Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
875. Vedin (válaszként erre: 874. - Anika70)
2011. jan. 19. 14:58
Nekem van egy barátnőm, még nem tudja, hogy áldott állapotban vagyok, de ismerem a vélemyényét: azt mondta akkor nekem (2 éve) ő már nem szülne 40 évesen, mert elkezdett számolni, hogy 50 éves lesz mikor a gyereke 10 és majd szülőiértkezleten a suliban azt hiszik, hogy a nagymama jött el stb. Na szóval ismerem a véleményét, és ha megtudja, ki fog akadni az egy biztos. Így ő lesz az utolsó aki megtudja, elég ciki lesz. De ezzel nem tudok már foglalkozni.
874. Anika70 (válaszként erre: 873. - Castellina)
2011. jan. 19. 14:39

Hidd el nekem is teljesen természetes ez.


Egyébként úgy gondolom talán nem is az életkorunk a probléma másoknak, hanem, hogy "eddig miért nem"...

És ilyenkor kezdhet az ember magyarázkodni, vagy egyszerűen rávágja, hogy : "mert csak" :-)

873. Castellina (válaszként erre: 863. - Anika70)
2011. jan. 19. 14:04

Az én környezetemben van pár nő, aki 40 felett szülte az elsőt. Voltak akik évek óta próbálkoztak, nekik sokan drukkoltunk. Mindenki nagyon örült a babáknak!

A barátnőm 39 évesen szülte az elsőt, a testvérem 38 éves volt az elsővel. Egy ismerősöm 46 évesen lett anya, ők sokat kínlódtak mire sikerült. Az apa már 50 elmúlt. Egy másik barátnőm 40 évesen lett első. A fogorvosom 42 évesen az elsővel. Ez már olyan természetes, hogy senki nem lepődik meg rajta.

872. Castellina (válaszként erre: 862. - Vedin)
2011. jan. 19. 13:59
Drukkolok neked, hogy szép, egészséges babád szülessen! :)
871. Anika70 (válaszként erre: 866. - A10e31f3b5)
2011. jan. 19. 12:51

Az ilyen embernek jobb is, ha nincs gyereke!


Csak szegény gyerek inná meg a levét....

870. Anika70 (válaszként erre: 867. - Vedin)
2011. jan. 19. 12:50
Nálam sem voltak éppen boldogok, de legalább időben szóltam, mert van aki már csak akkor közli a jó hírt, amikor már látszik a pocija.
869. Anika70 (válaszként erre: 868. - Vedin)
2011. jan. 19. 12:47

Egyik kolléganőm (a kedvesekből való) éppen az imént mondta, hogy lehet ikreim lesznek:-)


No semmi alapja nincs, csak neki is 2 fiú ikerpár sikeredett elsőre:-)


Azt gondolom nem szeretnék 2 picurt egyszerre....

868. Vedin
2011. jan. 19. 12:21
Ja, még az is benne van a pakliban, amíg nem tudom, hogy áll a dolog, még ez is megeshet, hogy ikreket várok. 35 fölött ennek is meg van az esélye...ráadásul a családunkban is vannak ikrek. AZért elég lenne, ha egy lenne és ő is rendben lenne! ;)
867. Vedin (válaszként erre: 863. - Anika70)
2011. jan. 19. 10:54
Nekem is eljön hamarosan a pillanat, amikor el kell mondanom a munkahelyen...nagyon ki fognak akadni, mert az egyik kolleganőm most mondott föl és a helyére sem találnak senkit...ketten meg kevesek vagyunk...tehát kell egy harmadik...és aztán én sem fogok szerintem már májusban dolgozni....
866. a10e31f3b5 (válaszként erre: 860. - Castellina)
2011. jan. 19. 10:22

van, aki elítéli, vagy inkább nem érti azokat, akik 40 felett szülnek. Szerintem van bennük egy jó nagy adag irigység, hogy nekik miért nem...


Az ismeretségi körünkben van egy házaspár. A nő 50 éves, a férfi 8 évvel idősebb. Ha találkozunk, komoly arccal mindig megkérdezik, milyen volt 39 évesen szülni és most hogy érzem magam. Akkora dráma van az arcukon, hogy röhögnöm kellett (mindkettőnek felnőtt gyereke van, illetve a férfinak van egy óvodás korú gyereke az előző házasságából). Ilyenkor marslakónak érzem magam és vigyorgok, hogy gyerekek, nem tudok semmi egetrengetőt mondani, mert jó volt 39 évesen is szülni, meg 20 évesen is nagyon boldog voltam és akkor lennék igazán boldog (már ha képes lennék a férjem életkorán túllépni (majdnem 60)) és szülni még kettőt, de legalább egyet.


Közölték velem, hogy nem vagyok normális. Közben végignéztem, hogy a férj előző házasságából származó gyerek egyszerűen idegesíti őket. Mert zavarja őket a borozgatásban, a tévénézésben, a tespedésben a kanapén. No meg főzni kell, feneket törölni, sétálni. Ja, kérem, ez tényleg borzasztó lehet nekik!

Ők nem játszanak a gyerekkel. Azt szeretnék, ha békén hagynák őket. Rendben van. Nekik nem kellett gyerek. Se most, se azelőtt. Attól nem rossz emberek. Csak mások.

865. a10e31f3b5 (válaszként erre: 863. - Anika70)
2011. jan. 19. 10:16

nem hinném, hogy az életkorod miatt néznek rád furán az emberek. Akárhány éves lennél, manapság nem divat támogatni a gyerekvállalási kedvet, anyagi okokra meg a cudar világra hivatkozva. Pedig a háború alatt is születtek gyerekek...


Nem értem, amikor sokan azzal érvelnek, hogy legyen csak egy gyerek, akinek "majd mindent megadunk." Mi az a minden? A túlzott fejlesztés, főleg intellektuális téren, a sok figyelem? Pedig a gyereknek mindig gyerek a barátja. Akkor is, ha a szülő hajlandó játszani a szőnyegen a kisautókkal. Hiába legózom a kisfiammal. Olyan játék soha nem jut az eszembe, mint a hasonlókorú óvodás társainak. Nem beszélve a dolog érzelmi részéről, amit csak egy testvér tud adni. Még akkor is, ha veszekednek.

864. a10e31f3b5 (válaszként erre: 857. - Vedin)
2011. jan. 19. 10:12

Érdekes. Ezt az indián-fehér ember történetet éppen egy évvel ezelőtt meséltem el valakinek, a 40 feletti gyerekvállalásra vetítve. Milyen az élet, hogy most én kapom vissza. Ennek is lehet valami oka :)


Én is osztogatom a gyerekruhákat és a felszerelést. Még nézegetem a rácsos ágyat, hazudok magamnak, hogy de jó benne ágyneműt tartani, pedig nem amiatt őriztem meg. Talán, ha véletlenül terhes maradnék, nem lenne bennem ennyi kétely, mert azonnal átrendeződne az élet. A napi problémák teljesen kicsire tudnak zsugorodni, amikor gyereket vársz.

863. Anika70 (válaszként erre: 860. - Castellina)
2011. jan. 19. 09:36

Az én tapasztalatom sajnos más:-(


A munkahelyemen is némelyik kollégám úgy néz rám...

csak éppen nem mondja: Te megőrültél?

De a többsége aranyos, figyelmes, így annyira nem zavarnak az idióták!

862. Vedin (válaszként erre: 860. - Castellina)
2011. jan. 19. 09:14
Szerintem szemtől szembe senki nem ítéli el az embert emiatt... egyébként valóban, egyre inkább kitolódik a gyermekszülés, tehát sokkal gyakoribb a 35 fölött szülő nő, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Ha majd elmondom a környezetemnek, akkor majd meglátom a reakciójukat és az is lehet, hogy kellemesen csalódnak. Nálam azért más a helyzet, mert nem az elsőt szülöm, és mert azért én sem gondoltam volna, hogy még a legkisebb gyermekem is 9 évvel lesz idősebb a hugánál, mert gondolom lány lesz és a környezetembe senki nem gondolta, hogy én még valaha szülni fogok. AZ idén nyáron ruhaszortírozáskor, az összes kismama ruhámat, a szoptatós melltartót kidobtam, mert már úgy gondoltam nem lesz rá szükség, persze anyukám provokált ebben...én meg megmutattam, hogy ki tudom dobni ezeket. De ugyanúgy nincs már babakocsink, etető székünk, a baba ruhákat elosztottam stb. mindegy, ha ezen múlik veszünk, csak három dolgot szeretnék, hogy egészséges legyen, könnyen-gyorsan szüljek és velem is minden rendben legyen szüléskor is és utána is. :)
861. Vedin (válaszként erre: 859. - Anika70)
2011. jan. 19. 09:00
Én még a nagy kerek forduló előtt állok. ;) Anika, én épp úgy aggódom, mintha az első lenne, tegnap este is úgy szurkált a hasam, hogy már nem tudtam mit gondoljak...volt egy vetélésem (5 hetesen), és volt egy veszélyeztetett terhességem és 6 hónapig kellett feküdnöm. Ha én is túl lszek az első ultrahangon, egy kicsit meg fogok könnyebülni, ha minden rendben lesz, de egy csomó minden még zsákbamacska...de ez így volt eddig is, szóval az aggodalom a kortól független. Próbálok mindig pozitívan hozzáálni és nem stresszelni magam.
2011. jan. 19. 08:17
Én még a fórumon kívül nem találkoztam senkivel, aki elítélte volna a 40 feletti szülést. Nekem újdonság a nem tetszés.
859. Anika70 (válaszként erre: 857. - Vedin)
2011. jan. 19. 07:25

Én már elmúltam 40...pontosan 4,5 hónapja:-)

Ha nem az első babát várnám, biztosan én sem aggódnék ennyire:-)

Mi is 7 hetesek vagyunk, de már 2x jártam ultrahangon:-)


"mert a fehér ember mindíg......" :-D

858. Vedin (válaszként erre: 855. - A10e31f3b5)
2011. jan. 18. 21:45
A 858-as a váalszom! :)
857. Vedin
2011. jan. 18. 21:45

Velem ez történt:

Dakota indián megfejtette, mi a fehér ember baja. A fehér ember mindig akar valamit, ettől állandóan gondterhelt. Az indián hagyja a dolgokat megtörténni.

SZóval, hagyom megtörténni a dolgokat, én is lebeszéltem magam egy újabb gyermekről, (9 évvel ezelőtt szültem utoljára és akkor sem az elsőt) minden észérv ellene szólt, de a szívemben nem zártam még le a dolgot. Nem volt benne tudatosság, az elmúlt 3 évben ha véletlenül úgy is alakult, akkor sem estem teherbe...most meg amikor már nem is számítottam rá, igen. Ez a helyzet mindent átszinez, pláne, ha sikeresen veszem az akadályokat és valóban minden rendben lesz végig...még orvoshoz sem mentem, a héten pénteken megyek először, addig már valahogy kibirom ezt a bizonytalanságot, hogy tényleg jó helyen tapadt e meg, látszik, hallatszik e minden aminek 7 hetesen kell! Most 39 vagyok, de 8 hónap múlva 40! Ezért is vagyok itt!

856. Vedin (válaszként erre: 854. - Anika70)
2011. jan. 18. 21:35
Nálam szintén így van, az az orvos akihez járnék vizsgálatra, ő nincs a választható 4 orvos között...ugyanakkor meg, akik közül lehet választani, azok közül még az ott dolgozó szülésznő sem tudott ajánlani vagy nem akart...
855. a10e31f3b5 (válaszként erre: 850. - Vedin)
2011. jan. 18. 20:04

Ezt a mondatot valaki más írta le, én csak reagáltam rá. De valóban benézegetek ide, pedig sikeresen lebeszéltem magam az újabb gyerek szüléséről.


Nem érdekel mit szólnak az emberek. Már van két gyerekem. Az egyiket 20 évesen, a másikat 39 évesen szültem. A legszívesebben még két gyereket szülnék és akár meg is tehetném, csak 43 vagyok. Miért is ne? De a férjem egy év múlva 60 lesz. Nem tudom vállaljam-e. Nem érdekel meddig élünk vagy hogyan, mert ezt nem mi döntjük el. Lehet, hogy holnap elüt egy villamos, tökmindegy hány éves vagy.


De ha a ma egészséges, jóképű és fiatalos férjem 5 év múlva egyszerűen megöregszik, esetleg betegeskedni kezd, mert a 65 év, az 65 év, akkor én még lehetek energikus és fiatalos, mint ami tulajdonképpen vagyok, de a férjem akkor is több figyelmet fog talán (ki tudja?) követelni? Akkor mit csinálok két kicsi gyerekkel, segítség nélkül?

Persze nem kellene a jövővel foglalkozni, ami nem is létezik. Bele kellene vágni, ha tényleg akarom. Ha nem malmoztam-őrlődtem volna ennyit, már túl lennék rajta. Hülye voltam. Elemeztem és gondolkodtam és nem jöttem rá, hogy a jövő soha nem olyan, amilyennek gondoljuk, a dolgok mindig kialakulnak maguktól és mindig az a jó, ami éppen van.


Te mi járatban vagy itt?

854. Anika70 (válaszként erre: 853. - Vedin)
2011. jan. 18. 17:00

Orvost mindenképp váltanom kell, mert a mostani nem vezet le szüléseket.


Úgy látom minél előbb el kell kezdenem keresgélni:-)


Atrocitások halmaza fog érni minket!

Már előre látom, amikor gömbölyödő hassal végigmegyek az utcánkba.....Húúúúú de csúnyákat fogok mondani, ha valaki célozgat a koromra:-)

853. Vedin (válaszként erre: 852. - Anika70)
2011. jan. 18. 16:04
Nem tudom milyen tbl. az a Magnerot (talán magnézim, vagy hasonló) , nekem magnéziumot, annak idején csak a 7 hónapól kellett szedni. Ha más orvoshoz mész el, akkor meg lehet, hogy az nem ír föl ilyet. Ki tudja. A kor miatt még fog érni bennünket egy-két "atrocitás", szerintem, jobb meg sem hallani ezeket. Meg amikor szülünk és egy szobában vagyunk a huszonéves lányokkal, anyákkal...előre készítem magam. Nem tudjuk kikerülni, ha fiatalnak is nézünk ki, egy huszonéves mégfiatalabbank. Ez van, nem kell foglalkozni vele. Van egy két kötlező szűrés 35 fölött, szerintem ezért érdeklődik a doki.
852. Anika70
2011. jan. 18. 13:42

Volna egy kérdésem!


Ma kitalálta a doki, hogy folsav és Ladee-Vit mellé még szedjek Magnerot tablettát is.


Mi a véleményetek erről?


Eddig örültem, hogy (miután megtudtam a terhesség tényét azonnal eldobtam a cigit) majd mennyit fogok spórolni a babának, ha már nem dohányzom.

Ahogy elnézem ez ilyen drága vitaminok mellett nem fog menni:-( Persze, ha kell, hát kell....

851. Anika70 (válaszként erre: 850. - Vedin)
2011. jan. 18. 13:38

Én ma is útáltam, amikor a nőgyógyász megkérdezte: hány éves is tetszik lenni?


Hát már a múlt héten is elmondtam...egyébként egy évtizede hozzá járok.

Ennyi tapintat lehetne benne, hogy legalább utánanéz.

Miért kell nekem állandóan elmondanom, hogy 40 múltam?


Talán szégyellnem kellene?

Szülhettem volna 20 évesen is, a semmire....azt jobban szégyellném, ha nem tudnék enni adni a gyerekemnek...

850. Vedin (válaszként erre: 829. - A10e31f3b5)
2011. jan. 17. 21:47

Látom azért ebben a tág időintervallumban be-be nézegetsz ide. Az utolsó mondatod, súlyos, leírtad az igazságot. A legnehezebb talán azon átlépni, hogy "mit szólnak majd hozzá az emberek, hogy 40 fölött szülök".

Ez a legnehezebb része, még akkor is ha magamban ezt már lerendeztem. Te végül is mikor szültél és hány gyermeked van?

849. Anika70
2011. jan. 14. 08:32

Kismamák tízparancsolata

1. Ne dohányozz és ne igyál alkoholt!

2. Ne vegyél be gyógyszert, csak ha megbeszélted orvosoddal!

3. Ne fogyókúrázz! Egyél egészséges és tápláló ételeket! (Az ajánlott

testsúlynövekedés a terhesség alatt: 8-10 kg.)

4. Élj stresszmentesen, egészségesen! Pihenj eleget!

5. Vegyél részt a kötelezõ vizsgálatokon!

6. Tilos bármilyen röntgenvizsgálat!

7. Csökkentsd a mobiltelefon és a számítógép használatát!

8. Kerüld a mikrohullámú sütõt!

9. Ne barátkozz kóbor cicákkal, kutyákkal!

10. …és végezetül: Ne izgulj! Gyönyörû és egészséges gyereked fog születni!

848. Anika70
2011. jan. 11. 14:32

Köszönöm, hogy drukkoltatok:-)

Meg is lett az eredménye:-)

847. a10e31f3b5 (válaszként erre: 846. - Anika70)
2011. jan. 11. 14:12
szívből gratulálok én is! sok boldogságot a picihez. vigyázz rá nagyon!
846. Anika70 (válaszként erre: 842. - Zsóka67)
2011. jan. 11. 14:05

:-)

Ultrahang szerint 7,2 mm a petezsák:-)

5 hetes a terhesség:-)


Ez egy csoda! Már régen nem hittem benne, hogy sikerülhet:-)

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook