "mit szólnak majd hozzá az emberek..."

Sem huszonévesen,hogy nem vágytam még babára,sem harmincason,hogy még nincs és most sem érdekel,hogy szerencsénkre már útban van. :)Minden embernek máskor jön el az igazi,a szerelem,a gyermekáldás,a karrier,a biztos anyagi háttér. A józan ész nagyon fontos,de ha már eleget használtuk,jobb,ha a szívére hallgat az ember...

Szép estét mindenkinek! :)

2010. ápr. 20. 15:05
Ha meg így van, akkor ne foglalkozz a bizonytalanságokkal, mert azok akkor is bizonytalanságok maradnak ha lesz még gyereked, meg akkor is, ha nem. Az anyagiak, a lakhatás, az egészség annyi mindentől függ. Az egészség az, amiért a legtöbbet tehetsz. Ha 30 éves lennél ugyanezek a kérdések foglalkoztatnának. A legnehezebb talán azon átlépni, hogy "mit szólnak majd hozzá az emberek, hogy 40 fölött szülök".
828. kovacsiki (válaszként erre: 827. - Bebekriszti)
2010. ápr. 19. 16:38

És ha Ő akar engem megfogni egy babával?

Én szeretem őt,ezért megadnám neki.

És mint első ide írt mondataimban írtam,boldogan

élném át úgy a terhességem,ahogy az nekem a lányommal nem adatott meg...egy szerető társsal!És boldogan nevelném vele együtt a gyerekünket,ahogy azt a férjemmel nem tehettem,mert mindenben magamra voltam utalva...

Lehet,a mondataimból nem ez tűnt ki eddig,de így érzem.Csak gondolok sok minden egyébre,a jövőre...És szerintem ez így normális,hogy csak biztos alapokra vállaljon az ember.Ez legyen anyagi,lakhatási,egészségi,stb....

827. bebekriszti (válaszként erre: 825. - Kovacsiki)
2010. ápr. 15. 23:21

Csak azért ne szüljél,mert a párod gyereket akar,Te viszont jól érezhetően bizonytalan vagy és talán evvel akarod őt "megfogni" magadnak...

Ha szülsz azért szülj,mert Te akarod! Csak jól gondold át!

És az is nagyon fontos,hogy ő milyen apa lenne.Segítene e? Házias e? stb...

826. a10e31f3b5 (válaszként erre: 825. - Kovacsiki)
2010. ápr. 15. 14:05
Az összes hozzászólásodban megmelíted, hogy a párod gyereket akar. De azt egyszer sem, hogy te is... Azért nem kell szülni, mert a párunk ezt kívánja tőlünk. Azért kell, mert mi szeretnénk gyereket, "mi ketten".
825. kovacsiki (válaszként erre: 823. - Bebekriszti)
2010. ápr. 15. 10:20

Amikor elköttettem magam,akkor egy 23évig tartó rossz házasság után voltam.És valóban azt gondoltam,én már csak magamért akarok élni(ahogy azt addig soha)!De jött az életembe egy olyan szerelem,egy olyan ember,aki gyereket szeretne tőlem.És elkezdtem gondolkodni.....

Az orvos múlt hét pénteken amúgy szó szerint leszidott,hogy miért köttettem el magam!Egyrészt mert szerinte nagyon fiatalos vagyok,és jó génállománnyal rendelkezem.Szerinte nincs abban semmi,ha valaki ilyen fitten,ennyi idős korában szül.

Kaptam tőle beutalót meddőségi ambulanciára,ahol TB-re felteszik a sejteket,és jöhet a baba.A párom tegnap is kérdezte,mikor megyek el oda...

Sok minden kavarog a fejemben...

824. a10e31f3b5 (válaszként erre: 819. - Kovacsiki)
2010. ápr. 15. 07:41

Valóban. Ha elkötteted magad, akkor éld az új életed az új pároddal és ne kínozd magad.

(Nem lesz több pénzed, ha nem szülsz még egyet:)

823. bebekriszti (válaszként erre: 819. - Kovacsiki)
2010. ápr. 15. 01:37

Egyetértek az előttem szólóval! Nem kell túlmagyarázni,mindenre a miértet keresni !! Akarsz a kezedben tartani egy édes kis életet vagy nem???? Őrület arra gondolni mi lesz pár év múlva....azt sem tudjuk mi lesz holnap!


De mivel Te már évekkel ezelőtt döntöttél (elköttetted magad),így szerintem feleslegesen kínzod magad !

822. bebekriszti (válaszként erre: 821. - A10e31f3b5)
2010. ápr. 15. 01:29
Ez mennyire jó !!! És mennyire így van .....
821. a10e31f3b5 (válaszként erre: 819. - Kovacsiki)
2010. ápr. 14. 14:57
bocsánat, hogy közhelyet mondok, de te is látod, hogy a szíved akarja, az agyad meg nem. Dakota indián megfejtette, mi a fehér ember baja. A fehér ember mindig akar valamit, ettől állandóan gondterhelt. Az indián hagyja a dolgokat megtörténni.
820. a10e31f3b5 (válaszként erre: 818. - Bebekriszti)
2010. ápr. 14. 14:56
Na igen, ez annyira tanulságos történet. Mi magunk képzeljük el a dolgokat sokkal sötétebb színben, mint amilyenek azok a valóságban. Főleg, hogy nem tudjuk mit hoz a jövő, mi lesz holnap.
819. kovacsiki (válaszként erre: 818. - Bebekriszti)
2010. ápr. 14. 08:16

Sziasztok!

Ha megengeditek,elmondanám én is a véleményem,érzésem.

Mint olvashattátok,én is hezitálok.(41 leszek 2hét múlva!)Csak nekem azért is nehezebb a döntés,mert tavaly februárban elköttettem magam.(ha ezt nem tettem volna,szerintem már jönne a baba).Nekem amúgy az utóbbi években menstruációs problémáim voltak,ami abból állt,hogy 18-20naponként menstruáltam.Soha egy napot sem késett a menstruációm.Erre most nem jött meg...1hét késés után elkezdtem gondolkodni....Jön a változó kor?Vagy talán a műtétet nem végezték jól el?Mégis terhes lettem?10nap késés után csináltam egy terhes tesztet,negatív lett.Elmentem dokihoz,(nem ahhoz,aki műtött)és azt mondta,csinált már olyan abortuszt,ami elkötés utáni terhesség volt,igaz,jó pár évvel ezelőtt.És adott egy beutalót laborba terhes tesztre.De végül nem mentem,mert 12nap késéssel megjött...És mindez talán arra volt jó,hogy tisztába jöjjek az érzéseimmel gyerekvállalás kapcsán.Ugyanis egyrészt nem éreztem azt a kitörő örömöt,hogy:hűha,lehet babám lesz!Kicsit megrémített az érzés,jobban bele gondoltam a felelősség részébe.Sem a jelenlegi anyagi és egyéb biztonságunk miatt,sem azért,mert mi lenne 10+20év múlva?60 évesen egy nagy kamasszal?Mikor már élvezhetném lassan a nyugdíjas éveimet?Ugyanakkor meg megörültem,hogy ha most a műtét ellenére babám lesz,azt a jó Isten akarta,ennek így kell lennie.És a teszt eredménye is csalódás volt.Meg amikor megjött is.Szóval a mi korunkban azt hiszem már azért is nehezebb a döntés,mert esetleg nem csak a fiatalság hevében döntünk,hanem a tapasztaltságunk,az előre látásunk...azaz nem csak szívvel,hanem ésszel is gondolkodunk.Természetesen (főleg a régi) fiatalokat nem megvéleményezni akarom,de nem véletlen,hogy a mai világban a szülési kor már nem a huszonévek eleje,hanem minél később szülnek a nők.És a másik érzésem pedig,ami abból adódik,hogy ugye a párom szeretne gyereket,hogy mi lesz,ha elveszítem azért,mert nem szülök neki.(azt mondja,nem.bár neki már van 3gyereke amúgy is)És tudom,egy gyerek nem garancia semmire.Ha szülnék neki,sem biztos,hogy velem maradna örökké...De itt elsősorban magamra kell gondolnom pont azért,mert ha egyedül maradok,az a gyerek az enyém,és nekem kellene tovább nevelnem...egyedül.

Annyira nehéz...

818. bebekriszti (válaszként erre: 816. - D4a80bcc9e)
2010. ápr. 13. 00:14

Pont a mai nap fogalmazódott meg bennem egy érdekes észrevétel.Saját példámat hozom fel,eléggé elgondolkodtatott....

Nagyon régóta készültem a fogorvoshoz,tudtam,hogy mennem kell..Borzasztó állapotban voltak már a fogaim,annó a terhességem alatt se mentem el...

mert rettegek a fogászattól.Már 6 éve nem voltam...Hosszú hónapok óta győzködtem magam,hogy "de igen ,el kell mennem,meg kell csináltatni,ezen túl kell esni,stb. Hát ma elmentem.Végig rettegtem a váróba cirka 1.5 órát,mert várni kellett sokat és elmondani nem tudom mit álltam ki ekkor,szinte már rosszúl voltam a saját magamnak beképzelt és bebeszélt kínoktól,fájdalmaktól,stb. Ezekután kb.30 perc alatt teljesen fájdalommentesen (el volt érzéstelenítve),gyönyörűen,tökéletesen megcsinálták a fogaimat (3-at) és szerdán megyek vissza újra!!! Hazafelé állati büszke voltam magamra és azt éreztem: ennyi volt csupán az egész???? Ettől rettegtem éveken át? Én nem vagyok normális,hogy eddíg halogattam...stb

Na, a lényeg: Egész biztos,ha bevállalnánk a kisbabát ugyan ezt éreznénk! Kezdek rájönni,hogy biztos így lenne! Hidd el nem tartana sokáig az a nehéz időszak és utána nagyon-nagyon büszkék lennénk magunkra,hogy : NALÁTODÖREGASSZONY MÉGISCSAKVÉGIGTUDTADCSINÁLNI !!!!És hidd el büszkén feszítenénk és veregetnénk saját vállunkat.De azt jó erősen!!! :-)

817. chewy (válaszként erre: 814. - D4a80bcc9e)
2010. ápr. 12. 18:29
En mindig igy voltam,nem agyaltam sokat ,belevagtam.Es orulok hogy igy tettem.Ket kamasz es egy ket eves nem egyszeru,foleg minden segitseg nelkul.Raadasul tavol elek a tagabb csaladomtol....picurka apja leginkabb csak neheziti a hetkoznapokat...de semmiben nem segit.A kapcsolatunk zatonyra futott...de akkor is azt mondom.Jol tettem.
816. d4a80bcc9e (válaszként erre: 815. - Bebekriszti)
2010. ápr. 12. 12:28
Minden nap megfogalmazom. De csak egy válaszom van: szeretnék még gyereket. Többet is, de legalább egyet. Viszont sikeresen lebeszélem magam. Mert a férjem nem partner. Mert ha bele is egyezik, tudom, hogy magamra vagyok utalva. Ezt ő el is mondta nekem, hogy ne várjak segítséget, mert ő 8 órában dolgozik és szüksége van a pihenésre. Én meg 24-órában vagyok szolgálatban, én mikor pihenjek? Hova tüntek az igazi férfiak? Nem értik, hogy két elmosott bögre is óriási segítség, ha az ember gyereket nevel, háztartást vezet és még dolgozik is mellette? Micsoda dolog, hogy nem merek benáthásodni, mert nincs ki egy csésze teát készíteni, miközben nekem állandóan talpon kell lenni?
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook